Młody Matematyk

W roku szkolnym 2016/2017 odbyła się V edycja Miejskiego Konkursu Matematycznego „Młody Matematyk”. Tradycyjnie konkurs składał się z dwóch etapów: I etap- w miesiącach grudzień- styczeń uczniowie w domu rozwiązywali zestaw zadań, po czym do drugiego etapu zostali zakwalifikowani uczniowie, którzy najlepiej rozwiązali otrzymane zadania.

Dnia 9 marca w Zespole Szkół Nr 2 odbył się II etap, gdzie w czasie 60 minut uczniowie mieli do rozwiązania zestawy zadań przygotowane dla klas IV,V i VI. W czasie sprawdzania prac przez nauczycieli uczniowie rozwiązywali Sudoku i wykonywali kolorowanki.

Nagrody wręczali sponsorzy konkursu: pani inspektor Jolanta Stefaniuk z ramienia UM w Hajnówce, pani Jolanta Szumowska- przewodnicząca RR w Z.Szk.Nr 2 w Hajnówce i dyrektor szkoły Adam Jerzy Chudek, drobne nagrody ufundował też SU.

W piątej edycji konkursu zwycięzcami zostali:

Kl. VI

1.Julia Maciuka SP 2

2.Julia Nowak SP 5

3.Róża Jaroszewicz SP6

KL.V

1.Gabriel Smyk SP 2

2.Bartosz Sadowski SP 5

3.Martyna Stepaniuk SP 5

KL.IV

1.Justyna Ostapkowicz SP 5

2.Damian Wiejkowski SP 5

3.Jakub Onopiuk SP 2

Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.

Organizatorki konkursu

Lija Grosz