Nawigacja

 • Mikołajkowa wycieczka do Białegostoku kl. 4b i 5b

  10 grudnia 2019 r. klasy 4b i 5b wyjechały na długo wyczekiwaną wycieczkę do Białegostoku. Dzieci szczególnie wyczekiwały wizyty w Strefie Wysokich Lotów, czyli zajęć ruchowych na ogromnych trampolinach. To nowy rodzaj atrakcji dla dzieci, cieszący się wielką popularnością. Niektóre bogatsze białostockie szkoły wykupują tu karnety na lekcje wf, szkoły z klasami integracyjnymi rezerwują czas na zajęcia terapeutyczne dla swoich podopiecznych. Nasi uczniowie przy wejściu otrzymali drobne upominki z okazji Mikołajek, a potem był szał pod opieką trenerów na materacach, linach, ściance wspinaczkowej, boiskach do gry z piłką. Kamerki aparatów nie nadążały uchwycić w kadrze rozbieganych, bordowych , uśmiechniętych buź naszych uczniów. Zimowy,śnieżny film w kinie i obiad w KFC dopełniły radości dzieci.

  Krystyna Jakoniuk i Alina Jakimiuk

 • Zajęcia przyrodnicze w kl. 4b

  Klasa 4b bierze udział w projekcie Moja Szkoła organizowanym przez Urząd Miasta Hajnówka. Na zajęciach przyrodniczych uczniowie mają okazję lepiej poznać i zrozumieć jak działa żywy organizm, jak funkcjonuje ekosystem, jak gospodaruje człowiek w środowisku. Do pracowni przyrodniczej zostały zakupione liczne pomoce naukowe, które posłużą obecnym i przyszłym uczniom, tak na zajęciach dodatkowych, a przede wszystkim - na lekcjach przyrody. Zajęcia są prowadzone grupowo i ndywidualnie, metodami głównie ćwiczeniowymi i doświadczalnymi, było już kilka wycieczek do okolicznych ciekawych miejsc. Dzieci bardzo chętnie zostają po lekcjach, aby w zespole pogłowić się nad różnymi, nurtującymi ich zagadnieniami. Dzięki tym zajęciom - jest na to czas i uczniowie mogą rozwinąć swoje zainteresowania, a przede wszystkim  zauważyć, że nauka jest fajna i pożyteczna.

  Krystyna Jakoniuk

   

 • HAJNOWSKIE SPOTKANIA Z KOLĘDĄ PRAWOSŁAWNĄ 2020

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii HAJNOWSKIE SPOTKANIA Z KOLĘDĄ PRAWOSŁAWNĄ 2020.

  9 stycznia 2020 roku uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 2 brali udział Festiwalu „Hajnowskie Spotkania z Kolędą Prawosławną 2020”, który odbył  się w Hajnowskim Domu Kultury.

  Hajnowskie Spotkania z Kolędą Prawosławną są organizowane z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Metropolity Warszawskiego i całej Polski przez Hajnowski Dom Kultury, Stowarzyszenie „ Miłośnicy Muzyki Cerkiewnej”,  Dekanalny Instytut Kultury Prawosławnej oraz Bractwo Młodzieży Prawosławnej przy Parafii Św. Trójcy w Hajnówce.

  W tegorocznej edycji festiwalu z naszej szkoły wystąpiły dwa zespoły: grupa zuchów z kl. Ia przygotowana przez panią Jolantę Parfieniuk oraz grupa klas starszych V-VIII przygotowana przez ks. Marka Maciukę. Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali świąteczne paczki-upominki. Dziewczynki z naszej szkoły, jako wolontariuszki pomagały w organizacji festiwalu.

  Dziękujemy i gratulujemy.

  Jolanta Parfieniuk, Ks. Marek Maciuka

 • JASEŁKA

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii JASEŁKA.

  Ostatni dzień w szkole przed przerwą świąteczną 20 XII 2019 r. Tym razem jasełka w naszej szkole odbywały się w scenerii teatralnej. Zamiast stajenki, owieczek i osiołka …. stroje na wieszakach i rekwizyty w pudłach. Dzieci klasy IVa próbowały odnaleźć Jezusa na próbie ….. jasełek! Pytały wiele osób czy spotkały Jezusa prawdziwego w swoim życiu. Odpowiedzi były zaskakujące. Dopiero ostatnia scena wyjaśniła wszystkim widzom, że „ On ma buty zdeptane i twarz zwykłego człowieka”. Człowieka w którym widać  piękno duchowe w postaci miłości, przebaczenia, pokoju, dobra, pokory, prawdy, sprawiedliwości … Jezus puka do każdego serca i cicho prosi „Otwórz mi drzwi. Nie chcę szukać schronienia innego, zaufaj Mi. Choć na chwilę zatrzymaj się w biegu, by usłyszeć mój cichy głos: JESTEM, CZEKAM, KOCHAM, POMOGĘ, tylko z moim połącz swój los.”

              Na zakończenie wystąpiła młodzież z kl. V-VIII, która wzruszająco zaśpiewała kolędy przygotowane przez ks. Marka Maciukę. Dopełniły one piękno treści przekazanych wcześniej.

  Barbara Sosnowska

  Anna Wawreszuk

  Katarzyna Zajkowska

  Ks. Marek Maciuka

   

 • JASEŁKA W KLASIE II A

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii JASEŁKA W KLASIE II A.

  17 grudnia dzieci z klasy II a przedstawiły Jasełka dla swoich rodziców. Dzieci z dużym zaangażowaniem przygotowały się do występu i pomimo dużej tremy, wspaniałe zaprezentowały swoje zdolności aktorskie. Wszystkim udzielił się bożonarodzeniowy nastroj. Nie zabrakło także momentów wzruszenia.

  K. Szymczuk, M. Czurak 

 • Rozstrzygnięci przetargu na "Dostawa żywności do stołówki szkolnej"

  Rozstrzygnięci przetargu na "Dostawa żywności do stołówki szkolnej"

  Hajnówka 31/12/2019

   

   

  ZATWIERDZENIE PRAC KOMISJI PRZETARGOWEJ ORAZ

  WYNIKU POSTĘPOWANIA

   

  Nr ogłoszenia zamówienia 510283608-N-2019 z dnia 31-12-2019 r.

  Nr ogłoszenia udzielenia zamówienia 636408-N-2019 z dnia 2019-12-14 r.

  1. Opis przedmiotu:

  „ Dostawa żywności do stołówki szkolnej w roku 2020”

  1. Otwarcie ofert

  30.12.2019 godz. 10.30 w siedzibie zamawiającego

  1. Komisja przetargowa wybrała oferty:

   Pakiet I -  King Dystrybucja Radom, ul. Chorzowska 3, filia Białystok, ul. Produkcyjna 111 – 68881,80 zł

   Pakiet II - Hurt i Detal Anna Siekierko Wysokie Mazowieckie, ul. Szpitalna – 22495,00,00 zł

    Pakiet III - Mirosław Popow Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Mango Hajnówka, ul.               ................................................................................................................................................................................................................................................Poddolna 63 – 31460,15zł

  Pakiet IV - - Mirosław Popow Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Mango Hajnówka, ul.               ................................................................................................................................................................................................................................................Poddolna 63– 12755,60 zł

   Pakiet V - Mirosław Popow Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Mango Hajnówka, ul.               ................................................................................................................................................................................................................................................Poddolna 63 – 2560,00 ZŁ

  Pakiet VI Bisontes Group sp. z o.o., 17-200 Hajnówka, ul. Białowieska 42– 7531,50,00

   Pakiet VII - Hurt i Detal Anna Siekierko Wysokie Mazowieckie, ul. Szpitalna 24 – 37648,00

  Pakiet VIII - Hurt i Detal Anna Siekierko Wysokie Mazowieckie, ul. Szpitalna 24 – 22650,00

   

   

   

  Podpisy komisji przetargowej:

  1. . vicedyrektor - Henryk Łukaszewicz

  2. .księgowa - Hakina Surel

  3. .intendent - Anna Konarzewska

  Dyrektor szkoły Adam Jerzy Chudek

  zatwierdzenie prac komisji przez Kierownika zamawiającego

 • ŚWIATEŁKO BETLEJEMSKIE

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ŚWIATEŁKO BETLEJEMSKIE.

  W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień - niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty - obiega świat. W kilkudziesięcioletniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się, by światełko nie wyruszyło w swoją drogę. To czyni z niego znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami. W uroczystości przekazania światełka uczestniczyli harcerze i zuchy z naszej szkoły. Ta uroczystośc wpisana została do cyklicznych wydarzeń zbiórek zuchowych i harcerskich.

  Czuwaj!

  J. Parfieniuk, A. Korobkiewicz, I. Wasiluk, J. Rejent

   

 • CZAPKA MIKOŁAJA

  W ostatnim tygodniu przed świętami  klasa VA wybrała się spacerkiem na zajęcia kreatywne do klubokawiarni Lipowart, gdzie czekał na nas już Kajetan razem z mamą, która zgodziła się poprowadzić warsztaty. Postawiliśmy sobie za cel wykonanie czapek Mikołaja. Z pozoru łatwe, jednak jak się okazało bardzo pracochłonne okazały się wykonane ozdoby. Pełni energii zabraliśmy się do pracy. Na początku było trzeba „tylko” wyciąć przygotowane wzory z kartonu, następnie odpowiednio je pozaginać tak, żeby przypominały walec, co większości przysporzyło kłopotu.  Następnie przyszła przyjemna chwila wybierania włóczki w różnych odcieniach czerwieni i bieli, którą trzeba było nakręcić na uformowany w kształcie czapki karton. Od razu wyłonili się ci, co uwielbiają prace precyzyjne, inni byli zaskoczeni, że to potrafią, a jeszcze inni stwierdzili, że to zbyt trudne i skomplikowane, jednak uparcie dążyli do celu motywowani przez kolegów i opiekunów. Ostatnim elementem było wykonanie pomponika, który należało przeciągnąć przez wykonaną czapkę. Doklejone ozdoby dodały wykonanym pracom uroku.  Większość uznała, że powstałe czapki Mikołaja zawisną na choince, inni użyli ich jako kolczyki, ozdobne rogi czy długie nosy.  W każdym bądź razie zajęcia przyniosły wiele radości, a na zakończenie dzięki gościnności p. Ewy i Kajtka mieliśmy chwilę czasu na wspólną zabawę. Serdecznie dziękujemy.

  Klasa VA z wychowawczynią

 • "Idą święta! Nie o smsie , lecz o kartce pamiętaj!"

  Święta, to czas szczególny, czas kiedy dzielimy się z drugim człowiekiem dobrym słowem, kromką chleba, uśmiechem, uściskiem dłoni. Czas, kiedy zatrzymujemy się na chwilę w codziennym biegu i staramy się dostrzec to, co najważniejsze. Czas, kiedy w naszych sercach na nowo rodzi się nadzieja i chęć niesienia Dobrej Nowiny.

  W przedświąteczny czas, wraz z garstką uczniów z klasy V c oraz VI b wybraliśmy się w odwiedziny do mieszkańców Domu Miłosierdzia „Samarytanin”. Oprócz świątecznego nastroju, budujących słów i rozbrzmiewających dźwięków kolęd, zanieśliśmy moc świątecznych życzeń, które uczniowie Naszej Szkoły napisali w ramach projektu „Idą święta! Nie o smsie, lecz o kartce pamiętaj!”. Nasi uczniowie odczytali życzenia, wręczyli kartki świąteczne Seniorom, poczęstowali słodkimi babeczkami, co spotkało się z wielką radością, wdzięcznością, a nieraz z ogromnym wzruszeniem osób starszych. Chwila wspólnej rozmowy z osobami starszymi pozwoliła nam dostrzec, jak wielką potrzebę kontaktu, rozmowy i bycia z drugim człowiekiem odczuwają. Zostaliśmy ponownie zaproszeni w to miejsce przez szerokie grono Babć i Dziadków, a także przez personel opiekujący się Seniorami.

  To niesamowite uczucie, kiedy można zrobić coś dobrego tak po prostu, dla innych ludzi.

  Marta Oniszczuk 

  Katarzyna Zajkowska  

 • "MIKOŁAJEK SUPER KUMPEL"

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii "MIKOŁAJEK SUPER KUMPEL".

  Mikołajek, Joachim, Euzebiusz, Maksencjusz, Alcest, Ananiasz… To imiona najpopularniejszych łobuziaków w historii literatury dziecięcej.  Ich przygody bawią czytelników już od pół wieku. Tytułowy bohater książki opisuje rozmaite historie ze swojego codziennego życia z dziecięcego punktu widzenia, przede wszystkim skupiając się na przygodach szkolnych. Dodatkową atrakcją całej serii są komiczne rysunki Sempe. Przygody Mikołajka poznali również uczniowie  klas IV. Z okazji Mikołajek biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klasy IV A z wychowawczynią do udziału w quizie ze znajomości książki. Mikołajek wprawia w doskonały nastrój, z dozą dystansu do świata dorosłych, ale także skłania do refleksji. Uczniowie nie mieli problemu z odpowiedziami na pytania w świątecznym quizie o przygodach Mikołajka.

  Zapraszamy do lektury całej serii o przygodach Mikołajka - bez względu na wiek.

  Grażyna Wnuczko, Ewa Jabłońska, Anna Grygoruk

 • KLASA III C PRZYGOTOWUJE SIĘ DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KLASA III C PRZYGOTOWUJE SIĘ DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.

  Klasa 3c aktywnie przygotowuje się do Świąt Bożego Narodzenia poprzez różnorodną działalność. W ramach zajęć z edukacji plastyczno-technicznej wykonała bombki, które ozdabiała cekinami. Powstałe prace przystroiły pięknie klasę.

  Paulina Czemerych

 • I love Christmas 6. edycja

  Konkurs I love Christmas jest w naszej szkole od 2013 r.To konkurs jak sama nazwa wskazuje o Bożym Narodzeniu.W tym roku był to escape room dla klas IV-VI oraz quiz Kahoot dla klas VII-VIII.

  Warto dodać,że autorką rozśpiewanego Kahoot'a była pani Kasia Adamczyk :)

  W środowy ranek wytypowani uczniowie rozwiązywali zaszyfrowane zagadki ukryte w salach językowych.

  Tu stawialiśmy na współpracę w parach oraz czytanie poleceń ze zrozumieniem (po angielsku, a jakże).Regulaminowe 40 minut upłynęło w miłej ale roboczej atmosferze.

  Wyjątkowym sprytem i zaangażowaniem w rozwiązywaniu zagadek wykazali się Ania i Kacper z klasy VI b.Ogromne gratulacje.

  Także Kahoot wymagał nie tylko wiedzy ale i szybkiego działania.

  Tu na podium stanęli Oliwka i Magda z klasy VIII a, Marta i Szymon z VIII b oraz Monika i Kuba z VII c.

  Każdy uczestnik otrzymał super oceny z angielskiego i/lub punkty za udział oraz punkty extra z zachowania. 

  Konkurs był częścią projektu eTwinning Bożonarodzeniowy worek zagadek, w którym biorą udział szkoły i przedszkola z Hajnówki, Orzeszkowa i Bielska Podlaskiego.

  Santa Claus miał słodki upominek dla każdego ucznia.

  Merry Christmas życzą Wasze panie od angielskiego.

  Katarzyna Adamczyk

  Katarzyna Kacprzak

  Anna Bowtruczuk

 • Konkurs I love Christmas

 • KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY.

  Serdecznie zapraszamy Państwa na kiermasz bożonarodzeniowy, który odbędzie się 18.12.2019r. od godziny 9.00 w naszej szkole na pierwszym piętrze. Bardzo nam zależy na Państwa obecności. Tego dnia będzie można nabyć przepiękne ozdoby świąteczne oraz wypieki, przygotowane przez naszych uczniów.Cały dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na zakup dodatkowych luster do toalet w naszej szkole oraz mega głośnika, który posłuży nam jako nagłośnienie na różne uroczystości szkolne. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!!!  Uczniowie SP 2 wraz z opiekunami samorządu uczniowskiego B.Downarowiczem i A. Wasilewską

 • Z wizytą w hajnowskim schronisku

  Schronisko Ciapek w Hajnówce to miejsce, w którym każdego dnia ludzie o wielkich sercach niosą pomoc. 🐶🐶🐶

  W sobotnie przedpołudnie, 14 grudnia, uczniowie naszej szkoły odwiedzili hajnowskie Ciapki.Mieli dla nich mnóstwo niespodzianek- jedzenie, zabawki a także czas na spacer.Dziękujemy wszystkim, którzy w ramach akcji MEN Razem na święta podarowali psie przysmaki, zabawki i koce. Zwłaszcza klasie III a, która przeprowadziła klasową zbiórkę.Kolejne spacery już niebawem. Ciapki na to czekają cały czas. Czekają przede wszystkim na nowe,ciepłe domy.Rupert i Tymek mają się dobrze. Kacperek mieszka poza Hajnówką u nowych właścicieli.W planach była wirtualna adopcja kolejnego pieska. Wars,Isia,Pestka,Murzyn,Rysio to nasi ulubieńcy. Jednak każdy jest piękny i wyjątkowy.Wszyscy dostali psie smaczki :)

   Sylwia wraz z mamą przyniosły pieskom pluszowe zabawki. 

  Już planujemy kolejną wizytę.Jeśli ktoś ma chęć pójść ze Szkolnym Wolontariatem Dwójki, prosimy dać znać opiekunkom, pójdziemy razem!

  Opiekunki wolontariatu: M.Wiszniewska, A.Bowtruczuk

 • Ogłoszenie o przetargu: "Dostawa żywności do stołówki szkolnej w 2020 roku".

 • MIKOŁAJKI W KLASIE II A I II B

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii MIKOŁAJKI W KLASIE II A I II B.

  9 grudnia Mikołaj zaprosił klasy IIa i IIb do kina, gdzie dzieci spotkały się z bohaterami filmu „ Kraina Lodu 2” oraz do Centrum Zabaw Krokospoko, gdzie oprócz dobrej zabawy dzieci miały możliwość obejrzenia doświadczeń z suchym lodem. Była to świetna nauka przez zabawę. W radosnych nastrojach cała gromada wróciła do szkoły.

  Joanna Rejent, Marta Czurak, Katarzyna Szymczuk

 • "DZIEL SIĘ UŚMIECHEM"

  Kilka pozalekcyjnych spotkań potrzebnych było uczniom do przygotowania pracy plastycznej pt. „Wesoły ząbek” będącej propozycją plakatu programu edukacyjnego „Dziel się uśmiechem”. Grupa uczniów z klasy Va wyeksponowała swoje pomysły na plakacie. Nie zabrakło kaszy, orzechów, liści, pasty do zębów oraz standardowych farb i flamastrów. Dopełnieniem pracy było hasło zachęcające do przestrzegania zasad higieny jamy ustnej, promocja bezcukrowej gumy do żucia, jako elementu 4 kroków dla zdrowych i czystych zębów (szczotkuj, czyść, żuj, kontroluj). Najważniejsze, że podczas pracy wszystkim dopisywały humory, a jej efekt wysłany został na konkurs.

  Uczniowie VA

  Joanna Kierdelewicz

 • LEKCJA KLEKSOGRAFII W KLASIE IV A

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii LEKCJA KLEKSOGRAFII W KLASIE IV A.

  W poniedziałkowe przedpołudnie, 9 grudnia sala 38 zamieniła się w pracownię pana Ambrożego Kleksa, zaś uczniowie klasy IV a mieli przyjemność wzięcia udziału w niesamowitej przygodzie - lekcji kleksografii.  Do udziału w tym szczególnym przedsięwzięciu zaprosiła nas nasza nauczycielka, a my skorzystaliśmy z tej propozycji bez zastanowienia. Atrament był wszędzie, choć tym razem nikt nie złościł się, że na czystych stronach powstają coraz to nowe kleksy, kleksiki, kleksiska, a nawet kleksiory. Kiedy plamy atramentowe zadomowiły się już na naszych kartkach, wówczas nie pozwoliliśmy, by nasze kleksy pozostały tylko smutnymi, samotnymi tworami. Nadaliśmy im imiona, określiliśmy ich cechy, wyszukaliśmy ich zainteresowania, poznaliśmy ich plany na przyszłość, ich marzenia i w ten sposób tchnęliśmy w nie życie. Przy opisie kleksów nie obeszło się bez dylematów, gdyż niekiedy: „Trudno było orzec, czy to ptak, czy nosorożec”. Wyobraźnia i kreatywność podczas zajęć pracowały na wysokich obrotach. Efekty można podziwiać w galerii zdjęć na stronie naszej szkoły. Tę nieprzeciętną  lekcję języka polskiego z nutką szaleństwa w tle, z pewnością zapamiętamy na długo. 

  autor: Michał Zajkowski

  Małgorzata Kozak i uczniowie klasy IV a

 • OWOCOWE MIKOŁAJKI

  6.12 klasa VA świętowała Mikołajki w nietypowy sposób. Poza prezentami postanowiliśmy spędzić to popołudnie tworząc ciekawe stwory z owoców. Podzieleni na grupy przeszliśmy do działania. Z bananów, mandarynek, jabłek, śliwek, pomarańczy, granatów, kaki, ananasa powstały interesujące wytwory. Owocowe sałatki i szaszłyki, dżdżownice, olimpijskie gruszki, Banana Jo, chomiczek, Speik, rybka wyglądały naprawdę okazale. Nie obeszło się bez podjadania owoców i oczywiście wyzwań, które rozbawiały atmosferę. Punktem kulminacyjnym okazały się jednak prezenty i historie z nimi związane.

  Joanna Kierdelewicz

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce
  17-200 HAJNÓWKA
  ul. Wróblewskiego 2
 • tel. 85-682-28-66
  fax: 85-682-28-66 wew. 118

Galeria zdjęć