Nawigacja

VII edycja konkursu Młody matematyk

W roku szkolnym 2018/2019 odbyła się VII edycja Miejskiego Konkursu Matematycznego „Młody Matematyk”-pod patronatem Burmistrza Miasta Hajnówka. Tradycyjnie konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie wzięło udział 45 uczniów- w miesiącach styczeń-luty uczniowie w domu rozwiązywali zestaw zadań.

Do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych 25 uczniów, którzy najlepiej rozwiązali otrzymane zadania. Dnia 19 marca w Szkole Podstawowej Nr 2 odbył się II etap, gdzie uczniowie klas IV, V i VI mieli do rozwiązania zestawy zadań.
W czasie sprawdzania prac przez nauczycieli, uczniowie brali udział w warsztatach przygotowanych przez uczniów naszej szkoły Jakuba Gadomskiego i Gabrysię Bartoszewicz. Uczniowie pokazali uczestnikom konkursu jak ułożyć sześcian „sonobe” z kwadratowych kolorowych karteczek .Do złożenia sześcianu-wariant z mankietami- potrzebne było 6 modułów. Uczniowie cierpliwie składali moduły pod kierunkiem oraz przy pomocy Kuby i Gabrysi. Nie mniejszej cierpliwości wymagało złożenie sześcianu.

Po zakończeniu warsztatów nastąpiło wręczenie nagród sponsorowanych przez Burmistrza Jerzego Siraka. Nagrody wręczył dyrektor szkoły Adam Jerzy Chudek.
W siódmej edycji konkursu zwycięzcami zostali:
Kl. VI
1.Justyna Ostapkowicz SP1

2.Jan Strzelecki SP1

3.Maja Krysztofik SP1

KL.V

1.Bartosz Siemieniaka SP3

2.Wiktor Wappa SP1

3.Gabriel Litwiniuk SP4

KL.IV

1.Aleksander Nikiciuk SP2

2.Zuzanna Frankowska SP4

3.Jan Lewczuk SP2

Gratulujemy uczestnikom konkursu wspaniałych wyników.
Organizatorki konkursu:
Lija Grosz
Małgorzata Szumarska

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce
    17-200 HAJNÓWKA
    ul. Wróblewskiego 2
  • tel. 85-682-28-66
    fax: 85-682-28-66 wew. 118

Galeria zdjęć