• Klasa IV b integracyjna

• Klasa IVb integracyjna to 8 dziewczynek i 11 chłopaków.

Pierwsza wycieczka klasy IVb

Uczniowie klas IV na 5. Festiwalu Filmów Młodego Widza ,,Wędrujące Ale Kino!’’ Teremiski – Białowieża 2014r.

W dniu 2 października br. uczniowie z klasy IVa i IVb ze swoimi wychowawczyniami i panią pedagog wybrały się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Czwartoklasiści odwiedzili białowieską salę kinową, aby wziąć udział w 5 Festiwalu Młodego Widza Wędrujące Ale Kino!’’.

W ramach festiwalu obejrzeli film pt. "Felix", opowiadający o 13-letnim chłopcu chcącym spełnić swoje marzenia - być saksofonistą jak jego zmarły ojciec. Ta optymistyczna opowieść o wytrwałości w spełnianiu marzeń, z dużą dawką wspaniałej muzyki wszystkim przypadła do gustu. Po prezentacji, dzieci dokonały oceny obejrzanego filmu w skali szkolnych stopni od 1 do 6. Większość uznała, że to film na 6:)!

Po wrażeniach filmowych, z sali kinowej uczniowie przenieśli się na łono natury, by cieszyć się piękną, jesienną aurą podczas spaceru do autokaru:) Droga powrotna minęła w miłej, przyjaznej i integrującej klasy atmosferze.laugh

Upiorny wieczorek 31.10.2014.

31 października uczniowie naszej klasy zorganizowali pierwszy w tym roku szkolnym wieczorek klasowy. Korzystając z tego, iż w tym dniu wypadało Halloween większość uczniów postanowiła przy okazji przebrać się za jakiegoś potworka:). W tym dniu do szkoły przybyły czarownice;), zombiaki:), szkieletorki:) i kotkalaugh.

Spotkanie ropoczęło się od wspólnych gier, które uczniowie sami przygotowali. Po wspólnej integracji podczas zabaw nadszedł czas na dyskotekęsmiley, którą prowadzili DJ Damian i DJ Karolalaugh. Podczas wspólnych tańców wybrano także króla i królową naszego wieczorku:) Karolina została królową, a Damian królem:).

Oprócz klasy IVb w tym samym dniu w szkole bawiła się również klasa IIbg. W ramach integracji gimnazjum i SP młodsi koledzy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy.

Czas bardzo szybko upłynął... wszystkim dopisały wspaniałe humoryyes.

Zapraszamy do galeriiwink

Lekcja tkania w klasie IVb (05.11.2014)

We środę (5.11.), na godzinie wychowawczej zagościły u nas Panie z fundacji ONI - TO MY, aby przeprowadzić warsztaty z tkania.

Na warsztatach uczyliśmy tkania krajek inaczej pasów przy użyciu bardka. Krajka to ludowy wyrób dekoracyjny w postaci wąskiego paska, bardko to proste urządzenie inaczej deseczka tkacka do tworzenia przesmyku.

Efektem naszej pracy były etno bransoletki:)

Wszyscy bardzo się starali i się udało - każdy wrócił do domu z piękną bransoletką na ręce.

Zapraszamy do galeriiwink

Otrzęsiny klas IV

27 listopada uczniowie klasy 4b stali się oficjalnie uczniami klasy czwartejlaugh!!! Otrzęsiny przygotowali uczniowie z ostatniej klasy szkoły podstawowej - 6a i 6b. W czasie konkursów i quizów rywalizowały ze sobą klasy 4a i 4b.

Zwycięska okazała się nasza klasa!!!

Dziękujemy organizatorom:)

Wycieczka do Białowieży 09.03.2015r.

Uczniowie klasy 4b wraz z uczniami klasy 4a wzięli udział w zajęciach edukacyjnych  w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej BPN. Ciekawa prezentacja pt."Tajemnice wilka i rysia w prastarej puszczy" połączona z masą ćwiczeń i przeplatana wspaniałymi ciekawostkami opowiedzianymi przez panią Hannę Schmidt okazała się niezapomnianą lekcją przyrody. Muzeum, które było kolejną atrakcją nietypowej lekcji i opowieść pana przewodnika o życiu lasu i jego mieszkańcach wzbudziło szczególne zainteresowanie naszych czwartoklasistów:)

Na zakończenie wszyscy uczestnicy wycieczki mieli okazję "wyszaleć się" w pięknym białowieskim parkusmiley

Zapraszamy do albumu fotograficznego:)

Pierwszy rajd rowerowy klasy IVb do Lipin

W dniu 23 czerwca przy wyjątkowo  deszczowej pogodzie odbył się rajd rowerowy do Lipin.

Do tej wyprawy wszyscy przygotowali się solidnie. Sprawne rowery, wspaniałe humory i całe plecaki jedzenia. Nikt nie narzekał, choć prawie ciągle padało. Na miejscu  czekało na nas ognisko zorganizowane przez tatę Kacpra.

Deszczowa pogoda nas jednak nie wystraszyła. Po zjedzeniu kiełbasek aktywnie spędziliśmy czas na świeżym powietrzu grając w piłkę, w „palanta” oraz bawiąc się na placu zabaw. To był wspaniały wyjazd.

Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały panie: Marta Łukaszuk, Elżbieta Antoniuk - Guzek, Daria Suchodoła oraz panowie Krzysztof Nowik oraz Szymon Zajkowski.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za zaangażowanie i udział :)