Nawigacja

 • Wspierają nas Belfry Bazgrolą

  Od dzisiaj zdjęciem profilowym na szkolnym Fanpage'u na Facebook'u jest skrechnotka autorstwa pana Łukasza Łyska.

  Serdecznie dziekujemy za wsparcie!

  Administratorki FB.

 • Kartka z pamiętnika klasy 4A

  Kartka z pamiętnika klasy 4A

  Wspomnienie Michała Zajkowskiego

  Piątek, 6 marca 2020 rok.

  Ukryta moc drzemie w każdym z nas. Wystarczy ją odnaleźć i się zaprzyjaźnić 😊

  „Każdy ma wady i nie ma rady …” śpiewnie zapewniali nas bohaterowie przedstawienia „Straszna Piątka”, które wspólnie obejrzeliśmy w Białostockim Teatrze Lalek podczas klasowej wyprawy przygodowej w marcu bieżącego roku szkolnego. Okazało się, iż od Ropuchy, Szczura, Pająka, Nietoperza i Hieny z powodzeniem możemy nauczyć się akceptacji własnych słabości, a niekiedy nawet przekuć to w osobisty sukces, na miarę naszych możliwości. Przepis na sukces okazał się tak prosty, jak ten na naleśniki. Dzięki wspólnemu gotowaniu z bohaterami sztuki wiemy już, że akceptacja samego siebie z całym pakietem zalet i wad, wiara we własne siły, pomoc przyjaciół, otwarcie się na otaczający nas świat, świadomość swoich mocnych stron, umiejętności i dziedzin, w których jesteśmy i czujemy się mistrzami, przy sporej dawce ciężkiej pracy i pozytywnego nastawienia do rzeczywistości z pewnością zaowocuje sukcesem. Warsztaty , które za kulisami odbyliśmy z pracownikiem teatru pozwoliły każdemu z nas poznać teatr od podszewki, a także zastanowić się i opowiedzieć o dziedzinach, w których sami czujemy się mocni, silni, dobrzy. Dzięki tej rozmowie dowiedzieliśmy się też nawzajem o swoich marzeniach dotyczących przyszłości i samorealizacji. A kiedy marzenia uniosły nas na swoich skrzydłach hen wysoko, wówczas za nic nie chcieliśmy na powrót stąpać twardo po ziemi. Całe szczęście kolejnym punktem naszej wyprawy była Strefa Wysokich Lotów. Tam również mierzyliśmy wysoko – ponad ludzi, ponad chmury! Przed powrotem w hajnowskie rejony posililiśmy się solidnie, by starczyło nam jeszcze sił na integrację w autobusie. Czas wyjazdu wycisnęliśmy jak cytrynę, korzystając z wszelkich zaplanowanych atrakcji. Oczywiście podczas powrotu planowaliśmy już kolejne wojaże pełne przygód. 

   

   

  Tekst wstawiła wychowawczyni

  AHŁ.

 • OJCZYSTE SŁOWO 2020

  Ojczyste Słowo - konkurs recytatorski poezji białoruskiej.

  HDK, 11 marca 2020, eliminacje rejonowe 

  Do eliminacji rejonowych z naszej szkoły przystąpiło 12 recytatorów:

  Igor Zagrzywiec kl Ia, Anna Świętochowska kl IIa, Jakub Aleksiejuk kl IIb, Kalina Jakimiuk kl IIb, Dominika Stepaniuk kl IIc, Oksana Drużba kl IIIc, Michał Zajkowski kl IVa, Anna Moroz kl Vd, Maria Aleksiejuk kl Vd, Hanna Betkowska kl Vd, Ewa Rusinowicz kl Vd, Paweł Aleksiejuk kl VIIa.

  Nagrodzeni - zakwalifikowani do etapu centralnego oraz wyróżnieni:

  Jakub Aleksiejuk - kl II b - II miejsce

  Dominika Stepaniuk - kl II c - III miejsce

  Kalina Jakimiuk - kl II b - wyróżnienie

  Michał Zajkowski - kl IV a - II miejsce

  Anna Moroz - kl V d - I miejsce

  Maria Aleksiejuk - kl V d - III miejsce

  Paweł Aleksiejuk - kl VII a - III miejsce

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Wasze recytacje zachwycały, były wyjątkowe!

  Życzymy dalszych sukcesów!

   

  Alina Jakimiuk, Elżbieta Romańczuk

   

 • English Ace 2020

  W jubileuszowej XX.edycji konkursu English Ace wzięło w tym roku udział ponad 6,3 tysięcy uczestników ,wśród których wyłoniono 83 laureatów. Konkurs pisali uczniowie z 311 polskich szkół.

  Z naszej szkoły udział wzięło 20 uczniów z klas IV-VIII.

  Konkurs odbył się 11 marca 2020 r. czyli jeszcze przed pandemią.

  Program Łowimy Talenty  powstał z myślą o uczniach szkół podstawowych (klasy od 2 do 8) oraz ponadpodstawowych z terenu całej Polski. Jest dedykowany nauczycielom matematyki, języka polskiego, angielskiego,i niemieckiego oraz historii jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności oraz podejmowania intelektualnych i twórczych wyzwań. Dla uczestników udział w programie stanowi okazję do zdobycia dodatkowych punktów w staraniach przyznanie stypendiów, zdobycia wartościowych nagród, rozwoju kompetencji osobistych oraz ułatwia osiąganie lepszych ocen w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej. 

  Michał Zajkowski, uczeń klasy IV a otrzymał tytuł Laureata 1.miejsca w kraju oraz 1. miejsca w województwie podlaskim.

  Gabriel Smyk, kl. VIII a ,4. miejsce w województwie podlaskim, 286. w kraju.

  Dominika Pietraszko , kl. IVa , 9. miejsce w województwie podlaskim, 190. w kraju.

  Fabian Bołtruczuk, kl.VI a , 12. miejsce w województwie podlaskim, 214. w kraju.

  Anna Rusinowicz, kl.VII b, 15. miejsce w województwie podlaskim, 462. w kraju.

  Igor Zarzecki, kl.V d oraz Hubert Pychner, kl. V b, 25.miejsce w województwie podlaskim, 617. w kraju.

  Gratulacje i dalszych sukcesów życzą:

  Wasze Panie od angielskiego.

   

   

   

   

   

   

 • Dzień Dziecka on-line.

  Z okazji Dnia Dziecka klasa VA uczestniczyła w nietypowej lekcji godziny wychowawczej. We współpracy z p. A. Bowtruczuk na lekcję zaprosiliśmy p. Danutę Kaczmarowską-nauczycielkę historii i WOS-u w ZPO w Tucznie oraz kustosza muzeum regionalnego, która od 7 lat organizuje noce muzeów związane z historią Kujaw. Lekcja była o tyle nietypowa, że mogliśmy  wysłuchać opowieści o  higienie, pielęgnacji i ludzkiej fizjonomii od początków ludzkości. Jeśli ktoś myśli, że w każdej kolejnej epoce ludzie coraz bardziej korzystali z dobrobytu mydła i wody, ten jest w błędzie. Chaotyczna historia higieny przedstawiła po trosze o każdej epoce i podstawowych przyborach toaletowych. Podczas lekcji było dużo humoru. Krzyżówki, rebusy, puzzle internetowe oraz ciekawostki sprawiły, że lekcja nie należała do nudnych. Niektóre informacje obrzydzały, ale zarazem rozśmieszały m.in. spacerując średniowiecznymi ulicami i chcąc uchronić się przed lecącymi  z góry nieczystościami trzeba było głośno oznajmiać swoją obecność krzycząc  „Idzie się!” - sytuacja ta była wyjątkowo uciążliwa.  Cloacina była boginią kanałów, a pot gladiatora używany był przez panie do nacierania ciała. Najstarszą pastą jest Colgate, a pierwsze pasty wykonywano z tłuszczu i popiołu. W starożytnym Egipcie panie goliły sobie głowy jako oznaka czystości. Obejrzeliśmy starożytne łaźnie i rosyjskie banie, jak wyglądały pierwsze nocniki i w jaki sposób ewaluowały. Wbrew znanemu powiedzeniu: „tam gdzie król chadza w samotności”, królowie korzystali z toalet w towarzystwie swego orszaku. Czasami król w toalecie prowadził nawet negocjacje, zdarzały się też niebezpieczne sytuacje i mordy. Poznaliśmy też Wersal od podwórka, gdzie panowały straszne problemy sanitarne.  Te i jeszcze inne informacje pozwoliły nam na wesołe spędzenie czasu. Zgodnie stwierdziliśmy, że obecnie żyjemy wygodnie i czysto.

  J. Kierdelewicz

  A. Bowtruczuk

 • "Michał Zajkowski uczeń klasy IV a - laureatem Międzynarodowego Konkursu Literackiego"

  Michał Zajkowski - uczeń klasy IV A - został laureatem I edycji Międzynarodowego Konkursu Literackiego dla Dzieci i Młodzieży „Twórcza Polska i Polonia” Ustka 2020.

  W tym konkursie wzięło udział 330 młodych  autorów  z całego świata (Litwa, Anglia, USA, Australia - ośrodki polonijne), także dzieci i młodzież z całej Polski. Uczestnicy nadesłali do Ustki 195 utworów prozatorskich i 405 wierszy.

  Zacne grono jurorskie pod przewodnictwem dr. hab. prof. AP Tadeusza Sucharskiego wyłoniło laureatów tego konkursu, wśród których został wyróżniony uczeń naszej szkoły.

  To ogromny sukces Michała, tym bardziej, że w swojej kategorii (klas IV -VI) był najmłodszym uczestnikiem.

  W tekście młodego autora zatytułowanym „Dziś znów pójdziemy na huśtawki..”  doceniono  wrażliwość, umiejętność podpatrywania rzeczywistości, ogromną dziecięcą wyobraźnię, a równocześnie dojrzałość w formułowaniu myśli.

  Gratulujemy Michałowi.

  Życzymy dalszych sukcesów – znakomitych  tekstów i bezcennych wyróżnień.

   

  Małgorzata Kozak

 • Wielkie Wyzwanie Językowe - The Big Challenge w SP2

  Wielkie Wyzwanie Językowe - The Big Challenge w SP2

   

   

  W bieżącym roku szkolnym, jak co roku, mimo pandemii, przeprowadzona została kolejna edycja konkursu angielskiego The Big Challenge - Wielkie Wyzwanie.

  56 uczniów naszej szkoły doceniło atrakcyjność konkursu i skorzystało z możliwości przetestowania swoich umiejętności rozumienia ze słuchu, czytania ze zrozumieniem, reagowania w sytuacjach językowych, rozwiązywania zadań gramatycznych oraz swojej wiedzy kulturowej w krajach angielskiego obszaru językowego.

  Jedną z niezaprzeczalnych zalet konkursu jest jego dostępność na komputerze czy tablecie. Wystarczy połączenie z internetem i podjęcia wyzwania, czyli challenge'u.

  W roku 2020 konkurs przebiegał trochę nietypowo, ponieważ uczniowie napisali go w domu, na swoich komputerach, a nie jak zazwyczaj w salach komputerowych w szkole. 

  Poniżej przedstawiamy rezultaty naszych Uczniów, biorąc pod uwagę trzy rankingi wyników: szkolny, regionalny (wojewódzki) i krajowy, odpowiednio w kategoriach wiekowych, czyli czterech levelach/poziomach.

   

  Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu The Big Challenge

   

  Uczestnictwo w Europie:

  Uczestnictwo w Polsce (ilość uczniów biorących udział w szkole, regionie i całej Polsce):

  Średnie wyniki na poszczególnych poziomach (maksymalna ilość pkt. – 350)

  WYNIKI:

  Level 1:

  Level 2:

  Level 3:

  Level 4:

  WYNIKI UCZNIÓW: 

  Każdy uczeń, który odpowiedział na co najmniej połowę pytań, wziął udział w losowaniu The Boost Award i miał szansę wygrania jednej z nagród. W naszej Szkole wylosowane zostały uczennice - Ada Kierdelewicz z 5D, uczestniczka levelu 1 i wygrała album fotograficzny oraz Marysia Olichwier z 6B, uczestniczka levelu 2, która wylosowała piórnik. BRAWO! LUCKY YOU!

  Zachęcamy WSZYSTKICH UCZNIÓW do uczestnictwa i sprawdzania się w konkursie The Big Challenge w przyszłym roku szkolnym. Korzystajcie z gier edukacyjnych dostępnych bezpłatnie na stronie konkursu /b/thebigchallenge.com/b/, do strefy Game Zone. Wszystkie gry zostały zaprojektowane w taki sposób, aby rozwijały jak najwięcej kompetencji językowych. Strefa została stworzona przez specjalistów językowych, jako przydatne narzędzie wspierające prace z uczniami na lekcjach języka angielskiego i samodzielnie doskonalenie ucznia w domu, również z rodzicami ;P.

  Nagrody-pamiątki (jeśli dotrą do szkoły do końca roku szkolnego)- wręczą Wam Wasi wychowawcy razem ze świadectwami.

  Przepraszamy za spóźnioną informację o wynikach konkursu. Wiecie jednak, że termin konkursu został przesunięty o około dwa miesiące z wiadomych przyczyn - wredny (ś)wirus :( .

  Pozdrawiamy Was i dziękujemy za uczestnictwo.

  Organizator konkursu: Iwona Sadowska-Łomaszkiewicz

  oraz

  Wasze Nauczycielki języka angielskiego:

  Anna Hempel-Łapińska

  Agnieszka Perdion

  Katarzyna Kacprzak

   

   

  Notatkę sporządziła oraz tabele opracowała Anna Hempel-Łapińska.

 • Konkurs języka angielskiego Leon 2020

  W dniu 4 czerwca 2020 r. 12 uczniów z klas III po raz pierwszy w naszej szkole wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym „Leon” z j. angielskiego. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się online. Test składał się z pytań zamkniętych wielokrotnego wyboru.

  Tytuł laureata zdobyli:

  - Angelika Aleksiejuk  (III C): 85% - 8. miejsce

  - Hanna Fiedoruk  (III A): 85% - 8. miejsce

  - Róża Kościeńczuk (III B): 81% - 10. miejsce

  - Olga Kuczko (III B): 81% - 10. miejsce

  Wysokie wyniki osiągnęli również:

  - Lidia Kuczko (III B): 74,5% - 13. miejsce

  - Eryk Matuszewski (III C): 74,5% - 13. miejsce

  - Piotr Wiszniewski (III A): 74,5% - 13. miejsce

  -  Viviana Aleksiejuk (III B): 70% - 15. miejsce

  - Dawid Kuczko (III A): 70% - 15. miejsce

  - Mateusz Trusiewicz (III A): 70% - 15. miejsce

  - Magdalena Łapińska (III A): 59,5% - 20. miejsce

  - Małgorzata Nesteruk (III B): 57,5% - 21. Miejsce

  Wszystkim laureatom i uczestnikom składamy serdeczne gratulacje!

  Koordynatorki konkursu:

  Katarzyna Adamczyk

  Katarzyna Kacprzak

 • Rozliczenie obiadów za miesiąc marzec 2020 r.

  Rozliczenie obiadów za miesiąc marzec 2020 r.
  Drodzy Rodzice,
   wiemy już, że Dzieci nie wrócą w tym roku szkolnym do tradycyjnej szkoły - do końca roku będzie funkcjonowała nauka zdalna. Powoduje to, że nie możemy wydać dzieciom obiadów, które Państwo zakupili w naszej szkole. Proponujemy takie rozwiązanie: pieniądze wpłacone w marcu przejdą w całości na wrzesień 2020 r.- obiady będą tańsze o kwotę wpłaconą. 
  Dla uczniów klas VIII zwrócimy całość kwoty, która pozostała za niewydane obiady - będzie je można pobrać w szkole u Pani Intendentki szkolnej przez dwa dni: 15 czerwca w godzinach 7:00 - 15:00 i 16 czerwca w godzinach 9:00 - 17:00. 
  W tych samych dniach i godzinach Ci z Państwa, którzy wykupili obiady w marcu i nie godzą się na powyższe rozwiązanie (aby obniżyć o tę kwotę cenę obiadów wrześniowych),  a posiadają marcowy paragon z kasy fiskalnej mogą zadzwonić do szkoły i zostanie przygotowana gotówka za niewydane obiady do wypłaty.
  Z poważaniem
  Adam Chudek  

 • OGŁOSZENIE BIBLIOTECZNE PILNE!

  Biblioteka szkolna uprzejmie prosi o zwrot wypożyczonych książek w terminie od 1 do 15 czerwca . Przy bocznym wejściu do szkoły stoi karton z napisem BIBLIOTEKA. Prosimo o zostawianie w nim przyniesionych książek. Książki będą systemtycznie odpisywane z kont czytelników.

 • Zaproś mnie na swoją lekcję-program edukacyjny.

  Udział naszej szkoły w programie Zaproś mnie na swoją lekcję umożliwił klasie VIII a na wirtualne zwiedzanie obozu Auschwitz-Birkenau.Była to wirtualna wycieczka na Google Classroom, w czasie której uczniowie poznali historię obozu, zobaczyli najważniejsze miejsca oraz dowiedzieli się, jak wyglądało obozowe życie. Zajęcia przeprowadziła pani Anna Foks- nauczycielka języka polskiego w SP nr 1 w Pawłowicach oraz SP w Warszowicach. Pani Anna prowadzi stronę na fb oraz blog dla nauczycieli oraz dla uczniów kanał na YT Radość uczenia.

  Małgorzata Wiszniewska

  Anna Bowtruczuk

 • Procedury bezpieczeństwa w SP nr 2

  Od dziś wchodzą w życie procedury bezpieczeństwa w związku  zagrożeniem epidimiologicznym w SP2. Są one uzupełnieniem opracowanych już zasad i regulaminów. Zapraszamy do zapoznania się.

  PROCEDURY_COVIT_SP2_HAJNOWKA.doc

 • Maraton Kultury Słowiańskiej

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Maraton Kultury Słowiańskiej .

  24 maja w dniu święta Świętych  Cyryla i Metodego - Apostołów Słowian,  twórców  alfabetu słowiańskiego i tłumaczeń tekstów liturgicznych, odbył się Maraton Kultury Słowiańskiej. Uczestnicy konkursu w ciągu 9 godz. przygotowywali kreatywne prace, związane z postaciami św. św. Cyryla i Metodego i alfabetem cerkiewnosłowiańskim. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Maria Aleksiejuk, Wiktoria Gawryluk, Justyna Kot, Magdalena Małaszewska, Julia Łojko, Martyna Fiedoruk.

  Dziękujemy i gratulujemy.

  Anna Wawreszuk

  ks. Marek Maciuka

 • Jesteśmy w kontakcie

 • Najważniejsze informacje - świetlica od 25 maja 2020

  Regulamin funkcjonowania świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce podczas trwania pandemii COVID - 19Regulamin opracowany na podstawie wytycznych GIS, MZ i MEN z dnia 15.05.2020r.

  1. Szkoła organizuje zajęcia świetlicowe dla uczniów, których rodzice zgłosili potrzebę korzystania ze świetlicy szkolnej. Godziny pracy świetlicy wynikają z informacji zebranych od rodziców.

  2. Jedna grupa uczniów przebywa w wyznaczonej stałej sali - świetlica nr 2 - sala 17.

  3. Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce - jeżeli szkoła posiada szafki. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.

  4. Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów. (jedynie jedzenie, picie i przybory szkolne).

  5. Rodzice i opiekunowie przyprowadzający/odbierający uczniów do/ze szkoły mają zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników szkoły oraz innych uczniów i ich rodziców wynoszący min. 2 m0

  6. Rodzice mogą wchodzić z dziećmi wyłącznie na teren szkoły, ale nie do budynku (nie dotyczy dzieci, które wymagają pomocy przy poruszaniu się). Rodzice odprowadzają dziecko do wejścia bocznego szkoły i przekazują nauczycielowi.

  7. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą - w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sali.

  8. Do szkoły może uczęszczać wyłącznie uczeń zdrowy, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

  9. Uczniowie do szkoły są przyprowadzani/odbierani przez osoby zdrowe.

  10. Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji nie wolno przyprowadzać ucznia do szkoły.

  11. Uczestnictwo ucznia w świetlicy jest równoznaczne ze zgodą rodziców/opiekunów na pomiar temperatury ciała ucznia jeżeli zaistnieje taka konieczność, w przypadku wystąpienia niepokojących objawów chorobowych.

  12. Jeżeli dziecko manifestuje, przejawia niepokojące objawy choroby należy odizolować je w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu z zapewnieniem min. 2m odległości od innych osób i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów w celu pilnego odebrania ucznia ze szkoły.

 • Harmonogram egzaminów

  Harmonogram egzaminów
  Egzamin ósmoklasisty potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu zostaną ogłoszone do 31 lipca. Szkoły otrzymają wtedy również zaświadczenia.

 • zasady konsultacji przedmiotowych na terenie szkoły

  Wytyczne istotne dla osób, które będą korzystały z konsultacji na terenie szkoły od dnia 25 maja 2020 r.:

   

  Uczniowie na konsultacje zapisują się co najmniej na dwa dni przed zaplanowanym terminem konsultacji. Na dzień przed terminem konsultacji wychowawca przekazuje uczniom oraz nauczycielom prowadzącym informację o tym, kto będzie uczestniczył w danych konsultacjach (maksymalna liczba uczniów w jednej sali to 12). Zalecane jest zapisywanie się na cały dzień konsultacji.

   

  1. Na konsultacje może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
  2. Każda osoba nie może przyjść do szkoły, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
  3. Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły,
   z wyjątkiem sytuacji, kiedy dziecko wymaga pomocy np. w poruszaniu się.
  4. Uczniowie  nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym telefonów komórkowych itp.
  5. Na zajęciach każdy uczeń korzysta z własnych przyborów piśmienniczych, linijki, cyrkla, kalkulatora itd. Uczniowie nie mogą pożyczać przyborów od innych osób.
  6. Na terenie szkoły nie ma możliwości zapewnienia posiłków ani wody pitnej (uczniowie mogą przynieść własną).
  7. Czekając na wejście do szkoły uczniowie zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.
  8.  Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą – w szczególności
   w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust
   i nosa maseczką). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły,
   z wyjątkiem sali - po zajęciu miejsc przez uczniów.
  9.  Uczniowie są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali lekcyjnej. Po zajęciu miejsca w sali lekcyjnej uczeń ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
  1. podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie
  2. wychodzi do toalety
  3. wychodzi z sali lekcyjnej.
  1.  Uczniowie, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką, mogą nosić przyłbicę – jeżeli nie mogą nosić również przyłbicy zalecana odległość społeczna to 2m.
  2.  Należy unikać tworzenia się grup uczniów przed szkołą oraz przed salą lekcyjną przed rozpoczęciem zajęć oraz po ich zakończeniu.
    
 • Kangur Matematyczny 2020

  Kangur Matematyczny 2020 - ZMIANA TERMINU!

  W obecnej chwili Komitet Organizacyjny Konkursu Matematycznego Kangur 2020  doszedł do wniosku, że nie sposób dalej przekładać zawodów i postanowił przeprowadzić je za pośrednictwem Internetu na Platformie Dzwonek.pl .

  W chwili obecnej stworzone zostały konta wszystkich szkół biorących udział w konkursie oraz konta dla wszystkich uczestników. Szkolni Koordynatorzy Konkursu otrzymali te dane razem z hasłem do konta szkoły i do kont uczniów.

  Login szkoły ma postać KANGUR_XXXX, gdzie XXXX to kod szkoły.

  Login ucznia w szkole o kodzie XXXX to XXXX_nnn, gdzie nnn jest kolejnym numerem.

  Loginy uczniów i hasła są do pobrania na platformie KANGUR.MAT.PL

  Rolą Koordynatorów Szkolnych jest:

  >>>przypisanie kont uczniowskich  z jednej strony do odpowiednich kategorii wiekowych, z drugiej  do konkretnych uczestników Konkursu,

  >>>przekazanie im loginów i haseł.Odpowiedniego dnia i o odpowiedniej godzinie uczniowie powinni zalogować się na swoje konto, pobrać test i wypełnić go.

  Czas rozwiązywania został wydłużony do 90 minutInstrukcja dla uczestnika konkursu.

  Terminarz Konkursu w zależności od kategorii:

   

  Kategoria

  Konkurs próbny                           Konkurs Kangur 2020

  Student

  22.05.2020, godz. 14:30               28.05.2020 (czwartek), godz. 16:30

  Junior

  22.05.2020, godz. 16:30               29.05.2020 (piątek), godz. 16:30

  Kadet

  25.05.2020, godz. 14:00               02.06.2020 (wtorek), godz. 16:30

  Beniamin

  25.05.2020, godz. 16:30               03.06.2020 (środa), godz. 16:30

  Maluch

  26.05.2020, godz. 14:00               04.06.2020 (czwartek), godz. 16:30

  Żaczek

  26.05.2020, godz. 16:30               05.06.2020 (piątek), godz. 16:30

   

  Koordynator:Ilona Wasiluk

   

   

 • Wytyczne do egzaminu

  Wytyczne istotne dla zdających (osób, które będą przystępowały do egzaminu w 2020 r.):

   

  1. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
  2. Zdający, nauczyciel oraz każda inna osoba uczestnicząca
   w przeprowadzaniu egzaminu nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa
   w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
  3. Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły,
   z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.
  4. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.
  5. Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych, linijki, cyrkla, kalkulatora itd. Jeżeli szkoła zdecyduje o zapewnieniu np. przyborów piśmienniczych albo kalkulatorów rezerwowych dla zdających – konieczna jest ich dezynfekcja. W przypadku materiałów jednorazowych, których zdający nie zwracają, dezynfekcja nie jest konieczna. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.
  6. Cudzoziemcy przystępujący do danego egzaminu, którym jako sposób dostosowania egzaminu przyznano możliwość korzystania ze słownika dwujęzycznego, są zobowiązani przynieść własne słowniki, które przed egzaminem powinny zostać sprawdzone przez członka zespołu nadzorującego (w rękawiczkach).
  7. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą.
  8. Na terenie szkoły nie ma możliwości zapewnienia posiłków.
  9. Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.
  10.  Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą – w szczególności
   w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust
   i nosa maseczką). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły,
   z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających lub
   po podejściu zdających do stanowiska egzaminacyjnego w przypadku EPKwZ i EZ. Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej 1,5-metrowego odstępu).
  11.  Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
  1. podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie
  2. wychodzi do toalety
  3. kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
  1. Zarówno zdający, jak i członkowie zespołu nadzorującego mogą – jeżeli uznają to za właściwe – mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet
   po zajęciu miejsca przy stoliku / stanowisku egzaminacyjnym (w przypadku zdających) lub kiedy obserwują przebieg egzaminu, siedząc albo stojąc
   (w przypadku członków zespołu nadzorującego i innych osób zaangażowanych w przeprowadzanie egzaminu w danej sali).
  2. Zdający, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką, mogą nosić przyłbicę albo, jeżeli nie mogą również korzystać
   z przyłbicy, przystąpić do egzaminu w odrębnej sali egzaminacyjnej. W takiej sytuacji minimalny odstęp, jaki musi zostać zachowany pomiędzy samymi zdającymi oraz zdającymi i członkami zespołu nadzorującego, wynosi 2 m. Należy ten fakt zgłosić dyrektorowi szkoły nie później niż do 29 maja 2020 r.
  3. Należy unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu.
   W tym celu dyrektor szkoły może na przykład:
  1. przekazać zdającym z wyprzedzeniem (np. 2-, 3-dniowym) informację
   o godzinie, o której powinni stawić się w szkole przed rozpoczęciem egzaminu – mogą to być np. różne godziny dla zdających z różnych
   sal egzaminacyjnych (czas wejścia na teren szkoły / do sali egzaminacyjnej
   w np. 15-, 20-minutowych odstępach)
  2. wpuszczać zdających na teren szkoły różnymi wejściami, np. wg podziału na sale egzaminacyjne lub oddziały
  3. wpuszczać zdających na teren szkoły o różnych godzinach, np. 8:00, 8:20, 8:40, zgodnie z np. podziałem zdających na sale lub przedmioty
   (w przypadku języków obcych)
  4. zdecydować o rozpoczęciu egzaminu dla kolejnych grup zdających
   w np. 15-, 20-minutowych odstępach czasowych (np. 1. grupa o godz. 9:00, 2. grupa – o 9:20, 3. grupa – o 9:40), z zastrzeżeniem że egzamin nie może rozpocząć się później niż 45 minut po godzinie rozpoczęcia podanej w harmonogramie, wszyscy zdający z danej grupy piszą egzamin w odrębnych salach, a żaden zdający nie opuszcza sali egzaminacyjnej na stałe przed upływem jednej godziny od godziny rozpoczęcia egzaminu wskazanej w harmonogramie, np. przed godziną 10:00, jeżeli egzamin rozpoczyna się o godz. 9:00 (z wyjątkiem skorzystania z toalety, konieczności zażycia lekarstwa, kontaktu ze służbami medycznymi)
  5. wypuszczać zdających z sal po egzaminie według ściśle określonej procedury – np. sala po sali, oddział po oddziale, upewniając się, że zdający nie gromadzą się pod szkołą, aby omówić egzamin
  6. jeżeli w szkole przeprowadzanych jest kilka sesji/zmian egzaminu jednego dnia – zapewnić rozdzielenie osób wychodzących z egzaminu od osób wchodzących do szkoły
  1. Zdający powinni dzielić się między sobą wrażeniami po egzaminie z wykorzystaniem mediów społecznościowych, komunikatorów, telefonicznie, a unikali spotkań w grupie, np. przy wejściu do szkoły.
  2. Zdający może opuścić na stałe salę egzaminacyjną (jeżeli zakończył pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu (nawet jeżeli zdający skończył pracę z arkuszem egzaminacyjnym) zdający nie opuszczają sali egzaminacyjnej.
 • Praca zdalna w kl.III b.Prace plastyczne.

  Twórczo wykorzystany czas podczas nauki online w kl.III b.

  Bożena Teresiak.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce
  17-200 HAJNÓWKA
  ul. Wróblewskiego 2
 • tel. 85-682-28-66
  fax: 85-682-28-66 wew. 118

Galeria zdjęć