Klasy integracyjne

Klasa VIA 2012/2013

Podsumowanie szkoły podstawowej

Udało się ! Wreszcie po trzech długich i męczących latach, trzymając w ręku upragnione świadectwo, możemy  śmiało powiedzieć, że wspólnymi siłami, poprzez ciężką i mozolną pracę udało nam się w pełnym składzie dotrwać do końca. A przecież wydawałoby się, ze jeszcze tak niedawno - przed miesiącem, dniem, może nawet godziną, wkraczaliśmy tu po raz pierwszy, niosąc pomiędzy lśniącymi książkami także obawy o to jak zaakceptują nas nowi koledzy. Pamiętamy  słowa poety: „Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia”.
W ciągu tych sześciu lat w szkole podstawowej łyknęliśmy podstaw tolerancji, akceptacji, empatii, gotowości służenia pomocą, a więc przeciwdziałania istniejącym tendencjom do wykluczenia osób niepełnosprawnych ze społeczeństwa. Dzięki uczęszczaniu do klasy integracyjnej nauczyliśmy  się traktowania odmienności jako czegoś naturalnego. Możliwość porównania własnych ograniczeń i trudności z codziennymi zmaganiami osób niepełnosprawnych uczy pokory i cierpliwości w pokonywaniu życiowych przeszkód.

Klasa VIA