Na kolejnych zajęciach plastycznych mówiliśmy o zbiorach jesiennych. Uczniowie wykonali pracę pt.Dynia.
Paulina Czemerych
Na kolejnych zajęciach plastycznych mówiliśmy o zbiorach jesiennych. Uczniowie wykonali pracę pt.Dynia.
Paulina Czemerych
Po raz kolejny odnieśliśmy sukces w Ogólnopolskiej Kampanii ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ 2022. Aż pięcioro uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienia w konkursie literackim NIE CZAS NA NUDĘ!.
Wyróżnione osoby to:
Magdalena Monach i Oliwier Okuniewski z klasy VB.
Gabriella Brancewicz, Martyna Stepaniuk i Michał Zajkowski z klasy VII A.
BRAWO!
22 listopada odbyło się uroczyste wręczenie nagród z udziałem Pana Burmistrza i Dyrektora naszej szkoły.
„Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Cieszymy się, że w tak trudnych czasach znaleźliście chęci, aby uczestniczyć w naszych konkursach. Bardzo to doceniamy.”
(Komisja Konkursowa ZTU 2022)
Małgorzata Kozak
Zdjęcia Anetta Mackiewicz
Dnia 17.XI.2022 r. z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski, w Liceum Ogólnokształcącym z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce, w ramach spotkań z poezją w języku mniejszości narodowych odbył się Konkurs Recytatorski Prawosławnej Poezji Religijnej. Uczniowie recytowali wiersze i wychwalali Boga w językach: polskim, rosyjskim, białoruskim i ukraińskim. Szkołę Podstawową nr 2 reprezentowali następujący uczniowie:
Szymon Stepaniuk - IIc
Damian Pryczynicz - IIIa
Marlena Masalska - IIIb
Jakub Biryłko - IVa
Melania Surel - IVc
Jakub Aleksiejuk- Vb
Maria Aleksiejuk - VIIId
Uczestnicy zdobyli wyróżnienia i następujące miejsca w kategoriach:
klasy I-III - Damian Pryczynicz - wyróżnienie
Szymon Stepaniuk - wyróżnienie
klasy IV-VI- Jakub Aleksiejuk - II miejsce
Jakub Biryłko - III miejsce
Melania Surel - wyróżnienie
klas VII- VIII- Maria Aleksiejuk - wyróżnienie
Gratulujemy.
Anna Wawreszuk
ks. Marek Maciuka
MLEKO ŁĄCZY POKOLENIA
Według dietetyków mleko dobroczynnie oddziaływuje na organizmy uczniowskie. Prawda ta, znana nie od dziś, miała i ma swoje zastosowanie w szkole. Akcja pojenia uczniów mlekiem ma swoją długoletnią tradycję.
Dzisiaj uczniowie klas I-VI otrzymują kartonik mleka i mogą w dowolnym miejscu i czasie je spożyć. Ale wcześniej rozprowadzanie płynnego nabiału miało bardziej zorganizowana formę.
Zacznę od tego, że hasło przewodnie akcji brzmiało "szklanka gorącego mleka w szkole". Oczywiście nikt nie korzystał ze szklanek. Uczniowie nosili do szkoły metalowe kubki, najczęściej przypięte do tornistrów. Mleko było odpłatne. Można było wybrać dwie opcje - samo mleko lub mleko z bułeczką.
A jak wyglądała dystrybucja? Przy naszej szkole do dziś stoi budynek, w którym zatrudnione panie gotowały mleko. W czasie porannych przerw dyżurni przynosili stamtąd wiaderko gorącego mleka i w szmacianym worku bułeczki, a następnie w klasie rozlewano mleko do kubków. Obowiązywało też posiadanie materiałowej serwetki, aby schludnie spożyć posiłek. Takie serwetki najczęściej były wykonywane na zajęciach praktyczno- technicznych.
Historia pokazuje więc, że mleko w szkole piją już kolejne pokolenia uczniów. Na zdrowie!
Nela Szczuka (c.d.n.)
Chłopcy za naszej szkoły ponownie nie zawiedli... już 3 raz z rzędu... Tym razem w składzie: Jan Lewczuk kl.VIII C Hubert Pychner kl. VIII B Oskar Grygoruk kl.VIII C Piotr Jurczuk kl. VIII C zajęli I miejsce w powiecie w tenisie stołowym. Za sobą "pozostawili" SP 1 Hajnówka, SP3 Hajnówka, SP Dubicze Cerkiewne oraz SP Narewka.... OGROMNE GRATULACJE .
Bartosz Downarowicz
Dnia 7.11.2022r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród, uczniom biorącym udział w konkursie plastycznym, Król Władysław Jagiełło- patron naszej szkoły. Wśród nagrodzonych, naprawdę wartościowymi rzeczami, jak chociażby bon do pizzerii, czy bilet wstępu na basen, znaleźli się:
I MIEJSCE ex aequo Wiktoria Anasińska kl.IIIB oraz Anna Świętochowska Hanna Plis, obie VA
II MIEJSCE ex aequo Błażej Zabrocki kl.IIIB Maciej Rakowski kl.IIIC
2 listopada klasa 6b odwiedziła ciekawy archeologicznie Zbucz. Było ognisko, kociołek z gulaszem oraz nauka strzałów z łuku. I duuużo wspólnego czasu na świeżym powietrzu. Dziękujemy Łucznictwo Tradycyjne Zbucz.
Anna Bowtruczuk wraz z 6b.
Rosja, Brytania, Stany Zjednoczone, Kanada - co o nich wiemy? Z czym się kojarzą? Symbole, stereotypy...
Utalentowani uczniowie klas 4-8 SP2, uczący się języka angielskiego i rosyjskiego podsumowali w projektach plastycznych cykl lekcji kulturowych.
Zapraszamy do galerii.
Zdjęcia wykonała i wstawiła AHŁ
Bardzo dziękujemy całej społeczności szkolnej za wsparcie w zbiórce karmy dla Ciapków.
Podziękowania rodzicom Weroniki z 4a za pomoc w transporcie karmy.
Dziś wraz ze Szkolnym Wolontariatem Dwójki odwiedziliśmy setkę piesków z hajnowskiego schroniska.
Potrzeby są naprawdę ogromne.
Zachęcamy wszystkie klasy do wirtualnej adopcji. Akcja polega na wybraniu przez klasę pieska lub piesków i symboliczną, zbiórkę po 2 czy 5 złotych od każdego ucznia. Zebrana kwota przekazywana jest na konkretnego psiego przyjaciela.
Maka, Martin, Zygzak i Kokos otrzymują wsparcie od naszych uczniów i ich wychowawców.
W czwartek będzie można kupić 10 kalendarzy na 2023 rok. Koszt 1szt-35zł. Zapraszamy do opiekunek wolontariatu po zakup.
Kolejna planowana zbiórka mokrej karmy w grudniu.
Szkolny Wolontariat Dwójki.
Szkoły w różnych krajach. Takim hasłem można określić tegoroczny apel na Dzień Nauczyciela. Widzom zaprezentowano ciekawe informacje o tym jak funkcjonują szkoły w Japonii, Finlandii, Australii. Jak działają tamtejsze systemy nauczania, jak wyglądają relacje rodziców ze szkołą, jaki jest prestiż nauczyciela w różnych krajach, jaką rolę odgrywa szkoła w kształtowaniu młodego człowieka. A wszystko uświetnił wesoły występ śpiewających czwartoklasistów. Na zakończenie, uczennica kl. 8B Wiktoria, zaśpiewała pełną refleksyjnych rozważań, ale pogodną piosenkę. Z takim optymistycznym akcentem rozpoczynamy nowy, kolejny tydzień pracy.Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.Agnieszka Perdion-Smykla i Krystyna Jakoniuk
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej biblioteka szkolna przygotowała konkurs plastyczny „Portret Nauczyciela”. Wpłynęło łącznie 61 prac (43 – kl I-III, 18 – kl IV-VIII). Poziom prac był mocno zróżnicowany. Komisja oceniając rysunki brała pod uwagę samodzielność, wrażliwość plastyczną oraz podobieństwo do portretowanego nauczyciela.
Prace prezentowane są na holu przed stołówką oraz posłużą jako dekoracja na apelu z okazji popularnego „Dnia Nauczyciela”
Wszystkim uczestnikom gratulujemy.
Lista osób nagrodzonych i wyróżnionych:
Klasy I-III
Marcjan Diemianiuk IB - Nagroda
Wyróżnienia:
Damian Prynicz IIIA
Zosia Zagórnik IIIA
Zuzia Wensa IC
Paweł Kościuczuk IB
Milena Hłasko IIIC
Oliwia Kozak IIIA
Bartek Grygoruk IIIC
Damian Dubicki IIIC
Nikola Dmitruk IIA
Alicja Odziejewicz IIA
Klasy IV-VIII
Agata Dzierżanowska VC - nagroda
Wyróżnienia:
Julia Tumiel VIIA
Melania Surel IVC
Antek Wenski IVB
Dominkia Pietraszko VIIA
nauczyciele bibliotekarze
Na kółku plastycznym dzieci wykonały ciekawe laurki dla nauczycieli.
Paulina Czemerych
Na zajęciach z kółka plastycznego uczniowie wykonali jesienne drzewa.Wykorzystały folię bąbelkową, która posłużyła do odbijania korony drzewa.
Paulina Czemerych
Dnia 7.10. w naszej szkole odbył się apel z okazji Europejskiego Dnia Języków przygotowany wspólnie przez klasy 6a, 6b i 6c.
Katarzyna Adamczyk
Anna Bowtruczuk
Marta Łukaszuk
Na zajęciach kółka plastycznego wykonaliśmy girlandy, które składały się z jeżyka, jabłuszka, grzybka i jesiennego listka.
Paulina Czemerych
Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"
Wisława Szymborska
W "Ogólnopolski Dniu Głośnego Czytania" klasę II B odwiedzili uczniowie klas starszych z jasnym przekazem, że czytanie uczy, bawi, rozwija. Młodsi koledzy poznali przygody "Pięciopsiaczków" Wandy Chotomskiej oraz historię "Złotowłosej i trzech niedzwiadków" czytaną z podziałem na role i w języku angielskim. Zainspirowani uczniowie odwiedzili na przerwie bibliotekę.
Joanna Rejent
Pierwsze spotkanie kółka cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów klas 1-3.Dzieci wykonały ciekawe prace z użyciem nazbieranych liści.
Paulina Czemerych
Dnia 21września o godz 10:05 w szkole rozległ się sygnał dźwiękowy - 4 długie dzwonki, to sygnał do próbnej ewakuacji. Uczniowie z nauczycielami opuścili budynek szkoły. Udali się na miejsce zbiórki czyli boisko szkolne. Nauczyciele przekazali p. Dyrektorowi A.Chudkowi informacje dotyczące stanu liczebności klas.
Próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły został przeprowadzony przy współpracy Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce. Strażacy sprawdzili budynek szkoły, czy zostały zachowane wszystkie środki bezpieczeństwa w czasie ewakuacji.
Akcja przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Uczniowie, nauczyciele, a także pozostali pracownicy szkoły, zachowali środki bezpieczeństwa, doskonale znali drogi ewakuacyjne, a także bardzo szybko i sprawnie stawili się na miejscu zbiórki.
Ćwiczenia przygotowują nas do odpowiedniego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia. Przeprowadzona akcja potwierdziła, że wszyscy wiedzą, jak się zachować w takich sytuacjach. Nad prawidłowy przebiegiem ćwiczen czuwał prowadzący akcję ewakuacyjną p. M.Antoniuk.
Powered by aSc EduPage