Nowa galeria Dzień Kolorowej Skarpetki w 7B została dodana do albumu fotograficznego
Dzień Kolorowej Skarpetki w 7B
- 4
Wielkanocne życzenia od klasy I a
Honorowy patronat Wojewody Podlaskiego
Miło nam poinformować, że organizowane przez nas konkursy związane z jubileuszem 70-lecia miasta Hajnówka otrzymały honorowy patronat Wojewody Podlaskiego.
"SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO"
- 7
19 marca w klasach I-III odbył się Dzień Zdrowej Żywności pod hasłem: "Smacznie, zdrowo, kolorowo!" Uczniowie wspólnie przygotowali posiłki dbając o to , aby były nie tylko smaczne, ale i zdrowe. Smakowite śniadanie poprzedzone było dawką wiedzy o żywieniu, witaminach oraz ich wpływie na zdrowie człowieka. Było więc zdrowo i pysznie!
Marta Czurak
DZIEŃ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI W KLASIE I C
- 5
PATYCZKOWE KARMNIKI
W świetlicy jest mnóstwo materiałów do prac plastyczno-technicznyc.Szczególną uwagę uczniów zwróciły drewniane, kolorowe patyczki, które posłużyły w wykonaniu pracy plastycznej-karmnik.
Paulina Czemerych
"PISANKI"
- 3
W świetlicy uczniowie przygotowują się do Świąt Wielkanocnych i wykonali pisanki ozdabiając je według własnego uznania.
Paulina Czemerych
ŚNIADANIE DAJE MOC KLASIE 4 A
- 5
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
Dziś uczniowie klasy IVa na godzinie wychowawczej mieli okazję zaprezentować swoje ulubione śniadanie oraz opowiedzieć o zdrowym odżywianiu.
Marta Łukaszuk
Wehikułem czasu po … radość i sukces.
Co roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskiej kampanii ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ. Zadaniem uczestnika tegorocznej edycji było wykonanie pracy plastycznej lub literackiej na temat: „Wehikuł czasu. Mój najszczęśliwszy dzień!”. Należało zaprezentować dowolny dzień z przeszłości lub przyszłości, który według wyobraźni i kreatywności uczestnika konkursu był wyjątkowy (spotkanie, miejsce, osoba).
Kampania i jej edukacyjno – profilaktyczny charakter cieszy się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz uczniów z całej Polski. Konkursowe jury w każdej edycji otrzymuje kilka tysięcy prac.
Od ponad 15 lat jesteśmy z kampanią! Promujemy profilaktykę, wdrażamy zaproponowane hasła i działania, wysyłamy prace konkursowe i … liczymy na kolejny sukces.
Ten rok - mimo wielu przeszkód - nie powstrzymał nas od aktywności. Drzemie w nas ogromny potencjał twórczy, kreatywność, zapał i chęć działania. Szkoda by było nie pokazać tych mocnych stron całej Polsce i konkursowemu jury. Przygotowaliśmy prace, wysłaliśmy i cieszyliśmy się z dobrze wykonanego zadania. Na wyniki trzeba było, niestety, poczekać. Nie ogłoszono ich we wrześniu, ale dopiero w styczniu tego roku. Wiadomo, z jakiego powodu - takie czasy.
Jest sukces ! 😊
Michał Zajkowski został laureatem kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2020.
Tytuł laureata oraz nagrodę główną otrzymało jedynie 15 uczestników z całej Polski.
Mamy również trzy wyróżnienia:
Diana Balcerek – uczennica kl. VII A
Mateusz Aleksiejuk – uczeń kl. VII A
Mateusz Pleskowicz – uczeń kl. VIII B
Kilka słów konkursowego jury:
„ Tematyka pracy konkursu Wehikuł czasu była bardzo obszerna. Dzięki niej mogliśmy poznać marzenia, cele, obawy, postawy oraz emocje towarzyszące uczestnikom konkursu. W pracach pojawiły się: elementy futurystyczne (loty w kosmos, odkrywanie nowych cywilizacji, spotkania z „obcymi”), podróże w czasie (historie niczym z książek Stanisława Lema, spotkania z dinozaurami), pandemia koronawirusa (obawy o przyszłość, wygrana z wirusem, powrót do szkoły).”
Laureat kampanii otrzymuje zaproszenie na galę rozdania nagród do Centrum Olimpijskiego w Warszawie. W tym roku, z powodu pandemii i wielu obostrzeń uroczystość została odwołana.
Burmistrz Miasta – Pan Jerzy Sirak spotkał się z wyróżnionymi uczniami naszej szkoły i osobiście im pogratulował. Skromna uroczystość - w pełnym reżimie sanitarnym - odbyła się 18 lutego w UM w Hajnówce.
Gratulujemy nagrodzonym uczniom 😊
Małgorzata Kozak
4
KONKURS FOTOGRAFICZNY - PRAWDZIWA ZIMA
- 44
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za nadesłanie prac na konkurs. Wpłynęło 159 zdjęć od 21 uczniów. Jury miało wielki problem z wyborem najładniejszego zdjęcia, gdyż wszystkie były wyjątkowe. Uczestnicy włożyli sporo pracy w wyszukanie pięknego pleneru i sfotografowanie zimy we właściwym momencie. Wszystkie zdjęcia i prace plastyczne ujęły nas swoim pięknem. Dlatego postanowiliśmy nie wyróżniać żadnej z nadesłanych prac, a wszystkich uczestników nagrodzić złotą szóstką i punktami z zachowania:).W albumie nie mogliśmy zamieścić wszystkich zdjęć z powodu ograniczonej pojemności serwera. Prace nadesłali: Róża Kościeńczuk kl.4B, Maria Aleksiejuk, Hanna Bedkowska, Zofia Bagińska, Sebastian Łukaszuk, Anna Moroz, Eryk Sulżyk, Urszula Tokajuk, Igor Zarzecki, Hubert Czerkaski, Nikodem Czurak, Agata Kendyś - kl.6D, Agata Siegień - kl.7A, Bartosz Łukaszuk - kl.8B, Paweł Aleksiejuk, Wiktoria Gawryluk, Dominika Borowik, Dominik Andrzejewski, Aleksandra Omelianiuk, Oliwia Roman, Aleksandra Wasiluk - kl.8A.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i gratulujemy pięknych prac.
Mamy nadzieję, że zaprezentowne zdjęcia dostarczą wielu miłych wrażeń wszystkim oglądającym ten album.
Organizatorzy - klasa 5B z wychowawczynią
Szkolny fanpage na FB ma 3 lata!
Jak ten czas szybko leci! To już 3 lata.
Tysiące zdjęć, setki postów oraz like'ów.
To wszystko o nas , o Szkole Podstawowej nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce.
To miejsce, które tworzą nauczyciele i uczniowie . Zawsze zaglądają tam rodzice, dziadkowie, kuzyni, przyjaciele.
Liczymy na to,że to co robimy jest ważne i potrzebne. Bo fanpage SP2 to nie tylko zdjęcia, czy opis tego co się dzieje .
To przede wszystkim kontakt z drugim człowiekiem, chęć podzielenia się ciekawą informacją ze szkolnej codzienności, rozmowa, wysłane materiały do publikacji. To również swego rodzaju promocja w środowisku lokalnym.
To wspólnota, którą tworzymy za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Dziękujemy naszym stałym bywalcom i zachęcamy by materiały ze strony szkoły trafiały również i na szkolny FB.
Administratorki
"ZIMA DOOKOŁA NAS"
- 9
Dnia 4.03.2021 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt. "Zima dookoła nas". Laureatami konkursu zostali:
I miejsce-Amela Leoniuk
II miejsce-Nikola Niemcunowicz
III miejsce-Antek Wenski
Wyróżnienie otrzymali: Gabriel Bartoszuk
Lena Romańczuk
Aleksandra Jefimiuk
Oliwia Orzechowska
Kuba Biryłko
Hubert Bohdanowicz
Zwycięzcom gratulujemy.
Paulina Czemerych
KLASOWA SAŁATKA W KL. IIB
- 7
W ramach realizowanej tematyki o zdrowym odżywianiu uczniowie przygotowali pyszną sałatkę.Wszyscy chętnie kroili i obierali produkty.Na koniec ze smakiem wszystko zostało zjedzone.
Paulina Czemerych
Z pamiętnika klasy 5a: e-spektal "Adonis ma gości". Na serio... i z przymrużeniem oka
We wtorek o godzinie 12:00 mieliśmy spektakl, który nazywał się „Adonis Ma Gościa”. Został on nagrany przez polską telewizje TVP. Przed tym spektaklem połączyliśmy się wszyscy na classroom żeby upewnić się, że dla wszystkich wszystko działa. Ja nie miałem żadnych problemów podobnie jak większość klasy. Oglądałem go na telewizorze, aby mieć większy i lepszy obraz, a i mogłem położyć się na kanapie. Przedstawienie mi się podobało, a najbardziej teksty Adonisa. W trakcie jadłem obiad i trochę przekąsek. Po spektaklu wymieniliśmy się opiniami z całą klasą.
Osobiście wolę oglądać w domu nic w teatrze, ponieważ można się położyć, jeść i nikt na ciebie nie patrzy.
Adam Szumarski
Spektakl pt. ,,Adonis ma gościa” bardzo mi się podoba, ponieważ było tam wiele ciekawych zdarzeń. Adonis czyli ptak który uważał się za króla. Ludzie to byli jego podwładni. Pewnego razu „podwładni” włożyli do klatki drugiego ptaka Węgla. Po paru godzinach Węgiel powiedział dla Adonisa, że lepiej się żyje na zewnątrz niż w klatce. Po tych słowach uczył Adonisa latać. Miną jakiś czas. Adonis nauczył się latać. Objaśnili plan ucieczki. Plan był taki, że gdy Adonis będzie odwracał uwagę ,,podwładnych’’ później dadzą mu jedzenie i zapomną zamknąć klatki. I tak się stało, wyślizgnęli się z klatki ale Adonis chciał pożegnać się ze swoimi rzeczami. Węgiel go zachęcał aż go nakłonił. Po pewnym czasie uciekli z klatki i polecieli. To jeden z najlepszych spektakli które oglądałem.
Mateusz Kondratiuk
.
Przemysław Czapski
Maja Komarzewska
OTO KILKA SŁÓW O SPEKTAKLU... PRZEDSTAWIENIE "ADONIS MA GOŚCIA " BYŁO CIEKAWE. GŁOWNYMI BOHATERAMI SPEKTALKU BYŁA PAPUGA ADONIS, ŻYJĄCA W SWOIM ZAMKNIETYM ŚWIECIE, GDZIE WSZYSTKO MIAŁA PODANE NA DŁONI, ORAZ KRUK WEGIEL, KTÓRY ŻYŁ NA WOLNOŚCI, SAM MUSIAŁ ZADBAC O SWOJE BEZPIECZENSTWO, O POŻYWIENIE. PEWMNEGO RAZU PTAKI SPOTYKAJĄ SIĘ . OKAZUJE SIĘ ŻE SĄ ZUPELNIE RÓZNI, KAŻDY Z NICH MA SWOJE RACJE. PO WIELU KŁÓTNIACH I NIESNASKACH ZACZYNAJĄ SIĘ ZE SOBA PRZYJAZNIC. DZIEKI TEMU PRZEDSTAWIENIU ZROZUMIAŁEM, ŻE PRZYJACIELE WCALE NIE MUSZĄ BYĆ TACY SAMI. TO, ŻE JESTEŚMY RÓZNI MA NA NAS POZYTYWNY WPŁYW. W WIELU SPRAWACH MOŻEMY SIE UZUPEŁNIAĆ, UCZYĆ SIE OD SIEBIE, UMIEĆ SIĘ TOLEROWAC POMIMO ODMIENNEGO ZDANIA, CZASEM WYGLADU CZY NAWET CHARAKTERU. .... MICHAŁ
Michał Koryga
Julia Tumiel
Dominika Pietraszko
Spektakl bardzo mi się podobał ponieważ można było jeść, pić gdzie w teatrze nie można byłoby tego robić. Spektakl można było zatrzymać po to aby np. pójść po napój/do toalety. Spektakl był pod tytułem "Adonis ma gościa" głównymi bohaterami byli papuga Adonis i wrona Węgiel. Adonis myślał że jego klatka to jego królestwo, a jego właściciele to "wielkie blade ptaki bez piór i dziobów" lub "służący" dający mu po występie jedzenie. Gdy pojawił się Węgiel, Adonis stwierdził że wrona to "kupka". Węgiel na początku chciał jak najszybciej uciec z klatki, ale Adonis przeszkodził mu w tym, Węgiel tłumaczył dla Adonisa co to jest wolność i inne słowa, nauczył latać itd. Dwa ptaki wymyśliły plan jak wydostać się z "królestwa", papuga miała zrobić wielki występ, a wrona otworzy drzwiczki klatki, udało im się. Adonis i Węgiel zostali przyjaciółmi i zwiedzali razem świat.
Zwroty:
Do stu tysięcy pierzastych papużek.
Z przyjacielem można potarmosić, potargać się za piórka, a później znowu pogodzić.
Martyna Stepaniuk
Ostatnio oglądaliśmy z klasą spektakl pod tytułem „Adonis ma Gościa”. Główni bohaterzy tego spektaklu to papuga o imieniu Adonis i wrona nazywana Węgiel.
Bardzo wzruszająca była scena, w której malutki Adonis został zabrany z rodzinnego gniazda. Od tej pory wszystko mu się pomieszało. Nie wiedział nawet, że żyje w niewoli. Cały czas myślał, że ludzie są jego służącymi, a klatka jego pałacem.
Wielkim zaskoczeniem było dla papugi spotkanie z Węglem, Adonis nie wiedział kto to jest, ponieważ był odcięty od świata i do tej pory nie odwiedził go żaden inny ptak. Wrona wyjaśniła mu kto to są ludzie, co znaczy przyjaźń i posiadanie rodziny. Kiedy już wszystko zostało wyjaśnione zaprzyjaźnili się i razem chcieli uciec z klatki. Przed ucieczką Węgiel próbował nauczyć papugę latać, lecz nie mieli tam zbyt wiele miejsca. Przyjaciel Adonisa obiecał, że gdy już uciekną będzie mógł zamieszkać z nim i jego rodziną. Po pewnym czasie Węgiel otworzył klatkę i razem uciekli przez okno, które było otwarte. Przyjaciele dolecieli do gniazda i dalej układali tam sobie życie.
Spektakl uczy nas, że mimo różnic między nami możemy znaleźć wspólny język i się zaprzyjaźnić. Zachęca, aby otwierać się na nowe możliwości i doświadczenia. Pokazuje także, że czasami sami sobie budujemy klatki.
Bardzo podobał mi się scenariusz oraz gra aktorska. Aktorzy poważnie traktowali swoją rolę oraz się w nią bardzo wczuli.
Michał Stulgis
“Adonis ma gościa”, czyli „W gości do świata wartości…”
Stojąc przed życiowymi dylematami i poszukując odpowiedzi na ważne pytania, wielu ludzi zasięga rad u najbliższych, przyjaciół i sąsiadów, część z nich poszukuje odpowiedzi w encyklopediach i poradnikach, których mnóstwo jest teraz na księgarnianych półkach, jeszcze inni piszą na ten temat prace magisterskie i doktorskie, a inni po prostu zaglądają w zakładkę Youtube. Wśród nich są i tacy, którzy poszukują odpowiedzi w przepowiedniach, sennikach, herbacianych fusach i kryształowych kulach, u afrykańskich szamanów, mnichów buddyjskich, w klasztorach shaolin. Jeśli chcesz poszukać odpowiedzi na szereg istotnych pytań, które nurtują cię codziennie, przekonać się, że wszystko jest w życiu możliwe, a przyjaźń znosi wszelkie różnice i granice, jeśli chcesz dobrze się bawić, spojrzeć na świat z innej perspektywy, połączyć przyjemne z pożytecznym, przekonać się, że czasami czarne ma wiele odcieni, a kolorowe może być bardzo przewidywalne, jeśli chcesz dać się zaskoczyć humorem, głębią, prawdą i przełamać stereotypy myślenia, nie zwlekaj! Podaruj sobie chwileczkę z kulturą wysoką, podaruj sobie świetną grę aktorską, idealnie dopasowane kostiumy i scenografię, podaruj sobie głęboką refleksję nad kondycją świata, wartości, samego siebie. Uwaga! Ta sztuka pobudza myślenie! Dozować w jak największych ilościach 😉
Wielcy myśliciele tego świata dywagowali nad tym, czy człowiek to tabula rasa, czy trzcina myśląca, czy może potomek starożytnych kosmitów. Nic bardziej mylnego! „Ludzie, to po prostu duże, blade ptaki bez piór i dzioba”. Zagadka rozwikłana? Skoro w ewolucji filozoficznej naszego przedstawienia droga od ptaka do człowieka jest tak prosta i krótka, to i znaczenie podstawowych wartości jest z pewnością bardzo bliskie, często pokrewne, a niekiedy bliźniacze.
W sztuce z pewnością mamy do czynienia z przedstawieniem perspektywy zwierząt, tu ptaków, a konkretniej Adonisa i jego niespodziewanego gościa Węgla. Jednak przy bliższym przyjrzeniu się można zauważyć, że tak naprawdę ukazują oni wspólnie przebogaty świat ludzki, czasem z przymrużeniem oka, czasem z zupełnie innej, niestandardowej perspektywy, czasem w krzywym zwierciadle. Często jednak zwracają uwagę na najważniejsze, na wartości, na sprawy istotne, kluczowe. Na każdym kroku widzowie otrzymują coś, nad czym warto się pochylić, nad czym warto pomyśleć, czemu warto się przyjrzeć. Bohaterowie sztuki ustawiają drogowskazy, którymi należy się kierować. Wystarczy patrzeć i widzieć, wystarczy słuchać i słyszeć…
Przyjaźń potrafi połączyć dwa, zupełnie odległe światy, jest obojętna na wygląd, pochodzenie, maniery, stan majątkowy, kolor piór… Przyjaźń nie powie jesteś brudny i masz pchły, jesteś niedoświadczony, prosty, złośliwy, rozpieszczony, gruboskórny… Ona wkłada przyjaciołom na nosy, dzioby magiczne okulary i pozwala dostrzegać same pozytywne cechy drugiej osoby, a trudy charakteru pomaga umiejętnie przekuwać w zalety lub uczy odnosić się do nich z głębokim zrozumieniem, tudzież pokazuje, jak zmotywować kogoś do zmiany. Przyjaźń pozwala odkryć, czym jest tęsknota za kimś i do kogoś, czym jest bliskość, zrozumienie, jak podać pomocną dłoń / skrzydło, pozwala odkryć, że „wszyscy wykluliśmy się z takiego samego jaja”, choć nie wszyscy mieli to szczęście, by wysiedziała ich najbliższa rodzina… Najważniejsze, że z przyjacielem możesz „ się potarmosić, potargać piórka i znów się pogodzić”, możesz z nim zdobywać świat, świat który jest poza klatką, świat pachnący wolnością, ale też bogaty świat uczuć i emocji…
Fred Apke w magiczny sposób zaklął w ptakach z dwóch zupełnie różnych światów mnóstwo symboli. Choć to niełatwe warto zajrzeć w głąb siebie i zastanowić się, któremu z nich bliższe są nasze cechy, nasze marzenia, nasze tęsknoty. Czy wyzwolonemu spod kajdan konwenansów i zobowiązań Węglowi, doświadczonemu przez życie, którego los nie oszczędzał, który potrafił sobie doskonale radzić w twardej rzeczywistości, ale w głębi duszy pozostał wrażliwy i poszukiwał wsparcia, oparcia, przyjaciela? Czy może Adonisowi, który pod aktorską maską kolorowych, patchworkowych, nastroszonych nieco narcystycznie piór i przylepionego, niekiedy złośliwego uśmiechu, skrywał sporą dozę niedoświadczenia, nieświadomości i kompleksów, jednak tak jak Węgiel najbardziej pragnął bliskości, akceptacji, przyjaźni. Okazuje się, że dwie kompletnie różne drogi prowadzą ostatecznie w to samo miejsce… Punktem docelowym jest tutaj PRZYJAŹŃ, mieniąca się mnóstwem odcieni czerni i tęczy.
Michał Zajkowski
KONKURS MATEMATYCZNY
Konkurs matematyczny MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA dla klas drugich.
Obiady w marcu 2021
Drodzy Rodzice,
Obiady w miesiącu marcu to 23 dni x 4 zł czyli 92 złote
Ponieważ w dniach 11, 12 i 15 lutego obiadów nie było - odliczamy od tej kwoty 12 złoty (te osoby które miały wykupione obiady w lutym)
i za marzec do zapłaty jest 80 złoty.z poważaniem
Adam Chudek
SŁODKO PŁYNIE CZAS W KLASIE IC.
- 1
Dzień Myśli Braterskiej
WALENTYNKOWE ZAKŁADKI
- 6
Świetlica SP nr 2 we współpracy z biblioteką szkolną przygotowała akcję „Zakładki od serca”. Świetliczaki wykonały piękne zakładki z motywem serduszka dla czytelników naszej biblioteki. Zakładki będą wręczane przez panie bibliotekarki wszystkim czytelnikom, którzy odwiedzą bibliotekę w dn. 15.02.-19.02.21 r. Zapraszamy!
Ewa Jabłońska
Lekturowe Lapbooki
- 7
W tym tygodniu podczas zajęć plastyczno – technicznych uczniowie klasy 3a samodzielnie wykonywali Lapboki. Inspiracją do stworzenia kolorowej, mobilnej mapy myśli była omawiana ostatnio lektura Cz. Centkiewicza „Anaruk chłopiec z Grenlandii”. Uczniów, bardzo zaciekawiła ta książka i postanowili zgromadzić jeszcze więcej ciekawostek o Grenlandii. Zebrane informacje, zdjęcia, kolorowe mapki w kreatywny sposób umieścili na kolorowych kartonach. Tak powstały Lapbooki. Ich sekretem jest to, że kształtem przypominają książki ale w środku jest mnóstwo zakamarków, kieszonek i innych skrytek. Im więcej takich elementów tym oczywiście Lapbook jest atrakcyjniejszy. Ponoć wiedza lepiej się przyswaja gdy z ogromną ciekawością zagląda się do kolejnej skrytki. Zapraszamy na wystawę prac do sali 11B.
Dorota Schabowska
Marta Czurak