Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zajęcia z Ozobotem..
Zajęcia z Ozobotem.
Zuchy
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zuchy.
KLASA VI A W ŁODZI
20 października uczniowie klasy VIa SP nr 2 im.Wł.Jagiełły odwiedzili SP nr 81 im.Bohaterskich Dzieci Łodzi w Łodzi. Powodem spotkania było podsumowanie innowacji pedagogicznej Zaprogramuj się na przyszłość pani Małgorzaty Wiszniewskiej i Anny Bowtruczuk (SP 2 Hajnówka) oraz autorskiego projektu eTwinning Catch Scratch and code a message pani Wioletty Szwebs (SP 81 Łodź) i Anny Bowtruczuk (SP2 Hajnówka).
Spotkanie odbyło się podczas trwania EU Code Week i było okazją do wspólnego programowania. Uczniowie z podstawówki z Łodzi pokazali możliwości programowania kart Micro:bit a hajnowianie nauczyli swoich nowych kolegów programowania Ozobotów.To dopiero początek naszej współpracy. Uczniowie z Łodzi już planują rewizytę.
Małgorzata Wiszniewska,Anna Bowtruczuk
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KLASA VI A W ŁODZI.
N jak niewidomy
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii N jak niewidomy.
KLASA I B NA WYCIECZCE W BIAŁYMSTOKU
Dnia 18.10.2017 r. klasa Ib wraz z grupą 6 latków z Przedszkola nr3 była na wycieczce w Białymstoku. Celem wycieczki było zwiedzanie Telewizji Polskiej S.A. w Białymstoku i film w kinie Helios pt. „Emotionki”. Wycieczka była bardzo udana.
Bożena Teresiak
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KLASA I B NA WYCIECZCE W BIAŁYMSTOKU.
OŚMIORNICZKI DLA WCZEŚNIAKÓW
23 października po lekcjach, przedstawiciele Szkolnego Wolontariatu Dwójki brali udział w wyjazdowej akcji wolontariatu Ośmiorniczki dla wcześniaków. Warsztaty odbyły się w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku.
Dwanaścioro wolontariuszy z naszej szkoły, uczniowie z klas -III SP -III gimnazjum ochoczo zabrali się do szydełkowania.
We wspólnym dzierganiu uczestniczyły zaangażowane i lubiące szydełkować mamy Julii,Weroniki i Uli. Bardzo pomocne przydało się doświadczenie zaprzyjaźnionych słuchaczek Uniwersytetu III Wieku w Hajnówce pań Anny Telentejuk, Danusi Mancewicz i Alli Bagrowskiej.
Wszystko to działo się pod czujnym okiem wolontariuszek z Fundacji Małych Serc- pani Asi, Basi, Moniki oraz Marty.
Jeszcze długa droga do wykonania idealnej ośmiorniczki. Nie poddajemy się i uczymy się tej jak trudnej umiejętności.
Akcja będzie kontynuowana w Hajnówce. O miejscu i terminie warsztatów poinformujemy na naszym blogu.
https://szkolnywolontariatdwojki.blogspot.com/p/akcje-wolontarystyczne-szkolnego.html
Małgorzata Kordecka, Anna Bowtruczuk
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii OŚMIORNICZKI DLA WCZEŚNIAKÓW.
SPOTKANIE Z POLICJANTAMI
16 października w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów kl. IV z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego. Spotkanie dotyczyło bezpiecznej jazdy na rowerze. Pani Ania Pawluczuk przedstawiła dzieciom prezentację multimedialną o prawidłowym użytkowaniu roweru. Na koniec panowie policjanci przeprowadzili krótką pogadankę o zbliżającym się egzaminie na kartę rowerową.
wych. kl.IV- Monika Nesterowicz, Katarzyna Kacprzak, Iwona Sadowska -Łomaszkiewicz
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii SPOTKANIE Z POLICJANTAMI.
KONKURS WIEDZY EKOLOGICZNEJ
Od kilkunastu lat nasza szkoła współpracuje z Białowieskim Parkiem Narodowym w przeprowadzaniu konkursu ekologicznego ,,Różnorodność biologiczna i formy ochrony przyrody w Polsce. W tym roku znów byliśmy gospodarzami powiatowego etapu konkursu. Gościliśmy 29 uczniów z powiatu hajnowskiego, którzy z najlepszymi wynikami przeszli przez pierwszy etap konkursu w swoich szkołach. Byli to uczniowie z Białowieży, Czyż, Dubicz Cerkiewnych, Dubin, Kleszczel, Narewki, Narwi i 3 szkół hajnowskich.
Naszą szkołę reprezentowały: Agata Kłopotowska z kl. III a gimn., Wiktoria Szumowska z klasy III b gimn. i Wiktoria Grygoruk z klasy VII a.
Małgorzata DownarowiczNowe zdjęcia zostały dodane do galerii KONKURS WIEDZY EKOLOGICZNEJ.
Code Week 2017
Za cykl działań dotyczących aktywnego uczestnictwa w Europe Code Week 2017 czyli Europejskim Tygodniu Kodowania jako szkoła otrzymaliśmy list od Pani Wandy Buk Dyrektor Centrum Projektów Polska Cyfrowa:
Szanowni Państwo,
Europejski Tydzień Kodowania to niezwykła inicjatywa łącząca prawdziwych pasjonatów programowania z całego świata. W 2016 roku w Europejskim Tygodniu Kodowania uczestniczyło prawie milion osób z 50 krajów. Wspólnie w Polsce zorganizowaliśmy ponad 4600 wydarzeń, co pozwoliło nam zdobyć drugie miejsce w rankingu najbardziej aktywnych krajów. Niezależnie od rodzaju imprezy, wszystkich połączyła wspólna idea przełamywania barier kodowania. Razem udowadniamy, że może to robić każdy i wszędzie, a wszystko czego potrzebuje by zacząć swoją przygodę z programowaniem to zapał i dobre chęci.
Dziękujemy za Państwa tegoroczne zaangażowanie, pasję i wiedzę, którą chętnie dzielicie się z innymi. mamy nadzieję,że Cody Roby pomoże w zorganizowaniu kolejnych niezwykłych spotkań z tajnikami kodowania.
Kodowania w naszej szkole jest coraz więcej. Myślę,że ta przygoda dopiero się zaczyna. Z gry Cody Roby może skorzystać każdy uczeń i nauczyciel.
Do tej pory w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania dzieci z naszej szkoły a także z Przedszkola Leśna Kraina poznały roboty Ozoboty. Wkrótce programować będzie Przedszkole Językowe Red Bus.
Małgorzata Wiszniewska,Joanna Rejent, Anna Bowtruczuk,Urszula Skalska.
Europejski Dzień Języków - wyniki konkursu językowo-plastycznego
Zwycięskie prace można podziwiać na korytarzu na parterze szkoły
I miejsce:
Brygida Hryniewicka klasa Vb
II miejsce:
Ola Wasiluk klasa Va
grupa ucząca się j. białoruskiego z klasy 7a
III miejsce:
Bartosz Łukaszuk klasa Vb
Iza Maciuka, Ola Osipiuk, Wiktoria Waśko i Oliwia Panfiluk z klasy 2ag.
GRATULUJEMY
Słodka wycieczka 5a
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Słodka wycieczka 5a.
WARSZTATY REPORTERSKIE
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WARSZTATY REPORTERSKIE.
WYCIECZKA DO BIAŁEGOSTOKU
11 października 2017r. uczniowie klasy VII A i II B gim. wzięli udział w wycieczce do Białegostoku. Pierwszym punktem wyjazdu był spektakl „Romeo i Julia” w Teatrze Dramatycznym. Współczesne konteksty znanej wszystkim historii o miłości, ciekawie powiązane z epoką W. Szekspira dostarczyły widzom wielu niezapomnianych wrażeń. Po udanym przedstawieniu odbyło się krótkie spotkanie z aktorami, którzy chętnie rozdawali autografy i opowiadali o swojej pracy na scenie.
Po wizycie w teatrze uczniowie udali się do Parku Trampolin na zajęcia sportowo-rekreacyjne. Szybki instruktaż na temat bezpieczeństwa i wszyscy z nieposkromioną energią zaczęli przygodę „jump”: robili salta i przedziwne akrobacje, skakali, wspinali się, pokonując kolejne poziomy trudności w zwariowanych ewolucjach. Radość, energia, przede wszystkim – świetna kondycja.
To była udana wycieczka!
Małgorzata Kozak
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WYCIECZKA DO BIAŁEGOSTOKU.
"ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ"
13 października 2017r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom Ogólnopolskiej Kampanii „ Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Co roku uczniowie naszej szkoły angażują się w konkursy i przedsięwzięcia tej kampanii, przygotowują prace plastyczne i literackie, prześcigając się pomysłami i kreatywnością wykonania. Konkurencja jest ogromna. Do konkursowego jury napływa kilkanaście tysięcy prac z ponad 900 gmin z całej Polski. Tym bardziej cieszy każdy sukces.
Tegoroczne hasło konkursowe - „Na skrzydłach przyjaźni”.
W tym roku znów wśród wyróżnionych osób znaleźli się uczniowie z naszej szkoły; mamy osiem wyróżnień i jedną nagrodę główną – bezcenny tytuł laureata kampanii.
Wyróżnienia otrzymali: Andrzej Gawryluk, Magda Gawryluk, Bartosz Łukaszuk, Wiktoria Tkacz, Paulina Warsicka, Krzysztof Wiluk, Klaudia Wrzosek, Michał Zajkowski.
Tytuł laureata Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” zdobyła Patrycja Radosiuk – uczennica klasy VI B.
Gratulujemy !!!
Cieszymy się !!!
Małgorzata Kozak
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii "ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ".
N JAK NIEWIDOMY.
Dzisiejszy świat coraz bardziej potrzebuje empatii i tolerancji. Zrozumienie i zauważenie potrzeb innych to dla każdego ważna lekcja życia społecznego.
Jak radzą sobie osoby niewidome, słabowidzące i jak im pomagać? Odpowiedzi na te pytania mogli szukać uczniowie klas VI a i VII b, którzy dzięki uprzejmości p. Natalii Gierasimiuk z Fundacji ONI TO MY wzięli udział w warsztatach ZOBACZYĆ ŚWIAT INACZEJ - N jak NIEWIDOMY.
Zapraszamy do galerii.
M. Łukaszuk, M. Wiszniewska.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii N JAK NIEWIDOMY..
OZOBOTY SĄ WŚRÓD NAS
O tym,że nasi uczniowie uwielbiają programować wiemy już od dawna. 5-te urodziny Code Week to nie lada gratka młodym programistom ze Szkoły Podstawowej nr 2 im.Wł.Jagiełły.
Połączyliśmy dwa ważne święta : Dzień Nauczyciela i Code Week programując Ozobota. Nietypowa laurka ulubionemu nauczycielowi po której chodzi Ozobot to jest to!
Wszystkiego najlepszego dla Code Week oraz wszystkim nauczycielom życzy klasa III D wraz z panią wychowawczynią Joanną Rejent i panią od Ozobotów i angielskiego Anną Bowtruczuk. (SP2 im.Wł.Jagiełły w Hajnówce).
Ozobot doskonale sprawdza się we wszelkich zadaniach dydaktycznych związanych z informatyką i robotyką. Ilość zabawy i nauki jest nieograniczona tak jak nieograniczona jest kreatywność dzieci związana z rysowaniem i planowaniem tras po których może jeździć Ozobot. Możemy zaprogramować tańczący zespół robotów, czy też prace drogowe. Nauczyć zasad bezpieczeństwa i zaprogramować drogę ewakuacyjną.
Możliwości tego sprytnego robota poznają uczniowie klasy IIId. To nauka przez zabawę pozwala dzieciom na poznawanie zawiłych zagadnień związanych z informatyką i robotyką. Na początek „Kwiatek dla pani” z okazji Dnia Edukacji Narodowej - zajęcia grupowe z 11 października.
Anna Bowtruczuk, Joanna Rejent
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii OZOBOTY SĄ WŚRÓD NAS.
FESTIWAL FILMÓW MŁODEGO WIDZA
9, 10,11 października - Festiwal Filmów Młodego Widza "Wędrujące ALE KINO" do Hajnówki zawitało po raz pierwszy, ale wcześniej gościło w Białowieży i Teremiskach.
Wędrujące ALE KINO to walizkowa wersja międzynarodowego festiwalu filmów dla dzieci, który w Poznaniu prowadzi Centrum Sztuki Dziecka. Od ośmiu lat festiwal wędruje po Polsce, odwiedzając małe miejscowości, w tym - Hajnówkę. Co roku najlepsze filmy dla dzieci i młodzieży ogląda ponad 1000 młodych widzów z powiatu hajnowskiego.
Najciekawsze filmy dla młodych widzów rywalizowały o nagrodę miejscowej dziecięcej publiczności. Jak co roku, Wędrujące Ale Kino! zapewniło młodym amatorom kina także inne atrakcje: warsztaty animacji filmowej, warsztaty reportażu i plebiscyty.Dziękujemy
Joanna Rejent
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii FESTIWAL FILMÓW MŁODEGO WIDZA.
OPANOWANIE SEGREGATORA
Trudne słowo – łatwa czynność, a w wyniku czyściej wokół. Mało kto lubi sprzątać, ale każdy lubi by wokół było czysto – wyjście jedno – nie śmiecić, nie bałaganić, nie wyrzucać byle co byle gdzie i byle jak.
Uczniowie klasy IIId dzięki zajęciom z panią Natalią Gierasimiuk z Fundacji „Oni To My” poznali szczegółowy sposób segregacji odpadów. Pracując w grupach „rozkładali” salę lekcyjną na składniki – metal, szkło, plastik.
Była dyskusja i indywidualne wyzwania… Klasa została zaopatrzona w „Segregatory” . Po prostu lekcja o segregowaniu śmieci
Joanna Rejent
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii OPANOWANIE SEGREGATORA.
KLASA I A WITA JESIEŃ W PLENERZE
28 września klasa Ia pożegnała lato i powitała jesień. Ten dzień uczniowie spędzili na zabawie i pieczeniu kiełbasek przy ognisku.
Elżbieta Kułaj
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KLASA I A WITA JESIEŃ W PLENERZE.
Zobacz świat z innej perspektywy - wystawa i warsztaty w jednym.
Zamknij oczy i ... spróbuj poczuć się, jak osoba niewidoma. Możesz przejść krętym labiryntem jedynie z pomocą białej laski. Możesz ułożyć puzzle z czterech elementów, co okazuje się nie lada wyzwaniem. Możesz spróbować rozpoznać przedmioty codziennego użytku lub zasznurować but. Niełatwe? Wręcz trudne?
Uczniowie klasy VII a spojrzeli na świat z tej innej perspektywy, przez kilka chwil spróbowali poczuć się jak osoby niewidome, zmierzyli się z codziennością, tym razem jednak bez pomocy zmysłu wzroku. Ponadto podczas filmu i rozmów o wrażeniach z poszczególnych ćwiczeń dowiedzieli się, w jaki sposób można pomóc osobom niewidomym, czy nietaktem jest powiedzenie do zobaczenia na pożegnanie z osobą niewidomą, w jaki sposób niewidomi radzą sobie z pułapkami rzeczywistości.
Małgorzata Kozak
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zobacz świat z innej perspektywy - wystawa i warsztaty w jednym. .