ROK SZKOLNY 2019/2020

"TYDZIEŃ GŁOŚCNEGO CZYTANIA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ"

W związku z przypadającym na 29 września Dniem Głośnego Czytania, od 23.09. do 27.09.2019 r. w bibliotece szkolnej SP nr 2 odbywał się Tydzień Głośnego Czytania, w którym wzięły udział klasy I-III, czyli 154 dzieci. Do tej jakże pożytecznej akcji przyłączyły się również klasy IV-VIII, by posłuchać tekstów w językach obcych nauczanych w naszej szkole.

Akcja głośnego czytania połączona była z wystawą nowości wydawniczych dla dzieci i młodzieży. Prezentacja bestselerów i popularnych serii dla dzieci miała na celu zainteresować dzieci książką oraz zachęcić je do samodzielnego czytania. Bowiem czytanie książek w dobie kompuerów i smartfonów schodzi na dalszy plan i zubaża świat przeżyć dziecięcych. Należy pamiętać, że czytanie głośne w młodszym wieku szkolnym ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju funkcji poznawczych małego czytelnika.

Spotkania z żywym słowem były okazją do treningu uważnego słuchania.

Równocześnie zachęcamy rodziców i dzieci do wpólnego głośnego czytania książek w domu.

Jabłońska Ewa

Wnuczko Grażyna