Nawigacja

 • W roku szkolnym 2017/2018 odbyła się VI edycja Miejskiego Konkursu Matematycznego Młody Matematyk. Tradycyjnie konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie wzięło udział 54 uczniów- w miesiącach grudzień- styczeń uczniowie w domu rozwiązywali zestaw zadań. Do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych 29 uczniów, którzy najlepiej rozwiązali otrzymane zadania. Dnia 22 marca w Zespole Szkół Nr 2 odbył się II etap, gdzie w czasie 60 minut uczniowie mieli do rozwiązania zestawy zadań przygotowane dla klas IV, V i VI.
   

  W czasie sprawdzania prac przez nauczycieli, uczniowie brali udział w warsztatach przygotowanych przez ucznia naszej szkoły Krzysztofa Omelianiuka. Krzyś zapoznał uczniów z historią kostki Rubika, zaprezentował kostki ze swojej kolekcji, opowiedział od  kiedy i jakie  układa kostki. Zapoznał uczniów z przebiegiem zawodów-  sam brał udział w Mistrzostwach Polski w Speedcubingu 2016 i Olsztyn Open 2017. Uczestnicy konkursu dostali kostki Rubika od sponsorów konkursu, więc  na bieżąco mogli uczyć się od Krzysia podstawowych ruchów przy układaniu tejże kostki.
  Nagrody wręczyli sponsorzy konkursu: Zastępca Burmistrza pan Andrzej Skiepko, pani inspektor Jolanta Stefaniuk z ramienia UM w Hajnówce  i dyrektor szkoły Adam Jerzy Chudek.
  W szóstej edycji konkursu zwycięzcami zostali:
  Kl. VI
  1.Gabriel Smyk  SP 2
  2.Wiktor Link  SP 1
  3.Joanna Bogdanowicz SP4
  KL.V
  1.Kinga Wołodkiewicz SP 1
  2.Anna Rusinowicz  SP 2
  3.Justyna Ostapkowicz SP 1
  KL.IV
  1.Damian Sienkiewicz SP 3
  2.Patrycja Nowicka  SP 4
  3.Kacper Bedkowski SP 2


  Organizatorki konkursu
  Lija Grosz
  Małgorzata Szumarska

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii VI EDYCJA MIEJSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO "MŁODY MATEMATYK".

  11.05.2018 12:43 | więcej »
 •  3 marca  odbył się już po raz VII ogólnoszkolny konkurs recytatorski ,,Las uczy nas", którego organizatorem był Dom Dziecka w Białowieży pod honorowym patronatem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. Laureatem I miejsca został Michał Zajkowski uczeń klasy II a.

  Jolanta Parfieniuk

  09.03.2018 21:32 | więcej »
 • W dniu 19 grudnia komisja w składzie: Hania Patejuk(wymiennie z Agatą Kłopotowską)-kl.IIIa gimn., Marta Czurak -kl.VIb, Ola Wasiluk-kl.Va, Wiktoria Niewiarowska-kl.IIb gimn. wraz z opiekunkami SU Małgorzatą Szumarską i Anettą Mackiewicz oceniła wystrój sal-uczniowie nie przyznawali punktów  za wystrój swojej sali.Klasy pięknie udekorowały sale, było bardzo dużo ręcznie wykonanych ozdób. Wyniki konkursu:

  Klasy I-III SP
  1 miejsce-sala 25-klasa IIa, wych.Jolanta Parfieniuk
  2 miejsce-sala 18-klasa IIId, wych.Joanna Rejent
  3 miejsce-sala 10-klasa IIIa, wych.Katarzyna Szymczuk

  Klasy IV-VII SP i II-III Gimn.
  1 miejsce-sala 43-klasa IIb, wych.Alina Rusinowicz
  2 miejsce-sala 30-klasa IVb, wych. Iwona Sadowska
  3 miejsce-sala 39-klasy IIIa, IIIb, wych.Lija Grosz, Małgorzata Kordecka

  Za II i III miejsce klasy otrzymały słodycze, za zajęcia pierwszego miejsca wyjście do pizzerii.
  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.
  Opiekunki SU
  Anetta Mackiewicz , Małgorzata Szumarska
  07.02.2018 14:27 | więcej »
 • 15 grudnia w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się etap rejonowy XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady PCK dotyczącej promocji zdrowego stylu życia.

  Naszą szkołę w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum reprezentowała uczennica kl. VII a Roksana Kozar, która wygrała etap szkolny.

  Roksana zajęła wysokie 5 miejsce.

  W kategorii szkół średnich pierwsze miejsce zajął absolwent naszej szkoły Dawid Kozar. Dawid 18 marca będzie reprezentował nasz powiat w etapie wojewódzkim olimpiady PCK w Białymstoku.

  Gratulujemy!!!

  opiekunki szkolnego koła PCK Marta Łukaszuk i Małgorzata Wiszniewska

  02.02.2018 11:21 | więcej »
 • Za nami drugi etap 6. Ogólnopolskiego Konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować! 50 szkół, które dostały się do tego etapu miało za zadanie przygotować grę edukacyjną poświęconą pierwszej pomocy. Termin na wysłanie prac minął 17 maja i mimo że zadanie konkursowe nie było łatwe - dotarło do nas aż 46 niezwykłych gier. 

   

  Jury konkursowe bardzo długo pochylało się nad wszystkimi pracami, sprawdzało zgodność z regulaminem (zawierać instrukcję, planszę, pionki, elementy dotyczące pierwszej pomocy z zakresu tematycznego Programu: przynajmniej 3 zadania i przynajmniej 15 pytań), zgodność tematyki z zawartością merytoryczną Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”, nakład pracy wniesiony przez uczestników, a także unikatowość pracy. Po wielu godzinach jurorzy postanowili zaprosić do Finału 10 szkół w tym: 

  Szkoła Podstawowa nr 2 Wróblewskiego 2, Hajnówka - woj. podlaskie

  (na podstawie www.wosp.pl)

  21.05.2017 14:43 | więcej »
 • Klasa Va ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Hajnówce zdobyła główną nagrodę tablet firmy Samsung w konkursie Kreatywna klasa Squli!

  Na lekcji z innowacji pedagogicznej uczniowie wykorzystali umiejętności programowania w Scratchu oraz misję ze Squli dotyczącą lektury Przygody Tomka Sawyera Marka Twaina.I tak powstał scenariusz lekcji Ze Scratchem i Squlą znam każdą lekturę, który był pracą konkursową.

  21.05.2017 14:40 | więcej »
 • Miło poinformować,że uczeń klasy Va Gabriel Smyk zajął 3. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego English Ace. Organizatorem jest JERSZ Łowcy Talentów.Konkurs pisało 14 uczniów z naszej szkoły.
  Gratulacje!
  02.05.2017 09:34 | więcej »
 • W roku szkolnym 2016/2017 odbyła się V edycja Miejskiego Konkursu Matematycznego „Młody Matematyk”. Tradycyjnie konkurs składał się z dwóch etapów: I etap- w miesiącach grudzień- styczeń uczniowie w domu rozwiązywali zestaw zadań, po czym do drugiego etapu zostali zakwalifikowani uczniowie, którzy najlepiej rozwiązali otrzymane zadania.

  Dnia 9 marca w Zespole Szkół Nr 2 odbył się II etap, gdzie w czasie 60 minut uczniowie mieli do rozwiązania zestawy zadań przygotowane dla klas IV,V i VI. W czasie sprawdzania prac przez nauczycieli uczniowie rozwiązywali Sudoku i wykonywali kolorowanki.

  Nagrody wręczali sponsorzy konkursu: pani inspektor Jolanta Stefaniuk z ramienia UM w Hajnówce, pani Jolanta Szumowska- przewodnicząca RR w Z.Szk.Nr 2 w Hajnówce i dyrektor szkoły Adam Jerzy Chudek, drobne nagrody ufundował też SU.

  W piątej edycji konkursu zwycięzcami zostali:

  Kl. VI

  1.Julia Maciuka SP 2

  2.Julia Nowak SP 5

  3.Róża Jaroszewicz SP6

  KL.V

  1.Gabriel Smyk SP 2

  2.Bartosz Sadowski SP 5

  3.Martyna Stepaniuk SP 5

  KL.IV

  1.Justyna Ostapkowicz SP 5

  2.Damian Wiejkowski SP 5

  3.Jakub Onopiuk SP 2

  Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.

   

  Organizatorki konkursu

  Lija Grosz

  Małgorzata Szumarska

   

  24.03.2017 19:01 | więcej »
 • Ogromny sukces odniosła Anastazja Gromacka uczennica klasy IId Szkoły Podstawowej nr2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce. 8-letnia Anastazja Gromadzka namalowała piękną pracę w ramach akcji „Choinki Jedynki" i właśnie jej obraz został wylicytowany na antenie Program 1 Polskie Radio za najwyższą kwotę 7000 złotych.

  Tegoroczny konkurs plastyczny skierowany do dzieci odbywał się pod hasłem Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia. Redakcja radiowej Jedynki została zasypana przepięknymi rysunkami, wykonanymi w wielu technikach.

  Jury konkursowe w składzie: prof. Danuta Kołwzan-Nowicka (artystka malarz, grafik i pedagog), dr Katarzyna Kasia (filozof, estetyk, pedagog) i prof. Franciszek Maśluszczak (artysta malarz, pedagog) wybrało 20 najlepszych prac i wyróżniło kolejnych 40.

  Prace nagrodzone trafiły na wielką licytację 10 grudnia, podczas której praca młodziutkiej hajnowianki została wylicytowana za najwyższą kwotę – 7000 złotych.

  15. charytatywna akcja „Choinki Jedynki" prowadzona przez Program 1 Polskie Radio okazała się rekordowa. Z aukcji prac plastycznych stworzonych przez dzieci, młodzież oraz znane osobistości ze świata kultury i sportu uzyskano kwotę 123 707 złotych. Pieniądze zostaną przekazane na rzecz Podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Fundacji im. Brata Alberta.

  XV akcja i aukcja charytatywna Pierwszego Programu Polskiego Radia Choinki Jedynki 2016 odbywa się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy.

  Nie była to pierwsza nagroda zdobyta przez naszą uczennicę. Anastazja zdobyła również wyróżnienie w I kategorii wiekowej w ogólnopolskim konkursie plastycznym „ Do czego Morze służyć może?” organizowanym przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

  W roku szkolnym 2015/2016 uczennica zajęła I miejsce w 15 Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ Namaluj swoją książkę” organizowanym przez Wrocławski Klub „Anima”, III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ Królewskie pary” organizowanym przez Muzeum Historii Polski w Warszawie oraz wiele wyróżnień między innymi w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ Te, co skaczą i kumkają ochrony się domagają” Białowieski Park Narodowy, w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ Zabierz mnie tam wyobraźnią” Miejski Ośrodek Kultury w Głownie, Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „ Książki naszych marzeń” Biblioteka przy Zespole Szkół nr3 w Hajnówce.

  10.03.2017 11:03 | więcej »
 • Understand jest wyjątkowym konkursem opartym o umiejętności rozumienia języka angielskiego. Aby wziąć udział potrzebne są słuchawki i urządzenie z dostępem do Internetu. Podczas zawodów odbywających się w szkole, uczeń ma do odsłuchania i rozwiązania 24 zadania o różnym poziomie trudności. Udziela w nich odpowiedzi w formie wybrania 1 z 5 proponowanych odpowiedzi. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych od klasy 5.
  Wszyscy uczniowie klasy Va wzięli udział w konkursie w grudniu 2016 roku. Udział był bezpłatny gdyż był nagrodą dla całej klasy za udział w facebookowym konkursie.W kategorii klasa piąta pisało 170 osób z całego kraju zaś z województwa podlaskiego pisało 23 uczniów z 3 różnych szkół.
  Najlepsze wyniki osiągnęli:
  Gabriel Smyk -4.miejsce w woj.podlaskim
  Magdalena Małaszewska -5. miejsce w woj.podlaskim
  Oliwia Fedorów -6. miejsce w woj.podlaskim.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
   
  24.01.2017 14:42 | więcej »
 • Uczniowie klas V i VI Naszej Szkoły wzięło udział w organizowanym przez firmę FUH ATUTOR Wacław Skoczylas Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego w słuchaniu ze zrozumieniem o dźwięcznej nazwie The Bat Kid, którego VII edycja odbyła się 24 listopada 2016r.

  The Bat Kid jest konkursem, który dostarcza zarówno rozrywki – są tam dialogi, piosenki itp., jak i pomóc zorientować się jaki jest u Naszych Uczniów poziom języka angielskiego, szczególnie jeśli chodzi o słuchanie ze zrozumieniem.

  Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą z języka angielskiego. Poniżej umieszczamy listę osób z najlepszymi wynikami:

  1. Magdalena Małaszewska 5a - 33 pkt
  2. Gabriel Smyk 5a - 29 pkt
  3. Julia Maciuka 6a - 25 pkt
  4. Oliwia Fedorów 5a - 23 pkt
  5. Irena Patyk 5b - 21 pkt
  6. Radosław Świętochowski 6a - 19 pkt
  7. Julianna Masalska 6a - 16 pkt
   

  Każdy uczeń biorący udział w konkursie otrzymuje dyplom uczestnictwa oraz naklejkę.

  SERDECZNIE GRATULUJEMY laugh

  24.01.2017 14:43 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce
  17-200 HAJNÓWKA
  ul. Wróblewskiego 2
 • tel. 85-682-28-66
  fax: 85-682-28-66 wew. 118

Galeria zdjęć