Święto patrona Władysława Jagiełły obfitowało w atrakcje dla wszystkich uczniów naszej szkoły.Jedną z nich była uroczystość dla klas IV-VI przygotowana przez klasy piąte.
Podczas akademii piątoklasiści zaprezentowali swoim kolegom postać króla Jagiełły, jego osiągnięcia i ciekawostki o nim.
Po akademii odbył się międzyklasowy konkurs wiedzy o królu Władysławie Jagielle.Ostatnim punktem uroczystości było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Jaki ex libris miałby król Jagiełło?
Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:
klasy IV - Wojciech Goławski
klasy V - Aleksandra Omelianiuk
klasy VI - Irena Patyk
klasy VII - Roksana Kozar
klasy II gimnazjum - Izabela Maciuka
Autorzy najpiękniejszych prac obecni na uroczystości otrzymali dyplomy.
M. Downarowicz, E. Iwaniuk, E. Kilp
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii DZIEŃ PATRONA.
DZIEŃ PATRONA
DZIEŃ OTWARTY - WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W NASZEJ SZKOLE
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce 27 listopada po raz kolejny zorganizowała dni otwarte. Dzieci przygotowujące się do pójścia do szkoły oraz ich wychowawcy odwiedziły placówkę, gdzie mogły poznać ciekawą ofertę edukacyjną szkoły i realizowane przez nią przedsięwzięcia.
Przybyłych gości powitał dyrektor szkoły Adam Jerzy Chudek oraz przedstawiciele klas pierwszych z wychowawcami, którzy przygotowali krótką część artystyczną. Następnie rozpoczęło się zwiedzanie szkoły z możliwością uczestniczenia w ciekawych zajęciach. Przyszli uczniowie zobaczyli gabinet dyrektora i sekretariat, gabinet pielęgniarki szkolnej, bibliotekę, świetlicę, salę gimnastyczną oraz sale lekcyjne. Odbyły się także zajęcia ruchowe z działającymi na terenie szkoły i powiatu drużynami zuchowymi. Mali goście uczestniczyli w zajęciach z kaligrafii, plastyki, pierwszej pomocy przedmedycznej, z wykorzystaniem sprzętu multimedialnego oraz chusty animacyjnej.
Miłym akcentem spotkania były przygotowane dla każdego przedszkolaka drobne upominki: ołówek, kolorowanka, kartonik mleka i słodka niespodzianka.
Joanna Rejent
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii DZIEŃ OTWARTY - WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W NASZEJ SZKOLE.
MONTAŻ SŁOWNO-MUZYCZNY DLA SŁUCHACZY UNIWERSYTETU III WIEKU
8 listopada uczniowie klas siódmych zaprezentowali słuchaczom Uniwersytetu III wieku przedstawienie upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości.
Marta Łukaszuk
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii MONTAŻ SŁOWNO-MUZYCZNY DLA SŁUCHACZY UNIWERSYTETU III WIEKU.
WYCIECZKA KLASY 6B I 7B
17 listopada uczniowie klas 6b i 7b uczestniczyli w wycieczce do Białegostoku. W programie były zajęcia sportowe w Strefie Wysokich Lotów, gdzie po krótkiej instrukcji i rozgrzewce każdy mógł wykazać się swoimi umiejętnościami akrobatycznymi. Kolejnym punktem był seans w kinie Helios, gdzie w projekcji trójwymiarowej 3D wszyscy przenieśliśmy się do świata w którym Liga Sprawiedliwych ratuje ludzkość przed zagładą :).
Po dniu pełnym wrażeń szczęśliwie wróciliśmy do Hajnówki :)
M.Łukaszuk , I.Wasiluk
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WYCIECZKA KLASY 6B I 7B.
W hajnowskim się kręci
Projekt Obywatelski FIO "W hajnowskim się kręci".
Już na początku grudnia nasza szkoła będzie obchodzić Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To święto będzie pretekstem do tego, by w naszej szkole na jeden dzień powstało Miasteczko Wolontariackie. Oprócz naszej szkoły w projekcie bierze udział łącznie 8 szkół z miasta Hajnówka i okolic (Białowieża, Dubiny i Narew).
Zapraszamy dyrekcję,nauczycieli, rodziców i uczniów do wspólnego zaplanowania obchodów Dnia Wolontariusza.
Małgorzata Wiszniewska, Marta Oniszczuk i Anna Bowtruczuk
AKCJA "ŚWIATOWY DZIEŃ OFIAR WYPADKÓW DROGOWYCH"
- W roku 2017 Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych przypada na 19 listopada (niedziela)Do święta pozostały jeszcze 2 dni.Podczas tego dnia warto zmówić modlitwę w intencji ludzi, którzy ponieśli śmierć w wypadku drogowym. Niestety, każdego dnia w wypadkach na całym świecie ginie kilka tysięcy osób. Święto w 1993 roku zainicjowała organizacja Road Peace. W Polsce inicjatorem obchodów jest MIVA Polska i Krajowe Duszpasterstwo Kierowców.
Wspólnie z uczniami z klasy 3B GIM i z WKRD w Hajnówce przeprowadziliśmy akcję rozdając kierowcom ulotki informacyjne dotyczące przestrzegania przepisów ruchu drogowego, przypominając o najczęstrzych przyczynach wypadków drogowych powodowanych przez pieszych i kierujących.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii AKCJA "ŚWIATOWY DZIEŃ OFIAR WYPADKÓW DROGOWYCH".
Święto Niepodległości
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Święto Niepodległości.
Międzynarodowy projekt eTwinning Kartka dla Polski
Projekt eTwinning Kartka dla Polski to nietypowy sposób uczcić polskie święto narodowe - Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada. Zespoły tworzyły papierowe lub cyfrowe (wykonane w dowolnym programie graficznym) karty z życzeniami dla Polski z okazji tego ważnego święta. W projekcie wzięły udział szkoły z Polski, polonijne oraz zagraniczne. Łącznie 163 szkół zarejestrowanych w eTwinning.
Szkoła Podstawowa również przyłączyła się do projektu. Uczniowie tworzyli kartki na lekcjach godziny wychowawczej, języku polskim, niemieckim czy angielskim.
Projekt Kartka dla Polski przybrał formę konkursu szkolnego. Łącznie otrzymaliśmy 83 kartki.
Galerię prac można było podziwiać na parterze naszej szkoły.
Oto nagrodzeni uczniowie:
kategoria 1-3 SP:
1 miejsce Klaudia Wrzosek IIB
2 miejsce Zofia Bagińska III D
3 miejsce Maciej Urynowicz, Jefrrey Nwokeji Natan Chołod IIB
Kategoria 4 SP-III Gim:
1 miejsce Nicole Tourne VII A Gabriel Smyk VI A
2 miejsce Barbara Patejuk Vc Aleksandra Omelianiuk Va, Jagoda Harych Vc
3 miejsce Julia Wrzosek Zuzanna Czarkowska III ag
Wyróżnienia:
Weronika Wrzosek Vc
Piotr Wiszniewski Ia
Jakub Zdankiewicz IV b
Oskar Tellos Jan Kaczoch IVc
Krzysztof Serafin III d
Patrycja Pakuła III bg
Natalia Warsicka III bg
Agata Kendyś III d
Maria Aleksiejuk IIIdGratulacje.
Nagrody ufundowało Muzeum Historii Polski.
SU (Małgorzata Szumarska,Anetta Mackiewicz) oraz Anna Bowtruczuk
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Międzynarodowy projekt eTwinning Kartka dla Polski.
Więcej kartek na:
https://padlet.com/janbow/nft8igwos5wa
ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.
"ŚNIADANIE DAJE MOC" W KLASIE IB
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. W związku z tym, przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”. Celem programu jest :
zwiększenie świadomości najmłodszych w kwestii prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania;
przyczynienie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację.
Akcja przeprowadzana jest w ramach obchodów Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Dzieci przyniosły swoje smakołyki, były owoce, jogurty, mleko. Taka dawka energii z rana pomaga uczniom lepiej koncentrować się podczas lekcji i daje siłę do zabawy. Smaczne i zdrowe śniadanie to dobrze rozpoczęty dzień! Poznaliśmy także, zasady zdrowego odżywiania się i
przypomnieliśmy reguły zachowania się przy stole. Śniadaniowa uczta wszystkim smakowała, i energię to tworzenia portretu pani wychowawczyni dała. Wspólne zgodne działanie okazało się frajdą i mamy nadzieję , że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania. A tymczasem klasa IB werwę super ma, i na próbach przed ślubowaniem na pewno radę da. To są przecież zuchy, które witaminki zjadają i wesołe buźki zbierają.Bożena Teresiak
foto: mama Adama
Śniadanie daje moc.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Śniadanie daje moc..
Borysówka - wieś drewniana ...
Wioska tematyczna to pomysł na rozwój wsi opierający się na lokalnym dziedzictwie kulturowym, historycznym i na lokalnych tradycjach. Każda wioska ma swój temat przewodni, wokół którego tworzona jest oferta edukacyjno-turystyczna dla wszystkich, którzy chcą poznać lokalne dziedzictwo w sposób ciekawy, aktywny i oryginalny, którzy chcą się dobrze bawić, czegoś nauczyć i jednocześnie przeżyć prawdziwą przygodę! Dlatego klasy III c i b z naszej szkoły dn. 23.10.2017 r. wybrały się na wycieczkę właśnie do jednej z takich tematycznych wiosek, do Borysówki. I nie zawiedlismy się. Nasz pobyt był wypełniony ciekawymi zajęciami, zwiedzaniem wsi, tradycyjnej zagrody drewnianej, domu wiejskiego i warsztatu tkackiego. Dzieci poznały też stare zawody, które wykonywali kiedyś ludzie na wsi. Chłopcy mogli przepiłować drewno tradycyjną piłą metodą "moje-twoje", dziewczynki próbowały swoich sił podczas tkania chodnika na krosnach. Gospodyni starej zagrody przygotowała dla dzieci smaczny poczęstunek, czyli ciepłe racuszki z dżemem i herbatką. Dzieci czestniczyły też w pieczeniu tradycyjnych wiejskich "praników" wyciskanych przez maszynkę oraz foremki, natępnie ozdabiały drewnianą deseczkę techniką decupagu. Na zakończenie upiekły sobie kiełbaski nad ogniskiem.
W okolicy Hajnówki znajdują się również inne wioski tematyczne (Lipiny - wioska bulwy, Nowoberezowo - wioska pod kopułami. Dubiny - wioska młodego osocznika), które planujemy odwiedzić wiosną. Polecamy takie ciekawe i aktywne lekcje lokalnych tradycji i historii kolegom i koleżankom z innych klas.
E. Jabłońska
Wzruszająca wycieczka...
Dnia 31.10.2017 klasy IVB i VA , pomimo brzydkiej pogody, wybrały się do schroniska bezdomnych psów „Ciapek” w Hajnówce. Droga do schroniska była długa i pełna niespodzianek. W jedną stronę udało się nam pojechać autobusem komunikacji miejskiej. Jechaliśmy ściśnięci jak ogórki w słoiku, gdyż autobusem jechało sporo ludzi. Po drodze zaczął padać deszcz i pierwszy śnieg. Kiedy już udało się nam dotrzeć do schroniska, musieliśmy chwilę poczekać pod jego dachem na poprawę pogody.
Panie, które opiekują się zwierzętami, oprowadziły nas po terenie schroniska i pokazały wszystkie pieski i 2 kotki. Kot o wyjątkowym imieniu Dyrektor, cieszył się ogromnym powodzeniem wśród naszych uczniów i dostał sporą dawkę czułości. Pracownice schroniska opowiedziały nam, w jaki sposób dostają się tam zwierzęta. Pokazały jak są łapane, przewożone do schroniska i czipowane. Wyjaśniły, dlaczego niektóre psy są pod obserwacją i przechodzą kwarantannę.
Widok piesków ze schroniska przyprawił niektórych uczniów o łzy. Dzieci poczęstowały psiaki suchymi przekąskami i przekazały zebraną karmę na ręce pracowników schroniska. Karma pochodziła ze zbiórki, która odbyła się w naszej szkole i była zorganizowana przez Iwonę Sadowską-Łomaszkiewicz, Ewę Iwaniuk i SU.
Dzieci zapewniły, że na tej akcji nie poprzestaną, ponieważ wiedzą, że zwierzętom trzeba pomagać i nie wolno ich krzywdzić. Organizatorom wycieczki dokładnie o to chodziło, aby uwrażliwić dzieci na krzywdę zwierząt. Jednym słowem wizyta w schronisku przyniosła oczekiwany efekt i sprawiła wiele radości.
Wielkie dzięki od piesków (a od organizatorów po 10 pkt) wszystkim, którzy zakupili i przekazali karmę. Dziękujemy również Panu Ryszardowi Tyl za przewiezienie karmy ze szkoły do schroniska.
Iwona Sadowska-Łomaszkiewicz
Ewa Iwaniuk
Słodka wycieczka.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Słodka wycieczka..
Zajęcia z Ozobotem.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zajęcia z Ozobotem..
Zuchy
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zuchy.
KLASA VI A W ŁODZI
20 października uczniowie klasy VIa SP nr 2 im.Wł.Jagiełły odwiedzili SP nr 81 im.Bohaterskich Dzieci Łodzi w Łodzi. Powodem spotkania było podsumowanie innowacji pedagogicznej Zaprogramuj się na przyszłość pani Małgorzaty Wiszniewskiej i Anny Bowtruczuk (SP 2 Hajnówka) oraz autorskiego projektu eTwinning Catch Scratch and code a message pani Wioletty Szwebs (SP 81 Łodź) i Anny Bowtruczuk (SP2 Hajnówka).
Spotkanie odbyło się podczas trwania EU Code Week i było okazją do wspólnego programowania. Uczniowie z podstawówki z Łodzi pokazali możliwości programowania kart Micro:bit a hajnowianie nauczyli swoich nowych kolegów programowania Ozobotów.To dopiero początek naszej współpracy. Uczniowie z Łodzi już planują rewizytę.
Małgorzata Wiszniewska,Anna Bowtruczuk
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KLASA VI A W ŁODZI.
N jak niewidomy
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii N jak niewidomy.
KLASA I B NA WYCIECZCE W BIAŁYMSTOKU
Dnia 18.10.2017 r. klasa Ib wraz z grupą 6 latków z Przedszkola nr3 była na wycieczce w Białymstoku. Celem wycieczki było zwiedzanie Telewizji Polskiej S.A. w Białymstoku i film w kinie Helios pt. „Emotionki”. Wycieczka była bardzo udana.
Bożena Teresiak
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KLASA I B NA WYCIECZCE W BIAŁYMSTOKU.
OŚMIORNICZKI DLA WCZEŚNIAKÓW
23 października po lekcjach, przedstawiciele Szkolnego Wolontariatu Dwójki brali udział w wyjazdowej akcji wolontariatu Ośmiorniczki dla wcześniaków. Warsztaty odbyły się w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku.
Dwanaścioro wolontariuszy z naszej szkoły, uczniowie z klas -III SP -III gimnazjum ochoczo zabrali się do szydełkowania.
We wspólnym dzierganiu uczestniczyły zaangażowane i lubiące szydełkować mamy Julii,Weroniki i Uli. Bardzo pomocne przydało się doświadczenie zaprzyjaźnionych słuchaczek Uniwersytetu III Wieku w Hajnówce pań Anny Telentejuk, Danusi Mancewicz i Alli Bagrowskiej.
Wszystko to działo się pod czujnym okiem wolontariuszek z Fundacji Małych Serc- pani Asi, Basi, Moniki oraz Marty.
Jeszcze długa droga do wykonania idealnej ośmiorniczki. Nie poddajemy się i uczymy się tej jak trudnej umiejętności.
Akcja będzie kontynuowana w Hajnówce. O miejscu i terminie warsztatów poinformujemy na naszym blogu.
https://szkolnywolontariatdwojki.blogspot.com/p/akcje-wolontarystyczne-szkolnego.html
Małgorzata Kordecka, Anna Bowtruczuk
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii OŚMIORNICZKI DLA WCZEŚNIAKÓW.