Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.
Podsumowanie Projektów Twórcza Szkoła - Twórczy Uczeń
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PCK wzięło udział w akcjach charytatywnych organizowanych przez fundację " Okaż Serce Dzieciom i Osobom
Niepełnosprawnym" . Akcja odbywała się raz w miesiącu ( przez trzy miesiące): w piątek po lekcjach, w sobotę i niedzielę na terenie
marketu Kaufland. Polegała ona na tym, że wolontariusze pomagali przy kasach pakować zakupy w zamian za wrzucane przez klientów
pieniądze do specjalnej skarbonki. Zebrane datki były przeznaczane na pomoc dla potrzebujących dzieci oraz osób niepełnosprawnych.
W jednej trzydniowej akcji brało udział około 20 uczniów.
Serdeczne podziękowania dla wolontariuszy, którzy poświęcili swój wolny czas dla innych.
1. Arkadiusz Waśko - kl. VA
2. Łukasz Woroniecki - kl. VA
3. Tomasz Zarzecki - kl. VA
4. Jakub Badowicz - kl. VA
5. Joanna Orzechowska - kl. IB gim.
6. Anna Lewinska - kl. IB gim.
7. Łukasz Siemieniuk - kl. IB gim.
8. Mateusz Smoktunowicz - kl. IB gim.
9. Mariusz Myśliwski - kl. IB gim.
10. Mateusz Tokarzewicz - kl. IB gim.
11. Mateusz Fiedoruk - kl. IB gim.
12. Urszula Romanczuk - kl. IA gim.
13. Olga Paszko - kl. IA gim.
14. Diana Siemieniuk - kl. IIA gim.
15. Sylwia Daniluk - kl. IIA gim.
16. Dominika Barwiuk - kl. IIA gim.
17. Anna Zinczuk - kl. IIA gim.
18. Kamila Boczko - kl. IIA gim.
19. Karolina Rygorowicz - kl. IIA gim.
20. Kamil Waśko - kl. IIA gim.
21. Ewelina Borysowiec - kl. IIIA gim.
" Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu." Antoine De Saint - Exupery " Mały Ksiażę"
Teresa Kacprzak
LAUREACI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH: DANIEL MACKIEWICZ I IZA TARASIUK
W bieżącym roku szkolnym 2010 / 2011 dwoje naszych uczniów uzyskało najwyższy tytuł naukowy - laureata
Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego: Daniel Mackiewicz, ucz. kl. VI A integracyjnej - z przyrody i
Iza Tarasiuk, ucz. kl. I C gim. - z jezyka angielskiego. Tytuł laureata upoważnia do zwolnienia z obowiązku
pisania sprawdzianu szóstoklasisty lub z części egzaminu gimnazjalnego w klasie III ( jęz. angielski);
z jednoczesnym wpisem maksymalnej liczby punktów za ten sprawdzian / egzamin. Nasi uczniowie
wykazali się bogatą wiedzą z przedmiotów objętych konkursem, a także umiejętnością radzenia sobie
ze stresem, który narastał wraz z każdym kolejnym etapem konkursu. Szczególnie dobrze wiedzą o tym
Magda Micewicz ucz. kl. VI C i Gabriel Opolski ucz. kl. VI A - finaliści Woj. Konkursu Przyrodniczego.
Życząc dalszych sukcesów naszym laureatom i finalistom, mamy jednocześnie nadzieję, że przetarli oni
szlaki innym, równie zdolnym, ale jeszcze nie odkrytym diamentom wśród uczniów naszej Szkoły.
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia zdjęć w Galerii z uroczystości podsumowania Wojewódzkich Konkursów
Przedmiotowych zorganizowanych przez Kuratorium.
Anna Hempel - Łapińska i Krystyna Jakoniuk
O ocenianiu kształtującym.
ROK SZK. 2009/2010 ZA NAMI
Zapraszamy do Galerii.
Projekt „ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego
Gdynia, dnia 26 lutego 2010 roku
Zespół szkół Nr2 Gimnazjum Nr3 w Hajnówce
Ul.Wróblewskiego 2
17-200 Hajnówka
Id Szkoły: 96/78
Szanowni Państwo,
Partnerzy projektu „ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE”: Uniwersytet w Białymstoku oraz COMBIDATA Poland sp. z o. o. mają zaszczyt poinformowad o zakwalifikowaniu się Paostwa szkoły i uczniów do udziału w niniejszym projekcie.
Prosimy Paostwa o przekazanie ww. informacji, nauczycielom wskazanym jako opiekunowie grup, uczniom każdej ze zgłoszonych grup oraz ich rodzicom/opiekunom prawnym, jak również o rozpropagowanie informacji w środowisku szkolnym m.in. poprzez umieszczenie informacji na stronie internetowej Paostwa szkoły.
Witając Paostwa w projekcie pragniemy jednocześnie przekazad kilka wstępnych spraw organizacyjnych oraz poinformowad, iż w niedługim czasie pracownicy naszego projektu będą kontaktowali się z Paostwem w celu ustalania kolejnych kroków realizacyjnych.
Pragniemy poinformowad, iż w marcu br., przed rozpoczęciem prac Szkolnych Zespołów Kompetencyjnych, będziemy kontaktowali się z Paostwem w celu zaproszenia zgłoszonych przez Paostwa nauczycieli na 16 godzinne szkolenie przygotowujące do roli opiekuna grupy.
Dopełnieniem strony formalnej Paostwa uczestnictwa w Projekcie będzie podpisanie przez szkołę umowy o współpracy, podpisanie przez nauczycieli wskazanych jako opiekunowie grup umowy dla opiekuna Szkolnych Zespołów Kompetencyjnych i umowy o szkolenie związanej z udziałem nauczyciela ww. szkoleniu .
Wzory dokumentów, o których mowa powyżej, w najbliższym czasie przekażemy Paostwu drogą elektroniczną na podany adres e-mail szkoły: sph_nr2@poczta.onet.pl.
Regulamin wycieczek szkolnych
Monitoring w szkole
- "Dwójka” pod nadzorem kamer
Uczniów hajnowskiej „Dwójki” od ponad miesiąca obserwują kamery. Jest to pierwsza szkoła w mieście, w której zainstalowano system monitoringu.
Monitoring Zespołu Szkól nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce w założeniach dyrektora Zbigniewa Budzyńskiego, pomysłodawcy tej instalacji, ma działać zapobiegawczo i uczynić placówkę bardziej bezpiecznym miejscem.
- W szkole, jak w każdej, zdarzały się drobne incydenty, a czasem kradzieże – mówi Henryk Łukaszewicz, zastępca dyrektora – Były próby włamania, które na przykład zniszczyły drzwi do kuchni oraz wybryki uczniów dewastujących mienie. Trudno było ustalić winnego, a tym samym zapobiec takim zdarzeniom. Dzięki kamerom już w pierwszych dniach nauki przyłapaliśmy chłopca niszczącego płomieniem zapalniczki okno w łazience.
Pomysł instalacji monitorów poparli rodzice uczniów, zobowiązując się pokryć dużą część kosztów zakupu sprzętu. Inicjatywa dyrekcji szkoły zbiegła się w czasie z ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej projekcie, który w 80% dofinansowuje zakładanie systemów monitoringu w placówkach oświatowych powyżej 200 uczniów. Konkurs rozstrzygnięty zostanie do końca bieżącego roku.
- Dyrekcja szkoły początkowo planowała rozłożenie w czasie kosztu przedsięwzięcia – informuje Henryk Łukaszewicz – Robociznę w dużej części mieliśmy bezpłatną, bo pomagali nam więźniowie z Aresztu Śledczego. Ogłoszenie przez MEN dofinansowań przyjęliśmy z dużym zadowoleniem, ponieważ pozyskanie funduszy szybciej zakończy projekt. To, co zrobiliśmy do tej pory będzie 20% wymaganym wkładem własnym.
W szkole działa obecnie kilka kamer na korytarzach oraz na zewnątrz budynku. Docelowo ma ich być kilkanaście. Obraz nagrywany jest w centrum monitoringu, a po 30 dniach składowany w archiwum. System nie wymaga specjalistycznej obsługi i w przyszłości ma zostać przeniesiony do pomieszczenia, które powstanie przy wejściu do szkoły. Czuwać nad nim będzie pracownik gospodarczy na bieżąco reagujący w razie niebezpieczeństwa.
A co na to uczniowie?
- Już się przyzwyczaili – twierdzi dyrekcja – Początkowo zwracali uwagę na kamery i unikali obserwacji. Teraz bez emocji przyjmują spojrzenie elektronicznego oka i wcale nie czują się jak w Big Botherze, lecz jak w bezpiecznej i spokojnej szkole.
Jolanta Zachaj
Konta użytkowników
- For some parts of timetable or substitution, you may need to login. If you lost your password, please use the link “I do not know the login name or password” and type in your email. If you haven’t received the password yet, please wait, the school will provide you with one when everything is the ready to go.