Po miesiącach ciężkiej pracy przeżyliśmy niecodzienną uroczystość. Dziewięćdziesiąta rocznica istnienia Szkoły Podstawowej nr 2 w Hajnówce im. Władysława Jagiełły została uczczona jubileuszową akademią wystawioną dla szanownych gości oraz szkoły 10 czerwca 2026 roku w Hajnowskim Domu Kultury. Obok piosenek o Szkole nr 2 oraz o wartościach rycerskich, obok dram teatralnych, ilustrujących wartości zaczerpnięte z lat rządów naszego patrona, zaprezentowaliśmy naszą szkołę za pośrednictwem filmowych spotów konkursowych o "Dwójce". Zgromadzonym licznie emerytowanym nauczycielom i pracownikom szkoły najbardziej do gustu przypadła prezentacja historyczna, którą przepiękną gawendą zilustrowała najbardziej kompetentna i odpowiednia do tego zadania osoba- absolwentka oraz wieloletnia nauczycielka historii, pani Nela Szczuka. Wzruszające okazały się również spotkania po latach. Po uroczystości nauczyciele mieli okazję zamienić ze sobą kilka słów podczas poczęstunku. We foyer Domu Kultury wystawiliśmy nagrodzone w konkursach jubileuszowych prace dzieci, Kroniki Szkoły Podstawowej nr 2 w Hajnówce oraz Księgę Pamiątkową. Z każdej strony spoglądała na nas przeszłość i dorobek ludzi, na pracy których nasza szkoła wzrosła i nabrała obecnego kształtu.Ośmielam się zauważyć, że popołudnie 10 czerwca okazało się bardzo udanym czasem dla naszej szkoły. Wypełniły go minuty niepowtarzalnych emocji spotęgowanych zderzeniem z odrobiną sztuki, wspomnień i radości bycia znów razem także z tymi, których już nie mamy przyjemności mijać codziennie na szkolnym korytarzu.
Monika Rybitwa
