VI edycja Miejskiego Konkursu Matematycznego Młody Matematyk

W roku szkolnym 2017/2018 odbyła się VI edycja Miejskiego Konkursu Matematycznego Młody Matematyk. Tradycyjnie konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie wzięło udział 54 uczniów- w miesiącach grudzień- styczeń uczniowie w domu rozwiązywali zestaw zadań. Do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych 29 uczniów, którzy najlepiej rozwiązali otrzymane zadania. Dnia 22 marca w Zespole Szkół Nr 2 odbył się II etap, gdzie w czasie 60 minut uczniowie mieli do rozwiązania zestawy zadań przygotowane dla klas IV, V i VI.

W czasie sprawdzania prac przez nauczycieli, uczniowie brali udział w warsztatach przygotowanych przez ucznia naszej szkoły Krzysztofa Omelianiuka. Krzyś zapoznał uczniów z historią kostki Rubika, zaprezentował kostki ze swojej kolekcji, opowiedział od  kiedy i jakie  układa kostki. Zapoznał uczniów z przebiegiem zawodów-  sam brał udział w Mistrzostwach Polski w Speedcubingu 2016 i Olsztyn Open 2017. Uczestnicy konkursu dostali kostki Rubika od sponsorów konkursu, więc  na bieżąco mogli uczyć się od Krzysia podstawowych ruchów przy układaniu tejże kostki.
Nagrody wręczyli sponsorzy konkursu: Zastępca Burmistrza pan Andrzej Skiepko, pani inspektor Jolanta Stefaniuk z ramienia UM w Hajnówce  i dyrektor szkoły Adam Jerzy Chudek.
W szóstej edycji konkursu zwycięzcami zostali:
Kl. VI
1.Gabriel Smyk  SP 2
2.Wiktor Link  SP 1
3.Joanna Bogdanowicz SP4
KL.V
1.Kinga Wołodkiewicz SP 1
2.Anna Rusinowicz  SP 2
3.Justyna Ostapkowicz SP 1
KL.IV
1.Damian Sienkiewicz SP 3
2.Patrycja Nowicka  SP 4
3.Kacper Bedkowski SP 2

Organizatorki konkursu
Lija Grosz
Małgorzata Szumarska

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii VI EDYCJA MIEJSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO "MŁODY MATEMATYK".