• Akcja wolontariatu Książki bez recepty

          • „Książka bez recepty” to akcja, która objęła 50 miejsc w całym kraju.

            8 kwietnia naszą szkołę odwiedzili organizatorzy -pani Iza z synem Mieszko, liderem projektu.

            Książki ze zbiórki z naszej szkoły trafią do szpitala na południu Polski , zaś hajnowski szpital dziś otrzymał spory książkowy zapas.

            Dziękujemy raz jeszcze za każdą książkę wszystkim ofiarodawcom. Bibliotekarzom -panu Danielowi i pani Grażynie za miejsce zbiórki,za pomoc i dobrą logistykę.

            Nasza szkoła była jedyną placówką z województwa podlaskiego , która wzięła udział w zbiórce „Książka bez recepty.”

            Do udziału w zbiórce namówiła nas przecudowna nauczycielka pani Ewa Kolbusz ambasadorka akcji Książka bez recepty, z którą współpracujemy od kilku lat. Pani Ewa pracuje w Szkole Podstawowej nr 4, w klasach 1-3 i jest z miasta Rydułtowy, które było partnerem projektu norweskiego.

            Jak się okazało pani Iza , pani Ewa i szkolne opiekunki wolontariatu pani Ania i pani Małgosia znają się z ogólnopolskiego projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję”,z czasów pandemii.

            Jaki ten świat mały

            Otrzymaliśmy specjalne podziękowania,które dzisiaj przekażemy na ręce Dyrekcji, bo bez ich wsparcia nie byłoby takiego sukcesu.

            Oczywiście wychowankom-wolontariuszom z klasy 7b za posegregowanie i ponoszenie książek do auta również dziękujemy.

            Otrzymaliśmy sadzonkę niezapominajki.

            Obiecujemy, że zasadzimy ją w przyszkolnym ogródku.

            „Wszystkie książki można podzielić na dwie grupy: na chwilę i na każdą chwilę.”(J.Ruskin)

             Szkolny Wolontariat Dwójki

          • Rozstrzygnięcie konkursu pt."Ptaki przylatujące na wiosnę".

          • Komisja w składzie Paulina Czemerych i Anettą Trusiewicz-Kolinko wyłoniły laureatów konkursu.

            I miejsce:Zuzanna Wenska, Hanna Goszczyńska, Maja Jarmoc, Olga Janiak,Marysia Nazaruk

            II miejsce:Bartosz Gęborys,Bartek Tellos,Zuzanna Szawelsk

            III miejsce:Julian Owerczuk,Mateusz Kozłowski, Anna Bartoszuk

            Wyróżnienie:Laura Kaszel, Natalia Lach, Blanka Dobosz, Hania Wojciuk, Nikola Dmitruk, Jędrek Goławski, Filip Opolski

            Serdecznie gratulujemy 

            W dniu 15.04.2024 nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów w konkursie plastycznym "Ptaki przylatujące na wiosnę"

          • Wycieczka do PARKU WODNEGO SUNTAGO.

          • „Suntago” to największy zadaszony park wodny w Polsce i Europie, mogący pomieścić do 15 000 osób. Zajął 10. miejsce w rankingu najlepszych parków wodnych Europy według European Star Award. Podzielony jest na 3 strefy tematyczne: Jamango, Relax i Saunaria. Dlatego też z wielką ciekawością 10 kwietnia uczniowie z klas 4b, 5a i 7a pod opieką pań Ewy Gierasimiuk, Ilony Wasiluk, Marty Łukaszuk oraz rodziców Filipa z 4b wybrali się w to miejsce.

            Naszym celem było skorzystanie z atrakcji strefy „Jamango”, a było ich co niemiara. W tej strefie znalazło się 300 palm (prawdziwych!), 4000 leżaków, 32 zjeżdżalnie na 6 kondygnacjach, o łącznej długości ponad 3,2 kilometrów. Najdłuższa zjeżdżalnia “Jungle Eclipse” mierzy 320 metrów, co czyni ją największą w Europie. Znajdują się tu również między innymi: zjeżdżalnie pontonowe przeznaczone dla 1, 2 i 4 osób, zjeżdżanie z zapadniami, ośmiotorowa zjeżdżalnia “Raindbow Race” po której zjeżdża się na specjalnych przeznaczonych do tego matach głową do przodu, oraz wiele innych. Jest tu też basen z falami, dzikie rzeki, symulator Surf-Air oraz wewnętrzny i zewnętrzny wodny plac zabaw. Łączna powierzchnia basenowa w tej strefie zajmuje 2000 m².

            Nie ma się więc co dziwić, że siedmiogodzinny pobyt minął wszystkim bardzo szybko. Naładowani pozytywną energią, mega zmęczeni w późnych godzinach wieczornych szczęśliwie wróciliśmy do domu.

            Na pewno niejeden z nas jeszcze kiedyś tu powróci ;)

            Marta Łukaszuk, Ilona Wasiluk, Ewa Gierasimiuk.

          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - w Naszej Szkole.

          • Od wielu już lat w dniu 2 KWIETNIA obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego cel to propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. Musimy pamiętać, że spektrum autyzmu to nie powód do innego traktowania, czy też wykluczenia społecznego. Autyzm to odmienny sposób spoglądania na świat wokół nas. Przecież każdy z nas jest inny i ma różne potrzeby. Każdy chce być zrozumiany i akceptowany. W naszej społeczności szkolnej mamy wielu uczniów zmagających się z różnymi trudnościami, również ze spektrum autyzmu, więc, na znak solidarności, tym intensywniej i aktywniej podjęliśmy różne działania.

            Zatem środa, 3 kwietnia (pierwszy dzień po świątecznej przerwie) był w naszej szkole dniem BEZ DZOWNKÓW. W ramach solidarności, zrozumienia i empatii nasi uczniowie oraz nauczyciele symbolicznie ubrali się w kolor niebieski.

            „Niebieskie motyle są wśród nas”

            Tak brzmi hasło, które serca społeczności szkolnej niosły dziś w szeroki świat.

            Pamiętajmy, że wrażliwość, otwartość na drugiego człowieka, uważność na potrzeby innych - to wartości bezcenne, które warto wciąż niezmiennie rozwijać i pielęgnować!

            POZNAJ, POSTARAJ SIĘ ZROZUMIEĆ, NIE OCENIAJ!

             

            Agnieszka Zabrocka – pedagog

            Katarzyna Zajkowska – psycholog

            Adam Turkowicz – pedagog specjalny

          • WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW

          • „Wielka Liga Czytelników” to ogólnopolski projekt, którego głównym celem jest promocja czytelnictwa, w tym rodzinnego czytania. Czytanie książek to wspaniała, efektywna i na dodatek bezpłatna metoda rozwoju młodego człowieka, a chwile spędzone z dzieckiem na czytaniu, czy dyskusji o treści książki znakomicie wpływają na relacje rodzinne” W tej czytelniczej przygodzie z nasze szkoły wzięły udział trzy najlepsze czytelniczki z klas siódmych: Hanna Fiedoruk, Lidia Kuczko i Patrycja Odziejewicz. Konkurs jest realizowany w trzech etapach. Uczestnicy I etapu musieli przeczytać co najmniej 5 książek z wybranej listy lektur i rozwiązać test. Do zaliczenia każdego testu konieczne jest zdobycie minimum 80 punktów. Drugi etap konkursu odbył w bibliotece szkolnej się 14 marca 2024 r.. Wszystkie dziewczyny przeszły do trzeciego etapu, który odbędzie się 9 maja. Będzie to test drużynowy online.

            Gratulujemy i życzmy powodzenia w finale ogólnopolskim!!!

            nauczyciele bibliotekarze

          • "NAPISZ RECENZJĘ KSIĄŻKI"

          • W ramach realizacji projektu "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" poprosiliśmy czytelników biblioteki szkolnej o napisanie recenzji książek zakupionych z tego funduszu. 

            Przedstawiamy recenzję książki "Jak upolować Drakulę", którą napisała Lidia Kuczko z klasy 7B 

            "Chcesz zacząć czytać kryminały? Z początku nie przepadałam za tego typu książkami. Myślałam, że są nudne, a dobra fabuła jest rzadko spotykana. Nic bardziej mylnego. Będąc w bibliotece natknęłam się na „ Jak upolować Drakulę?”, już po samym tytule zrobiłam się ciekawa tej książki. Przeczytałam ją i zdałam sobie sprawę, że nie był to pierwszy tom tej historii. Długo wyczekiwałam na „Jak podejść Rozpruwacza” Wypożyczyłam ją bez zastanowienia. Bardzo się wkręciłam w przygody Audrey Rose Wadstworth i Thomasa Cresswell'a. Bohaterowie zdobyli moje uznanie i razem z nimi starałam się odkryć, kto jest zabójcą. . Przyznam, że nie było to łatwe. Książka wycisnęła ze mnie łzy, co się nie często zdarza, więc postanowiłam kupić całą serię tych książek i nie żałuję. Powieści te są przeznaczone dla młodzieży, więc jeśli jesteś jeszcze w klasie 1,2,3,4, nie sięgaj po nie. Przyjdzie na to czas!"

            Lidia Kuczko klasa 7b

            Zapraszamy do biblioteki !!!

            nauczyciele bibliotekarze

             

          • POZNAJEMY KONTYNENTY Z NELĄ

          • Piąte klasy udały się w podróż po wszystkich kontynuantach świata wraz z Nelą – małą reporterką. Uczniowie zapoznali się z serią książek poświęconych podróżom i przyrodzie w dalekich krajach. Po wysłuchaniu fragmentu audiobooka „Kraina kangura” piątoklasiści w grupach narysowali plakat poświęcony wybranemu zakątkowi naszej pięknej Ziemi.

            Zajęcia odbywały się w ramach realizacji projektu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa"

            nauczyciele bibliotekarze

          • Wystawa w „Galerii na Złotej” przy Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku

          • Z naszej perspektywy.

            Architektura sakralna Hajnówki i okolic w oczach uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce.

            Autorami prac są uczestnicy koła plastycznego działającego w Szkole Podstawowej nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce. Koło zapoczątkowało działalność w 2022 roku w bibliotece szkolnej. Mimo krótkiego czasu istnienia uczestnicy maja na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach. Koło specjalizuje się w technice opartej na monotypii i pastelu olejnym. Szczególny nacisk kładziony jest na ekspresję koloru, dobrą kompozycję i samorealizację uczniów.

            Tematem wystawy jest architektura sakralna najbliższej okolicy Hajnówki. Uczniowie w bardzo indywidualny i subiektywny sposób pokazali piękno okolicznych cerkiewek i kościółków.Przygotowanie wystawy pochłonęło wiele tygodni twórczego wysiłku, dzięki temu teraz możemy cieszyć się harmonią barw, ekspresją linii i zaskakującą kompozycją.

            Obrazy powstały pod artystyczną opieką Daniela Gromackiego.

            Dzięki uprzejmości dyrekcji możliwa była oprawa prac, co daje poczucie ważności trudu włożonego przez dzieci w prace.

            Termin wystawy: marzec-kwiecień 2024

            Daniel Gromacki

             

          • WARSZTATY WIELKANOCNE

          • PIERWSZEGO DNIA WIOSNY UCZNIOWIE KLASY 2 B WZIĘLI UDZIAŁ W WARSZTATACH, KTÓRE PRZEPROWADZIŁA PANI DOROTA GINSZT. BYŁO WESOŁO, KOLOROWO I WIOSENNIE.

            J. Parfieniuk, M. Kardasz, A. Prokopiuk

          • Wizyta Gromady Zuchowej w Domu Pomocy Społecznej

          • Wizyta Gromady Zuchowej w Domu Pomocy Społecznej

            22 marca GZ odwiedziła podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy. Spotkanie z seniorami było ciekawym doświadczeniem zarówno dla jednych jak i dla drugich, upłynęło w miłej atmosferze. Na koniec  zuchy złożyły serdeczne życzenia oraz wręczyły kartkę świąteczną wykonaną własnoręcznie.

            J. Parfieniuk

          • DZIEŃ WIOSNY

          • Klasa 1b i 1c na powitanie wiosny udała się na wycieczkę do Białowieży. Pierwszaki zwiedziły muzeum, a potem udały się na zajęcia do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej, gdzie dowiedziały się o płazach żyjących w naszej Puszczy Białowieskiej, wykonały ciekawe zadania oraz udały się na przenoszenie żab w bezpieczne miejsce.

            Paulina Czemerych 

          • Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,, Moja mała ojczyzna, moje miejsce na ziemi’.

          • Zadaniem konkursowym było przedstawienie najbliższej okolicy, w której mieszkamy i uczymy się. Polska, a szczególnie Podlasie, nasza mała ojczyzna, jest bardzo piękna i zróżnicowana pod względem krajobrazowym i kulturowym. W wielu miejscowościach możemy spotkać ciekawą architekturę, tę najnowszą lub zabytkową. Wszystko to jest inspiracją do działań plastycznych, wzbudza zachwyt i chęć pracy twórczej.

            Wśród wyróżnionych znalazła się nasza uczennica: Marlena Masalska.

            Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 50 w Gdańsku. Prace prezentowane są w galerii NPS w Domu Sąsiedzkim w Nowym Porcie.

            Praca powstała pod opieką artystyczną Daniela Gromackiego

            Sukcesu gratulujemy i życzymy nieustającej weny twórczej.

          • KÓŁKO PLASTYCZNE

          • Uczestnicy kółka plastycznego czekają już na wiosnę.Po obejrzeniu filmu pt."Oznaki wiosny" wykonali kwiaty na talerzykach papierowych.

            Paulina Czemerych 

          • SUKCESY KLASY IB

          • Uczennice podczas Talent Show zaprezentowały inscenizacje do piosenki pt."Idzie kot", które były zorganizowane przez Mały Samorząd Szkolny. Uczennice zajęły czwarte miejsce.

            Paulina Czemerych

          • WARSZTATY WIELKANOCNE W KLASIE IB

          • Uczniowie podczas warsztatów nauczyli się haftu krzyżykowego, którym wyszyli drewnianą pisankę. Warsztaty prowadziła przedstawicielka Fundacji Oni - To My.

            Paulina Czemerych 

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce
      • tel. 85-682-28-66 fax: 85-682-28-66 wew. 118
      • 17-200 HAJNÓWKA ul. Wróblewskiego 2 Poland
      • Nabywca: Gmina Miejska Hajnówka ul. Aleksego Zina 1 17-200 Hajnówka NIP 603-00-06-341 Odbiorca: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły ul Wróblewskiego 2 17-200 Hajnówka
    • Logowanie