Wspaniałych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze oraz wielu szczęśliwych dni w nadchodzącym 2022 roku oraz szampańskiej zabawy sylwestrowej
Życzy Dyrekcja SP2
Wspaniałych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze oraz wielu szczęśliwych dni w nadchodzącym 2022 roku oraz szampańskiej zabawy sylwestrowej
Życzy Dyrekcja SP2
To już kolejne półrocze, w którym zaskakują nas nieprzewidziane niespodzianki. Najgorszą jest przymusowy pobyt w domu połączony z nauką zdalną. Chyba żadne dziecko tego nie lubi. Chyba każde dziecko woli chodzić do szkoły, spotykać się z rówieśnikami i rozmawiać ze swoimi nauczycielami wprost, oko w oko. Mając na uwadze niespodziewane, staramy się łapać każdą chwilę w szkole i ciekawie ją wykorzystać. Na lekcje wychowawcze zapraszaliśmy panią, która pokazała nam jak samodzielnie można wykonać piękną i niepowtarzalną laurkę, kartkę świąteczną. Wystarczy tylko mieć dobre chęci i kilka kolorowych bibułek, wstążek, tasiemek, klej, nożyce, no i fajny pomysł w głowie. Innym razem wspólnie, klasowo, produkowaliśmy wręcz ozdoby świąteczne. Dzieci pracowały na lekcji i przychodziły na przerwach, a także zabierały pracę do domu - bo było jej dużo. Efekt widać w sali nr 44. Podczas prac plastycznych, a także w codziennym funkcjonowaniu dzieci w szkole, powstaje sporo śmieci. Dzieci zaproponowały, aby zacząć je segregować, wówczas niektóre odpady mogą otrzymać drugie życie w recyklingu. I tak - wykonaliśmy 3 kolorowe pojemniki, do których wrzucane są już posegregowane odpady. To tylko niektóre nasze pomysły na zagospodarowanie godziny wychowawczej i wolnego czasu na przerwach. Polecamy
Klasa 6B z wychowawczynią Krystyną Jakoniuk
Dzieci w świetlicy oczekują Mikołaja i stworzyły ciekawe prace, które zawędrowały na wystawę w świetlicy.
Paulina Czemerych
Opublikowała E. Jabłońska
Świetliczaki postanowiły ze zgromadzonych szyszek leśnych wykonać kolorowe podstawki na świeczkę, które umilą im zimowe, długie wieczory.
Paulina Czemerych
Opublikowała E. Jabłońska
7 grudnia br. w Białymstoku odbyła się uroczysta gala wręczenia statuetek i dyplomów laureatom konkursu Wolontariusz Roku/Koordynator Roku. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Okno na Wschód.
Szkolny Wolontariat Dwójki wraz z opiekunkami został nagrodzony.
Gratulacje wszystkim zaangażowanym w szkolnym wolontariacie. Oby tak dalej!
Anna Bowtruczuk
Małgorzata Wiszniewska
Pewnego listopadowego poranka wybraliśmy się do Białegostoku.Wycieczkę zaczęliśmy od wizyty w Jumper Parku.Po wykonaniu rozgrzewki pod okiem instruktorów, wypróbowaliśmy naszą sprawność fizyczną na trampolinach, gąbkach, wymiataczu i innych atrakcjach Parku. Po doładowaniu naszej energii w McDonald's obejrzeliśmy film "Venom 2" w kinie Helios.Ostatnim wyzwaniem dnia był laserowy paintball i pokoje zagadek w Escape Room. Mimo zmęczenia, w dobrych humorach wróciliśmy do Hajnówki.
Klasa VIIc i opiekunki: M.Szumarska, K.Sirocka
Dziś klasę Va odwiedził niecodzienny gość...św. Mikołaj :) Długo wyczekiwany i trochę przed czasem ;)
Aby dostać prezent trzeba było "wkupić się w jego łaski" - opowiedzieć dowcip, zaśpiewać kolędę, narysować coś związanego ze świętami. Pomysłów było mnóstwo ale też śmiechu co nie miara :)
Mikołaju, odwiedź nas za rok! Będziemy bardzo grzeczni!!!
Klasa Va wraz z wychowawczynią.
4 listopada uczniowie klasy VA na chwilę zamienili się w kucharzy :)
Sześć prężnie działających grup stworzyło przepyszne przekąski. Dawid M. zrobił owsiane ciasteczka według własnego przepisu. Dziewczyny Anastazja,Zuzia i Amelka wyśmienitą sałatkę owocową. Dawid K. przepyszne tortille, a Piotrek smakowitą sałatkę z kurczakiem. Szymon, Filip i Mateusz przygotowali przepyszną chińską sałatkę. Martyna,Agata i Magdy upiekły perfekcyjne gofry. Olga i Martyna zrobiły bardzo smakowite tosty. Na koniec oczywiście nastąpiła degustacja . Wszystko wyszło przepyszne i na pewno w najbliższym czasie powtórzymy takie zajęcia.
Zapraszamy do galerii.
M. Łukaszuk
WF do góry nogami w Strefie Wysokich Lotów to był strzał w 10! Uczniowe pod opieką wykwalifikowanych trenerów mieli okazję poznać podstawy akrobatyki. Gąbki, ścianka wspinaczkowa, trampoliny były niezłą próbą naszych sił! Po szaleństawch była chwila na wytchnienie w McDonald's i w kinie Helios podczas seansu filmu "Wilk, lew i ja".
Mamy nadzieję, że szybko powtórzymy wspólny wyjazd :)
M. Łukaszuk, U. Skalska.
Szklany ekran dla wielu dzieci stał się jedynym źródłem wiedzy o świecie – niestety, wiedzy, która jest płytka, pozbawiona głębszych przeżyć i niewymagająca zaangażowania intelektualnego. Dzieci czytają coraz mniej – to jest fakt bezsprzeczny. Niektórzy uczniowie czytają pod przymusem i to tylko fragmenty lektur zadanych w szkole. Większość wybiera książeczki cienkie albo komiksy. Nierzadko powodem niechęci do czytania książek jest kiepska technika czytania. Kiedy chce się sprawnie i szybko czytać, a przy tym nie stracić nic z przeczytanej treści, najlepiej czytać jak najwięcej w myśl zasady: „Praktyka czyni mistrza”. Dlatego szczególnie zależy nam – nauczycielom bibliotekarzom - na najmłodszych czytelnikach. Bo „czym skorupka za młodu nasiąknie...”
W związku z tym 18 listopada 2021r. bibliotekę szkolną SP nr2 odwiedzili pierwszoklasiści wraz ze swoimi wychowawczyniami. Celem tej wizyty było uroczyste pasowanie ich na czytelników biblioteki i wprowadzenie w świat samodzielnej lektury książek. Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania biblioteki, czyli czytelni i wypożyczalni. Następnie dzieci obejrzały inscenizację „Kto mieszka w książeczkach” przygotowaną przez uczniów klas VIIa i VIIc. Pierwszaki z łatwością rozpoznawały postacie z bajek prezentowane w inscenizacji. Od Książki, królowej biblioteki, dowiedziały się jak należy obchodzić się z książkami, żeby nam dłużej służyły. Następnie złożyły przyrzeczenie o treści:
”My, uczniowie pierwszej klasy
tobie Książko przyrzekamy,
że szanować cię będziemy,
krzywdy zrobić ci nie damy.
Obowiązków czytelnika
będziemy przestrzegać skrzętnie
i z twych rad i twych mądrości
korzystać zawsze chętnie.”
I tak oto uczniowie klas pierwszych zostali pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki.
Na zakończenie wizyty dzieci wybrały sobie książeczki do samodzielnego czytania dostosowane do ich możliwości i dowiedziały się, jak wypożycza się książki i kiedy je się oddaje. Spotkanie zwieńczył cukierkowy poczęstunek.
n-l bibliotekarz: Ewa Jabłońska
W dniu 29 października 2021r., uczniowie klas VIII wraz z doradzcą zawodowym Joanną Panasiuk oraz wychowawcami: Iwoną Sadowską-Łomaszkiewicz, Moniką Rybitwą i Katarzyną Kacprzak w ramach doradztwa zawodowego uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej. Odwiedzili firmę PRONAR w miejscowości Narew.
Celem wycieczki było uświadomienie uczniom rangi prawidłowego wyboru zawodu oraz zapoznanie ich z organizacją i funkcjonowaniem zakładu pracy.
Podczas spotkania Pani Joanna Żuk opowiedziała z zaciekawieniem o działalności firmy . Uczniowie dowiedzieli się m.in. jakie predyspozycje trzeba posiadać, by wykonywać różne zawody a także jakie jest zapotrzebowanie na rynku pracy.
Wycieczka zawozdoznawcza była doskonałą okazją do bliższego poznania profesji takich jak spawacz, konstruktor, przedstawiciel handlowy, a także kelnarka czy pomoc kuchenna . Dzięki niej młodzież uświadomiła sobie jak ważne w tych zawodach jest bycie chociażby kreatywnym, spostrzegawczym, dokładnym, gotowym do ciągłego rozwoju.
Składamy serdeczne podziękowania firmie Pronar za miłe przyjęcie i chęć współpracy ze szkołą.
Joanna Panasiuk
Szkoła Podstawowa nr 2 w bieżącym roku szkolnym przyłączyła się do II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu czytających na przerwie. Wydarzenie to odbyło sie w naszej szkole 28.10.21r. Akcję zorganizowała i rozpropagowała Biblioteka Szkolna z pomocą Samorządu Uczniowskiego. Wzięło w niej udział 187 uczniów z klas I-VIII wraz ze swoimi nauczycielami. Celem akcji była: promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska lokalnego, zachęcanie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu, zachęcanie do odwiedzania bibliotek oraz pokazanie uczniom, że czytanie może być ciekawe. W klasach I-III dzieciom czytały starsze uczennice, natomiast w klasach starszych młodzież czytała samodzielnie. Spora część uczniów dzięki tej akcji odwiedziła bibliotekę w poszukiwaniu ciekawej książki. To bardzo dobry znak!!!
n-l bibliotekarz: Ewa Jabłońska
Mini fotorelacja
Na terenie Hajnówki, w dniu 23 października odbyło się wydarzenie: Piknik Edukacyjny, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce. Współorganizatorem był Białowieski Park Narodowy.
Wydarzenie odbyło się w ramach podsumowania bloku projektów, realizowanych wspólnie przez placówki przedszkolne i szkolne oraz Białowieski Park Narodowy, pod hasłem „Zielona Hajnówka".
Rok 2021 jest rokiem jubileuszowym, zarówno dla Hajnówki (mija 70 lat od nadania praw miejskich miastu), jak też dla Białowieskiego Parku Narodowego (100 lat objęcia obszarów przyrodniczych ochroną rezerwatową). Dla uczczenia święta zorganizowano 10 jubileuszowych zestawów promocyjnych. Zielona Hajnówka realizowana była we współpartnerstwie Urzędu Miasta i Białowieskiego Parku Narodowego oraz placówek szkolno-wychowawczych.
Sobotni Piknik Edukacyjny rozpoczęła urodzinowa gra terenowa. Zabawa polegała na odwiedzeniu siedmiu stanowisk. Na każdym z nich gracze wykonywali jedno zadanie składające się z aktywności intelektualnej i ruchowej. Po ich zaliczeniu przechodzili do kolejnego punktu (instytucji). Uczestnicy posiadali kartę gry, na której zaznaczane były punkty oraz miejsce na zaliczenie aktywności. Poruszali się po trasie w ustalonej kolejności, bądź wybierając je losowo. Po prawidłowym wykonaniu zadania każdy uczestnik dostawał przypinkę z logo instytucji zaangażowanych w grze. Zespoły składały się z uczniów, były też zespoły rodzinne. W teren wyruszyło około 100 uczestników w ok. 20 zespołach.
Miasto jest głównym bohaterem gry. Urodzinowa gra była takim spojrzeniem na przestrzeń miejską, jakie miało zachęcić do twórczych działań, zabawy i przyjrzenia się ważnym instytucjom, którym patronuje miasto (Park Wodny). Uczestnicy zdobywali nowe informacje, nie tylko poprzez słuchanie, pisanie, oglądanie (HDK), lecz także przez działanie i przeżywanie (OSIR). W jednych stanowiskach zanurzali się w przeszłość miasta, poznawali historię ważnych ludzi (Biblioteka). Inne zadania odnosiły się do współczesnego oblicza Hajnówki (Urząd Miasta). Pracownicy BPN i wolontariusze rozmawiali z uczestnikami o 100 urodzinach Parku, o tym, co Park chroni i jak duża jest w nim różnorodność biologiczna. Na koniec czekały niespodzianki: worek z nagrodami oraz bigos z kiełbaskami, herbata, wata cukrowa.
A wszystko to dzięki staraniom nauczycieli i pracowników ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce . Udział w grze dał szansę poznania ciekawych miejsc w naszym mieście w niecodzienny sposób.
Wielkie podziękowania należą się wolontariuszom (27!) ze Szkolnego Wolontariatu Dwójki: którzy w sposób zrozumiały, bliski i własny przekazywali fakty z przyrody, historii i kultury.
Po zakończeniu gry terenowej przyszła kolej na prezentację wyników pracy nad projektami realizowanymi we współpracy z Białowieskim PN. Jakie działania projektowe zostały podjęte przez przedszkolaków, dzieci i młodzież ze szkół dla uczczenia 70.tych urodzin Hajnówki?
Dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 5 przygotowały prezentację o tym, jak ważne są drzewa w mieście. Było to artystyczne podsumowanie projektu realizowanego w tej placówce, w wyniku którego m.in. około 100 dzieci z oddziałów 5 i 6 latków uczestniczyło w serii zajęć terenowych w Hajnówce, ucząc się i poznając sędziwe drzewa w mieście i ich znaczenie dla przyrody. Dodatkowo dzieci z rodzicami po wyszukaniu drzew głosowali na najpiękniejsze. Wybrano też trzy drzewa, dla których przygotowano formalne wnioski o wpis do ewidencji drzew pomników-przyrody.
Grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce przygotowała poruszający montaż muzyczno-poetycko-słowny o Hajnówce. Efekt wielu tygodni pracy i ćwiczeń doceniła publiczność gromkimi brawami.
Sam Piknik Edukacyjny był zwieńczeniem zaangażowania Szkoły Podstawowej nr 2, a jego integralną częścią była terenowa gra urodzinowa przygotowana specjalnie na tę okoliczność. Wszystko to w ramach uczestnictwa placówki w projekcie LOWE (Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji to SP2).
Szkoła Podstawowa nr 3 zaprezentowała rezultat wielu zaangażowanych spacerów rodzinnych, szkolnych po najbliższej okolicy. Opracowali i wydali folder: Na 70 lecie Hajnówki o 70 powodach (miejscach) wartych odwiedzenia w rejonie szkoły na Judziance. Uczennice z Trójki przypomniały też o warsztatach dla nauczycieli na pobliskich Górniańskich Łąkach. Więcej informacji: folder i szczegółowy opis wycieczek z kodami QR na stronie szkoły.
Na zakończenie, w części artystycznej, zaprezentowały się zespoły z Hajnowskiego Domu Kultury: Mażoretki oraz Daria z Studia Piosenki Estradowej.
W samym amfiteatrze hajnowianie odwiedzali stoiska Fundacji Oni to My, namiot z wyrobami Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej. Był też kiermasz i loteria fantowa dla Rahimka, a w krwiobusie oddano krew zostawiając Dar Serca Gabrysiowi Teterdynko. Tor przeszkód oraz prezentacje wozów strażackich przygotowali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym pracownikom z instytucji uczestniczących w Pikniku: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły , Szkoła Podstawowa nr 3 im. dr Kazimierza Ptaszyńskiego, Przedszkole nr 5 (ul. Reja), Hajnowski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, Park Wodny, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miasta .
Ja serdecznie dziekuję każdemu z SP2 kto doradził,pomógł i wsparł.
Nie chciałabym pominąć absolutnie nikogo z nazwiska a jest tego trochę.
Ogromnie dziękujemy również naszym sponsorom:
-Auto Myjnia Ręczna Hajnówka ul. Białostocka 5E,
-Naleśniki i... (Park Wodny w Hajnówce) ul. 3-Maja 50
-Piekarni Podolszyńcy.
Koordynator LOWE.
Obiady w listopadzie
Obiady w miesiącu listopad 2021 wynoszą 80,00 zł.
W klasach 3b,3c,4a,4b,5a,5c,6b,7b wynoszą 60,00zł
Z okazji 70 rocznicy nadania praw miejskich Hajnówce i setnej rocznicy objęcia ochroną przyrody w Białowieskim Parku Narodowym dzieci i młodzież wraz z opiekunami z Hajnówki zapraszamy na Piknik Edukacyjny i grę miejską.
W formie Pikniku Edukacyjnego podsumowane zostaną projekty przyrodniczo-historyczne realizowane przez placówki wychowawczo-oświatowe pod wspólnym hasłem: Zielona Hajnówka. Tytuł i tematyka „Urodzinowej Gry Terenowej" nawiązuje do dwóch jubileuszy: 70-tej rocznicy nadania praw miejskich Hajnówce i 100 lat ochrony przyrody Białowieskiego Parku Narodowego.70 Rocznica uzyskania praw miejskich Hajnówki to nie tylko okazja do przypomnienia przeszłości, ale też okazja do aktywizacji teraźniejszości i myślenia o naszej wspólnej przyszłości. Do współorganizacji gry miejskiej włączyły się instytucje, które mają wpływ na kształtowanie postaw dzieci i młodych ludzi. Gospodarze kolejnych przystanków pokażą, że w naszym mieście dzieje się wiele, a dziać się może jeszcze więcej dzięki współpracy poszczególnych interesariuszy/podmiotów.
Organizatorem Pikniku Edukacyjnego jest Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce. Współorganizatorem jest: Białowieski Park Narodowy.Partnerami wydarzenia są: Miejska Biblioteka Publiczna, Hajnowski Dom Kultury, Park Wodny, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Państwowa Straż Pożarna .Głównym sponsorem Pikniku Edukacyjnego i Gry Miejskiej jest Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce.
Plan wydarzenia Pikniku Edukacyjnego 23 października 2021 r.:1. gra miejska - w godzinach 9:00-11:30 start i meta w amfiteatrze miejskim w parku2. Piknik Edukacyjny - od godz. 12:00 w amfiteatrze miejskim.Program:1. otwarcie wydarzenia2. prezentacja wyników projektu realizowanego przez dzieci z Przedszkola nr 5 w Hajnówce; występ artystyczny dzieci3. prezentacja wyników projektu realizowanego przez uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Hajnówce; występ artystyczny4. prezentacja wyników projektu realizowanego przez uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Hajnówce5. podsumowanie wyników gry miejskiej6. zakończenie wydarzenia
OPIS GRY MIEJSKIEJTrasa gry miejskiej obejmie centrum miasta. Uczestnicy będą odwiedzać wszystkie punkty w wyznaczonej na starcie kolejności. W każdym z 7 punktów czekać na nich będą wolontariusze z opiekunem ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce z dwuczęściowym zadaniem przygotowanym im przez instytucję - gospodarza.Udział w grze jest bezpłatny. Gra jest zespołowa. Każdy zespół/drużyna składa się z 2-4 osób. Minimalny wiek uczestników gry to 5 lat. W każdej drużynie musi być przynajmniej jedna osoba pełnoletnia i jedna niepełnoletnia. Z osób pełnoletnich zespół wybiera lidera, który ma obowiązek wypełnić dokumenty związane z grą. Każda drużyna, która ukończy grę, otrzyma nagrody (pakiet gadżetów).Jak zapisać drużynę?W karcie zgłoszenia należy podać następujące dane:1. nazwę szkoły - placówki lub nazwę zespołu,2. imię i nazwisko lidera zespołu (osoby zgłaszającej - pełnoletniej),3. liczbę uczestników zespołu (od 2 do 4), numer telefonu kontaktowego.Zgłoszenia należy przesyłać na adres e-mail: sph_nr2@poczta.onet.pl do dnia 22 października do godz. 9.00. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia drużyn możemy również dokonać na stracie gry (do wyczerpania liczby miejsc w grze - maksymalnie 100 drużyn lub do godziny 9:15). Odbiór kart do gry miejskiej i zarejestrowanie drużyny będzie możliwe w godz. 8.30-9:15 w punkcie startowym gry w amfiteatrze w Parku Miejskim. Szczegółowe informacje uczestnicy otrzymają na starcie, w regulaminie gry otrzymanym wraz z kartą gry.Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce i na stronie wydarzenia na Facebook'u.
Pytania związane z grą i wydarzeniem należy kierować na adres:
Na wydarzenie serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców Hajnówki!
Nowa galeria Świetliczaki robią jeże... została dodana do albumu fotograficznego
Jeż Idzie,idzie jeż ten cudowny zwierz.Nóżkami tup,tup i pod listek siup. Paulina Czemerych
Nowa galeria Jesień... została dodana do albumu fotograficznego
W świetlicy szkolnej dominuje tematyka jesienna. W ramach tej tematyki uczniowie wykonywali różne prace. Paulina Czemerych
30 września przy jesiennej aurze klasa VIIA wybrała się na rajd ścieżką rowerową nad zalew BACHMATY. Po drodze zatrzymaliśmy się w kilku uroczych miejscach celem uzupełnienia płynów. Po dotarciu na miejsce już czekały na nas rowerki wodne. Krótki instruktaż korzystania ze sprzętu oraz zasady bezpieczeństwa przedstawił nam pan Piotr, po czym ruszyliśmy odkrywać uroki zbiornika wodnego. Zaraz po tym czekało na nas ognisko, herbatka, słodkie ciastka z okazji Dnia Chłopaka oraz pieczenie kiełbasek. Dopełnieniem wycieczki była gra w „Zaklepańca” wśród krzewów i drzew, gdzie mogliśmy się wykazać szybkością, strategią i sprytem. Pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną, podczas której przed samą Hajnówką spotkał nas jesienny deszczyk. Rajd uważamy za udany. Zdjęcia na fb szkoły.
Klasa VIIA z opiekunami: J. Kierdelewicz i K. Sirocka
Rozpoczynamy nową akcję czytelniczą "Czytanie ma głos"
Biblioteka szkolna przy współpracy z Biblioteką Pedagogiczną CEN w Białymstoku oraz Towarzystwem Nauczycieli Bibliotekarzy rozpoczyna nową akcję czytelniczą "Czytanie ma głos" !!!
Celem akcji jest zachęcenie do głośnego czytania dzieciom, rozwijanie zainteresowań czytelniczych klasyką literacką oraz promowanie literatury na wolnych licencjach dostępnej na portalu „Wolne Lektury”.
Co czytamy ?
Każdego roku z portalu "Wolne Lektury" będą wybierane dwa nazwiska pisarzy. W tym roku - Joanna Papuzińska (klasy I - III) i Henryk Sienkiewicz (klasy IV - VI).
Adresaci
Uczniowie szkół podstawowych Białegostoku i powiatów: białostockiego, bielska podlaskiego, hajnowskiego, monieckiego, siemiatyckiego, sokólskiego.
Harmonogram
Inauguracja online - 29.09.2021 r. (w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania). Odczytane zostaną utwory:
W dniach 1-30 października utwory literackie powyższych autorów będą czytane w szkolnej bibliotece.
Prosimy o pobranie linków do poniższych filmów i wyświetlanie ich w dniu 29 września uczniom w klasach.
Czytanie ma głos - klasy I-III
Czytanie ma głos - klasy IV-VI
Nieprzypadkowo temat dotyczący czytania na głos poruszamy teraz. 29 września, czyli już w najbliższą środę, obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tego powodu szczególnie warto promować zarówno czytelnictwo, i czytanie na głos, które – jak wskazują wyniki badań – jest skuteczną formą zapamiętywania. Pamiętajmy również o tym, że przykład płynący z góry, czyli czytający na głos dorośli, będzie wstępem do sukcesu promowania czytelnictwa wśród młodzieży i dzieci.
Nauczyciel bibliotekarz Ewa Jabłońska
Nowa galeria Jesienne drzewa i... została dodana do albumu fotograficznego
Jesienne drzewa
Na zajęciach w świetlicy dzieci wykonały kolorowe drzewa w barwach jesiennych.
W ramach zajęć o grzybach dzieci wykonały Muchomorki, które udekorowały salę.
Paulina Czemerych
Powered by aSc EduPage