Nawigacja

 • Klasa II c wraz z wychowawczynią Anetą Korobkiewicz aktywnie wzięła udział w projekcie eTwinning.
  27.09.2019 10:26 | więcej »
 • Rok szkolny 2019/2020
  Już dziś zapraszamy do udziału uczniów, wychowawców i rodziców. Projekt eTwinning Dzień Kropki rusza 1 września 2019r.
   
  19.08.2019 17:16 | więcej »
 • eTwinning w naszej szkole
  eTwinning (ang. twin – bliźniak) – część unijnego programu pod patronatem Komisji Europejskiej, mającego za zadanie pomoc w realizacji projektów szkolnych przy pomocy technologii informacyjno-komunikacyjnych. Wiele szkół europejskich, także z Polski, bierze udział w projekcie łączenia szkół z innych krajów w jedną wielką „rodzinę”.
  Szkoła Podstawowa nr 2 im.Władysława Jagiełły w Hajnówce angażuje się w projekty eTwinning.
  Pomocą w projektach (rejestracja, przeprowadzenie) służy Anna Bowtruczuk, Ambasador eTwinning.
  Zapraszamy do współpracy i wspólnych projektów.
  15.08.2019 18:58 | więcej »
 • Kolejny projekt eTwinning Zakodowana świetlica
  Od marca do końca roku szkolnego świetliczaki wezmą udział w projekcie eTwinning Zakodowana świetlica.

  W drugim półroczu roku szkolnego 2017/2018 dzieci korzystające ze świetlicy szkolnej uczestniczyły w projekcie "Zakodowana świetlica". Podczas zajęć wykorzystywano różne sposoby programowania m. in. :

  - kodowanie na macie kolorowymi kubeczkami tzw. "kodowanie na dywanie",

  - programowanie trasy ozobotów,

  - różnego rodzaju dyktanda graficzne,

  - wykorzystywanie szyfu Cezara do zakodowania informacji dla uczniów, wymiana i odszyfrowywanie wiadomości między szkołami (życzenia na kartkach wielkanocnych).
                W ramach innowacji pedagogicznej "Zakodowana świetlica 2" w roku szkolnym 2018/2019 prowadzone były zajęcia z programowania offline (bez użycia kompuera) . Na zajęciach uczniowie klas I-III poznawali podstawy programowania przy pomocy robotów "ozobot", puzzli do ozobota, różnych dyktand graficznych, szyfrów, labiryntów, łamigłówek, "kodowania na dywanie"- z wykorzystaniem kolorowych kubków. Na zajęciach uczniowie kształtowali kompetencje społeczne, umiejętność pracy zespołowej, uczyli się myślenia algorytmicznego, intuicji, wyobraźni i wnioskowania poprzez gry i zabawy logiczne, kształtowali umiejętności wyszukiwania, gromadzenia, porządkowania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł.

  Koordynator: Aneta Sołowianiuk
  18.06.2019 10:24 | więcej »
 • Odznaka Jakości za międzynarodowy projekt eTwinning Kartka dla Polski (realizacja 26 września 2017r-13 listopada 2017r)
  Podziękowania wszytskim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w projekt Kartka dla Polski.
  20.11.2017 18:53 | więcej »
 • Nagroda Krajowej Odznaki Jakości (KOJ) za projekt Dot Day, czyli Dzień Kropki 2017
  Krajowa Odznaka Jakości (KOJ) za projekt Dot Day, czyli Dzień Kropki 2017
  27.09.2017 15:04 | więcej »
 • Nasza szkoła otrzymała Krajową Odznakę Jakości za wspaniałą pracę w projekcie eTwinning “Catch Scratch and code a message”. Oznacza to, że praca nauczycieli i uczniów została oceniona jako reprezentująca wysoki poziom.Odznaka Jakości przyznawana jest najciekawszym projektom, które prezentują wysoki poziom w kwestii innowacyjności i kreatywności, a także w interesujący sposób korzystają z technologii TIK i swoje działania opierają na współpracy i wspólnych efektach wszystkich zaangażowanych partnerów. Krajowa Odznaka Jakości (KOJ) jest pierwszym poziomem odznaczenia i przyznawana jest przez Krajowe Biuro Programu nauczycielom oraz uczniom. 

  national_quality_label_logo_newProjekt spełnił wszystkie powyższe wymagania został poddany ocenie pod kątem następujących sześciu kryteriów merytorycznych:

  -Innowacja pedagogiczna i kreatywność

  -Integracja z programem nauczania
  -Komunikacja i wymiana informacji pomiędzy szkołami partnerskimi
  -Współpraca pomiędzy szkołami partnerskimi
  -Wykorzystanie technologii
  -Rezultaty, wpływ i dokumentacja
  Szczegółowe informacje oraz listę wszystkich polskich eTwinnerów nagrodzonych KOJ i EOJ można znależć w dziale Odznaka Jakości.

  Obecnie Dwójka realizuje kolejny projekt eTwinning "Usłysz legendę".

  30.08.2017 06:52 | więcej »
 • Krajowa Odznaka Jakości eTwinning
  Wakacje w pełni, a do nas właśnie dotarła wiadomość, iż nasz projekt, w którym uczestniczyło kilkanaście szkół z całej Europy (w tym także nasi uczniowie) otrzymał Krajową Odznakę Jakości. 
  Krajowa Odznaka Jakości (KOJ) przyznawana jest przez Krajowe Biuro Programu eTwinning za wyróżniające działania w naszym kraju.
  Głównym celem projektu było wspólne tworzenie programów w Scratchu. Całoroczna praca naszych miłośników programowania pozwoliła nam zdobyć to fantastyczne wyróżnienie <3
  18.08.2017 12:22 | więcej »
 • Projekty eTwinning w roku szkolnym 2017/2018

  Trwają przygotowania do kilku projektów eTwinning, które będą realizowane w nowym roku szkolnym.

  Pierwszy z nich to Usłysz legendę-projekt eTwinning będący jednocześnie innowacją pedagogiczną w naszej szkole.

  "Usłysz legendę!" to projekt, w ramach którego uczniowie będą mieli szansę poznać legendy z różnych regionów Polski. Do tekstu literackiego tworzone będą scenariusze, a następnie nagrywane audiobooki i tworzone ilustracje. Całość zostanie opublikowana na you tube (zespoły podejmą próbę stworzenia tłumaczenia zamieszczonych filmów). W kolejnych etapach projektu zespoły uczniowskie będą się wymieniały wypracowanymi materiałami.

  Celem projektu jest przybliżenie młodzieży legendarnej historii kraju. Ukazanie, że nowe media można z powodzeniem włączyć do nauczania tradycyjnych treści. Dodatkowym walorem jest rozbudzenie kreatywności oraz odpowiedzialności za powodzenie całego przedsięwzięcia. 
  Bardzo ważne wydaje się również uświadomienie młodym ludziom czym jest prawo autorskie i wskazanie, jak legalnie korzystać z zasobów internetu.

  Adresatami będa uczniowie klasy VIIa oraz VIIb.

  Opiekunki projektu: Małgorzata Wiszniewska i Anna Bowtruczuk
   

  Trwają również przygotowania do Międzynarodowego Dnia Kropki, który w tym roku obchodzony będzie 15 września. Z tej okazji powstał projekt Dot Day, czyli Dzień Kropki 2017, w którym nasza szkoła weźmie udział.

  Zapraszamy do wspólnego świętowania.

  Pamiętajmy ,że kropka jest symbolem talentu i ważne jest to by umieć go odkryć.

  15.08.2017 12:55 | więcej »
 • Projekty eTwinning w roku szkolnym 2016/2017 w naszej szkole.
  Polonistka i wychowawczyni klasy Va Małgorzata Wiszniewska oraz anglistka Anna Bowtruczuk zauważyły w tej klasie problem, który dotyczy większości polskich nastolatków-spadające z roku na rok zainteresowanie czytaniem książek a zwłaszcza lektur.
  I tak od początku października ubiegłego roku w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce ruszyły zajęcia z innowacji pedagogicznej. Tematyką zajęć są aktualnie omawiane lektury . Uczniowie tworzą projekty w języku polskim a także angielskim. Trzecim językiem jest język programowania Scratch. Każdy uczestnik ma swoje konto na Wiki Scratch gdzie może udostępniać swoje prace a także oglądać projekty Scratchersów z całego świata. I tak powstają animacje, gry czy quizy. Zajęcia z innowacji odbywają się w szkolnej pracowni informatycznej, gdzie uczniowie pracują grupowo lub indywidualnie.
  By urozmaicić zajęcia panie z innowacji poszły o krok dalej. Zapytały uczniów czy chcieliby doskonalić naukę programowania i tworzyć dodatkowe projekty w Scratch’u . I tak powstał autorski projekt „Catch Scratch and code a message”, w którym bierze udział 14 szkół z Europy (z Włoch, Litwy, Portugalii, Niemiec, Hiszpanii, Polski oraz Turcji). Tematyka zajęć jest co miesiąc inna. W marcu młodzi programiści piszą projekty o ulubionej książce.
  Ciekawostką jest to, że i nauczycielki i uczniowie co jakiś czas mają na innowacji małych pomocników. Rozgryźć lektury „pomagają” roboty. Dotychczas poznaliśmy OzoBota, mBota i Finch’a. Może wkrótce odwiedzą nas Dash i Dot?
   
  Anna Bowtruczuk
   
  15.08.2017 12:56 | więcej »
 • Na dwa miesiące przed Bożym Narodzeniem uczniowie klas IV-VI na zajęciach dodatkowych robili pocztówki na projekt Christmas around the world. Każda pocztówka zawierała również życzenia w języku angielskim oraz polskim.
  Łącznie wysłaliśmy 23 pocztówki do szkół w Europie (Litwa,Szwecja,Węgry,Grecja,Wyspy Kanaryjskie,Wielka Brytania).My również otrzymaliśmy odpowiedzi od wszystkich szkół.


  Katrzyna Adamczyk
  Anna Bowtruczuk
  Ewa Oniszczuk
  Iwona Sadowska-Łomaszkiewicz
  Katarzyna Kacprzak
   
  26.02.2017 10:49 | więcej »
 • Podstawą innowacji pedagogicznej " jest korelacja międzyprzedmiotowa. Uczniowie klasy piątej będą tworzyć projekty w intuicyjnym programie Scratch w języku polskim jak i angielskim. Tematyka zadań do wykonania będzie zgodna z wprowadzanym na bieżąco słownictwem na języku angielskim, a także z wprowadzanymi lekturami wg kanonu lektur klasy piątej. Dzięki językowi programowania uczniowie lepiej utrwalą treści czytanych książek i poznają biografie polskich i angielskich pisarzy.
  By mieć dodatkową motywację i programować jeszcze więcej, chętne osoby z klasy Va tworzą dodatkowe projekty w Scratchu w ramach projektu eTwinning Catch Scratch and code a message. Tematyka projektów jest na każdy miesiąc inna. Prace uczniów publikowane są na stronie autorskiego projektu .Projekt trwa od 1 grudnia 2016 do końca czerwca 2017r.
  W projekcie Catch Scratch and code a message bierze udział 15 szkół z Europy.

  Anna Bowtruczuk i Małgorzata Wiszniewska

  05.07.2017 20:35 | więcej »
 • Na początku września uczniowie klasy VI b i III b gim rozpoczęli wymianę korespondencyjną ze szkołami ze Szwecji (opiekun Johanna Thiesies szkoła  Nya PĂĽvelundsskolan,miasto Göteborg ) oraz z Węgier (opiekun Zsuzsanna Hamlin, szkoła Illyés Gyula Általános Iskola Mezőcsokonyai Tagiskolája,miasto  Mezőcsokonya ).Na dobry początek wszyscy uczniowie wykonali plakaty z okazji Europejskiego Dnia Języków 26 września,  na których zaprezentowano kraje i kilka słów w swoim ojczystym języku. Uczniowie klasy VI b korespondują po angielsku a uczniowie klasy III b gim po niemiecku. 

  Projekt nosi nazwę GOOD TO KNOW EACH OTHER i jest realizowany za pomocą eTwinningu -społeczności szkół w Europie,która oferuje platformę współpracy dla pracowników szkół (nauczycieli, dyrektorów szkół, bibliotekarzy, itp.) z jednego lub więcej  krajów europejskich , które komunikują się, współpracują, realizują projekty, dzielą się i, mówiąc krótko, czują się i są częścią najbardziej ekscytującej społeczności edukacyjnej w Europie. 

  eTwinning to łączenie i współpraca bliźniaczych szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli.

  Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. 

  Szczegóły:http://www.etwinning.pl

  Do czerwca planowana jest realizacja kolejnych zadań. 
  Efekty naszych działań prezentowane są na gazetce szkolnej na parterze koło stołówki a także na platformie E-Twinning.


  Katarzyna Adamczyk
  Anna Bowtruczuk
  Anetta Mackiewicz

  14.01.2017 12:10 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce
  17-200 HAJNÓWKA
  ul. Wróblewskiego 2
 • tel. 85-682-28-66
  fax: 85-682-28-66 wew. 118

Galeria zdjęć