Nawigacja

 • Z naszej szkoły udział wzięło 20 uczniów z klas IV-VIII.

  Konkurs odbył się 11 marca 2020 r. czyli jeszcze przed pandemią.

  Michał Zajkowski, uczeń klasy IV a otrzymał tytuł Laureata 1.miejsca w kraju oraz 1. miejsca w województwie podlaskim.

  Gabriel Smyk, kl. VIII a ,4. miejsce w województwie podlaskim, 286. w kraju.

  Dominika Pietraszko , kl. IVa , 9. miejsce w województwie podlaskim, 190. w kraju.

  Fabian Bołtruczuk, kl.VI a , 12. miejsce w województwie podlaskim, 214. w kraju.

  Anna Rusinowicz, kl.VII b, 15. miejsce w województwie podlaskim, 462. w kraju.

  Igor Zarzecki, kl.V d oraz Hubert Pychner, kl. V b, 25.miejsce w województwie podlaskim, 617. w kraju.

   

  24.06.2020 19:46 | więcej »
 • W roku szkolnym 2018/2019 odbyła się VII edycja Miejskiego Konkursu Matematycznego „Młody Matematyk”-pod patronatem Burmistrza Miasta Hajnówka. Tradycyjnie konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie wzięło udział 45 uczniów- w miesiącach styczeń-luty uczniowie w domu rozwiązywali zestaw zadań.

  Do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych 25 uczniów, którzy najlepiej rozwiązali otrzymane zadania. Dnia 19 marca w Szkole Podstawowej Nr 2 odbył się II etap, gdzie uczniowie klas IV, V i VI mieli do rozwiązania zestawy zadań.
  W czasie sprawdzania prac przez nauczycieli, uczniowie brali udział w warsztatach przygotowanych przez uczniów naszej szkoły Jakuba Gadomskiego i Gabrysię Bartoszewicz. Uczniowie pokazali uczestnikom konkursu jak ułożyć sześcian „sonobe” z kwadratowych kolorowych karteczek .Do złożenia sześcianu-wariant z mankietami- potrzebne było 6 modułów. Uczniowie cierpliwie składali moduły pod kierunkiem oraz przy pomocy Kuby i Gabrysi. Nie mniejszej cierpliwości wymagało złożenie sześcianu.

  Po zakończeniu warsztatów nastąpiło wręczenie nagród sponsorowanych przez Burmistrza Jerzego Siraka. Nagrody wręczył dyrektor szkoły Adam Jerzy Chudek.
  W siódmej edycji konkursu zwycięzcami zostali:
  Kl. VI
  1.Justyna Ostapkowicz SP1

  2.Jan Strzelecki SP1

  3.Maja Krysztofik SP1

  KL.V

  1.Bartosz Siemieniaka SP3

  2.Wiktor Wappa SP1

  3.Gabriel Litwiniuk SP4

  KL.IV

  1.Aleksander Nikiciuk SP2

  2.Zuzanna Frankowska SP4

  3.Jan Lewczuk SP2

  Gratulujemy uczestnikom konkursu wspaniałych wyników.
  Organizatorki konkursu:
  Lija Grosz
  Małgorzata Szumarska

  10.07.2019 16:09 | więcej »
 • W roku szkolnym 2017/2018 odbyła się VI edycja Miejskiego Konkursu Matematycznego Młody Matematyk. Tradycyjnie konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie wzięło udział 54 uczniów- w miesiącach grudzień- styczeń uczniowie w domu rozwiązywali zestaw zadań. Do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych 29 uczniów, którzy najlepiej rozwiązali otrzymane zadania. Dnia 22 marca w Zespole Szkół Nr 2 odbył się II etap, gdzie w czasie 60 minut uczniowie mieli do rozwiązania zestawy zadań przygotowane dla klas IV, V i VI.
   

  W czasie sprawdzania prac przez nauczycieli, uczniowie brali udział w warsztatach przygotowanych przez ucznia naszej szkoły Krzysztofa Omelianiuka. Krzyś zapoznał uczniów z historią kostki Rubika, zaprezentował kostki ze swojej kolekcji, opowiedział od  kiedy i jakie  układa kostki. Zapoznał uczniów z przebiegiem zawodów-  sam brał udział w Mistrzostwach Polski w Speedcubingu 2016 i Olsztyn Open 2017. Uczestnicy konkursu dostali kostki Rubika od sponsorów konkursu, więc  na bieżąco mogli uczyć się od Krzysia podstawowych ruchów przy układaniu tejże kostki.
  Nagrody wręczyli sponsorzy konkursu: Zastępca Burmistrza pan Andrzej Skiepko, pani inspektor Jolanta Stefaniuk z ramienia UM w Hajnówce  i dyrektor szkoły Adam Jerzy Chudek.
  W szóstej edycji konkursu zwycięzcami zostali:
  Kl. VI
  1.Gabriel Smyk  SP 2
  2.Wiktor Link  SP 1
  3.Joanna Bogdanowicz SP4
  KL.V
  1.Kinga Wołodkiewicz SP 1
  2.Anna Rusinowicz  SP 2
  3.Justyna Ostapkowicz SP 1
  KL.IV
  1.Damian Sienkiewicz SP 3
  2.Patrycja Nowicka  SP 4
  3.Kacper Bedkowski SP 2


  Organizatorki konkursu
  Lija Grosz
  Małgorzata Szumarska

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii VI EDYCJA MIEJSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO "MŁODY MATEMATYK".

  11.05.2018 12:43 | więcej »
 •  3 marca  odbył się już po raz VII ogólnoszkolny konkurs recytatorski ,,Las uczy nas", którego organizatorem był Dom Dziecka w Białowieży pod honorowym patronatem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. Laureatem I miejsca został Michał Zajkowski uczeń klasy II a.

  Jolanta Parfieniuk

  09.03.2018 21:32 | więcej »
 • W dniu 19 grudnia komisja w składzie: Hania Patejuk(wymiennie z Agatą Kłopotowską)-kl.IIIa gimn., Marta Czurak -kl.VIb, Ola Wasiluk-kl.Va, Wiktoria Niewiarowska-kl.IIb gimn. wraz z opiekunkami SU Małgorzatą Szumarską i Anettą Mackiewicz oceniła wystrój sal-uczniowie nie przyznawali punktów  za wystrój swojej sali.Klasy pięknie udekorowały sale, było bardzo dużo ręcznie wykonanych ozdób. Wyniki konkursu:

  Klasy I-III SP
  1 miejsce-sala 25-klasa IIa, wych.Jolanta Parfieniuk
  2 miejsce-sala 18-klasa IIId, wych.Joanna Rejent
  3 miejsce-sala 10-klasa IIIa, wych.Katarzyna Szymczuk

  Klasy IV-VII SP i II-III Gimn.
  1 miejsce-sala 43-klasa IIb, wych.Alina Rusinowicz
  2 miejsce-sala 30-klasa IVb, wych. Iwona Sadowska
  3 miejsce-sala 39-klasy IIIa, IIIb, wych.Lija Grosz, Małgorzata Kordecka

  Za II i III miejsce klasy otrzymały słodycze, za zajęcia pierwszego miejsca wyjście do pizzerii.
  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.
  Opiekunki SU
  Anetta Mackiewicz , Małgorzata Szumarska
  07.02.2018 14:27 | więcej »
 • 15 grudnia w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się etap rejonowy XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady PCK dotyczącej promocji zdrowego stylu życia.

  Naszą szkołę w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum reprezentowała uczennica kl. VII a Roksana Kozar, która wygrała etap szkolny.

  Roksana zajęła wysokie 5 miejsce.

  W kategorii szkół średnich pierwsze miejsce zajął absolwent naszej szkoły Dawid Kozar. Dawid 18 marca będzie reprezentował nasz powiat w etapie wojewódzkim olimpiady PCK w Białymstoku.

  Gratulujemy!!!

  opiekunki szkolnego koła PCK Marta Łukaszuk i Małgorzata Wiszniewska

  02.02.2018 11:21 | więcej »
 • Za nami drugi etap 6. Ogólnopolskiego Konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować! 50 szkół, które dostały się do tego etapu miało za zadanie przygotować grę edukacyjną poświęconą pierwszej pomocy. Termin na wysłanie prac minął 17 maja i mimo że zadanie konkursowe nie było łatwe - dotarło do nas aż 46 niezwykłych gier. 

   

  Jury konkursowe bardzo długo pochylało się nad wszystkimi pracami, sprawdzało zgodność z regulaminem (zawierać instrukcję, planszę, pionki, elementy dotyczące pierwszej pomocy z zakresu tematycznego Programu: przynajmniej 3 zadania i przynajmniej 15 pytań), zgodność tematyki z zawartością merytoryczną Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”, nakład pracy wniesiony przez uczestników, a także unikatowość pracy. Po wielu godzinach jurorzy postanowili zaprosić do Finału 10 szkół w tym: 

  Szkoła Podstawowa nr 2 Wróblewskiego 2, Hajnówka - woj. podlaskie

  (na podstawie www.wosp.pl)

  21.05.2017 14:43 | więcej »
 • Klasa Va ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Hajnówce zdobyła główną nagrodę tablet firmy Samsung w konkursie Kreatywna klasa Squli!

  Na lekcji z innowacji pedagogicznej uczniowie wykorzystali umiejętności programowania w Scratchu oraz misję ze Squli dotyczącą lektury Przygody Tomka Sawyera Marka Twaina.I tak powstał scenariusz lekcji Ze Scratchem i Squlą znam każdą lekturę, który był pracą konkursową.

  21.05.2017 14:40 | więcej »
 • English Ace 2017
  Miło poinformować,że uczeń klasy Va Gabriel Smyk zajął 3. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego English Ace. Organizatorem jest JERSZ Łowcy Talentów.Konkurs pisało 14 uczniów z naszej szkoły.
  Gratulacje!
  02.05.2017 09:34 | więcej »
 • W roku szkolnym 2016/2017 odbyła się V edycja Miejskiego Konkursu Matematycznego „Młody Matematyk”. Tradycyjnie konkurs składał się z dwóch etapów: I etap- w miesiącach grudzień- styczeń uczniowie w domu rozwiązywali zestaw zadań, po czym do drugiego etapu zostali zakwalifikowani uczniowie, którzy najlepiej rozwiązali otrzymane zadania.

  Dnia 9 marca w Zespole Szkół Nr 2 odbył się II etap, gdzie w czasie 60 minut uczniowie mieli do rozwiązania zestawy zadań przygotowane dla klas IV,V i VI. W czasie sprawdzania prac przez nauczycieli uczniowie rozwiązywali Sudoku i wykonywali kolorowanki.

  Nagrody wręczali sponsorzy konkursu: pani inspektor Jolanta Stefaniuk z ramienia UM w Hajnówce, pani Jolanta Szumowska- przewodnicząca RR w Z.Szk.Nr 2 w Hajnówce i dyrektor szkoły Adam Jerzy Chudek, drobne nagrody ufundował też SU.

  W piątej edycji konkursu zwycięzcami zostali:

  Kl. VI

  1.Julia Maciuka SP 2

  2.Julia Nowak SP 5

  3.Róża Jaroszewicz SP6

  KL.V

  1.Gabriel Smyk SP 2

  2.Bartosz Sadowski SP 5

  3.Martyna Stepaniuk SP 5

  KL.IV

  1.Justyna Ostapkowicz SP 5

  2.Damian Wiejkowski SP 5

  3.Jakub Onopiuk SP 2

  Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.

   

  Organizatorki konkursu

  Lija Grosz

  Małgorzata Szumarska

   

  24.03.2017 19:01 | więcej »
 • Ogromny sukces odniosła Anastazja Gromacka uczennica klasy IId Szkoły Podstawowej nr2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce. 8-letnia Anastazja Gromadzka namalowała piękną pracę w ramach akcji „Choinki Jedynki" i właśnie jej obraz został wylicytowany na antenie Program 1 Polskie Radio za najwyższą kwotę 7000 złotych.

  Tegoroczny konkurs plastyczny skierowany do dzieci odbywał się pod hasłem Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia. Redakcja radiowej Jedynki została zasypana przepięknymi rysunkami, wykonanymi w wielu technikach.

  Jury konkursowe w składzie: prof. Danuta Kołwzan-Nowicka (artystka malarz, grafik i pedagog), dr Katarzyna Kasia (filozof, estetyk, pedagog) i prof. Franciszek Maśluszczak (artysta malarz, pedagog) wybrało 20 najlepszych prac i wyróżniło kolejnych 40.

  Prace nagrodzone trafiły na wielką licytację 10 grudnia, podczas której praca młodziutkiej hajnowianki została wylicytowana za najwyższą kwotę – 7000 złotych.

  15. charytatywna akcja „Choinki Jedynki" prowadzona przez Program 1 Polskie Radio okazała się rekordowa. Z aukcji prac plastycznych stworzonych przez dzieci, młodzież oraz znane osobistości ze świata kultury i sportu uzyskano kwotę 123 707 złotych. Pieniądze zostaną przekazane na rzecz Podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Fundacji im. Brata Alberta.

  XV akcja i aukcja charytatywna Pierwszego Programu Polskiego Radia Choinki Jedynki 2016 odbywa się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy.

  Nie była to pierwsza nagroda zdobyta przez naszą uczennicę. Anastazja zdobyła również wyróżnienie w I kategorii wiekowej w ogólnopolskim konkursie plastycznym „ Do czego Morze służyć może?” organizowanym przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

  W roku szkolnym 2015/2016 uczennica zajęła I miejsce w 15 Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ Namaluj swoją książkę” organizowanym przez Wrocławski Klub „Anima”, III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ Królewskie pary” organizowanym przez Muzeum Historii Polski w Warszawie oraz wiele wyróżnień między innymi w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ Te, co skaczą i kumkają ochrony się domagają” Białowieski Park Narodowy, w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ Zabierz mnie tam wyobraźnią” Miejski Ośrodek Kultury w Głownie, Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „ Książki naszych marzeń” Biblioteka przy Zespole Szkół nr3 w Hajnówce.

  10.03.2017 11:03 | więcej »
 • Understand-konkurs języka angielskiego.
  Understand jest wyjątkowym konkursem opartym o umiejętności rozumienia języka angielskiego. Aby wziąć udział potrzebne są słuchawki i urządzenie z dostępem do Internetu. Podczas zawodów odbywających się w szkole, uczeń ma do odsłuchania i rozwiązania 24 zadania o różnym poziomie trudności. Udziela w nich odpowiedzi w formie wybrania 1 z 5 proponowanych odpowiedzi. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych od klasy 5.
  Wszyscy uczniowie klasy Va wzięli udział w konkursie w grudniu 2016 roku. Udział był bezpłatny gdyż był nagrodą dla całej klasy za udział w facebookowym konkursie.W kategorii klasa piąta pisało 170 osób z całego kraju zaś z województwa podlaskiego pisało 23 uczniów z 3 różnych szkół.
  Najlepsze wyniki osiągnęli:
  Gabriel Smyk -4.miejsce w woj.podlaskim
  Magdalena Małaszewska -5. miejsce w woj.podlaskim
  Oliwia Fedorów -6. miejsce w woj.podlaskim.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
   
  24.01.2017 14:42 | więcej »
 • The Bat Kid 2016

  Uczniowie klas V i VI Naszej Szkoły wzięło udział w organizowanym przez firmę FUH ATUTOR Wacław Skoczylas Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego w słuchaniu ze zrozumieniem o dźwięcznej nazwie The Bat Kid, którego VII edycja odbyła się 24 listopada 2016r.

  The Bat Kid jest konkursem, który dostarcza zarówno rozrywki – są tam dialogi, piosenki itp., jak i pomóc zorientować się jaki jest u Naszych Uczniów poziom języka angielskiego, szczególnie jeśli chodzi o słuchanie ze zrozumieniem.

  Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą z języka angielskiego. Poniżej umieszczamy listę osób z najlepszymi wynikami:

  1. Magdalena Małaszewska 5a - 33 pkt
  2. Gabriel Smyk 5a - 29 pkt
  3. Julia Maciuka 6a - 25 pkt
  4. Oliwia Fedorów 5a - 23 pkt
  5. Irena Patyk 5b - 21 pkt
  6. Radosław Świętochowski 6a - 19 pkt
  7. Julianna Masalska 6a - 16 pkt
   

  Każdy uczeń biorący udział w konkursie otrzymuje dyplom uczestnictwa oraz naklejkę.

  SERDECZNIE GRATULUJEMY laugh

  24.01.2017 14:43 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce
  17-200 HAJNÓWKA
  ul. Wróblewskiego 2
 • tel. 85-682-28-66
  fax: 85-682-28-66 wew. 118

Galeria zdjęć