Nawigacja

ANASTAZJA GROMACKA WIELOKROTNA LAUREATKA KONKURSÓW PLASTYCZNYCH

Ogromny sukces odniosła Anastazja Gromacka uczennica klasy IId Szkoły Podstawowej nr2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce. 8-letnia Anastazja Gromadzka namalowała piękną pracę w ramach akcji „Choinki Jedynki" i właśnie jej obraz został wylicytowany na antenie Program 1 Polskie Radio za najwyższą kwotę 7000 złotych.

Tegoroczny konkurs plastyczny skierowany do dzieci odbywał się pod hasłem Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia. Redakcja radiowej Jedynki została zasypana przepięknymi rysunkami, wykonanymi w wielu technikach.

Jury konkursowe w składzie: prof. Danuta Kołwzan-Nowicka (artystka malarz, grafik i pedagog), dr Katarzyna Kasia (filozof, estetyk, pedagog) i prof. Franciszek Maśluszczak (artysta malarz, pedagog) wybrało 20 najlepszych prac i wyróżniło kolejnych 40.

Prace nagrodzone trafiły na wielką licytację 10 grudnia, podczas której praca młodziutkiej hajnowianki została wylicytowana za najwyższą kwotę – 7000 złotych.

15. charytatywna akcja „Choinki Jedynki" prowadzona przez Program 1 Polskie Radio okazała się rekordowa. Z aukcji prac plastycznych stworzonych przez dzieci, młodzież oraz znane osobistości ze świata kultury i sportu uzyskano kwotę 123 707 złotych. Pieniądze zostaną przekazane na rzecz Podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Fundacji im. Brata Alberta.

XV akcja i aukcja charytatywna Pierwszego Programu Polskiego Radia Choinki Jedynki 2016 odbywa się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy.

Nie była to pierwsza nagroda zdobyta przez naszą uczennicę. Anastazja zdobyła również wyróżnienie w I kategorii wiekowej w ogólnopolskim konkursie plastycznym „ Do czego Morze służyć może?” organizowanym przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

W roku szkolnym 2015/2016 uczennica zajęła I miejsce w 15 Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ Namaluj swoją książkę” organizowanym przez Wrocławski Klub „Anima”, III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ Królewskie pary” organizowanym przez Muzeum Historii Polski w Warszawie oraz wiele wyróżnień między innymi w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ Te, co skaczą i kumkają ochrony się domagają” Białowieski Park Narodowy, w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ Zabierz mnie tam wyobraźnią” Miejski Ośrodek Kultury w Głownie, Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „ Książki naszych marzeń” Biblioteka przy Zespole Szkół nr3 w Hajnówce.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce
    17-200 HAJNÓWKA
    ul. Wróblewskiego 2
  • tel. 85-682-28-66
    fax: 85-682-28-66 wew. 118

Galeria zdjęć