PCK - Konkurs
Sprawozdanie z XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Odżywiania PCK
Sprawozdanie z XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Odżywiania PCK
W dniu 26 października 2012 odbył się etap szkolny XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Odżywiania PCK. W olimpiadzie z naszej szkoły wzięło udział siedmioro uczniów z klas gimnazjalnych. Do etapu rejonowego tego konkursu zakwalifikowały się trzy osoby: Siniakowicz Monika, Tarasiuk Izabela i Lewandowska Wioleta z klasy IIIc.
W dniu 7 grudnia 2012 odbył się następny etap- etap rejonowy, ze szkół gimnazjalnych i średnich z Hajnówki i rejonu. W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zdobyła Izabela Tarasiuk i zakwalifikowała się na następny etap okręgowy.
Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni i życzymy sukcesów na dalszym etapie.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.
Opiekun SK PCK Teresa Kacprzak
Zbiórka nakrętek w r. szk. 2012/ 2013
NAKRĘTKI 2012/2013
KLASA
IX
X
XI
XII
I
II
III
IV
V
VI
SUMA
I A SP
-
-
-
I B SP
-
-
-
II A SP
-
11000
300
II B SP
-
-
-
IIIA SP
-
3100
-
IIIB SP
-
-
1200
IV A
-
-
2721
IVB
-
1015
1520
V A
-
-
4444
V B
-
5680
5488
VI A
-
200
-
VI B
-
1176
1728
GIMNAZJUM
I A
-
-
-
I B
-
-
3159
II A
-
-
500
II B
3360
2200
1685
III A
-
-
250
III B
-
460
755
III C
-
-
-
Małgorzata Kordecka
KUCHNIA WŁOSKA - PROJEKT GIMNAZJALNY
Projekt wykonały: Małgorzata Bereźniak, Olga Paszko i Urszula Romańczuk pod opieką Krystyny Jakoniuk.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.
OTRZĘSINY UCZNIÓW KLAS IV
Od wielu lat tradycją naszej szkoły jest przeprowadzanie ‘Otrzęsin uczniów klas IV’. W tym roku szkolnym, 23 listopada Samorząd Uczniowski reprezentowany przez klasy szóste również dokonał aktu otrzęsin czwartoklasistów, którzy wstąpili w poczet uczniów klas starszych.
Nad przebiegiem imprezy czuwały pani Joanna Kierdelewicz oraz opiekunka Samorządu Uczniowskiego – pani Ewa Oniszczuk.
W czasie trwania imprezy odbyły się różne konkurencje, które oceniała komisja wybrana spośród uczniów klas gimnazjalnych, w składzie: Dominika Kondratiuk, Damian Kot i Konrad Suchocki.
Czwartoklasiści musieli wykazać się wieloma umiejętnościami. Konkurencje sprawdzały, czy uczniowie klas IV nadają się do zajęć sportowych, muzycznych czy plastycznych. Komisja sprawdzała szybkość czwartoklasistów i umiejętność koncentracji, zdolności, a także poczucie humoru.
Na zakończenie czwartoklasistom zostały wręczone dyplomy, zaświadczające o pasowaniu ich na uczniów klas starszych. Mają teraz przed sobą wielkie zadanie - dać przykład młodszym kolegom i godnie wypełniać obowiązki ucznia.
Po otrzęsinach odbyła się dyskoteka dla uczniów klas IV – VI mająca na celu zintegrowanie wszystkich uczniów.
SU
UROCZYSTE ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W HAJNÓWCE
Od 10 lat tradycją naszej społeczności szkolnej są uroczyste obchody Dnia Patrona szkoły. Tegoroczny Dzień Patrona obchodziliśmy 23.11.2012 r. Co roku nauczyciele klas pierwszych wraz z dziećmi przygotowują się do ślubowania. Ich trud wieńczy ta piękna uroczystość. A pierwszaki są jej bohaterami.
Naszą uroczystość rozpoczęła prezentacja polskich tańców narodowych. Tańce ludowe, które wyszły poza swój region i stały się znane w całym kraju, a nawet poza jego granicami nazywamy narodowymi. Zespół taneczny działający przy Domu Kultury „Górnik” popisowo zatańczył poloneza, krakowiaka i mazura.
Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali część artystyczną. Były recytacje, piosenki i mały egzamin z ich wiedzy o patronie i szkole, który zdały wyśmienicie! Ślubowanie okazało się niezwykłym przeżyciem. W odświętnych strojach, w skupieniu, dzieci ślubowały na sztandar szkoły być dobrym uczniem. Dyrektor szkoły Adam Chudek dokonał uroczystego aktu pasowania za pomocą królewskiego berła, zaś v-ce dyrektor Małgorzata Szumarska wręczyła pierwszakom upominki w postaci zakładek, które wykonali uczniowie klas trzecich.
Po pasowaniu dyrektor szkoły przedstawił przybyłych gości. Na naszej uroczystości mieliśmy przyjemność gościć:
Sekretarza Burmistrza Hajnówki - Jarosława Grygoruka,
Inspektor Oświaty - Jolantę Stefaniuk,
Łowczego Nadleśnictwa Hajnówka - Andrzeja Łukasiewicza,
Oficera prasowego KPP w Hajnówce – asp. Irenę Kuptel,
Dyr. Przedszkola Nr 1 - Irenę Haponiuk,
Dyr. Przedszkola Nr 2 - Iwonę Raszkiewicz
Dyr. Przedszkola Nr 3 - Dorotę Durzyńską,
Dyr. Przedszkola Nr 5 - Krystynę Kojło
Mili goście obdarowali pierwszaków upominkami i pięknymi życzeniami.
Na zakończenie, wszyscy przybyli na uroczystość zwiedzili wystawę prac plastycznych uczniów kl. I-III poświęconą patronowi szkoły, która stanowiła piękną dekorację ślubowania oraz nowe sale lekcyjne w budynku B, w których uczą się najmłodsi uczniowie naszej szkoły.
Rodzice przygotowali swoim pociechom słodki poczęstunek w klasach. Babeczki z kremem ufundowała piekarnia p. Marka Bondaruka z Bielska Podlaskiego. Dziękujemy serdecznie!
Dekoracje przygotowywały: Julita Berent, Ewa Jabłońska – wych. kl. I a, Joanna Rejent = wych. kl. Ib, Helena Wasyluk – wych. kl. II a, Ula Skalska, Elżbieta Kułaj – wych. kl. II b, Jolanta Parfieniuk – wych. kl. III a, Bożena Teresiak – wych. kl. III b.
Uroczystość przygotowały: Julita Berent, Ewa Jabłońska, Joanna Rejent.
Koordynator imprezy: Ewa Jabłońska
DZIEŃ PATRONA
Dnia 23 listopada 2012 roku w Zespole Szkół Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce odbywały się uroczystości z okazji Dnia Patrona Szkoły – Króla Władysława Jagiełły. W tym roku miały one trochę inny charakter.
Klasy IV i V SP spędziły ten dzień na łonie natury uczestnicząc w zajęciach edukacyjnych połączonych z ogniskiem integracyjnym w Nadleśnictwie Hajnówka.
Uczniowie klas starszych obchody Dnia Patrona rozpoczęli od obejrzenia filmu pt. „Jubileusz szkoły – uroczysta akademia z okazji 10-lecia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Jagiełły i nadania sztandaru Gimnazjum nr 3 im. Władysława Jagiełły. Po projekcji wszyscy przeszli do małej sali gimnastycznej gdzie przedstawiciele klas II i III gimnazjum wzięli udział w konkursie historycznym pt., „Co wiesz o swoim patronie?”. Drużyna klasy III A okazała się zwycięska i miała niezwykłą satysfakcję z pokonania przeciwników.
Kolejnym elementem obchodów Dnia Patrona był Turniej rycerski o tytuł najlepszej drużyny rycerskiej na dworze króla Władysława Jagiełły. Tym razem okazję do zaprezentowania swoich umiejętności mieli przedstawiciele klas VI SP oraz I gimnazjum. Ciekawe zmagania w konkurencjach wziętych wprost z epoki średniowiecza m.in. pokaz siły rycerskiej w przeciąganiu liny, czy rzut włócznią na odległość wyzwoliły w zawodnikach ducha rywalizacji. Wygrała drużyna z klasy VI A.
Widownia składająca się z pozostałych uczniów gorąco dopingowała swoje klasowe drużyny.
Osoby biorące udział w konkursach otrzymały nagrody rzeczowe. Serdeczne podziękowania dla tych wszystkich, dzięki którym mogliśmy je naszej młodzieży podarować.
Obchodom Dnia Patrona, jak co roku towarzyszyła miła atmosfera. Nie było czasu na nudę, a każda chwila była wypełniona. Klimat uroczystości był pełen emocji. Mamy nadzieję, że w następnym roku będą również tak interesujące.
Składamy szczere podziękowania wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu dzisiejszej imprezy.
autor: Marta Łukaszuk
Wycieczka klas gimnazjalnych do Opery i Filharmonii Podlaskiej na musical pt. „Korczak”
Dnia 23 października uczniowie klasy IIag, IIbg oraz część klasy IIIcg wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Martą Łukaszuk, p. Małgorzatą Kozak oraz p. Aliną Rusinowicz wybrały się na wycieczkę do nowego gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej - Europejskiego Centrum Sztuki, w Białymstoku na musical pt. „Korczak”.
Musical poprzedziło spotkanie z Panią Batszewą Dagan – świadkiem i ocaloną z Holokaustu. To była wyjątkowa lekcja historii. Pani Batszewa opowiadała zasłuchanej młodzieży o tym, co ją spotkało w czasie Holokaustu, o tym jak w wieku nastu lat udało się jej przetrwać piekło obozu koncentracyjnego w Auschwitz, ale też o tych swoich koleżankach, przyjaciółkach z obozu – które nie miały tyle szczęścia i zginęły. Dzisiaj pozostała po nich jedynie pamięć i wspomnienia Batszewy Dagan, oraz skrupulatnie spisane przez nią wiersze ówczesnych koleżanek. Nie była to łatwa podróż w przeszłość, ani łatwe spotkanie. Zarówno dla 86-letniej autorki, jak i młodych słuchaczy. Zdaniem pani Dagan jest to jednak jej obowiązek – opowiadać o Holokauście, bestialstwie ludzi w czasach II wojny światowej.
Po wyjątkowej lekcji historii i krótkiej przerwie, (podczas której nasza młodzież miała okazję zwiedzić wnętrza okazałej Opery Podlaskiej) nadeszła pora na przedstawienie. Musical „Korczak” odsłonił wszystkie możliwości wielkiej ruchomej sceny. W musicalu wzięło udział około 150 osób, z czego ponad 90 to dzieci, których gra aktorska zrobiła na nas ogromne wrażenie. Użycie najnowocześniejszej technologii znacznie uatrakcyjniło spektakl. Pomogło w budowaniu narracji, wywoływało w widzach emocje. Były zapadnie, wózki, wyjątkowe okno sceny wysokie nie na kilka, a na kilkanaście metrów. Był też orkiestron, który, kiedy tego wymagała akcja, powoli podnosił muzyków albo ich "zatapiał". Widać, że musical "Korczak" był przygotowywany z ogromnym rozmachem.
Choć młodzież z naszej szkoły nie należy do miłośników opery, to sama przyznała, że przedstawienie bardzo ich zainteresowało.
Po wyjątkowym zaczerpnięciu kultury udaliśmy się na zajęcia sportowe na strzelnicę „Kaliber”. Instruktor zapoznał nas z zasadami panującymi na strzelnicy dotyczącymi bezpiecznego obchodzenia się z bronią oraz prawidłowego celowania. Młodzież została podzielona na grupy. Każdy miał szansę oddać 10 strzałów do tarczy oddalonej o kilka metrów. Uczniowie już zapowiedzieli, że chętnie odbędą takie zajęcia ponownie.
Na koniec udaliśmy się na spóźniony obiad do restauracji mcDonaldsJ, gdzie wszyscy z ogromnym apetytem mogli zjeść swoje ulubione dania. To była wycieczka pełna estetycznych wrażeń!
DRUŻYNA HARCERSKA PAMIĘTA O GROBACH NIEZNANYCH ŻOŁNIERZY
1 listopada – Dzień Wszystkich Świętych,
jest w istocie radosnym świętem, choć w Polsce bardzo smutnym, gdyż to głównie tego dnia idziemy na cmentarze wspominać naszych bliskich, zmarłych…..
Tego wieczora harcerze naszej szkoły zapalili znicze na grobach nieznanych żołnierzy….., by w ten sposób uczcić pamięć o Nich.
Urszula Skalska
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚĆI W NASZEJ SZKOLE
11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość, dlatego czcimy pamięć tych, którzy o Nią walczyli.
Uczniowie obchodzili Dzień Niepodległości zgodnie z tradycją -uroczyste apele, galowe stroje, biało czerwone kotyliony, pieśni patriotyczne. Tego dnia zorganizowano też prelekcje i pokazy filmów o tematyce patriotycznej .Przedstawiciele naszej szkoły; drużyna zuchów i harcerzy oraz uczniowie Samorządu oddali hołd i złożyli kwiaty pod Pomnikiem „Ofiarom Wojen, Przemocy i Represji „91”.
Alina Rutkowska
DZIEŃ ŚWIĘTEGO HUBERTA, PATRONA MYŚLIWYCH - HARCERZE W NADLEŚNICTWIE HAJNÓWKA
Uroczyste polowania, msze święte odprawiane wokół przydrożnych kapliczek, gonitwa za "lisem" - w ten sposób myśliwi i jeźdźcy obchodzą przypadający 3 listopada dzień swojego patrona - św. Huberta, najpopularniejszego spośród patronów myśliwych. Hubert, który podczas polowania podobno ujrzał jelenia z krzyżem między rogami, jest postacią historyczną, potomkiem królewskiego rodu Merowingów.
Urodził się około 655 roku na terenie dzisiejszej Belgii. Istnieje wiele różnych podań dotyczących jego osoby, ale wszystkie zgadzają się co do tego, że myślistwo było niezwykłą pasją Huberta, a jego przemiana duchowa wynikała ze spotkania jelenia ze świetlistym krzyżem pośrodku poroża.
LEGENDA O JELENIU
"Według niektórych z wersji Hubert, będący poganinem, polował w Wielki Piątek (lub Boże Narodzenie). Wtedy natknął się na białego jelenia z krzyżem jaśniejącym pomiędzy tykami. Zwierzę przemówiło do niego ludzkim głosem, zachęcając do nawrócenia i oddania się w służbę Bogu". Arystokrata uznał tę przygodę za przestrogę i został katolickim kapłanem, a potem biskupem w Liege.
Święty przedstawiany jest w myśliwskim stroju, czasem w towarzystwie psów myśliwskich. Trzyma w jednej dłoni oszczep, a w drugiej róg myśliwski.
Jeleń, który ukazał się Hubertowi, był "dziesiątakiem". Z czasem jego poroże otrzymało dwie dodatkowe odnogi. Obecnie hubertowski jeleń przedstawiany jest jako "dwunastak", co oznacza, że w przynajmniej jednej z tyk jelenia znajduje się pięć (dziesiątak) lub sześć odnóg (dwunastak).
Wizerunek św. Huberta stał się znakiem wielu organizacji łowieckich, w tym Polskiego Związku Łowieckiego.
Drużyna harcerska „Złote Orły” z okazji Dnia Św.Huberta przygotowała dla pracowników Nadleśnictwa Hajnówka folder o zwierzętach Puszczy Białowieskiej. Delegacja uczniów „złożyła” go na ręce Dyrektora – pana Grzegorza Bieleckiego, w zamian dostając album „Puszcza Białowieska. Cztery pory roku” i łakocie.
Opiekun drużyny-Urszula Skalska
Europejskie Dni Języków 2012r.
Kolejne Europejskie Dni Języków już zakończone. W październiku w ZS2 miały miejsce, jak co roku, działania świadczące,
że jesteśmy obywatelami Europy i świata. Uczymy się języków, doskonalimy je, chcemy się porozumiewać w j. rosyjskim, angielskim, niemieckim, białoruskim. Poznajemy tradycje i kulturę nie tylko narodów sąsiedzkich: Niemiec, Rosji, Białorusi, ale i bardzo dalekich krajów obszaru anglojęzycznego, jak Australia, Nowa Zelandia, USA, Kanada.
Wszyscy uczniowie Naszej Szkoły, od najmłodszych do najstarszych, przystąpili do kankursu językowo - kulturowego w różnych kategoriach i poziomach, pt. "Everything about everything" - It`s worth to know", czyli " Wszystko o wszystkim, czyli warto wiedzieć".
Wyniki prezentujemy poniżej. Gratulacje zwycięzcom.
Uczniowie klas V - VI SP i I - III Gimnazjum próbowali swych sił w ortografii, czyli spellingu w j. angielskim w II Ogólnoszkolnym Dyktandzie z Jęz. Angielskiego. Przeprowadzony został też konkurs plastyczny pt. "Warto uczyć się języków obcych".
I miejsce zajęła Oliwia Panfiluk z kl. IIIA,
II miejsce - Andrzej Gawryluk z kl. IIA,
III miejsce - Tomasz Fiedoruk z kl. IIIB i Roksana Kozar z kl. IIA.
Wyróżnienia otrzymali: Julianna Masalska z kl. IIA, Jakub Gadomski z kl. IIIB, Mateusz Milcz z kl. IIIA i Kornelia Wiśniewska z kl. IIIB.
Uwieńczeniem EDJ był Ogólnopolski Konkurs Wiedzy - Oxford Plus, w którym wzięło udział 43 uczniów w Naszej Szkole.
Przez cały miesiąc eksponowane były gazetki i wystawki tematyczne poświęcone różnym krajom i miastom, przygotowane przez uczniów uczących się j. rosyjskiego (pod opieką p. A. Ginszt - Borowskiej), niemieckiego (pod opieką p. A. Mackiewicz), białoruskiego (pod opieką p. A. Jakimiuk i E. Oniszczuk), angielskiego (pod opieką p. K. Perestret, I. Sadowskiej - Łomaszkiewicz i A. Hempel - Łapińskiej).
W salach językowych 24B i 42 dało się odczuć atmosferę iście "międzynarodową". Flagi, plakaty, wizerunki słynnych postaci,
wydawnictwa obcojęzyczne świadczą, że Nasza Szkoła, to szkoła z klasą .... międzynarodową.
Przekonajcie się i zajrzyjcie do Galerii, aby zobaczyć, jak Aleks i Wojtek z kl. IIIC gimnazjum prasowali Królową Elżbietę I Windsor i wieszali smoka walijskiego wysoko pod sufitem sali 42. Obejrzyjcie kreacje Oliwki z kl. VA i p. Łapińskiej.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się do tegorocznych działań w ramach Europejskich
Dni Języków.
See You Next Week
Zespół Nauczycieli Języków Obcych.
Wieczorek kulinarny klasy VIA
Owoce to źródło witamin, soli mineralnych, węglowodanów, aminokwasów i kwasów tłuszczowych. Są najlepszym pożywieniem dla naszego organizmu. Pozwalają oczyścić organizm z toksyn. Dlaczego warto je jeść?:
- są bogate w błonnik pokarmowy (największym jego źródłem są owoce jagodowe);
- są bardzo ubogie w białko i tłuszcz;
- każdy z owoców posiada określone właściwości, witaminy, które pozytywnie na nas wpływają;
- w owocach występują kwasy organiczne: jabłkowy, winowy i cytrynowy;
- owoce należą do pokarmów niskokalorycznych
- zawierają znaczące ilości magnezu, cynku, miedzi, fluoru, jodu, wapnia, żelaza;
- ułatwiają trawienie;
- poprawiają samopoczucie;
- pomagają zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka i na choroby układu krwionośnego.Największą wartość żywieniową mają owoce świeże, niepoddane obróbce cieplnej.
Z tego względu klasa VIA 31 października zorganizowała wieczorek kulinarny. Klasa podzielona na grupy według własnego uznania tworzyła owocowe smakołyki: koktajle, sałatki owocowe, szaszłyki z owoców, soki itp. Uczniowie uczyli się współpracy w grupie, podziału obowiązków, a także rozwijali swoje zdolności kulinarne. Po zakończeniu przyrządzania przystąpiliśmy do dekoracji stołu, a następnie … PYYYYYCHAAAA! Delektowaliśmy się swoimi wytworami częstując się nawzajem. Po słodkim poczęstunku rozpoczęła się klasowa dyskoteka. Uważamy, że takie spotkania są potrzebne, gdyż uczą nas wzajemnej tolerancji, pomocy i współpracy w zespole. Zapraszamy do galerii.
Uczniowie klasy VIA
Joanna Kierdelewicz
Rajd rowerowy klasy VIA
18 października uczniowie klasy VIA wraz z wychowawczynią wybrali się na rajd rowerowy po najbliższej okolicy. Wszyscy zjawili się przy szkole o godz. 8.30 na swych stalowych rumakach i z uśmiechem na twarzach. Pogoda nam dopisała. Jechaliśmy trybą hajnowską, następnie szosą białowieską, gdzie zatrzymaliśmy się na Miejscu Straceń. Zapaliliśmy znicze, porozmawialiśmy nt. historii poległych, a następnie niebieskim szlakiem Powstania Styczniowego przez Sacharewo dotarliśmy do szosy kleszczelowskiej. Z małym potknięciem w postaci gumy w rowerze u jednej z naszych koleżanek, ale pełni nadziei wyruszyliśmy, trochę marszem w dalszą drogę. W tym momencie przydała nam się pomoc kolegów, którzy kolejno dźwigali niesprawny rower. Około godz. 10.00 byliśmy na miejscu w gospodarstwie agroturystycznym „Kupała”. W ubiegłym roku gościliśmy u pana Golonko, który częstował nas jajecznicą z jaja strusiego. W tym roku wybraliśmy się na przejażdżkę quadem. Kolejka ustawiła się długa. Trasa trzymająca krew w żyłach. Czekający w kolejce piekli kiełbaski przy ognisku. Po posiłku nadszedł czas na kolejną zabawę. Mogliśmy pojeździć własnymi rowerami po trasie, a nawet zorganizowaliśmy klasowe zawody sportowe. Trasę własnym rowerem najszybciej pokonał Dawid Gromotowicz. Zaraz za nim uplasował się Kamil Turowski. Chłopcy otrzymali nagrody. Bawiliśmy się doskonale! Chwila odpoczynku i znów trzeba ruszać w drogę. Zapakowaliśmy swoje rzeczy, posprzątaliśmy wszystko, aby nie pozostały żadne śmieci i wsiedliśmy na rowery. Około 13-stej dotarliśmy pod szkołę. Byliśmy wprawdzie zmęczeni, ale bardzo radośni. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wyprawę.
Zapraszamy do galerii.
Uczniowie klasy VIA
Joanna Kierdelewicz
"ŚNIADANIE DAJE MOC" - OGÓLNOPOLSKA AKCJA W KLASACH I-III
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu nasze dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Dlatego powstał program edukacyjny "Śniadanie Daje Moc". Najważniejsze cele programu:
1) Zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka
2) Przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację
W bieżącym roku szkolnym nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pod tym samym hasłem. Dzień 8 listopada stał się Dniem Zdrowego Śniadania. Tego dnia dzieci z klas I-III zjadły w swoich klasach zdrowe śniadanie. Nie zabrakło pysznych kanapek, porcji warzywek i owoców oraz mleka. W Klubach Śniadaniowych, w czasie zajęć edukacyjnych, nauczyciele przekazali najmłodszym cenne informacje, w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania, o roli prawidłowego żywienia. Każdy Klub Śniadaniowy bierze udział w ogólnopolskim konkursie i może wygrać nagrody, dla dzieci, nauczyciela i szkoły.
Zapraszamy do galerii fotograficznej.
Koordynator akcji: Ewa Jabłońska
WYCIECZKA KLASY IVB
W piątek 19 października 2012r. uczniowie klasy IVB pod opieką wychowawczyni p. - L. Grosz, pedagog - M. Oniszczuk i mamy ucznia - p. M. Ciaś wybrali się na
wycieczkę ulicami naszego miasta. Punktem docelowym naszej wycieczki był Park Wodny w Hajnówce, gdzie odbyło się podsumowanie konkursu "Bezpieczeństwo na wodzie" zorganizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku.
Spotkaliśmy się przed szkołą o godzinie 8 rano. Do rozpoczęcia konkursu było jeszcze dużo czasu, więc poszliśmy do parku. Gdy dotarliśmy na miejsce zaczęła się świetna zabawa. Uczniowie śpiewali piosenki, tańczyli, wreszcie mogli wyszaleć się do woli. Każdy z nas zapamięta pozowanie do zdjęć przy pomnikach robotników.
Następnie wolnym krokiem udaliśmy się w stronę basenu, po drodze mijaliśmy szkoły, do których w przyszłości możemy uczęszczać. Pani tłumaczyła nam, w której szkołe czego można się nauczyć. Przeszliśmy obok Cmentarza Żołnierzy Radzieckich. W końcu dotarliśmy na basen. Zastaliśmy tam policjantów w mundurach i uczniów z kilku szkół, którzy tak jak my czekali na ogłoszenie wyników konkursu. Jak się szybko okazało, nasza szkoła zajęła medalowe miejsce. Po ogłoszeniu wyników zostały rozdane upominki. Następnie zaproszono nas na trybuny, skąd oglądaliśmy świetnych pływaków. Zaprezentowano nam zasady ratowania życia ludzkiego. Pokazy były naprawdę ciekawe. Wracając do szkoły, odwiedziliśmy bibliotekę miejską, gdzie zapoznaliśmy sie z zasadami korzystania z jej księgozbioru. Wycieczkę zakończyliśmy w naszej sali lekcyjnej, gdzie nasza pani rozdała nagrody. Chociaż byliśmy bardzo zmęczeni, to wciąż bardzo zadowoleni z zajętego trzeciego miejsca i super wycieczki. To był udany dzień.
Magda Górska
Lija Grosz
Mateusz Malisz
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficzny.
ŚWIETLICA
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Dnia 15 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystą akademię przygotowali uczniowie pod kierunkiem opiekunek SU Ilony Wasiluk i Ewy Oniszczuk. Oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny pod opieką Aliny Sajewicz. W trakcie uroczystości Dyrektor Adam Chudek wręczył podziękowania nagrodzonym nauczycielom. Miłym akcentem w tym dniu była wizyta gości z Niemiec. Nauczyciele z niemieckiego miasta Habstadt zwiedzili naszą szkołę, z zainteresowaniem obejrzeli akademię z okazji dnia nauczyciele oraz uczestniczyli w ciekawych zajęciach z języka niemieckiego w klasie VI b.
AKCJA "CZYTAM, WIĘC WIEM" W NASZEJ SZKOLE
Biblioteka w naszej szkole propaguje kampanię społeczną prowadzoną przez Kurier Poranny i Gazetę Współczesną „Czytam, więc wiem”. Akcja ma na celu stworzenie społeczeństwa wiedzy, świadomego swoich tradycji i jednocześnie korzystającego z dobrodziejstw współczesnej kultury. Społeczeństwa, które chce i lubi czytać, jest zainteresowane sprawami swojej miejscowości, jak i wydarzeniami o randze światowej. Co tydzień w każdy wtorek, dołączany jest specjalny dodatek „Wiem”, poświecony wydarzeniom ze świata nauki. Znajdują się w nim ciekawostki, jak też wyniki najnowszych badań, rozmowy z ludźmi Nauki. Uczniowie zyskują możliwość poszerzenia wiedzy o informacje, których nie znajdą w podręcznikach. W każdy piątek ukazuje się dodatek „7 dni Polska, Świat”. Tutaj znajdują się najważniejsze i najciekawsze informacje z minionego tygodnia.
Pan Jan Misiejuk, właściciel Zakładu Instalatorstwa Elektrycznego, przedsiębiorca z Hajnówki dołączył do grona Mecenasów Wiedzy fundując naszej szkole prenumeratę „Kuriera Porannego”. Bardzo dziękujemy naszemu sponsorowi.
Zuchy żegnają lato
Dnia 21 września 2012 r. gromada zuchowa " Łowcy przygód" pożegnała piękne, kolorowe lato.
Były piosenki i pląsy zuchowe, pieczenie ziemniaków, a także gry i zabawy.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.
Bożena Teresiak