Nawigacja

 • Chłopcy z Placu Broni klasa Va i Vc

  Lekcja online z języka polskiego w klasach piątych metodą projektu.

  Małgorzata Wiszniewska.

 • ZOSTAŃ W DOMU - CZYTAJ KSIĄŻKI ONLINE

  BIBLIOTEKA SZKOLNA zaprasza do udziału w zabawach, szaradach i konkursach. Informacje znajdziecie w zakładce BIBLIOTEKA podstrona ZOSTAŃ W DOMU - CZYTAJ KSIĄŻKI ONLINE. Zamieszczać tam będziemy również adresy ciekawych stron internetowych. Dzisiaj proponujemy zabawę "Dokończ przysłowie"

  Grażyna Wnuczko, Ewa Jabłońska

 • NAUKA W DOMU

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii NAUKA W DOMU.

  Klasa 3c dzielnie uczy się i pracuje zdalnie w domu.Uczniowie chętnie odrabiają prace domowe zarówno na komputerze jak i tradycyjnie w ćwiczeniach, w zeszytach.

  Paulina Czemerych

 • ZOSTAŃ W DOMU - CZYTAJ KSIĄŻKI ONLINE

  Drodzy rodzice serdecznie zachęcamy do wspólnego czytania z najmłodszymi. Polecamy dostępne w sieci serie książek "Czytam sobie"(czytamsobie.pl) oraz "Bajki bez barier"(swiatelkodladzieci.pl), które stać się mogą ciekawym tematem do rozmowy.

  Polecamy!

  Grażyna Wnuczko, Ewa Jabłońska

 • "WIOSNA TUŻ, TUŻ"

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii "WIOSNA TUŻ, TUŻ".

  Klasa IIIc w ramach lekcji on-line wykonała piękne prace plastyczne. Uczniowie udowodnili, że nauka po za murami szkolnymi może być ciekawa.

  Paulina Czemerych

 • Drodzy Rodzice, Uczniowie, Społeczności szkolna 😊

  Drodzy Rodzice, Uczniowie, Społeczności szkolna 😊  

           Mamy wrażenie, że jeśli raz jeszcze przypomnimy o sytuacji, w której wszyscy obecnie jesteśmy, to tak naprawdę niczego to nie zmieni w naszej rzeczywistości. Z pewnością doskonale orientujecie się, jakie są wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczące edukacji domowej, zdalnej, on – line; a już na pewno Nasi Nauczyciele nie pozwolą Wam o tym zapomnieć 😉 I słusznie. Na potwierdzenie naszych słów i działań proponujemy krótką bajkę motywacyjną:

  Studentka

  Dawno temu, a może wcale nie tak znowu dawno, ale za lasami i górami mieszkała sobie dziewczyna, która studiowała na uniwersytecie. Pewnego dnia biegła korytarzem uczelni i wpadła na starszą panią.

  - O, przepraszam. – powiedziała – Mam za chwilę egzamin, spieszyłam się i nie zauważyłam Pani.

  - Nic się nie stało. Wiem, jak to jest, bo też mam zaraz egzamin – powiedziała starsza Pani.

  - Jak to, to Pani studiuje?

  - Tak. Nieużywane części ciała mają przecież tendencję do zanikania. 

                                                                                                            Bajarz

   

           Spójrzmy razem na świat, na przyrodę, która przecież zaczyna witać wiosnę, budzi się na dobre, słońce coraz mocniej ogrzewa nasze buzie, kiedy wychodzimy na zewnątrz. Z pewnością za moment wszystko wokoło zacznie się zielenić i witać coraz cieplejsze dni. Bociany już do nas wróciły, a to dobry znak.

           Nie warto skupiać się na tym, jak długą drogę mamy przed sobą do pokonania, jaka jest odległość pomiędzy startem, a metą. Skupianie się na ograniczeniach i mało istotnych szczegółach oddala nas od postawienia pierwszego kroku w kierunku dobrych zmian, w kierunku budowania naszej przyszłości.

  W razie nasuwających się pytań, wątpliwości, trudności czy po prostu chęci podzielenia się pozytywnymi informacjami jesteśmy do Waszej dyspozycji.

           Oto różne możliwe formy kontaktu z nami:

   

 • ZOSTAŃ W DOMU - CZYTAJ KSIĄŻKI ONLINE

  "Z inicjatywą skierowaną do czytelników wyszli przedstawiciele branży książki oraz organizacje pozarządowe. Fundacja Powszechnego Czytania rozpoczęła akcję #TerazCzasNaCzytanie, która przypomina, że czas w domu warto poświęcić na lekturę. Dołączyła do niej platforma Legimi, która nie zapomina o dzieciach, które z powodu zamkniętych przedszkoli i szkół muszą przebywać w domu. Legimi bezpłatnie udostępnia e-booki i audiobooki dla najmłodszych. Wśród darmowych książek cyfrowych znalazło się 20 tytułów, dedykowanych różnym grupom wiekowym – zarówno uczniom szkół podstawowych, jak i starszym nastolatkom (między innymi „Księga luster” Adama Fabera, „Najwyższa góra świata” Anny Onichimowskiej, „Wakacje z duchami” Adama Bahdaja). Aby sięgnąć po wybraną pozycję, należy na stronie Legimi użyć specjalnego kodu. Kod brzmi: czytamy. Następnie wystarczy zarejestrować się w serwisie Legimi i pobrać aplikację."

  Miłej lektury, warto czytać!

  Grażyna Wnuczko, Ewa Jabłońska

   

 • ZOSTAŃ W DOMU - CZYTAJ KSIĄŻKI ONLINE

  W związku z zaistniałą sytuacją zachęcamy wszystkich do czytania lektur szkolnych dostępnych online na stronach:

  https://lektury.gov.pl/, 

  https://wolnelektury.pl/ 

  Można się też zarejestrować na stronie empik.com i przez 60 dni korzystać z darmowego dostępu do konta premium, znajdziemy tam nie tylko lektury. Możemy czytać online, pobrać pliki na komputer, telefon lub czytnik.

  Miłej lektury. Zostań w domu!

  Grażyna Wnuczko, Ewa Jabłońska

   

 • Nauka zdalna komunikat MEN

  Zapraszamy do zapoznania się z dokumentem rekomendowanym przez MEN dotyczącym nauki zdalnej

  nauka_zdalna_komunikat_MEN.DOCX​​​​​​​

 • "RATUJMY I UCZMY RATOWAĆ"

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii "RATUJMY I UCZMY RATOWAĆ".

  Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" Fundacji WOŚP prowadzony jest w naszej szkole nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku. Co roku kolejne grupy dzieci poznają zasady udzielania pierwszej pomocy.

  6 marca 20r. uczniowie klasy IIb zostali zaproszeni przez dyrekcję i dzieci Przedszkola nr5 w Hajnówce, aby przekazać zdobyte wiadomości i umiejętności młodszym kolegom i koleżankom. Mali ratownicy w ciekawy i interesujący sposób omówili jak reagować gdy ktoś potrzebuje pomocy. Następnie zapoznali z procedurami zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Dzieci utrwaliły numery telefonów alarmowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z panią dystrybutorką. Obserwowały jak sprawdzić przytomność, oddechy, ułożyć w bezpiecznej pozycji bocznej ustalonej. Wykorzystując manekin Mini Ania dzieci uczyły się, jak pomóc rannemu, który nie oddycha. Przedszkolaki ćwiczyły uciski ratownicze oraz oddechy. Pod czujnym okiem starszych kolegów maluchy mogły samodzielnie wykazać się praktyczną umiejętnością udzielania pierwszej pomocy. Dzieci bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w działaniach.

  Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności udzielania pomocy osobom potrzebującym.

  Joanna Rejent

 • Co musisz wiedzieć o koronowirusie

 • Apel Burmistrza

  Szanowni Rodzice, 

  W okresie wzmożonych przypadków zachorowań na koronawirusa, od poniedziałku 16 marca br., zajęcia w szkołach i przedszkolach zostają całkowicie zawieszone.  Mamy do czynienia z ważnym czasem, gdzie trzeba mieć na uwadze działania profilaktyczne. Proszę o wyjaśnienie dzieciom obecnej sytuacji. Zamknięcie szkół nie jest formą dodatkowych ferii, więc może stanowić dla dzieci czas nauki  w warunkach domowych. Kontakt ze szkołą (nauczycielami) powinien być utrzymywany na bieżąco przez e-dziennik. Ponadto, na platformie epodreczniki.pl są także dostępne materiały edukacyjne.Proszę o dopilnowanie, żeby dzieci pozostały w domu, nie uczestniczyły w żadnych spokaniach towarzyskich oraz nie przebywały w miejscach publicznych.Jednocześnie informuję, że rodzicom dzieci do lat 8, w przypadku zamknięcia z powodu koronawirusa żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły, do których uczęszcza dziecko, przysługuje zasiłek opiekuńczy na okres nie dłuższy niż 14 dni w wysokości 80% wartości wynagrodzenia. Rodzic może również skorzystać z innych form umożliwiających opiekę nad dziećmi, w tym urlopu wypoczynkowego, urlopu na żądanie albo form pracy zdalnej w warunkach domowych, po uzgodnieniu z pracodawcą.Proszę, aby dzieci nie miały również bliskich kontaktów z osobami starszymi, których musimy szczególnie chronić przez zarażeniem koronawirusem. 

  Burmistrz Jerzy Sirak

 • Informacja - Koronawisrus - zamknięcie szkół

  Zawieszone zajęcia w szkołach, przedszkolach i żłobkach

              Od dnia 12 marca do 25 marca 2020 r. zawieszone zostają zajęcia w szkołach, przedszkolach i żłobkach, z czego pierwsze dwa dni (czwartek i piątek, 12 - 13 marca) to okres przejściowy,                  w którym nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno – wychowawcze, a jedynie zajęcia opiekuńcze. Od poniedziałku 16 marca br. zajęcia zostają całkowicie zawieszone. Uczniowie nie przychodzą do żłobka, przedszkola i szkoły. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Jednocześnie Minister Zdrowia apeluje do dzieci i młodzieży oraz rodziców, by w czasie zamknięcia placówek starać się pozostawać w domu i unikać zagrożenia. “To nie jest czas ferii, to jest właściwie czas kwarantanny”. Więcej informacji na stronach: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach oraz https://www.gov.pl/web/koronawirus/zawieszenie-zajec-w-szkolach-przedszkolach-zlobkach

              Rodzic/opiekun prawny, opiekujący się dzieckiem poniżej 8 roku życia i objęty  ubezpieczeniem chorobowym, może skorzystać z dodatkowych 14 dni na opiekę nad takim dzieckiem. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy wypłacany jest na analogicznych zasadach jak dotychczas przyznawane zasiłki opiekuńcze z tytułu ubezpieczenia chorobowego.

  Co zrobić, aby otrzymać zasiłek?

  Oświadczenie o nieprzewidzianym zamknięciu żłobka, przedszkoła, szkoły, do której uczeszcza dziecko (druku ZUS Z-15 A) należy złożyć do swojego pracodawcy. Formularz obowiązuje zarówno gdy zasiłek opiekuńczy wypłaca płatnik, jak i gdy wypłaca go ZUS – dostępne są do pobrania na stronie ZUS-u. www.zus.pl. Osoby prowadzące działalność pozarolniczą składają oświadczenie w ZUS.

  Co ważne, nie jest konieczne uzyskanie zwolnienia lekarskiego u lekarza.

              Dodatkowe pytania można zadawać na specjalnej infolinii ZUS, gdzie pod numerem: 22 560 16 00 wydzielione zostały dwie dedykowane linie:

  • „ulgi i umorzenia dla płatników składek: gdzie będą mogli uzyskać informacje m.in. dotyczące ulg w spłacie należności, umorzeń, rozłożenia należności z tytułu składek na raty, zawieszenia działalności gospodarczej,
  • „koronawirus – zasiłki” dotycząca zasiłku opiekuńczego dla opiekunów  oraz zasiłku chorobowego w związku z COVID-19, w tym z powodu poddania się kwarantannie lub izolacji.

              Czynna jest też infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia, gdzie można uzyskać informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem: 800 190 590.

              Telefony kontaktowe do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Hajnówce: 604 441 454, 698 068 518, 604 279 575.

   

              W trosce o zdrowie oraz bezpieczeństwo mieszkańców miasta Hajnówka proszę o bezwzględne przestrzeganie przepisów prawa w zakresie bezpieczeństwa i higieny oraz wytycznych na  temat podstawowych środków ochronnych przeciwko koronawirusowi ph. "Co musisz wiedzieć o koronawirusie", które są dostępne na stronie Ministerstwa Zdrowia (https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie) oraz Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Hajnówce (https://psse-hajnowka.pl/).

             

   

  Burmistrz

   

  Jerzy Sirak

 • Koronawirus - profilaktyka

  Profilaktyka Koronowirusa - zamknięcie szkół

  Szanowni Rodzice i Uczniowie w związku z profilaktyką Koronowirusa i wytycznymi MEN Szkoła Podstaowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce informuje, że w ten czwartek i piątek tj. 12 i 13 marca 2020r. szkoła prowadzi tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze (dla uczniów których rodzcie nie mogą zapewnić opieki) od poniedziałku 16 marca do 25 marca szkoła jest zamknięta. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na stronie MEN:

  https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

 • Rozstrzygnięcie KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "PRZYDROŻNE KRZYŻE"

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rozstrzygnięcie KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "PRZYDROŻNE KRZYŻE".

  9 marca 2020 r. w naszej szkole nastąpiło podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego "Przydrożne krzyże". Z pośród zgłoszonych 58 prac komisja konkursowa w składzie: Nela Szczuka, Alina Jakimiuk, Anna Hempel - Łapińska, Anna Wawreszuk, ks. Marek Maciuka, nagrodziła najlepsze zdjęcia w poszczególnych kategoriach. Uroczystego otwarcia wystawy oraz wręczenia nagród dokonał Pan Dyrektor Adam Chudek.

   

  Nagrodzeni w poszczególnych kategoriach:

  Klasy I-III

  Miejsce I

  Igor Zagrzywiec klasa Ia

  "Krzyże postawione w intencji o ochronę mieszkańców wsi Czeremcha przed wypadkami komunikacyjnymi ..." droga Czeremcha - Dasze

   

  Miejsce I

  Małgorzata Żukowska klasa Ia

  "W drodze do babci" - Werstok

   

  Miejsce I

  Zuzanna Waskiewicz klasa IIa

  "Stare krzyże powiatu hajnowskiego" - droga Zbucz - Morze

   

  Miejsce II

  Patryk Wasiluk klasa IIc

  "3 krzyże" - okolice Mielnika

   

  Miejsce II

  Dawid Kuczko klasa IIIa

  "W podziękowaniu za upragnione dziecko" - Siemiatycze

   

  Miejsce II

  Piotr Wiszniewski klasa IIIa

  "Odnowienie krzyża we wsi Teremiski - Teremiski

   

  Miejsce III

  Jakub Biryłko  klasa Ia

  "Krzyż na skrzyżowaniu - Kotówka

   

  Miejsce III

  Sara Siłkin  klasa IIb

  "Św. Krzyże przydrożne" - droga Pasynki - Ploski

   

  Miejsce III

  Szymon Żukowski klasa IIIa

  "Śladami moich przodków"- Czechy Orlańskie

   

   

   

  Klasy IV-VI

   

  Miejsce I

  "Drogowskazy na bezdrożach" - półwysep Atos, Grecja

  Michał Zajkowski klasa IVa

   

  Miejsce I

  "Krzyż, który upamiętnia historię sprzed stuleci" - Grabowiec

  Anna Moroz klasa Vd

   

  Miejsce II

  "Ku czci śp. o. Leonida" - droga k.Nowosiółki

  Maria Aleksiejuk klasa Vd

   

  Miejsce II

  "Malutki" - droga Rzepiska - Koweła

  Ewa Rusinowicz klasa Vd

   

  Miejsce II

  "Ktoś czuwa nad bezpieczeństwem kierowców" - skrzyżowanie drogi 19 na Dołubowo

  Wiktoria Kuczko klasa VIb

   

  Miejsce III

  "Św. Krzyż wsi Jagodniki" - Jagodniki

  Mateusz Siłkin klasa Vd

   

  Miejsce III

  "Nadgryziony krzyż" - droga Borek - Chytra

  Agata Siegień klasa VIa

   

  Klasy IV-VI

   

  Miejsce I

  "Zachód słońca" - droga Bielsk Podlaski - Narew

  Paweł Aleksiejuk klasa VIIa

   

   

  Miejsce II

  "Czarno-biały" - Skrylewo

  Anna Rusinowicz  klasa VIIb

   

  Miejsce III

  "Nowy krzyż" - droga za Orlą

  Sebastian Kierdelewicz klasa VIIc

   

  Miejsce III

  "By zawsze mieć na uwadze, po której stronie belki chce sie znaleźć" - droga Zbucz - Czyże

  Patrycja Radosiuk klasa VIIIb

   

              Dziękujemy dyrekcji za możliwość przeprowadzenie konkursu, komisji za werdykt, wszystkim uczestnikom gratulujemy nagród.

  ks. Marek Maciuka

 • NAGRODA GŁÓWNA I OGROMNA SATYSFAKCJA

  Już na początku marca klasa VA otrzymała informację o zajęciu I miejsca w ogólnopolskim konkursie pod tytułem „Dziel się uśmiechem”. Nagrodą główną jest zestaw bezcukrowych gum Orbit  dla wszystkich uczniów klas I-VI oraz system testowy Qomo Qclick  do rozwiązywania testów. Nad plakatem pracowało kilka osób: Julia Wiertel, Defne i Timur Komarewscy, Nikola Igielska, Julia Ostrowska, Olga Smoktunowicz, Michał Sokołowski i Nikola Osipczuk pod czujnym okiem wychowawczyni J. Kierdelewicz. Na plakat poświęciliśmy cztery jesienne popołudnia mile spędzone w szkole.  Każda osoba mocno zaangażowała się w tworzenie tego dzieła. Przy okazji przypomnieliśmy sobie zasady higieny jamy ustnej oraz jak ważna jest w tym systematyczność. Nasza ciężka praca przyniosła nam satysfakcję i oczywiście super nagrodę. Szczegóły konkursu wraz ze zdjęciem naszej pracy na stronie https://www.mojorbit.pl/dziel-sie-usmiechem .

  Defne Komarewska i Nikola Igielska z VA

 • Doświadczenia przyrodnicze dla sześciolatków

  Nauka przez zabawę i doswiadczenia - w taki sposób uczniowie klasy 7A postanowili zachęcić sześciolatków i ich rodziców do aplikowania do naszej szkoły. Siódmoklasiści przygotowali mnóstwo różnorodnych, atrakcyjnych wizualnie dla dzieci doświadczeń, które wykonywali na oczach widzów z łatwo dostępnych składników. Efekty były wręcz spektakularne, np tęczowa piana wypływająca z wulkanu, czy tańczące, mieniące się kolorami kuleczki płynu w wysokim wazonie, albo masa, która raz zachowywała się jak ciecz, a za chwilę można ją było tłuc młotkiem i wiele, wiele innych. Zaproszone sześciolatki mogły współuczestniczyć w wykonywaniu niektórych doświadczeń, co sprawiło im wiele frajdy. Przygotowanie i zaprezentowanie innym efektów swojej nauki także było miłym przeżyciem dla starszaków.

  Krystyna Jakoniuk - opiekun przyrodników z kl. 7A

 • Dzieci z projektu na wystawie robotów

  22 lutego uczniowie naszej szkoły - grupy projetowe - odwiedziły wystawę robotów w Białymstoku. Mnóstwo, mnóstwo dziwnych maszyn, podobnych do zwierząt i człowieka i niepodobnych do niczego, ale użytecznych i pomocnych w codziennym życiu. Były i takie, które dopiero za jakiś czas zawładną naszą przestrzenią. Dzieci z łatwością odnajdywały się w tym mechanicznych świecie, zarządzanym nieraz zdalnie za pomocą sztucznej inteligencji. W wyjeździe uczestniczyły grupy językowe, matematyczna i przyrodnicza.

  Krystyna Jakoniuk

 • Bezpieczeństwo dzieci w sieci

  Do klasy 4B i 4A zaproszono panie z Policji na pogadankę o zasadach korzystania z Internetu. Obecnie jest to szczególnie ważny temat, gdyż dzieci właśnie wchodzą w wirtualną codzienność, która niestety może okazać się bardzo groźna. Temat wzbudził spore zaineresowanie, a uczniowie bardzo uważnie słuchali pań prelegentek. Mam nadzieję, że zasiane ziarno rozwagi i ostrożności zostanie w nich na długi czas.

  Krystyna Jakoniuk

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce
  17-200 HAJNÓWKA
  ul. Wróblewskiego 2
 • tel. 85-682-28-66
  fax: 85-682-28-66 wew. 118

Galeria zdjęć