Nawigacja

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • 19.02.2018

  18 stycznia klasy szóste i siódma wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Białegostoku. Najpierw przenieśli się w świat klocków LEGO i fantastycznych eksponatów z nich wybudowanych, następnie sami spróbowali swych sił jako konstruktorzy. Kolejna atrakcją było spotkanie z sympatycznym misiem podczas seansu w kinie na filmie pt. " Paddington 2". Po zregenerowaniu sił i posiłku rozładowali swoją energię na lodowisku. Figur i upadków była co niemiara. 

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

  Małgorzata Wiszniewska, Ilona Wasiluk, Marta Łukaszuk

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KLASA VIA I VIB NA WYCIECZCE W BIAŁYMSTOKU.

 • 13.02.2018

       Zuchy z gromady zuchowej ,,Łowcy przygód" na zbiórce zuchowej uczyły się udzielania pierwszej pomocy pod bacznym okiem naszej szkolnej pielęgniarki Pani Niny Wawreszuk.

  Bożena Teresiak

 • 13.02.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ferie w szkole.

 • 12.02.2018

  9 lutego klasa IVa i IVc udały się na wycieczkę do sali ,,Ognik" mieszczącej się w straży pożarnej w Hajnówce. Na miejscu na uczniów czekał strażak, który opowiedział między innymi o bezpiecznych zabawach na śniegu, poinformował co to jest czad i jak go unikać oraz przypomniał zasady zachowania, kiedy zauważymy pożar. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, poprawnie rozwiązały krzyżówkę oraz przyporządkowały numery alarmowe do odpowiednich służb. W dalszej części spotkania strażak pokazał w praktyce w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy oraz jak bezpiecznie ułożyć poszkodowanego. Na koniec zostaliśmy oprowadzeni po straży pożarnej, oglądając zarówno samochody strażackie jak i sprzęt pomocny w akcjach.

  Katarzyna Kacprzak, Monika Nesterowicz

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KLASA IV A I IV C NA WYCIECZCE DO STRAŻY POŻARNEJ.

 • Blog Szkolny Wolontariat Dwójki

  12.02.2018

  Zapraszamy do odwiedzenia bloga o naszym wolontariacie szkolnym:

  https://szkolnywolontariatdwojki.blogspot.com/

   

  Opiekunki Szkolnego Wolontariatu Dwójki:

  Anna Bowtruczuk i Małgorzata Wiszniewska

 • Rekrutacja do szkół i przedszkoli 2018

  Drodzy rodzice uczniów idących w tym roku szkolnym do klasy pierwszej szkoły podstawowej są już terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego do publicznych przedszkoli i klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Hajnówka

  Zapraszamy do zpoznania się z poniższymi dokumentami:

  Rekrutacja_do_przedszkoli_i_szkol_-_do_publikacji.pdf

  Zarzadzenie_-_terminy_rekrutacji.pdf

  Uchwala_w_sprawie_kryteriow_rekrutacji_do_szkoly_podstawowej_podpisana.pdf

 • 19.01.2018

  W naszej szkole wielu uczniów z klas I-III uczęszcza do świetlicy, w której można rozwinąć talenty plastyczne. Na zajęciach świetlicowych pod okiem nauczycielek powstały naprawdę imponujace prace. Efekty można zobaczyć w galerii fotograficznej.

  Nela Szczuka, fot. Anetta Mackiewicz

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii TWÓRCZA ŚWIETLICA.

 • Zajęcia na feriach dla klas I-III SP

  18.01.2018

  Dzrodzy Rodzice

  W okresie ferii zimowych pani Katarzyna Sirocka (psycholog) proponuje dla dzieci klas I-III SP zajęcia na świetlicy szkolnej (parter szkoły). Zajęcia od godziny 8:00 do godziny 14:00 grupa maksymalnie 25 dzieci. Zapraszamy. 
  Dyrekcja

 • 17.01.2018

  Nie każdy ma możliwość spotkać w naturze zwierzęta występujące w Puszczy Białowieskiej,mimo to warto o nich coś wiedzieć.
  Tę wiedzę przekazywały naszym uczniom panie z Ośrodka Edukacji Przyrodniczej Białowieskiego Parku Narodowego.Przeprowadziły one warsztaty dla uczniów klas czwartych.Były piękne slajdy i opowiadania o charakterystycznych cechach budowy i zwyczajach różnych ssaków i ptaków.Były też ciekawe okazy, np. zgryz bobrowy i wyplówki sowy. Nie zabrakło elementów zabawy, więc godzina lekcyjna minęła bardzo szybko.
  Na pamiątkę spotkania dzieci zostały obdarowane książeczkami o puszczańskich organizmach  lub magnesami z leśnym symbolem.
  Małgorzata Downarowicz

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii SPOTKANIE Z PUSZCZAŃSKIMI ZWIERZĘTAMI.

 • 15.01.2018

  W niedzielę o godzinie 8:30 oficjalnie wystartował 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku w Polsce i na całym świecie orkiestra gra dla najmłodszych. Zbierane są pieniądze, które już niebawem pomogą w leczeniu noworodków. W zbieraniu pieniędzy uczestniczy ponad 1700 sztabów w całej Polsce i 73 sztaby na świecie. Na ulice z puszkami wyszło około 120 tysięcy wolontariuszy. Jak co roku w zbiórkach aktywnie uczestniczyli uczniowie i wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce. Mali ratownicy objęci Programem WOŚP - RUR ( Ratujemy i Uczymy Ratować) prowadzili instruktaż w zakresie ratownictwa w budynku Miejskiej Pływalni w Hajnówce. Równolegle starsi koledzy – wolontariusze zbierali datki do puszek na ulicach miasta. Rok temu Fundacji WOŚP udało się zebrać niewiarygodną sumę pieniędzy - ponad 100 milionów złotych! Jak będzie tym razem? Zapraszamy do trwających do lutego aukcji internetowych.

  Siema! 

  Joanna Rejent

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii RUSZYŁ 26. FINAŁ WOŚP.

 • 06.12.2017

  Klasy IVB i VA zamiast świętować Mikołajki w szkole, wyruszyły na wycieczkę do Białegostoku. W Galerii Jurowieckiej podziwialiśmy najsłynniejsze budowle świata, sceny historyczne, eksponaty interaktywne, sceny znane z filmów i bajek wykonane z klocków LEGO. Można tu było zobaczyć m.in. największy na świecie statek Titanic z 500.000 elementów, podstawowe układy człowieka: układ oddechowy, pokarmowy, i kostny, super kolekcję Star Wars,  Minecraft, serię Technic, seria Friends,  Księżniczki, interaktywne pojazdy, Lunapark, Statua Wolności, Most Tower Bridge, Forum Romanum, Operę w Sydney, Taj Mahal, zamki, dinozaury,  pociągi, samoloty, statki, walki piratów, smoków,  makietę stanu wojennego w Polsce, Śląską makietę kolejową, figurę 1:1 słynnej tenisistki Martiny Navratilovej i wiele wiele innych budowli z klocków Lego. Wystawa klocków Lego bardzo się nam podobała. Przez chwilę poczuliśmy się jak elfy w Fabryce Zabawek u Świętego Mikołaja, kiedy sami budowaliśmy zabawki z klocków Lego. Po wystawie zjedliśmy pyszny obiad i wyruszyliśmy do Pałacu Branickich, gdzie podziwialiśmy piękne komnaty królewskie. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach, podczas których robiliśmy odlewy ozdób świątecznych z gipsu. Podczas, gdy nasze ozdoby schły i nabierały kształtów, my zwiedzaliśmy Muzeum Historii Medycyny i Farmacji. Stary szpital polowy, gabinet anatomo-patologiczny, gabinet rentgenowski, okulistyczny, dentystyczny, apteka z XIX/XX wieku i wystawa: Projekt z ryciny czytany wywarły na nas duże wrażenie. Mogliśmy posiedzieć na łóżkach szpitalnych, w starym fotelu dentystycznym, a nawet produkować tabletki w ówczesnej aptece. Zapraszamy na wirtualną wycieczkę po Muzeum:

  https://www.umb.edu.pl/photo/pliki/WL_jednostki/samodzielna_pracownia_historii_medycyny_i_farmacji/wirtualna_wycieczka/muzeumumb.html

  Po wizycie w Muzeum wróciliśmy na warsztaty, gdyż nasze ozdoby były już gotowe. Wyjęliśmy je z foremek i zapakowaliśmy w "firmowe" uniwersyteckie torebki. Gipsowe choineczki i gwiazdeczki będą dobrym prezentem na Mikołajki dla naszych najbliższych.

  Zmęczeni, ale zadowoleni bezpiecznie wróciliśmy do domu.

  Wychowawczynie klas IVB - Iwona Sadowska-Łomaszkiewicz i VA Ewa Iwaniuk

 • 05.01.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Jasełka.

 • 05.01.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ach,jak cudowna jest Panama!.

 • 02.01.2018

  W dniu 19 grudnia komisja w składzie: Hania Patejuk(wymiennie z Agatą Kłopotowską)-kl.IIIa gimn., Marta Czurak -kl.VIb, Ola Wasiluk-kl.Va, Wiktoria Niewiarowska-kl.IIb gimn. wraz z opiekunkami SU Małgorzatą Szumarską i Anettą Mackiewicz oceniła wystrój sal-uczniowie nie przyznawali punktów  za wystrój swojej sali.Klasy pięknie udekorowały sale, było bardzo dużo ręcznie wykonanych ozdób. Wyniki konkursu:

  Klasy I-III SP
  1 miejsce-sala 25-klasa IIa, wych.Jolanta Parfieniuk
  2 miejsce-sala 18-klasa IIId, wych.Joanna Rejent
  3 miejsce-sala 10-klasa IIIa, wych.Katarzyna Szymczuk

  Klasy IV-VII SP i II-III Gimn.
  1 miejsce-sala 43-klasa IIb, wych.Alina Rusinowicz
  2 miejsce-sala 30-klasa IVb, wych. Iwona Sadowska
  3 miejsce-sala 39-klasy IIIa, IIIb, wych.Lija Grosz, Małgorzata Kordecka

  Za II i III miejsce klasy otrzymały słodycze, za zajęcia pierwszego miejsca wyjście do pizzerii.
  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.
  Opiekunki SU
  Anetta Mackiewicz , Małgorzata Szumarska

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KONKURS NA ŚWIĄTECZNE DEKORACJE SAL LEKCYJNYCH.

 • I love Christmas

  19 grudnia br. w naszej szkole odbył się już po raz piąty konkurs I love Christmas. Tematem zadań , z którymi zmagali się uczniowie klas IV-VI były angielskie piosenki świąteczne. Patronatem i fundatorem nagród jest wydawnictwo Nowa Era.

  Oto wyniki:

  Kategoria klasa IV:

  I miejsce: Martyna Hłasko kl.IV c

  II miejsce Anna Trasiuk kl.IV a

  III miejsce ex equo:Filip Parfieniuk kl. IV c i Otylia Urynowicz kl.IV a

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii I LOVE CHRISTMAS

   

  Kategoria klasa V-VI:

  I miejsce: Magdalena Małaszewska kl.VI a

  II miejce ex equo: Gabriel Smyk kl.VI a i Szymon Bajko kl. VI b

  III miejsce: Irena Patyk kl.VI b

   

  Gratulacje! 

  Merry Christmas!

  K.Adamczyk.A.Bowtruczuk,K.Kacprzak

 • 22.12.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wigilia zuchowa..

 • 20.12.2017

  Samorząd Uczniowski w dniach 19,20 grudnia, tak jak w ubiegłym roku szkolnym zorganizował Kiermasz Pierniczków. Do akcji włączyło się wielu uczniów, rodziców i nauczycieli-wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za udział w tym słodkim kiermaszu. Pierniczki miały różne kształty i wielkości, były pięknie ozdobione, wyglądały i pachniały smakowicie. Dlatego też rozchodziły się jak świeże bułeczki. Pieniądze zebrane podczas kiermaszu planujemy przeznaczyć na nagrody dla uczniów w konkursach szkolnych lub na inne większe wydatki(po zasięgnięciu opinii uczniów działających w SU). Mamy nadzieję, że taki Kiermasz uda nam się zorganizować za rok.
  Życzymy wszystkim zdrowych, radosnych, rodzinnych, pachnących choinką i pierniczkami Świąt Bożego Narodzenia.

  Opiekunki SU
  Małgorzata Szumarska i Anetta Mackiewicz

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KIERMASZ PIERNICZKOWY.

 • 19.12.2017

  W ubiegły piątek klasa VIA wykonała pierniki na wtorkowy kiermasz, z którego dochód zostanie przeznaczony na cele SU.

  M. Wiszniewska 

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KLASA VIA PRZYGOTOWUJE PIERNICZKI NA KIERMASZ.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce
  17-200 HAJNÓWKA
  ul. Wróblewskiego 2
 • tel. 85-682-28-66
  fax: 85-682-28-66 wew. 118

Galeria zdjęć