Nawigacja

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • W hajnowskim się kręci

  Projekt Obywatelski FIO "W hajnowskim się kręci".

  Już na początku grudnia nasza szkoła będzie obchodzić Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To święto będzie pretekstem do tego, by w naszej szkole na jeden dzień powstało Miasteczko Wolontariackie. Oprócz naszej szkoły w projekcie bierze udział łącznie 8 szkół z miasta Hajnówka i okolic (Białowieża, Dubiny i Narew).
  Zapraszamy dyrekcję,nauczycieli, rodziców i uczniów do wspólnego zaplanowania obchodów Dnia Wolontariusza.


  Małgorzata Wiszniewska, Marta Oniszczuk i Anna Bowtruczuk

 • AKCJA "ŚWIATOWY DZIEŃ OFIAR WYPADKÓW DROGOWYCH"

  17.11.2017
  W roku 2017 Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych przypada na 19 listopada (niedziela)

   

  Do święta pozostały jeszcze 2 dni.

   

  Podczas tego dnia warto zmówić modlitwę w intencji ludzi, którzy ponieśli śmierć w wypadku drogowym. Niestety, każdego dnia w wypadkach na całym świecie ginie kilka tysięcy osób. Święto w 1993 roku zainicjowała organizacja Road Peace. W Polsce inicjatorem obchodów jest MIVA Polska i Krajowe Duszpasterstwo Kierowców.
   

  Wspólnie z uczniami z klasy 3B GIM i z WKRD w Hajnówce przeprowadziliśmy akcję rozdając kierowcom ulotki informacyjne dotyczące przestrzegania przepisów ruchu drogowego, przypominając o najczęstrzych przyczynach wypadków drogowych powodowanych przez pieszych i kierujących.

 • Świeto Niepodległości

 • 16.11.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Święto Niepodległości.

 • 16.11.2017

  Projekt eTwinning Kartka dla Polski to nietypowy sposób uczcić polskie święto narodowe - Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada. Zespoły tworzyły papierowe lub cyfrowe (wykonane w dowolnym programie graficznym) karty z życzeniami dla Polski z okazji tego ważnego święta. W projekcie wzięły udział szkoły z Polski, polonijne oraz zagraniczne. Łącznie 163 szkół zarejestrowanych w eTwinning.

  Szkoła Podstawowa również przyłączyła się do projektu. Uczniowie tworzyli kartki na lekcjach godziny wychowawczej, języku polskim, niemieckim czy angielskim.

  Projekt Kartka dla Polski przybrał formę konkursu szkolnego. Łącznie otrzymaliśmy 83 kartki.

  Galerię prac można było podziwiać na parterze naszej szkoły.

  Oto nagrodzeni uczniowie:

  kategoria 1-3 SP:

  1 miejsce Klaudia Wrzosek IIB
  2 miejsce Zofia Bagińska III D
  3 miejsce Maciej Urynowicz, Jefrrey Nwokeji Natan Chołod IIB


  Kategoria 4 SP-III Gim:

  1 miejsce Nicole Tourne VII A Gabriel Smyk VI A
  2 miejsce Barbara Patejuk Vc Aleksandra Omelianiuk Va, Jagoda Harych Vc
  3 miejsce Julia Wrzosek Zuzanna Czarkowska III ag

  Wyróżnienia:

  Weronika Wrzosek Vc
  Piotr Wiszniewski Ia
  Jakub Zdankiewicz IV b
  Oskar Tellos Jan Kaczoch IVc
  Krzysztof Serafin III d
  Patrycja Pakuła III bg
  Natalia Warsicka III bg
  Agata Kendyś III d
  Maria Aleksiejuk IIId

  Gratulacje.
   

  Nagrody ufundowało Muzeum Historii Polski.

   

  SU (Małgorzata Szumarska,Anetta Mackiewicz) oraz Anna Bowtruczuk

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Międzynarodowy projekt eTwinning Kartka dla Polski.

  Więcej kartek na:

  https://padlet.com/janbow/nft8igwos5wa

 • "ŚNIADANIE DAJE MOC" W KLASIE IB

  Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. W związku z tym, przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”. Celem programu  jest :
  zwiększenie świadomości najmłodszych w kwestii prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania;
  przyczynienie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację.
  Akcja przeprowadzana jest w ramach obchodów Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Dzieci przyniosły swoje smakołyki, były owoce, jogurty, mleko. Taka dawka energii z rana pomaga uczniom lepiej koncentrować się podczas lekcji i daje siłę do zabawy. Smaczne i zdrowe śniadanie to dobrze rozpoczęty dzień! Poznaliśmy także, zasady zdrowego odżywiania się i 
  przypomnieliśmy reguły  zachowania się przy stole. Śniadaniowa uczta wszystkim smakowała, i energię to tworzenia portretu pani wychowawczyni dała. Wspólne zgodne działanie okazało się frajdą i mamy nadzieję , że udział w akcji  przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania. A tymczasem klasa IB werwę  super ma, i na próbach przed ślubowaniem na pewno radę da. To są  przecież zuchy, które witaminki zjadają i wesołe buźki zbierają.

  Bożena Teresiak

  foto: mama Adama  
   

 • 09.11.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Śniadanie daje moc..

 • Borysówka - wieś drewniana ...

  Wioska tematyczna to pomysł na rozwój wsi opierający się na lokalnym dziedzictwie kulturowym, historycznym i na lokalnych tradycjach. Każda wioska ma swój temat przewodni, wokół którego tworzona jest oferta edukacyjno-turystyczna  dla wszystkich, którzy chcą poznać lokalne dziedzictwo w sposób ciekawy, aktywny i oryginalny, którzy chcą się dobrze bawić, czegoś nauczyć i jednocześnie przeżyć prawdziwą przygodę! Dlatego klasy III c i b z naszej szkoły dn. 23.10.2017 r. wybrały się na wycieczkę właśnie do jednej z takich tematycznych wiosek, do Borysówki. I nie zawiedlismy się. Nasz pobyt był wypełniony ciekawymi zajęciami, zwiedzaniem wsi, tradycyjnej zagrody drewnianej, domu wiejskiego i warsztatu tkackiego. Dzieci poznały też stare zawody, które wykonywali kiedyś ludzie na wsi. Chłopcy mogli przepiłować drewno tradycyjną piłą metodą "moje-twoje", dziewczynki próbowały swoich sił podczas tkania chodnika na krosnach. Gospodyni starej zagrody przygotowała dla dzieci smaczny poczęstunek, czyli ciepłe racuszki z dżemem i herbatką. Dzieci czestniczyły też w pieczeniu tradycyjnych wiejskich "praników" wyciskanych przez maszynkę oraz foremki, natępnie ozdabiały drewnianą deseczkę techniką decupagu. Na zakończenie upiekły sobie kiełbaski nad ogniskiem.  

  W okolicy Hajnówki znajdują się również inne wioski tematyczne (Lipiny - wioska bulwy, Nowoberezowo - wioska pod kopułami. Dubiny - wioska młodego osocznika), które planujemy odwiedzić wiosną. Polecamy takie ciekawe i aktywne lekcje lokalnych tradycji i historii kolegom i koleżankom z innych klas.

  E. Jabłońska

   

 • 02.11.2017

  Dnia 31.10.2017 klasy IVB i VA , pomimo brzydkiej pogody, wybrały się  do schroniska bezdomnych psów „Ciapek” w Hajnówce. Droga do schroniska była długa i pełna niespodzianek. W jedną stronę udało się nam pojechać autobusem komunikacji miejskiej. Jechaliśmy ściśnięci jak ogórki w słoiku, gdyż autobusem jechało sporo ludzi. Po drodze zaczął padać deszcz i pierwszy śnieg. Kiedy już udało się nam dotrzeć do schroniska, musieliśmy chwilę poczekać pod jego dachem na poprawę pogody.


  Panie, które opiekują się zwierzętami, oprowadziły nas po terenie schroniska i pokazały wszystkie pieski i 2 kotki. Kot o wyjątkowym imieniu Dyrektor, cieszył się ogromnym powodzeniem wśród naszych uczniów i dostał sporą dawkę czułości. Pracownice schroniska opowiedziały nam, w jaki sposób dostają się tam zwierzęta. Pokazały jak są łapane, przewożone do schroniska i czipowane. Wyjaśniły, dlaczego niektóre psy są pod obserwacją i przechodzą kwarantannę.


  Widok piesków ze schroniska przyprawił niektórych uczniów o łzy. Dzieci poczęstowały psiaki suchymi przekąskami i przekazały zebraną karmę na ręce pracowników schroniska. Karma pochodziła ze zbiórki, która odbyła się w naszej szkole i była zorganizowana przez Iwonę Sadowską-Łomaszkiewicz, Ewę Iwaniuk i SU.


  Dzieci zapewniły, że na tej akcji nie poprzestaną, ponieważ wiedzą, że zwierzętom trzeba pomagać i nie wolno ich krzywdzić. Organizatorom wycieczki dokładnie o to chodziło, aby uwrażliwić dzieci na krzywdę  zwierząt. Jednym słowem wizyta w schronisku przyniosła oczekiwany efekt i sprawiła wiele radości.


  Wielkie dzięki od piesków (a od organizatorów po 10 pkt) wszystkim, którzy zakupili i przekazali karmę. Dziękujemy również Panu Ryszardowi Tyl za przewiezienie karmy ze szkoły do schroniska.


  Iwona Sadowska-Łomaszkiewicz
  Ewa Iwaniuk

 • 27.10.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Słodka wycieczka..

 • 27.10.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zajęcia z Ozobotem..

 • 27.10.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zuchy.

 • 27.10.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii N jak niewidomy.

 • 25.10.2017

  20 października uczniowie klasy VIa SP nr 2 im.Wł.Jagiełły odwiedzili SP nr 81 im.Bohaterskich Dzieci Łodzi w Łodzi. Powodem spotkania było podsumowanie innowacji pedagogicznej Zaprogramuj się na przyszłość pani Małgorzaty Wiszniewskiej i Anny Bowtruczuk (SP 2 Hajnówka)  oraz autorskiego projektu eTwinning Catch Scratch and code a message pani Wioletty Szwebs (SP 81 Łodź) i Anny Bowtruczuk (SP2 Hajnówka).

  Spotkanie odbyło się podczas trwania EU Code Week i było okazją do wspólnego programowania. Uczniowie z podstawówki z Łodzi pokazali możliwości programowania kart Micro:bit a hajnowianie nauczyli swoich nowych kolegów programowania Ozobotów.

   

  To dopiero początek naszej współpracy. Uczniowie z Łodzi już planują rewizytę.

   

  Małgorzata Wiszniewska,Anna Bowtruczuk

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KLASA VI A W ŁODZI.

 • 25.10.2017

  Dnia 18.10.2017 r. klasa Ib wraz z grupą 6 latków z Przedszkola nr3 była na wycieczce w Białymstoku. Celem wycieczki było zwiedzanie Telewizji Polskiej S.A. w Białymstoku i film w kinie Helios pt. „Emotionki”. Wycieczka była bardzo udana.

  Bożena Teresiak

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KLASA I B NA WYCIECZCE W BIAŁYMSTOKU.

 • 25.10.2017

   23 października po lekcjach, przedstawiciele Szkolnego Wolontariatu Dwójki brali udział w wyjazdowej akcji wolontariatu Ośmiorniczki dla wcześniaków. Warsztaty odbyły się w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku. 

  Dwanaścioro wolontariuszy z naszej szkoły, uczniowie z klas -III SP -III gimnazjum ochoczo zabrali się do szydełkowania.

  We wspólnym dzierganiu uczestniczyły zaangażowane i lubiące szydełkować mamy Julii,Weroniki i Uli. Bardzo pomocne przydało się doświadczenie zaprzyjaźnionych słuchaczek Uniwersytetu III Wieku w Hajnówce pań Anny Telentejuk, Danusi Mancewicz i Alli Bagrowskiej. 

  Wszystko to działo się pod czujnym okiem wolontariuszek z Fundacji Małych Serc- pani Asi, Basi, Moniki oraz Marty.

  Jeszcze długa droga do wykonania idealnej ośmiorniczki. Nie poddajemy się i uczymy się tej jak trudnej umiejętności.

  Akcja będzie kontynuowana w Hajnówce. O miejscu i terminie warsztatów poinformujemy na naszym blogu.

  https://szkolnywolontariatdwojki.blogspot.com/p/akcje-wolontarystyczne-szkolnego.html

  Małgorzata Kordecka, Anna Bowtruczuk

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii OŚMIORNICZKI DLA WCZEŚNIAKÓW.

 • 23.10.2017

  16 października w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów kl. IV z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego. Spotkanie dotyczyło bezpiecznej jazdy na rowerze. Pani Ania Pawluczuk przedstawiła dzieciom prezentację multimedialną o prawidłowym użytkowaniu roweru. Na koniec panowie policjanci przeprowadzili krótką pogadankę o zbliżającym się egzaminie na kartę rowerową.

  wych. kl.IV- Monika Nesterowicz, Katarzyna Kacprzak, Iwona Sadowska -Łomaszkiewicz

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii SPOTKANIE Z POLICJANTAMI.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce
  17-200 HAJNÓWKA
  ul. Wróblewskiego 2
 • tel. 85-682-28-66
  fax: 85-682-28-66 wew. 118

Galeria zdjęć