Chętni uczniowie z klasy IIB spotykają się w bibliotece na wspólne rysowanie i malowanie. Dzieci uczestniczące na zajęciach rozwiają swoje zainteresowania plastyczne tworząc ciekawe i pomysłowe prace. Kształcą zmysł kompozycyjny i rozwijają wrażliwość estetyczną.
W czasie zajęć uczestnicy poznają nową technikę graficzną - monotypię. Technika ta polega na odbijaniu rysunku z płaskiej matrycy pokrytej farbą drukarską. Następnie uczniowie dodają kolor pastelami olejnymi. Wykonane prace rozsyłane są na konkursy plastyczne w całej Polsce.
Daniel Gromacki
SPOTKANIA MALARSKIE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
- 5
kursy online przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty
W związku z porozumieniem podpisanym przez Miasto Hajnówka z Fundacją Miasto w zakresie możliwości udziału uczniów klas ósmych naszych szkół w kursach online przygotowujących do egzaminu ósmoklasisty po preferencyjnych cenach (306,25 zł zamiast 875 zł za 25 godzin zajęć z języka polskiego, matematyki lub języka angielskiego) informujemy, że aktualnie, bo już 30 stycznia br., rozpocznie się nowa edycja intensywnych kursów przygotowawczych dla ósmoklasistów z zakresu matematyki, j. polskiego i j. angielskiego. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli z całego kraju, certyfikowanych trenerów oświaty, laureatów konkursu Nauczyciel Roku z doświadczeniem w prowadzeniu zajęć online. W załączeniu szczegółowe informacje:
Nowe możliwości dla uczniów❗
Mam przyjemność poinformować, że Pan Burmistrz uzyskał dla naszej młodzieży szkolnej duże zniżki na dodatkowe kursy online przygotowujące do najważniejszych egzaminów!
Dzięki podpisanemu porozumieniu z Fundacją Miasto (powołaną przez Związek Miast Polskich) oraz Lecturus Spin-off Uniwersytetu Warszawskiego, rodzice i uczniowie otrzymają 75% zniżki od ceny regularnej na lekcje z matematyki, j. polskiego i j. angielskiego ONLINE.
Dodatkowe zajęcia przeznaczone są dla ósmoklasistów!
To doskonała okazja dla młodzieży, by przy wsparciu certyfikowanych nauczycieli i trenerów oświaty:
• powtórzyć materiał omawiany w szkole,
• dowiedzieć się i przypomnieć sobie strategie rozwiązywania zadań egzaminacyjnych,
• omówić z nauczycielami kluczowe zagadnienia egzaminacyjne,
• nadrobić zaległości i zrozumieć, z czym mają problem na lekcjach w szkole.
Na jeden przedmiot składa się 25 godzin lekcyjnych, prowadzonych w formule online, 1 x w tygodniu. To wszystko w preferencyjnych cenach, na nowoczesnej platformie e-learningowej w formie wykładów i ćwiczeń z wykorzystaniem różnego rodzaju aplikacji i materiałów multimedialnych dedykowanych konkretnym przedmiotom, z dostępem do VOD z minionych lekcji.
Istnieje też możliwość skorzystania z nieodpłatnych kursów dla uczniów najbardziej potrzebujących. Informacja w sekretariacie szkoły.
Gorąco zachęcam do zapoznania się z ofertą na stronie: ➡️ https://www.lecturusjunior.pl/ oraz dokładnymi informacjami dotyczącymi poszczególnych kursów na ➡️ https://sklep.lecturus.pl/.
Więcej informacji o Fundacji Miasto ➡️ https://fundacjamiasto.pl/ oraz Lecturus ➡️ https://lecturus.pl/
ZABAWA CHOINKOWA KLAS I-III
- 10
Rostrzygnięcie przetargu na dostawe żywności do stołówki szkolnej w 2023 roku
Rostrzygnięcie przetargu na dostawe żywności do stołówki szkolnej w 2023 roku 2023/BZP 00032300/01
7
JASEŁKA 2023 "PRZESŁANIE Z BETLEJEM"
- 27
Zdjęcia Anetta Mackiewicz, ks. Rafał Oleksiuk
" Gdy w sercu króluje Bóg i Zbawiciel,
człowiek zaczyna nowe, lepsze życie.
Zło ustępuje, miłość zwycięża,
nie ma lepszego przed złem oręża!"
To jedna z wielu pięknych kwestii wypowiedziana przez Dominikę w roli Anioła.
" Świat potrzebuje Jezusa pilnie
nie można milczeć i stać bezczynnie."
dodaje Klaudia,której powierzono rolę Maryi podczas szkolnych jasełek. Wystawione 18 stycznia 2023 przez młodzież klasy 7, przygotowane we współpracy nauczycieli katechetów, miały głęboką treść i ważne przesłanie na dzisiejszą, trudną rzeczywistość. Dzieci z kl. 4 zaśpiewały kolędy i radosne pastorałki przy akompaniamencie Pani Moniki i Pana Andrzeja, natomiast Wiktoria wzruszyła wszystkich wykonując "Cichą noc nad Palestyną".
Barbara Sosnowska
"KUBUŚ PUCHATEK I PRZYJACIELE"
- 4
W styczniu przypada rocznica urodzin i śmierci A.A.Milne'a, autora książek o najbardziej znanym misiu na świecie. Na pierwsze urodziny swojego syna autor podarował mu pluszowego misia. To dało początek historii o misiu o bardzo małym rozumku. W 1926 roku Milne wydał "Kubusia Puchatka", a dwa lata później "Chatkę Puchatka". Postać sympatycznego misia przyniosła mu międzynarodową sławę. Książki zostały przetłumaczone na dwanaście języków i zostały sprzedane w 7 milionach egzemplarzy. Kubuś Puchatem ma już prawie 100 lat.
Z tej okazji w klasach odbyły się spotkania, na których uczniowie zapoznali się z prezentacją przybliżającą życie i twórczość A.A. Milne'a, poznali historię powstania książki o Kubusiu Puchatku. Wysłuchali fragmentu audiobooka o przygodach Kubusia i jego przyjaciół. Następnie wykonali prace plastyczne inspispirowane książką.
W bibliotece można obejrzeć wystawę przybliżającą twóroczość A.A. Milne'a oraz prace dzieci.
Nauczyciele bibliotekarze
PINGWINKI
- 4
Na kolejnych zajęciach kółka plastycznego uczniowie dowiedzieli się o życiu pingwinów oraz wykonali pracę plastyczną, gdzie kolorowali, wyklejali sylwetkę pingwina.
Paulina Czemerych
PASOWANIE UCZNIÓW KLAS I NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
- 25
PREZENTY
- 6
Podczas spotkania na zajęciach kółka plastycznego dzieci opowiadały co otrzymały na Mikołajki.Po rozmowie ozdobiły papierowe torebki,w które włożą gwiazdkowe prezenty.
Paulina Czemerych
KARTKI BOŻONARODZENIOWE
- 7
Klasa 4c wysłuchała kolęd oraz wykonała kartki świąteczne.
Paulina Czemerych
LIZAKI
- 7
Klasa 5a wzięła udział w warsztatach robienia lizaków, po których nastąpiła degustacja.
Paulina Czemerych
MIKOŁAJKI
- 4
Podczas zajęć na kółku plastycznym wykonaliśmy Mikołaja z talerzyka papierowego. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał czekoladowego Mikołaja.
Paulina Czemerych
MISTRZOSTWA KLASY 6A W WARCABY
- 11
5 grudnia uczniowie klasy 6a wzięli udział w turnieju w warcaby. Rywalizowano w dwóch kategoriach: chłopcy i dziewczęta.
Mistrzem wśród chłopców został Filip Szerszunowicz. Mistrzyniami dziewcząt zostały ex aequo: Hanna Fiedoruk, Magdalena Łobuzińska i Zuzanna Minko.
Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe medale :)
Dziękujemy za zorganizowanie turnieju przewodniczącemu Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego panu Andrzejowi Ludwiczakowi.
Marta Łukaszuk
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA NA KÓŁKU PLASTYCZNYM
- 8
Pokochaj pluszowego misia on przyjacielem dzieci jest. Na zajęciach uczniowie wykonali ciekawe prace z wykorzystaniem starych płyt CD.
Paulina Czemerych
Marzenia się spełniają! – Robot Photon w naszej szkole!
Robot Photon jest pierwszym na świecie interaktywnym robotem, który rozwija się z dzieckiem, uczy logicznego myślenia, nowych technologii, podstaw programowania, szybkiego podejmowania decyzji, rozwijania pamięci. Zadaniem robota jest uczenie dzieci programowania.
Robot został zintegrowany ze smartphonem. Specjalna przygotowana aplikacja stawia przed użytkownikiem szereg zadań, związanych ze stopniową nauką programowania. Wyposażono go w sensory, które pozwalają mu widzieć, słyszeć, odczuwać dotyk, odróżniać ciemność od światła, mierzyć odległość i nie tylko. Język programowania używany przez robota to Scratch.
Cieszy nas fakt, że robota Photona skonstruowali absolwenci Politechniki Białostockiej.
Robot Photon jest pierwszym na świecie interaktywnym robotem, który rozwija się z dzieckiem, uczy logicznego myślenia, nowych technologii, podstaw programowania, szybkiego podejmowania decyzji, rozwijania pamięci. Zadaniem robota jest uczenie dzieci programowania.
Robot został zintegrowany ze smartphonem. Specjalna przygotowana aplikacja stawia przed użytkownikiem szereg zadań, związanych ze stopniową nauką programowania. Wyposażono go w sensory, które pozwalają mu widzieć, słyszeć, odczuwać dotyk, odróżniać ciemność od światła, mierzyć odległość i nie tylko. Język programowania używany przez robota to Scratch.
Cieszy nas fakt, że robota Photona skonstruowali absolwenci Politechniki Białostockiej.
Lubov Krupka
DYNIA
- 6
Na kolejnych zajęciach plastycznych mówiliśmy o zbiorach jesiennych. Uczniowie wykonali pracę pt.Dynia.
Paulina Czemerych
KAMPANIA "ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ"
- 7
Po raz kolejny odnieśliśmy sukces w Ogólnopolskiej Kampanii ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ 2022. Aż pięcioro uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienia w konkursie literackim NIE CZAS NA NUDĘ!.
Wyróżnione osoby to:
Magdalena Monach i Oliwier Okuniewski z klasy VB.
Gabriella Brancewicz, Martyna Stepaniuk i Michał Zajkowski z klasy VII A.
BRAWO!
22 listopada odbyło się uroczyste wręczenie nagród z udziałem Pana Burmistrza i Dyrektora naszej szkoły.
„Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Cieszymy się, że w tak trudnych czasach znaleźliście chęci, aby uczestniczyć w naszych konkursach. Bardzo to doceniamy.”
(Komisja Konkursowa ZTU 2022)
Małgorzata Kozak
Zdjęcia Anetta Mackiewicz
POEZJA ŹRÓDEŁ - Konkurs Recytatorski Prawosławnej Poezji Religijnej
- 3
Dnia 17.XI.2022 r. z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski, w Liceum Ogólnokształcącym z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce, w ramach spotkań z poezją w języku mniejszości narodowych odbył się Konkurs Recytatorski Prawosławnej Poezji Religijnej. Uczniowie recytowali wiersze i wychwalali Boga w językach: polskim, rosyjskim, białoruskim i ukraińskim. Szkołę Podstawową nr 2 reprezentowali następujący uczniowie:
Szymon Stepaniuk - IIc
Damian Pryczynicz - IIIa
Marlena Masalska - IIIb
Jakub Biryłko - IVa
Melania Surel - IVc
Jakub Aleksiejuk- Vb
Maria Aleksiejuk - VIIId
Uczestnicy zdobyli wyróżnienia i następujące miejsca w kategoriach:
klasy I-III - Damian Pryczynicz - wyróżnienie
Szymon Stepaniuk - wyróżnienie
klasy IV-VI- Jakub Aleksiejuk - II miejsce
Jakub Biryłko - III miejsce
Melania Surel - wyróżnienie
klas VII- VIII- Maria Aleksiejuk - wyróżnienie
Gratulujemy.
Anna Wawreszuk
ks. Marek Maciuka
KARTKI Z HISTORII NASZEJ SZKOŁY (5)
MLEKO ŁĄCZY POKOLENIA
Według dietetyków mleko dobroczynnie oddziaływuje na organizmy uczniowskie. Prawda ta, znana nie od dziś, miała i ma swoje zastosowanie w szkole. Akcja pojenia uczniów mlekiem ma swoją długoletnią tradycję.
Dzisiaj uczniowie klas I-VI otrzymują kartonik mleka i mogą w dowolnym miejscu i czasie je spożyć. Ale wcześniej rozprowadzanie płynnego nabiału miało bardziej zorganizowana formę.
Zacznę od tego, że hasło przewodnie akcji brzmiało "szklanka gorącego mleka w szkole". Oczywiście nikt nie korzystał ze szklanek. Uczniowie nosili do szkoły metalowe kubki, najczęściej przypięte do tornistrów. Mleko było odpłatne. Można było wybrać dwie opcje - samo mleko lub mleko z bułeczką.
A jak wyglądała dystrybucja? Przy naszej szkole do dziś stoi budynek, w którym zatrudnione panie gotowały mleko. W czasie porannych przerw dyżurni przynosili stamtąd wiaderko gorącego mleka i w szmacianym worku bułeczki, a następnie w klasie rozlewano mleko do kubków. Obowiązywało też posiadanie materiałowej serwetki, aby schludnie spożyć posiłek. Takie serwetki najczęściej były wykonywane na zajęciach praktyczno- technicznych.
Historia pokazuje więc, że mleko w szkole piją już kolejne pokolenia uczniów. Na zdrowie!Nela Szczuka (c.d.n.)
I miejsce w powiecie w tenisie stołowym uczniów klas ósmych
Chłopcy za naszej szkoły ponownie nie zawiedli... już 3 raz z rzędu... Tym razem w składzie: Jan Lewczuk kl.VIII C Hubert Pychner kl. VIII B Oskar Grygoruk kl.VIII C Piotr Jurczuk kl. VIII C zajęli I miejsce w powiecie w tenisie stołowym. Za sobą "pozostawili" SP 1 Hajnówka, SP3 Hajnówka, SP Dubicze Cerkiewne oraz SP Narewka.... OGROMNE GRATULACJE .
Bartosz Downarowicz