Uczniowie kl.1b na Mikołajki wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Podczas pobytu dzieci wysłuchały opowiadania, wykonały zakładki mikołajkowe i wspólnie ozdobiły choinkę.
Paulina Czemerych
Uczniowie kl.1b na Mikołajki wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Podczas pobytu dzieci wysłuchały opowiadania, wykonały zakładki mikołajkowe i wspólnie ozdobiły choinkę.
Paulina Czemerych
Dzisiaj uczniów klasy IV c odwiedził Mikołaj, a właściwie pojawiło się więcej Mikołajów. Dwóch z nich rozdawało prezenty uczniom naszej klasy. Wiadomo, że prezenty dostają grzeczne dzieci, a ponieważ w naszej klasie są same grzeczne, to prezenty dostali wszyscy! No, niektórzy z nas przyznali się, że troszkę broili, więc chcąc otrzymać prezent, musieli wykonać kilka przysiadów lub pajacyków, wierszyka niestety nikt nie chciał powiedzieć. Humory nam dopisywały:)
Klasa IVc i M.Szumarska
Dzień otwarty biblioteki szkolnej odbył się 4 grudnia 2023 roku. Odwiedzający bibliotekę rodzice i opiekunowie mogli zapoznać się z nowościami zakupionymi w ramach projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Była możliwość porozmawiać z bibliotekarzami na temat wartości i znaczeniu książki w rozwoju dzieci. Całej imprezie towarzyszyła wystawa grafik uczestników kółka plastycznego działającego w bibliotece szkolnej.
Daniel Gromacki
Na zajęciach koła plastycznego uczniowie ozdabiali drewniane breloczki, które podarowali swoim najbliższym.
Paulina Czemerych
Na lekcji z edukacji plastycznej uczniowie wykonali pracę plastyczną pt."Kredka".Po skończonej pracy wszyscy otrzymali kolorowe kredki z gumką.
Paulina Czemerych
Uczestnicy kółka plastycznego wykonali kolorowe lampiony, które własnoręcznie ozdobili gotowymi elementami.
Paulina Czemerych
W ramach projektu Narodowego Rozwoju Czytelnictwa w bibliotece szkolnej odbył się wykład poświęcony twórczości Jerzego Nowosielskiego. W tym roku odchodzimy setną rocznicę jego urodzin oraz decyzją sejmu jego rok. W wykładzie uczestniczyli uczniowie klas VII. Jerzy Nowosielski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i docenionych artystów XX wieku. W swojej twórczości łączył elementy kultury zachodu i wschodu. Jest autorem wielu realizacji sakralnych i świeckich.
Daniel Gromacki
Od września 2023 roku chętni uczniowie spotykają się w bibliotece na wspólne rysowanie i malowanie.
Dzieci uczestniczące na zajęciach rozwiają swoje zainteresowania plastyczne tworząc ciekawe i pomysłowe prace. Wykonane prace rozsyłane są na konkursy plastyczne w całej Polsc.
Daniel Gromacki
„Biblioteka to wyjątkowe miejsce w szkole. Tutaj mieszkają książki i jeśli tylko zechcecie, zostaną Waszymi najlepszymi przyjaciółmi. Ten przyjaciel nigdy Was nie zawiedzie. Zawsze będzie przy Was w radości i w smutnych chwilach. Dbajcie o niego, szanujcie go i nie róbcie mu krzywdy.” - tak przywitały swoich młodszch kolegów Oksana i Blanka, które prowadziły uroczystość pasowania na czytelnika. Uczniowie zapoznali się z biblioteką i jej funkcjonowaniem, obejrzli „Teatrzk z zagadkami” i pomyślnie rozwiązali zadania. Odbyło się uroczyste ślubowanie. Dzieci przyrzekały szanować książki i przestrzegać zasad korzystania z biblioteki i jej zbiorów. Na pamiatkę pierwszej wizyty w bibliotece szkolnej każdy pierwszoklasista otrzymał kolorową zakładkę do książki. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa nowości wydawniczych dla dzieci zakupionych z funduszu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Najwięcej radości dzieciom sprawiło wypożyczenie pierwszej książki.
Grażyna Wnuczko
Nowa galeria Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej została dodana do albumu fotograficznego
Dnia 16.XI.2023 r. z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski, w Hajnowskim Domu Kultury, w ramach spotkań z poezją w języku mniejszości narodowych odbył się VIII Konkurs Recytatorski Prawosławnej Poezji Religijnej - „Poezja źródeł” – dziedzictwo kulturowe mniejszości narodowych w literaturze pięknej. Uczniowie recytowali wiersze i wychwalali Boga w językach: polskim, rosyjskim, białoruskim i ukraińskim. Szkołę Podstawową nr 2 reprezentowali następujący uczniowie:
1. Maria Biryłko IIB
2. Martyna Gawryluk IIB
3. Patryk Zubrycki IIIB
4. Michalina Zagrzywiec IIIC
5. Łukasz Parfieniuk IVA
6. Damian Pryczynicz IVA
7. Marlena Masalska IVB
8. Igor Zagrzywiec VA
9. Jakub Biryłko VA
10. Jakub Aleksiejuk VIB
Uczestnicy SP2 zdobyli wyróżnienia i następujące miejsca w kategoriach:
klasy I-III:
Maria Biryłko - II miejsce
Martyna Gawryluk - III miejsce
Patryk Zubrycki - III miejsce
Michalina Zagrzywiec - wyróżnienie
klasy IV-VI:
Damian Pryczynicz - II miejsce
Jakub Aleksiejuk - wyróżnienie
Jakub Biryłko -wyróżnienie
Gratulujemy.
Eugenia Kazimiruk
ks. Marek Maciuka
W tym roku obchodzimy 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości 🇵🇱
Aby upamiętnić to święto uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wymianie pocztówkowej polegającej na wysłaniu życzeń do wybranych 45 szkół z całej Polski.
Na każdej pocztówce zapisywaliśmy życzenia o treści:
Przesyłamy 105 pozdrowień na 105 lat niepodległości ! oraz krótkie informacje o naszym regionie.
Gazetkę z pocztówkami, które otrzymaliśmy można oglądać w gablocie na parterze 🙂
Marta Łukaszuk
Klasa 1 c i 1b gościnnie w Książnicy Podlaskiej. Warsztaty tetralne i zwiedzanie Książnicy Podlaskiej, następnie wielka frajda: obiad w Mcdonald.
Paulina Czemerych
Klasa 1b połączyła Dzień Baśniowych Postaci z tygodniem "Zdrowego Żywienia". Po samodzielnym przygotowaniu zdrowych kanapek odbyło się baśniowe przyjęcie.
Paulina Czemerych
Uczniowie klasy 1b wzięli udział w konkursie plastycznym pt."Bezpieczna droga do szkoły" organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Hajnówce.Wyróżnienie otrzymali: Zosia Jaworska i Julian Oksentowicz.
Paulina Czemerych
Z funduszy NPRC zakupiliśmy do biblioteki szkolnej dużo nowych i interesujących książek. Poprosiliśmy naszych czytelników o podzielenie się wrażeniami z przeczytanych nowości.
Rok 2013 to rok, w którym się urodziłam jak też rok pierwszego wydania książki pt.: „Wszystkie moje mamy” autorstwa Renaty Piątkowskiej. Książka wzbudziła moją ciekawość już samym tytułem, bo wiadomo, że … mama jest tylko jedna!
Książka opisuje los dzieci i ich rodzin, które żyły w czasie II wojny światowej. Głównym bohaterem jest Szymek, chłopiec narodowości żydowskiej, który opowiada o swoim dzieciństwie w czasie wojny. To był trudny czas, w którym chłopak aby żyć trafia pod opiekę do różnych „mam”. W całej książce było ich pięć: prawdziwa mama, która go urodziła, druga mama Jolanta, która go wyprowadziła z warszawskiego getta, mama Maria, mama Anna i ostatnia (piąta) mama – ciocia Pola. Szymek to nie było jedyne imię, którego używał. Nazywał się różnie, w jednej rodzinie był Stasiem a w drugiej Maćkiem. Wszystko po to, żeby przeżyć, żeby niemieccy żołnierze nie poznali, że jest z rodziny żydowskiej.
Chłopcu, jego rodzinie, znajomym groziło ciągłe niebezpieczeństwo. Przeżywali problemy, brakowało jedzenia, ubrań, leków, opału. Te problemy w dzisiejszych czasach są zupełnie niezrozumiałe.
Po przeczytaniu książki doszłam do wniosku, że to był bardzo trudny czas a jednak głównemu bohaterowi udaje się przeżyć.
Książkę polecam wszystkim!
Małgorzata Surel klas IVB
W ramach współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Hajnówce po raz kolejny gościliśmy Panie: Joannę Kisielewicz oraz Agnieszkę Kazberuk. Prowadzące przedstawiły w przystępny i humorystyczny sposób dzieje Hajnówki, począwszy od powstania pierwszej osady, aż do czasów współczesnych. Uczniowie klasy 3B z zainteresowaniem wysłuchali opowieści i obejrzeli prezentację. Spotkanie organizowane jest w ramach projektu NPRC.
bibliotekarze
Na kolejnych zajęciach pierwszaki z kl.1b , wykonali rysunki pory roku-jesień z użyciem ołówka.
Paulina Czemerych
Powered by aSc EduPage