• Ze "Słowami Tichnera" na pierwszym miejscu w ogólnopolskim konkursie plastycznym.

          • W III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Słowa Tischnera” I miejsce zdobyła uczennica klasy II B Natalia Lach. Organizatorem konkursu był Zespół Szklono-Przedszkolnym nr 15 w Krakowie.

            Konkurs miał na celu przybliżenie postaci Józefa Tischnera dzieciom i młodzieży. Inspiracją dla uczestników konkursu w tym roku stały się słowa profesora, w których rozważa on ideę piękna

            „A czymże jest piękno? Na to pytanie nikt jeszcze nie odpowiedział. Ale wiadomo jedno: ono jest jak światło, które do nas przychodzi z drugiej strony świata. Bo na tym świecie wszystko przemija. Wiosna i młodość, i woda w potoku, ale piękno wiosny i piękno młodości, i piękno potoków nie przemija, bo je potrafi uwiecznić artysta. Dzięki artyście jest ono wiekuiste.”

            W konkursie wzięli udział uczniowie z 106 szkół, z 84 miejscowości z całej Polski. Wpłynęło ponad 500 prac. 

            Nagrądę i dyplom wręczył Pan dyrektor Adam Chudek w obecności wychowawczyni Pani Joanny Rejent i klasy II B.

            Praca powstała pod artystyczną opieką Daniela Gromackiego

            Sukcesu gratulujemy.

            Daniel Gromacki

             

          • Profilaktyka uzależnień w klasie 6a z wykorzystaniem narkogogli i alkogogli.

          • 11 kwietnia na godzinie wychowawczej gościliśmy panie z Komendy Powiatowej Policji oraz Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Hajnówce, które zapoznały nas ze skutkami zażywania substancji psychoaktywnych.W celu lepszego zrozumienia i zobrazowania poruszanych tematów  mieliśmy możliwość założenia narkogogli i alkogogli – specjalnych okularów, które sprawiają, że świat wygląda podobnie jak po zażyciu narkotyków lub wypiciu alkoholu. Okazało się, że założenie alkogogli i narkogogli skutkuje podwójnym widzeniem, spowolnieniem czasu reakcji, problemem z ustaleniem odległości, myleniem kierunków, pogorszeniem koordynacji ruchowej, zniekształceniem widzianego obrazu, zniekształceniem widzenia kolorów. Było sporo śmiechu, ale te ćwiczenia dały pełną świadomość tego, jak trudno wykonywać zwykłe czynności po spożyciu alkoholu czy też narkotyków. Przede wszystkim uzmysłowiły, że będąc pod wpływem substancji psychoaktywnych, częstokroć nieświadomie można wyrządzić krzywdę sobie lub innym ludziom.

            7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. W związku z tym odbyliśmy również krótką pogadankę na temat zdrowego stylu życia oraz na zakończenie rozwiązaliśmy podsumowujący quiz.

            Trzeba przyznać, że wiedza naszych uczniów na temat substancji uzależniających jest bardzo duża, a w połączeniu z praktycznymi ćwiczeniami w alkogoglach i narkogoglach w dorosłym życiu pozwoli im dokonywać właściwych wyborów.

            Marta Łukaszuk 

          • Prace naszych uczniów na pokonkursowej wystawie w Radlinie.

          • W 2023 roku przypada 550 rocznica urodzin wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika. Organizatorzy XVII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Magiczne okienko – kosmos” chcieli pobudzić u dzieci pasję do odkrywania tajemnic wszechświata i zainteresować je eksploracją kosmosu. Celem tej edycji konkursu było zdobywanie wiedzy o kosmosie, zachęcenie do puszczenia wodzy fantazji i pokazania jak mogą wyglądać inne planety i ich mieszkańcy, a także rozwijanie wyobraźni plastycznej i propagowanie różnych technik malarskich i graficznych.

            Na konkurs “Magiczne okienko” wpłynęło 2044 prac. Oceniając prace jury wzięło pod uwagę samodzielność w wykonaniu pracy, kreatywność i zgodność z założeniami konkursu.

            Rysunki Elizy Giermaniuk i Michała Antoniuka, uczniów klasy IIB, komisja zakwalifikowała do wystawy pokonkursowej. Opiekę artystyczną nad uczniami sprawował Daniel Gromacki. Organizatorem konkursu był Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie.

            Gratulujemy sukcesu.

            Daniel Gromacki

          • Michał Zajkowski został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

          • Uczeń klasy 7 A Michał Zajkowski został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Białymstoku. Zmagania konkursowe zaczęły się 17.10 2022 a etap wojewódzki miał miejsce 08.02.2023. Konkurs oprócz wiedzy gramatycznej wymagał także znajomości zagadnień kulturowych, wiedzy geograficznej, historycznej a nawet literatury krajów anglojęzycznych.Dodatkowo należy wspomnieć, że z pośród 59 laureatów tylko 6 to uczniowie klasy siódmej, reszta to ósmoklasiści  Tym bardziej Michałowi należą się gorące gratulacje! Brawo!

             

            Agnieszka Perdion - Smykla

          • Wycieczka klas 7b i 8c do Białegostoku

          • 21.03 klasy 8c i 7b oraz kilka osób z klas 8d i 7a wybrały się na wycieczkę do Białegostoku obchodzić pierwszy dzień wiosny. W planie jako pierwszy był Jumper Park gdzie skakaliśmy przez dwie godziny na trampolinach i nie tylko. Po aktywności fizycznej wybraliśmy się do Galerii Jurowieckiej, żeby uzupełnić zapas kalorii. Ostatnim punktem naszej wycieczki było kino i wzruszający film pod tytułem "Mecz o wszystko".

            klasa 8c i 7b z wychowawczyniami

          • WIELE ZNACZEŃ WYRAZÓW

          • Podczas czwartkowych zajęć kółka plastycznego uczniowie dowiedzieli się, że pewne wyrazy mogą mieć wiele znaczeń np.kotki-zwierzęta i kotki na wierzbie,które są oznakami wiosny.Podsumowaniem było wykonanie bazi w wazonie.

            Paulina Czemerych 

          • WIELKANOC

          • Uczniowie kółka plastycznego opowiadali o tradycjach wielkanocnych w swoich domach.Po tej ciekawej rozmowie wykonali drewniane jajka,które ozdabiali według własnego pomysłu.Na koniec każdy uczestnik otrzymał czekoladowego lizaka w kształcie króliczka.

            Paulina Czemerych

          • Dzień Matematyki w naszej szkole

          • TYDZIEŃ MATEMATYKI W NASZEJ SZKOLE

            Dnia 14.03 również w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Matematyki.Szkoła została udekorowana plakatami, rebusami, zgadkami i różnorodnymi infomacjami matematycznymi Uczniowie z klasy VIIIc przygotowali dla swoich młodszych kolegów różne zadania. Klasy III miały za zadanie zrobić plakaty na temat: "W krainie trójkątów" oraz "W krainie czworokątów".Ich wystawę  można podziwiać na szkolnym korytarzu. Klasy V miały do rozwiązania krzyżówkę, klasy VI eliminatkę a klasy 7 rozwiązywały sudoku- najlepiej poradził sobie OlehRybakov z 7a. Klasa VIII d rozwiązywała trudne zadania dotyczce objętości graniastosłupów. Przygotowaliśmy również konkurs "Znajdź i rozwiąż", który cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów.Wyniki konkursu: I miejsce;Jakub Aleksiejuk-kl.5b, II msc-Ola Dmitruk,Agata Kendyś i Hania Bedkowska z 8d,III msc- Ula Tokajuk i Ewa Rusinowicz z 8d Uczniowie mieli najpierw znaleźć zadanie-były one rozwieszone na terenie całej szkoły-a później je rozwiązać.Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami, słodyczami oraz przyborami szkolnymi.

            Klasa IVa przeprowadziła dla klas 1 i 2 konkurs plastyczny, wystwa prac na parterze szkoły.W środę 15.03.2023r. odbył się konkurs wśród klas czwartych. Były zaproponowane dwa konkursowe zadania: bloksy i zadania z zapałkami. Uczniowie sprytnie poradzili sobie z rozwiązywaniem łamigłówek.Wyniki konkursu:I miejsce - IV C 10/12 ( Bogdanowicz Hubert, Janiak Kamil, Kudlak Oskar)II miejsce - IV a 6/12 ( Bartoszuk Gabriel, Dmitruk Łukasz, Kurasz Kacper)III miejsce - IV b 4/12 ( Zin Wiktoria, Wenski Antek, Giermaniuk Wiktoria).

            Organizatorki:

            Lubov Krupka

            Ilona  Wasiluk

            Małgorzata Szumarska

             

          • WIOSNA, WIOSNA.

          • Już kwiaty zakwitają w lasach, w ogrodach i na łąkach-mówią o tym, że nadszedł czas wiosny.Przyszły do nas kwiaty w gości w swej szacie wiosennej.

            Paulina Czemerych 

          • KÓŁKA

          • Uczniowie przekonali się, że foremki do babeczek można wykorzystać do pracy plastycznej.

            Paulina Czemerych 

          • Światowy Dzień Poezji w bibliotece szkolnej.

          • Światowy Dzień Poezji obchodzony corocznie 21 marca, ustanowiony przez UNESCO jesienią 1999 roku. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie.Bibliotekarze, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły włączyli się w te obchody. Zostały przeprowadzone lekcje biblioteczne, na których dzieci zapoznały się z pojęciem poezji oraz z najpopularniejszymi polskimi poetami. Do wiersza Magdaleny Witkiewicz "Krowa" zostały narysowane ilustracji. Efekty pracy można oglądać na holu pierwszego piętra.

            Bibliotekarze

          • Sukces naszego ucznia w Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Pięknej "Color Art"

          • Międzynarodowy Festiwal Sztuki Pięknej Color Art, którego organizatorem jest Goleniowski Dom Kultury jest imprezą cykliczną trwającą nieprzerwanie od 1990 roku. Objęty jest honorowym patronatem Polskiego Komitetu do spraw UNESCO.

            Tegorocznym tematem Festiwalu jest hasło: „MOJE MIEJSCE”

            Praca Michała Antoniuka, ucznia klasy IIB, została zakwalifikowana do wystawy głównej Międzynarodowego Festiwalu.

            Rysunek będzie reprezentował Polskę oraz naszą szkołę wśród prac dzieci z Wietnamu, Węgier, Uzbekistanu, USA, Ukrainy, Turcji, Tajlandii, Szwecji, Sri Lanki, Słowacji, Serbii, Rumunii, Nigerii, Niemiec, Mołdawii, Łotwy, Litwy, Izraela, Indii, Holandii, Czech, Chin, Bułgarii i Białorusi.

            Praca powstała pod artystyczną opieką Daniela Gromackiego.

            Gratulujmy i życzmy dalszych sukcesów.

            Daniel Gromacki

          • WYCIECZKA DO BIAŁEGOSTOKU

          • W  15 lutego uczniowie klasy 4a, 6a oraz harcerze z drużyny Strażnicy Lasu  uczestniczyli w wycieczce do Białegostoku. Dzień rozpoczęliśmy od kreatywnych zajęć w Epicentrum Nauki, gdzie nauka łączy się z zabawą.Wystawa Główna, którą oglądaliśmy obejmuje powierzchnię 2 670 m2. Na jej terenie znajduje się niemal 100 stanowisk doświadczalnych. Nie ma tam ustalonych tras zwiedzania, dzięki czemu każdy mógł samodzielnie decydować, jaką ścieżką i w jakim tempie będzie się poruszał. Wystawa Główna obejmuje kilkanaście obszarów tematycznych. Znajdują się tam stanowiska z dziedzin takich jak: optyka, transport, telekomunikacja, medycyna, automatyka, robotyka, mechanika oraz wiele innych. Rozpoczynając swoją podróż, przenosimy się do innego świata – świata nauki przez doświadczanie.

            Następnie udaliśmy się do kina Helios i w ramach projektu Kino na temat obejrzeliśmy wspaniały film o przyjaźni

            "Chłopiec za szyby".

            To bardzo udany dzień !

            M.Łukaszuk, I.Wasiluk, U.Skalska.

          • Konkurs - Toleruję, szanuję i akceptuję

          • W związku z tym, że każdego roku w dniu 1 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bez Dyskryminacji, w związku z tym przedmiotowa tematyka uzasadnia konieczność podjęcia działań profilaktycznych ukierunkowanych przede wszystkim na większą otwartość, tolerancję, zrozumienie, szacunek wobec odmiennych tradycji, obyczajów, itp. Mając na względzie powyższe Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku organizuje konkurs plastyczny ph. Toleruję, szanuję i akceptuję na zaprojektowanie plakatu promującego ideę tolerancji, szacunku, otwartości i pomocy dla drugiej osoby.Inicjatywa skierowana jest do uczniów szkół podstawowych województwa podlaskiego. Celem przedmiotowego przedsięwzięcia jest kształtowanie postaw tolerancji i akceptacji wobec wszystkich osób bez względu na płeć, rasę, pochodzenie etniczne, narodowość, religię, wyznanie, światopogląd, niepełnosprawność oraz uwrażliwienie na ich problemy i potrzeby. Założenia zostały opisane w zatwierdzonym przez I Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku insp. Jacka Kumpiałowskiego Regulaminie (,.,), który stanowi załącznik.

            Kwestie techniczne:

            1. Wykonywany plakat powinien być wykonany z wykorzystaniem dowolnej techniki plastycznej   np. malowanie farbami, pastelami, mazakami, kredkami, etc.

            2. Format pracy A 3 .

            3. Materiał wykorzystany do wykonania plakatu jest dowolny.

            4. Jedna osoba może złożyć do konkursu 1 plakat.

            5. Plakat powinien:- poruszać tematykę tolerancji, otwartości, pomocy oraz szacunku,- być wykonany przez ucznia osobiście i podpisany: imię, nazwisko, klasa, nazwa szkoły,telefon kontaktowy rodzica/opiekuna,- być inwencją własną ucznia - nie może być kopią innej pracy oraz wskazywać na kreatywność i pomysłowość ucznia.

            Plakaty należy złożyć osobiście lub przesłać do Komedy Powiatowej Policji w Hajnówce, z dopiskiem:Konkurs na plakat ph. Toleruję,szanuję i akceptuję do dnia 22 lutego 2023 roku. Wraz z plakatem uczestnik konkursuprzekazuje wypełnioną Zgoda rodzica/opiekuna prawnego na przetwarzaniedanych osobowych i rozpowszechnienie wizerunku uczestnika konkursu ph.  Tolerują, szanujęi akceptuję  wraz z klauzulą informacyjną.Spośród nadesłanych plakatów wyłonieni zostaną laureaci I,II i III miejsca, którym przekazane zostaną nagrody rzeczowe oraz nagrody.Dodatkowo, nagrodę niespodziankę otrzyma klasa laureata konkursu.

             

            Szkolnym koordynatorem jest Pani Pedagog Agnieszka Zabrocka - prace przynosimy do 21 lutego 2023

            Poniżej regulamin konkursu i zgoda Rodzica.

            Regulamin_konkursu_(2).PDF

            Zgoda_rodzica.PDF

          • WALENTYNKI NA KÓŁKU PLASTYCZNYM

          • Na zajęciach kółka uczestnicy dowiedzieli się o Walentynkach.Chętnie uczestniczyli w pogadance walentynkowej oraz ozdobili drewniane serduszka dla swoich najbliższych.

            Paulina Czemerych 

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce
      • tel. 85-682-28-66 fax: 85-682-28-66 wew. 118
      • 17-200 HAJNÓWKA ul. Wróblewskiego 2 Poland
      • Nabywca: Gmina Miejska Hajnówka ul. Aleksego Zina 1 17-200 Hajnówka NIP 603-00-06-341 Odbiorca: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły ul Wróblewskiego 2 17-200 Hajnówka
    • Logowanie