• Od września 2017 r działalność Szkolnego Wolontariatu Dwójki opisywana będzie na blogu:

Zapraszamy do współpracy:

Opiekunki: Anna Bowtruczuk, Małgorzata Wiszniewska

23.08.2017 12:22 | więcej »
  • Serdecznie dziękujemy uczniom klas VI a,V a ,II d i Ia a także  rodzicom i dzielnym babciom za zaangażowanie w akcję Słonie na balkonie. Nasze słonie są w dobrych rękach-rękach dzieci-podopiecznych Fundacji Słonie na balkonie.

31.05.2017 22:15 | więcej »
  • 25 Wolontariuszy ze Szkolnego Wolontariatu Dwójki brało udział w Wielkanocnej Zbiórce Żywności w marketach w Hajnówce w weekend 31 marca-2 kwietnia 2017r.
    Łącznie zebrano ok.600 kg żywności.
    04.04.2017 20:13 | więcej »
  • W hajnowskich marketach odbędzie się w dniach 31 marca-2 kwietnia 2017 Wielkanocna Zbiórka Żywności.
    Zapisy na akcję prowadzi pani Małgosia Wiszniewska.Zapraszamy chętnych Wolontariuszy z naszego gimnazjum.
    Zbiórka odbędzie się w markecie na ul.Białowieskiej (pt-sb) oraz w Biedronce w centrum (niedz).
    27.03.2017 16:59 | więcej »
  • Drodzy uczniowie,nauczyciele i rodzice!

Laleczka nr.8 została zgłoszona do ogólnopolskiego konkursu UNICEF Wszystkie Kolory Świata.

Imię laleczki: Kamil.

Wykonanie: Ania,Patrycja,Dagmara.

Wszystkim dziękujemy za oddanie głosów!

21.03.2017 04:08 | więcej »
  • Wolontariusze z naszej szkoły dołączyli się do realizacji projektu Wszystkie Kolory Świata UNICEF.Gospodarzem w tym roku jest Dom Dziecka w Białowieży.16 uczniów z Dwójki szyło laleczki,które zostaną wylicytowane w przyszłym tygodniu podczas imprezy, w której udział wezmą wychowankowie z Domu Dziecka.
    Łącznie powstało 15 laleczek.Od 25 lutego do 1 marca trwa głosowanie na najładniejszą laleczkę,którą uszyłą młodzież z Domu Dziecka i naszej szkoły.Laleczka,która zdobędzie najwięcej głosów zostanie zgłoszona do ogólnopolskiego konkursu.
    Projekt „Wszystkie Kolory Świata” jest odpowiedzią na niezwykle poważny problem rozwoju epidemii chorób rozwijających się w Angoli. Chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka. Projekt wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska. Koszt szczepień dla jednego dziecka to 10zł.

26.02.2017 10:53 | więcej »
  • 15 stycznia 2017 r odbył się 25.Finał WOŚP.W tym roku na ulicach Hajnówki i Białowieży kwestowało łącznie 36 wolontariuszy a pomagali im Słuchacze Uniwersytetu III Wieku w Hajnówce.
    Z naszej szkoły wolontariuszami z puszkami było 17 gimnazjalistów.
    Kwota zebrana podczas 25.Finału to 26800 PLN oraz 1311,51 PLN za licytacje na Allegro Charytatywni.

30.01.2017 16:34 | więcej »
  • Co roku 5 Grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza (ang. International Volunteer Day, IVD). Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i umiejętności.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza jest okazją do podziękowania wszystkim tym, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczyniają się do rozwoju i promowania wolontariatu młodzieżowego w całej Polsce.

dzien_wolontariusza1

05.12.2016 06:33 | więcej »
  • W dniach 2-4 grudnia wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w kolejnej akcji, tym razem wsparli Fundację Dziewczynka Z Zapałkami, która przez cały rok pomaga potrzebującym dzieciom: funduje posiłki, podręczniki, organizuje kolonie letnie i ferie zimowe. 18 osób zachęcało odwiedzających hajnowski market " Mrówka" do drobnych datków na te cele.

M. Wiszniewska, A, Bowtruczuk
    04.12.2016 20:44 | więcej »
  • 25-26 listopada kolejny raz wolontariusze z naszej szkoły wsparli Ogólnopolską Zbiórkę Żywności. Liczna grupa uczniów podzielona na grupy zmieniała się co trzy godziny. W tym czasie ochotnicy rozdawali klientom dużego hajnowskiego dyskontu ulotki, zachęcające do akcji, odbierali i spisywali towary długoterminowe od darczyńców, którym dziękowali za wsparcie uśmiechem oraz nalepką TWÓJ GEST CZYNI DOBRO.

M. Wiszniewska, A. Bowtruczuk
    27.11.2016 19:08 | więcej »

• ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W HAJNÓWCE