• Terapia EEG Biofeedback

• EEG Biofeedbackto metoda terapii oparta na wyspecjalizowanej technice komputerowej. Umożliwia trening poprawiający efektywność pracy mózgu i kontrolę nad procesami fizjologicznymi zachodzącymi w naszym organizmie.

Biofeedbacknarodził się w drugiej połowie XX wieku w ośrodku szkoleniowym NASA. Terapii poddawani byli piloci i astronauci w celu wyeliminowania negatywnego wpływu stresu na ich psychikę.

Obecnie terapię Biofeedback wykorzystuje się do poprawienia efektywności pracy mózgu .Jest bardzo przydatnym narzędziem pedagogów, psychologów i nauczycieli w pracy z dziećmi mającymi problemy szklone.

Treningi EEG Biofeedbackszczególnie zalecane są w leczeniu:

-zaburzeń pamięci i koncentracji,

-dysleksji, dysgrafii,

-nadpobudliwości psychoruchowej ,agresji (ADHD, ADD),

-zaburzeń mowy,

-zaburzeń procesu uczenia się,

-autyzmie.

EEG Biofeedbackto całkowicie bezpieczna i skuteczna metoda terapii.

Na głowie pacjenta umieszczane są elektrody dzięki którym dokonuje się pomiaru aktywności poszczególnych części mózgu. Wykorzystywane są specjalistyczne gry komputerowe ,które pacjent kontroluje wyłącznie swoim umysłem, bez użycia klawiatury i myszki. Na podstawie zapisu fal mózgowych wyświetlanych na monitorze terapeuta może wzmacniać lub hamować określone fale. W ten sposób pacjent uczy się pracy na korzystnych dla jego mózgu częstotliwościach.

Niezbędne badania warunkujące rozpoczęcie terapii:

-konsultacja neurologiczna- zaświadczenie od neurologa o braku przeciwwskazań do terapii Biofeedback

-badanie EEG mózgu z opisem

-wywiad z rodzicami.

Osoby prowadzące terapię EEG Biofeedback: Katarzyna Szymczuk i Edyta Olejniczak- Treszczotko.