• Strefa Rodzica

          • Drodzy Rodzice i Uczniowie klas I-III SP. Od 18 stycznia jesteśmy w szkole – pracujemy w tradycyjny sposób, starając się zachować dystans społeczny w niezbędnej formie. Zgodnie z wytycznymi MEN pozwoliliśmy na wchodzenie do szkoły 1 rodzica z 1 dzieckiem. Rozwiązanie to powoduje jednak zbyt dużą ilość osób na korytarzach, tam gdzie uczą się dzieci. W związku z powyższym od poniedziałku 25 stycznia 2021 wprowadzamy w szkole Strefę Rodzica, która będzie zlokalizowana na holu (parterze) budynku głównego i obowiązuje Rodziców w godzinach 11:20 – 12:55. Rano Rodzic przyprowadzając dziecko do szkoły przyprowadza je do drzwi bocznych szkoły (w budynku B) i tam przekazuje pracownikom szkoły (uczeń sam przechodzi do szatni). Natomiast odbierając dziecko ze szkoły Rodzic oczekuje na nie w Strefie Rodzica. Bardzo prosimy o przestrzeganie tych zasad, ponieważ dzięki nim nasi młodzi uczniowie będą mieli więcej przestrzeni do przebierania się, a my zachowamy zasady przestrzegania dystansu społecznego.

            Z poważaniem

            Adam Chudek

          • Powrót do szkół po 18 stycznia i obiady

          • Drodzy rodzice i uczniowie

            Najprawdopodobniej klasy I-III wracają od 18 stycznia do szkoły. W związku z tym obowiązują w szkole te same procedury, które były od początku września. Jedyną zauważalną zmianą jest możliwość wchodzenia rodzica (jednego) z uczniem do szkoły. Również po odbiór ucznia.

            Ponieważ zawieszenie normalnego funkcjonowania szkoły nastąpiło w ciągu miesiąca Pani Intendentka przygotowała informację dotyczącą obiadów w szkole:

            Obiady w styczniu wynoszą 10 dni x 4 zł czyli 40 złotych. Dzieci, które miały wykupione obiady w listopadzie posiadają albo zwrot albo dopłatę w styczniu (jest to indywidualnie wyliczone dla każdego ucznia – lista poniżej). Każdy uczeń ma informację albo o Zwrocie albo o Dopłacie i finalnie na końcu saldo do zapłaty za obiady w styczniu. Osoby, które mają większy zwrot niż 40 zł, będą miały rozliczoną nadwyżkę w lutym 2021. Kartki obiadowe zostaną przekazane wychowawcom klas. Szczegółowe informacje dotyczące rozliczenia obiadow zostały wysłane Librusem.

            Adam Chudek

          • Wesołych Świąt

          • Szanowna Dyrekcjo, Drodzy Nauczyciele, Mili Pracownicy Szkoły, Kochani Rodzice, Uczniowie…

             W ten niezwykły, Świąteczny, choć niełatwy Czas chcemy się z Wami podzielić ciepłą myślą, dobrym słowem, uśmiechem oraz iskierką pamięci, która wysłana rozbłyśnie wiązką życzliwych promyków, która przy okazji zbudzi uśpionego na zapiecku świerszcza, by dźwiękiem swoich skrzypek ogrzał zmarznięte dłonie i serducha, która przywoła śnieżną zawieruchę za oknem i podsyci ciepło i światło domowego ogniska.

            Ślemy Wam wszystkim tyle siły, wiary i pogody ducha, ile noszą jej w sobie Anioły, tyle mieniących się w świetle świec białych płatków śniegu, by zdołały przykryć mięciutką pierzynką wszystkie troski i zmartwienia, tyle zdrówka, spokoju i miłości, ile pachnących igiełek rośnie na wszystkich choinkach świata.

            Życzymy Wam, by pod choinką znalazło się wielkie pudło przepełnione wzajemną życzliwością, z kokardą utkaną z niegasnącej nadziei i wciąż spełniających się marzeń.

                                                                                                                                                                            

            Uczniowie klasy V a wraz z Wychowawczynią

          • Życzenia

          • Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowe Roku 2021

            Całej Społeczności Szkolenj życzymy:

             

            Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

            składam najpiękniejsze życzenia

            pięknychi niezapomnianych chwil w gronie rodziny.

            Niech przyniosą one radość i wzruszenie

            oraz wzajemną życzliwość i optymizm

            w nadchodzącym Nowym Roku.

             

          • Dni wolne w szkole.

          • 7.01.2021 roku dniem wolnym od pracy w naszej Szkole zgodnie z zarządzeniem Dyrektora szkoły 24/2020 z dnia 15 grunia 2020 roku.

            24.12.2020 roku dniem wolnym od pracy w naszej Szkole za dzień 26 grudnia.

          • I love Christmas

          • Wczoraj , 16 grudnia odbył się szkolny konkurs online I love Christmas.

            Uczniowie klas IV-VI szukali kodu do sejfu. Mimo podanego nacobezu niektórym zadania poszły sprawnie, ale byli i tacy (na co zwracamy uwagę),że warto wczytywać się w polecenia i podążać zgodnie z instrukcjami.

            Jedno jest pewne misje u wszystkich zostały zakończone sukcesem i uśmiechem na twarzy.

            Ostatni slajd świadczący o dobrze wykonanym zadaniu wyglądał u wszystkich jednakowo.

            Panie od angielskiego dziękują za tak liczną frekwencje a oceny już powędrowały do e-dziennika.

            Katarzyna Adamczyk

            Katarzyna Kacprzak

            Anna Bowtruczuk

          • Bezpieczne ferie

          • W czwartek, 10 grudnia 2020 r. klasę 5B odwiedziła policjantka  - Pani Paulina. Lekcja oczywiście była zdalna, na Classroomie, co w niczym nie umniejszyło prezentacji tematu. Wręcz odwrotnie - uczniowie mogli jeszcze bardziej uświadomić sobie zagrożenia, jakie niesie wielka sieć - Internet. Pani Paulina poruszyła wiele wątków związanych z bezpieczeństwem dzieci, tak w domu, jak i w miejscach publicznych, w kontakcie z nieznajomymi, ale szczególnie akcentowała ostrożność wobec nieznajomych w sieci. Dzieci były bardzo zainteresowane i zaangażowane w rozmowę z Panią Pauliną. Po spotkaniu stwierdziły, że było ono bardzo potrzebne i pożyteczne.

            Krystyna Jakoniuk i kl. 5B

          • Klasa 5B pomaga ptakom przetrwać zimę

          • Śnieg, mróz, długa noc - to bardzo trudny czas dla naszych małych, skrzydlatych przyjacół. Wbrew pozorom, zimą całkiem sporo gatunków ptaków wybiera nasz kraj na przetrwanie najtrudniejszego czasu w roku. W lasach, na skwerach, w ogrodach możemy spotkać sikory, gile, jemiołuszki, dzięcioły, zięby, wróble, wrony i wiele, wiele innych gatunków. Ich kolorowe piórka i delikatne odgłosy ożywiają zmrożoną, zastygłą, szaro - białą krainę i dają nadzieję na rychłe nadejście wiosny. Ale póki to nastąpi, potrzebują naszej pomocy. Uczniowie klasy 5B postanowili zbudować i założyć podwórzowe ptasie stołówki. Na zdjęciach przedstawiamy kilka rodzajów karmników, od najprostszych, które można zrobić nawet bez pomocy dorosłych, do takich, przy których potrzebna jest pomoc taty. Prezentujemy krok po kroku wykonywanie karmnika licząc, że zarazimy czytelników i obserwatorów i cała nasza Placówka stanie się wielką ptasią jadłodajnią.

            Na zakończenie tylko dodam, że jeżeli ktoś zdecyduje się dokarmiać ptaki, czy inne zwierzęta, to powinien to robić cały czas, aż do wiosny, nie przerywając dosypywania pokarmu do karmika. Zwierzęta przyzwyczajają się do miejsca, a nawet pory karmienia. Wiosną odwdzięczą się nam pięknym śpiewem.

            Krystyna Jakoniuk i kl. 5B

          • Andrzejkowe CZARY MARY w klasie IVa.

          • Klasa IVa na godzinie wychowawczej z okazji Andrzejek wróżyła sobie w niecodzienny zakodowany sposób.

            Wróżby sprawiły wszystkim wiele radości, a niektórzy nawet dowiedzieli się kim zostaną w przyszłości.

            Zakodowane Andrzejki zostały przygotowane przez panią Annę Świć koordynatorkę Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować. Genial.ly.

            Marta Łukaszuk

          • Laureaci Międzynarodowego Konkursu Recytatorskiego Prawosławnej Poezji Religijnej „Poezja źródeł” – dziedzictwo kulturowe mniejszości narodowych w literaturze pięknej.

          • W dniach 5-19 listopada 2020 r. po raz XV z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i Całej Polski, w ramach Spotkań z poezją w języku mniejszości narodowych „Poezja Źródeł” odbył się Konkurs Recytatorski Prawosławnej Poezji Religijnej.

                        Konkurs został zorganizowany przez parafię prawosławną pw. Zaśnięcia NMP w Dubinach oraz doradcę metodycznego powiatu hajnowskiego. Ze względu na sytuację epidemiczną w tym roku Konkurs odbywał się w formie zdalnej.

                        Do Konkursu przystąpiło 84 uczniów szkół powiatu hajnowskiego (z Hajnówki, Białowieży, Orzeszkowa, Czeremchy, Dubin, Czyż) oraz z Białegostoku, Lublina, Radomia, a także z Wołkowyska i Kijowa.

                        W konkursie wzięli udział uczniowie z naszej szkoły:

            KL I-III

            I MIEJSCE – Anastazja Martyniuk, kl. III

            III MIEJSCE – Jakub Aleksiejuk, kl. III

            WYRÓŻNIENIE – Dominika Stepaniuk, kl. III

            KL IV-VI

            I MIEJSCE – Maria Aleksiejuk, kl. VI

            III MIEJSCE – Michał Zajkowski, kl. V

            Kl. VII – VIII

            III MIEJSCE – Paweł Aleksiejuk, kl. VIII

                        Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie zaprezentują swoje wiersze podczas projekcji filmu „Wieczór Prawosławnej Poezji Religijnej”, który zostanie wyemitowany na portalu Cerkiew.pl w dn. 29 listopada br. o godz. 15.00.

            Dziękujemy i gratulujemy.

            za

            http://parafiadubiny.pl/

            Anna Wawreszuk

            ks. Marek Maciuka

          • Godzina wychowawcza online

          • St. sierż. Paulina Pawluczuk-Kośko z hajnowskiej Policji odwiedziła dziś w ramach godziny wychowawczej online klasy IV b i VII a.

            Pogadanka dotyczyła przeciwdziałań demoralizacji oraz świadomego korzystania z Internetu.

            Oczywiście nie zabrakło czasu na dyskusje.

            Dziękujemy i zapraszamy ponownie.

            Katarzyna Kacprzak

            Anna Bowtruczuk

          • Innowacja Łączy nas kodowanie

          • W piątkowe popołudnia odbywają się zajęcia dla klas czwartych w ramach innowacji Łączy nas kodowanie.

            W listopadzie poznaliśmy Run Marco i Lightbot.

            Sophie (wybrana przez dziewczęta większością głosów) i Pan Żarówka pochłonęli nas do reszty!

            Dużo poziomów i mądrego kodowania.

            Na szczęście jest miejsce na pomyłki. W razie problemów z doborem odpowiedniego polecenia misję można rozpocząć od nowa!

            Anna Bowtruczuk

          • Podsumowanie konkursu plastycznego i warsztatów ikonograficznych

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym w związku z 200. rocznicą kanonizacji i 300. rocznicą otwarcia relikwii Św. Męcz. Gabriela Zabłudowskiego.

            Laureaci konkursu plastycznego SP2:

            I miejsce: Michał Zajkowski,

            II miejsce: Damian Pryczynicz,

            II miejsce: Jakub Biryłko,

            Wyróżnienie:
            Magdalena Łobuzińska,

                       W dniach 14 -19 września 2020 r. przy parafii Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Dubinach odbyły się warsztaty pisania ikon dla dzieci i młodzieży. 

                        Co warto zaznaczyć, uczestnicy warsztatów zgłębili nieznaną dotąd sztukę ikonografii. Dowiedzieli się, że przy pisaniu ikony,  obowiązują pewne kolejne czynności. Zatem na początku nakładali ciemne barwy, a później wszystko  rozjaśniali. Następnie  w odpowiedniej kolejności wykonywali takie elementy jak: twarz, włosy, tułów, a także tło oraz ramę, nimb, podpis. Praca ta wymagała cierpliwości, ponieważ każda nałożona warstwa farby musiała wyschnąć, dlatego gdy jeden element sechł, trzeba było  zajmować  się innym. Nakładając coraz to kolejne rozjaśnienie, udało się wydobyć rysy z pisanego oblicza Zbawiciela. Był to najtrudniejszy etap tworzenia ikony – trzeba było z uwagą używać farb. Uczestnicy poznali nie tylko sposób pisania ikony, ale też nową terminologię związaną z ikonopisarstwem, poznali znaczenie takich słów jak: sankir, blik, kowczeg czy olifa.

                        Warto zaznaczyć, że choć wszyscy pisali ikonę Chrystusa  to jednak każda ikona była inna, gdyż każdy z uczestników wkładał w nią cząstkę siebie -  wszyscy robili to po raz pierwszy! 

            Uczestnicy warsztatów ikonograficznych SP2:

            Maria Aleksiejuk

            Paweł Aleksiejuk

                      18 października miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „ŚWIĘTY MĘCZENNIK GABRIEL ZABŁUDOWSKI” oraz podsumowanie warsztatów ikonograficznych zorganizowanych przez parafię prawosławną p/w Zaśnięcia NMP w Dubinach. 

            za

            http://parafiadubiny.pl/warsztaty-ikonograficzne-w-dubinach/

            http://parafiadubiny.pl/podsumowanie-konkursu-plastycznego-i-warsztatow-ikonograficznych/

            Anna Wawreszuk

            ks. Marek Maciuka

          • Wyniki konkursu fotograficznego „Świątynia na wakacyjnej fotografii”

          • Udział i miejsca uczniów SP2 w konkursie:

            06-10-2020 r. jury pod przewodnictwem Zbigniewa Dzwonkowskiego oceniło zdjęcia zgłoszone do udziału w tegorocznym konkursie fotograficznym „Świątynia na wakacyjnej fotografii”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 im. dr. Kazimierza Ptaszyńskiego w Hajnówce. Dwadzieścioro dziewięcioro uczestników nadesłało 87 fotografii. W zgodnej opinii jurorów prezentowały one wysoki poziom. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

            I miejsce – Szymon Zieńkiewicz (Szkoła Podstawowa nr 3 z DNJB w Bielsku Podlaskim) za zdjęcie „Kościół świętych apostołów Piotra i Pawła w Reszlu

            I miejsce – Julia Mazuruk (Szkoła Podstawowa nr 3 z DNJB w Bielsku Podlaskim) za zdjęcie „Cerkiew grekokatolicka św. Jakuba Młodszego w Powroźniku

            I miejsce Maria Aleksiejuk (Szkoła Podstawowa nr 2 w Hajnówce) za zdjęcie „Monaster nad rzeką

            II miejsce – Aleksandra Wesołowska (Szkoła Podstawowa nr 3 z DNJB w Bielsku Podlaskim) za zdjęcie „Cerkiew prawosławna pw. Zaśnięcia Bogurodzicy w Szczawnem

            II miejsce Jakub Aleksiejuk (Szkoła Podstawowa nr 2 w Hajnówce) za zdjęcie „Sobór św. Trójcy nocą

            II miejsce Anna Moroz (Szkoła Podstawowa nr 2 w Hajnówce) za zdjęcie „Wśród tysięcy krzyży

            III miejsce Wiktoria Kuczko (Szkoła Podstawowa nr 2 w Hajnówce) za zdjęcie „Monaster Dziewicy Skiadenis na Rodos

            III miejsce Liwia Charytoniuk (Szkoła Podstawowa nr 2 w Hajnówce) za zdjęcie „Złota godzina

            III miejsce – Anastazja Wasiluk (Niepubliczna Szkoła Podstawowa św. św. Cyryla i Metodego w Białymstoku) za zdjęcie „Cerkiew w Starym Korninie

            III miejsce – Jan Konachowicz (Szkoła Podstawowa nr 33 w Lublinie) za zdjęcie „Cerkiew w Suchowolcach

            III miejsce Piotr Wiszniewski (Szkoła Podstawowa nr 2 w Hajnówce) za zdjęcie „Zielone Półksiężyce

            III miejsce Anna Rusinowicz (Szkoła Podstawowa nr 2 w Hajnówce) za zdjęcie „Złota cerkiew

            III miejsce – Aleksandra Lunda (Szkoła Podstawowa w Dubiczach Cerkiewnych) za zdjęcie „Mój drugi dom

            III miejsce – Maja Nikołajuk (Szkoła Podstawowa nr 3 z DNJB w Bielsku Podlaskim) za zdjęcie „Cerkiew pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła

            III miejsce Magdalena Romańczuk (Szkoła Podstawowa nr 2 w Hajnówce) za zdjęcie „Cerkiew św. Jana Teologa w Chełmie

            III miejsce Igor Zagrzywiec (Szkoła Podstawowa nr 2 w Hajnówce) za zdjęcie „Cerkiew Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku

            autor i zdjęcia: Ks. Mariusz Jurczuk

            za: https://sp3hajnowka.edupage.org/news/

             

            ks. Marek Maciuka

             

          • SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjnym WOLNE DZIECKO organizowanym przez Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki w Białymstoku. Głównym zadaniem tego projektu było przygotowanie pracy konkursowej (literackiej lub plastycznej) na temat: Czym jest dla Ciebie niepodległość?

             

            Dwoje uczniów z klasy VIII B otrzymało najwyższe wyróżnienia w kat. IV – VIII:

            Małgorzata Romaniuk – I miejsce

            Mateusz Pleskowicz – III miejsce

             

             

            Krótka informacja konkursowego jury:

            Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie „Czym jest dla Ciebie niepodległość?”. Jako Teatr jesteśmy niezwykle dumni, że młodzież tak chętnie zaangażowała się w rozważania na temat wolności. Wszystkie prace były piękne i bardzo kreatywne, a ich poziom naprawdę wyrównany. Konkursowe zmagania pokazały, że autorzy prac są bardzo utalentowani artystycznie. Liczymy na to, że młodzież będzie rozwijała swoje pasje i zainteresowania, których namiastkę mogliśmy zobaczyć nie tylko w pracach plastycznych, lecz także literackich.”

             

             

            Zwycięskie prace zostaną wykorzystane w spektaklu WOLNE DZIECKO  w reżyserii Mateusza Sacharzewskiego jako element wizualizacji. Najciekawsze prace konkursowe zostaną zaprezentowane w przestrzeni teatralnej 10 listopada 2020 r. podczas premiery spektaklu.

             

            Nagrodzeni uczniowie wyrazili zgodę na publikację prac konkursowych na stronie naszej szkoły.

             

             

            Wolne dziecko - Mateusz Pleskowicz

            Tyś nie największa ze wszystkich państw,

            A jednak wiele mocarstw się o Ciebie biło,

            Ty zawsze wychodziłaś zwycięsko.

            Wiele osób zna Twoją historię.

            Jako garstkę niepełnych informacji.

            Jednak żadna opowieść nie odda bólu, który wtedy przeszłaś.

            Walka o Ciebie pozostawiła wiele blizn,

            Które niewidoczne są gołym okiem,

            Takich, które tylko baczny obserwator

            Lub ktoś wielce czuły dostrzec może.

             

            Teraz,

            Gdy już POLSKA jest wolnaI

            nie trzeba się bać ,

            Ani żyć w strachu, który niegdyś był codziennością

            Dla naszych przodków.

            Teraz jest Wolność, Niepodległość.

             

            Niepodległość dla każdego inne ma znaczenie

            Dla uczonego stan, a dla mnie?

            Dla mnie jest to  wolność.

            Wolność zapewniająca możliwość

            Zdobywania wykształcenia w moim ojczystym języku,

            Możliwość kupna naszych polskich produktów.

            Dla mnie niepodległość jest życiem spokojnym.

            Życiem bez strachu.

             

             

            Droga do niepodległości - Małgorzata Romaniuk

            Niepodległość - jedno słowo

            a  znaczy tak wiele...

            wyzwoleni spod zaborów

            zostawieni z niczym

            tylko na nagrobkach

            kilka palących się zniczy.

            Polska Niepodległa

            marzenie rodaków,

            te wszystkie zgony

            to za nas Polaków.

            Jesteśmy nimi i być będziemy

            i  nigdy dumy się nie wyzbędziemy.

            Żołnierze walczyli

            i dzielnie ginęli,

            i w każdej chwili

            w obronie stanęli.

            Nikt w to nie wierzył.

            Lecz oto Ona

            nasza Polska wywalczona...

            Niepodległość jest dla mnie wyjątkowa,

            to ona

            wprowadziła do ojczyzny wolność słowa,

            to ona

            pozwoliła Polsce być na mapie

            i to ona

            nas stworzyła.

             

             

            Gratulujemy zwycięzcom!

             

            Małgorzata Kozak

          • Obiady listopad 2020

          • STOŁÓWKA SZKOLNA - OBIADY Listopad 2020

            (w związku z pracą zdalną szkoły od 9.11.2020 informacje dotyczące rozliczenia obiadów za listopad i grudzień 2020 będą publikowane na stronie szkoły pod koniec listopada)

            Szanowni Rodzice opłaty za obiady od roku 2020 mają być dokonywane tylko przez konto szkoły. (w związku z obostrzeniami związanymi z stanem epidemiologicznym i minimalizacją osób które przebywają w szkole)

            Konto szkoły na które prosimy dokonywać wpłat to:

            34 1020 1332 0000 1402 0706 1957

            Jako tytuł należy wpisać: opłata za obiady, miesiąc rok, imię nazwisko dziecka oraz klasa

            Przykładowo:

            opłata za obiady listopad 2020 Janusz Nowak klasa IIa

             

            Cena obiadu pozostaje 4zł. W tym roku nie będzie można wykupić samej zupy. Można kupić tylko obiad cały. W miesiącu listopadzie jest to 16 dni x 4zł = 64 zł. Jest to cena za listopad po odliczeniu 27,28,29 i 30 października dla uczniów klas I-III.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce
      • tel. 85-682-28-66 fax: 85-682-28-66 wew. 118
      • 17-200 HAJNÓWKA ul. Wróblewskiego 2 Poland
      • Nabywca: Gmina Miejska Hajnówka ul. Aleksego Zina 1 17-200 Hajnówka NIP 603-00-06-341 Odbiorca: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły ul Wróblewskiego 2 17-200 Hajnówka
    • Logowanie