• EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

          • (ang. European Day of Languages, fr. Journée européenne des langues)

            Święto zostało ustanowione przez Radę Europy  w 2001 roku. Celami święta są przede wszystkim:
            -ukazanie Europejczykom znaczenia uczenia się języków;
            -propagowanie nauki języków obcych przez całe życie;
            -propagowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy.
            (wikipedia)

            Mimo, że koronawirus wywrócił świat do góry nogami, w naszej Szkole tradycyjnie został przeprowadzony Europejski Dzień Języków.  Bardziej kameralnie, bo w klasach, bez plakatów, bez pompy, ale treściwie, z pożytkiem i na temat. 


            Zdajemy sobie sprawę jak ważny jest język obcy, gdy znajdziemy się w obcym kraju. Zacytujmy rosyjskiego pisarza, Antoniego Czechowa - "Bez znajomości języków obcych człowiek czuje się gorzej niż bez paszportu." (ros. "Без знания языков чувствуешь себя, как без паспорта."). 
            W naszej szole obowiązkowo uczymy się czterech europejskich języków obcych - angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego i białoruskiego. W bieżącym roku, w czasie EDJ zostały przeprowadzone lekcje kulturowe związane m.in. z symbolami Zjednoczonego Królestwa i Rosji. Uczniowie klas 5-8 mogli się dowiedzieć wielu interesujących faktów o życiu w Rosji i w krajach brytyjskich - Szkocji, Anglii, Irlandii Północnej, Walii. 
            Na kole języka angielskiego w klasie Va odbył się London Quiz.
            Pamiątką po cyklu lekcji kulturowych są projekty w zeszytach uczniowskich, które za zgodą uczniów umieszczone są poniżej, oceny w dzienniku, pomysłowe i oryginalne prezentacje multimedialne oraz (mamy nadzieję :] ) wiedza na temat innych krajów.


            Klasy IV stworzyły wspólnie kolaże dotyczące języków obcych, których uczymy się w naszej szkole.
            Klasy V, VII i VIII rozwiązywały quizy na temat Europejskiego Dnia Języków z wykorzystaniem aplikacji Kahoot oraz Quizizz.
            28.09.2020 r. odbył się konkurs j. angielskiego dla klas VIII pt. ‘Boggle Challenge”. Zasady konkursu były oparte na popularnej anglojęzycznej grze Boggle. Uczniowie mieli za zadanie w podanym czasie odnaleźć jak największą liczbę słów na podstawie wylosowanego układu liter. Najlepiej poradziła sobie klasa VIII B w składzie: Mateusz Pleskowicz, Małgorzata Romaniuk oraz Anna Rusinowicz.

            Congratulations!

             

             

             

            Tekst opublikowała AHŁ

             

          • ŚWIAT FIGUR

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ŚWIAT FIGUR.

            Uczniowie klas drugich przekonały się, że figury geometryczne można wykorzystać nie tylko na lekcji z edukacji matematycznej, ale również na zajęciach plastycznych.Ciekawe prace powstały w świetlicy.

            Paulina Czemerych

          • JESIENNY RAJD ROWEROWY KLASY 4A

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii JESIENNY RAJD ROWEROWY KLASY 4A.

            W słoneczną środę 07.10.2020 r. zaopatrzeni w sprawny rower, odblaski, prowiant i dobry humor wyruszyliśmy na rajd rowerowy.

            Część naszej trasy przebiegała przez drogę leśną (tryb hajnowski) w Puszczy Białowieskiej – dzięki czemu mogliśmy podziwiać piękno jej  przyrody.

            Jednym z przystanków naszego rajdu była stara żwirownia z leżącym po środku głazem narzutowym - pomnikiem przyrody. Oczywiście nie odbyło się bez pamiątkowych zdjęć, ponieważ nie wszyscy wiedzieli, że mamy taki okaz niedaleko Hajnówki. Wracając w stronę miejsca ogniskowego odwiedziliśmy także uroczysko Miednoje - "Krynoczka” bardzo urokliwe i  tajemnicze miejsce, położone w cieniu wielowiekowych dębów z przepiękną cerkwią p.w. św. Braci Machabeuszów.

            Rajd zakończyliśmy ogniskiem, które dzięki jednemu z Tatusiów czekało już na nas… i mogliśmy od razu zabierać się do pieczenia kiełbasek.

            W tym dniu nie tylko aktywnie spędzaliśmy czas na rowerze, ale także trenowaliśmy piłkę nożną, ćwiczyliśmy na przyrządach oraz doskonaliliśmy sprawność w grach i zabawach. Po atrakcjach wróciliśmy zadowoleni do szkoły. Polecamy wszystkim aktywny wypoczynek!

            Serdeczne podziękowania dla RODZICÓW, którzy pomogli zorganizować rajd 😊.

             

            M. Łukaszuk, U. Skalska

          • DZIEŃ KROPKI W KLASIE IV A

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii DZIEŃ KROPKI W KLASIE IV A.

            Międzynarodowy Dzień Kropki, to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

            W tym dniu klasa IVa postanowiła puścić wodze wyobraźni oraz włączyć swoją kreatywność.

            W co się zmieni kropka...? No właśnie :)

            Zapraszamy do galerii.

            Marta Łukaszuk

        • Kartka z pamiętnika klasy 5A
          • Kartka z pamiętnika klasy 5A

          • Nie święci garnki lepią... a uczniowie z "Jagielonki"... :D


            Wspomnienie Gabrysi Brancewicz

            Czwartek, 10 września 2020 roku

            Myslałam, że w tym roku przez pandemię nic ciekawego się nie wydarzy, a tu taka niespodzianka.
            10.09.2020 roku wybraliśmy się wspólnie z klasą Vb na warsztaty garncarskie do Muzeum Kultury Białoruskiej. Pogoda z rana nie dopisywała. Zimno i mżawka.  Ale co tam. Damy radę. Przecież nic nie może popsuć nam planów. Nie ma złej pogody, wystarczy dobrze się ubrać. Kiedy dotarliśmy na miejsce Pan prowadzący warsztaty pokazał nam jak lepi się z gliny. Wymyśliłam, że zrobię małą miseczkę dla mojej siostry na drobiazgi. Będzie pełniła rolę szkatułki. Pomyślałam, że jak wyschnie to pomaluję ją farbami. Tym sposobem dodam jej uroku, a ona ozdobi komodę na której stanie. Już nie mogę się doczekać miny siostry gdy ją dostanie.
            Po warsztatach spotkały nas dwie miłe niespodzianki. Pierwszą było piękne słońce, a drugą wyprawa na lody.
            Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. Musielismy wrócić do szkoły na dalsze lekcje.

             

             

            Wspomnienie Michała Stulgisa

            Czwartek, 10 września 2020 roku

            Dziś byliśmy z klasą na warsztatach garncarskich w Muzeum Kultury Białoruskiej. 
            Pan Garncarz opowiedział nam najpierw o różnych naczyniach, których nigdy nie widziałem. Później zaczęliśmy lepić z gliny. Były tam wiaderka, w których była glina, woda potrzebna do lepienia gliny oraz woda do mycia rąk. Udało mi się ulepić miskę i kilka figurek. Zajęcia były bardzo ciekawe. Jak wracaliśmy, to zaszliśmy na lody "Bonano".

             

            Zdjęcia z wydarzenia autorstwa wychowawczyni

             

            Teksty wstawiła wychowawczyni

            AHŁ

          • Narodowe Czytanie edycja IX, wrzesień 2020

          • W sobotnie przedpołudnie, 5 września 2020r. odbyła się IX edycja Narodowego Czytania, objęta patronatem Pary Prezydenckiej oraz Burmistrza Miasta Hajnówka. Podczas uroczystości zarówno dorośli, jak też uczniowie różnych szkół przeczytali fragmenty dramatu Juliusza Słowackiego „Balladyna”. Znakomita aktorka Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, Justyna Godlewska – Kruczkowska, grająca rolę Balladyny w spektaklach wystawianych na scenie tego teatru, poprowadziła to znamienite wydarzenie, odbywające się w Hajnowskim Domu Kultury.

            Michał Zajkowski, uczeń klasy V „a”, reprezentując Naszą Szkołę, znakomicie wprowadził słuchaczy w świat przedstawiony w dramacie uroczystym odczytaniem prologu, zaś w jednej ze scen wcielił się w rolę Skierki, zyskując sympatię i uznanie publiczności, aktorów oraz innych czytających.

            Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz egzemplarze „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Dziękujemy Pani Dyrektor oraz Pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w tak szczególnym wydarzeniu.

             

            I ja tam byłam, dumna wychowawczyni 5A,

            Anna Hempel-Łapińska

             

            Galeria

             

             

          • JESIENNE PRACE W ŚWIETLICY

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii JESIENNE PRACE W ŚWIETLICY.

            Uczniowie klas drugich podczas pobytu w świetlicy obejrzały film o tematyce zbliżającej się pory roku-jesieni. Z dużym zaangażowaniem wykonały pracę plastyczną pt."Jeż" według zaprezentowanego wzoru.

                                                                                             Paulina Czemerych

          • Obiady październik 2020

          • STOŁÓWKA SZKOLNA - OBIADY PAŹDZIERNIK 2020

            Szanowni Rodzice opłaty za obiady od roku 2020 mają być dokonywane tylko przez konto szkoły. (w związku z obostrzeniami związanymi z stanem epidemiologicznym i minimalizacją osób które przebywają w szkole)

            Konto szkoły na które prosimy dokonywać wpłat to:

            34 1020 1332 0000 1402 0706 1957

            Jako tytuł należy wpisać: opłata za obiady, miesiąc rok, imię nazwisko dziecka oraz klasa

            Przykładowo:

            opłata za obiady październik 2020 Janusz Nowak klasa IIa

             

            Cena obiadu pozostaje 4zł. W tym roku nie będzie można wykupić samej zupy. Można kupić tylko obiad cały. W miesiącu październiku jest to 21 dni x 4zł = 84 zł. Opłatę za obiady za październik należy wnieść do 28 września 2020 roku.

          • Rada Rodziców - wpłaty

          • Rada Rodziców

            Szanowni Rodzice w związku z ograniczeniami dotyczącymi wchodzenia do budynku szkoły zachęcamy do dokonywania wpłat na Radę Rodziców przy pomocy konta:

            04 1020 1332 0000 1102 0027 0413

            Z dopiskiem np. Kowalscy. W tym roku tak jak w ubiegłym wpłata na Radę Rodziców to 50 zł na cały rok niezależnie od ilości dzieci w szkole (jedna rodzina – 50 zł).  

          • Funkcjonowanie Szkoły i świetlicy w stanie epidemii.

          • Funkcjonowanie Szkoły i świetlicy w stanie epidemii.

            Szanowni Rodzice i Drodzy Uczniowie w związku z wprowadzanymi procedurami wystąpią ograniczenia w sferze wchodzenia do szkoły. Do szkoły bez ograniczeń mogą wchodzić tylko uczniowie i pracownicy szkoły, pozostałe osoby, tylko po uprzednim umówieniu się na konkretną godzinę i termin. W związku z powyższym do szkoły będzie można wejść tylko przez wejście główne budynku A (drzwi będą zamykane, a osoby niebędące uczniami i pracownikami szkoły będą podlegały rejestracji) przez cały czas funkcjonowania szkoły. Drzwi do budynku B będą otwarte tylko w godzinach: 7:40 – 8:00 oraz 11:30-11:50.

            W związku z powyższymi obostrzeniami rodzice, którzy osobiście odbierają dzieci ze świetlicy szkolnej, będą mogli odebrać je tylko w godzinach 14:20-14:30 następnie 15:20-15:30 i ostatnia grupa 16:30-16:45 oczekując na przyprowadzenie dzieci przez wychowawców świetlicy przed wejściem głównym (bez wchodzenia do szkoły). Dzieci, których rodzice zadeklarują, że o określonej godzinie mogą samodzielnie wrócić do domu, lub samodzielnie wyjść ze szkoły (rodzic odbierze dziecko ze szkoły) będą wypuszczane ze świetlicy zgodnie z wolą Rodziców.

          • Procedury w związku ze stanem epidemii

          • Procedury w związku ze stanem epidemii

            Szanowni Rodzice i drodzy uczniowie w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zarówno uczniów jak i pracowników szkoły wprowadzamy od 1 września do odwołania procedury:

            PROCEDURY ORGANIZACJI SZKOŁY W TRYBIE STACJONARNYM W OKRESIE PANDEMII COVID-19

            OBOWIĄZUJĄCE W SZKOLE PODSTAOWEJ NR 2  IM. WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY W HAJNÓWCE

            Cały dokument do pobrania:

            PROCEDURY_FUNKCJONOWANIA_SZKOLY_W_CZASIE_EPIDEMII_OD_1_WRZESNIA_2020_R.docx

            Chcielibyśmy jednak zwrócić uwagę na niektóre fragmenty tego dokumentu:

            § 1. POSTANOWIENIA OGÓLNE

              1. Niniejsze procedury określają zasady bezpieczeństwa obowiązujące w Szkole Podstawowej nr 2 im. Władysław Jagiełły w Hajnówce (w dalszej części dokumentu – Szkole) w okresie pandemii COVID-19, dotyczące wszystkich pracowników szkoły oraz uczniów uczęszczających do tej placówki i ich rodziców/opiekunów prawnych oraz interesantów szkoły.
              2. Celem procedur jest zminimalizowanie zagrożeń zakażenia SARS-CoV-2.
              3. Procedury określają działania, które zminimalizują możliwość zakażenia, ale mimo wszystkich podjętych środków bezpieczeństwa, nie pozwolą one jednak w 100% wyeliminować ryzyka związanego z zakażeniem.

            § 2. PRACA SZKOŁY W TRYBIE STACJONARNYM W OKRESIE PANDEMII COVID-19 W REŻIMIE SANITARNYM

              1. W czasie reżimu sanitarnego osoby przebywające w Szkole stosują się do określonych zasad:
              1. do szkoły może przyjść osoba, która jest bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy nie przebywa na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych, lub której domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych;
              2. przez objawy o których mowa w pkt. 1) rozumie się: podwyższoną temperaturę ciała, ból głowy i mięśni, ból gardła, kaszel, duszności i problemy z oddychaniem, uczucie wyczerpania, brak apetytu;
              3. w drodze do i ze szkoły osoby przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej;
              4. po wejściu do budynku szkoły należy bezwzględnie zdezynfekować ręce; obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk, ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust;
              5. na terenie szkoły ogranicza się do minimum przychodzenie i przebywanie osób trzecich, mogą one przebywać  tylko w wyznaczonych obszarach (hol na parterze budynku szkoły, sekretariat) stosując środki ochrony osobistej (osłona nosa i ust, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk);
              6. w przestrzeni ogólnodostępnej budynku szkoły (ciągi komunikacyjne, korytarze szkolne, szatnie, pokój nauczycielski) osoby przebywają w środkach ochrony osobistej (maseczki lub przyłbice);
              7. rodzice/opiekunowie prawni ucznia niepełnoletniego lub uczeń pełnoletni pozostający pod opieką poradni specjalistycznej np. alergologicznej, dostarczają do wychowawcy klasy stosowne zaświadczenie lekarskie o przewlekłej chorobie dróg oddechowych w pierwszym tygodniu września 2020 r.
              1. Organizacja pracy/zajęć w szkole:
              1. pracownicy (na pierwszym spotkaniu z dyrektorem szkoły) i uczniowie (na pierwszym spotkaniu z wychowawcą klasy) oraz ich rodzice/opiekunowie prawni (spotkanie z dyrekcją szkoły lub wychowawcą klasy, informacja zamieszczona na stronie www szkoły lub przesłana poprzez dziennik elektroniczny) zostają poinformowani o niniejszych procedurach i poinstruowani, że w przypadku wystąpienia niepokojących objawów choroby zakaźnej powinni pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, aby uzyskać teleporadę medyczną, a w razie pogarszania się stanu zdrowia zadzwonić pod nr 999 lub 112 i poinformować, że mogą być zakażeni SARS-CoV-2;
              2. zajęcia dydaktyczno-wychowawcze uczniów odbywają się według ustalonego planu zajęć;
              3. biorąc pod uwagę możliwości lokalowe szkoły uczniowie uczą się w miarę możliwości w stałych salach;
              4. uczniowie oraz nauczyciele przebywają w ogólnodostępnej przestrzeni szkolnej (ciągi komunikacyjne, korytarze, szatnie, pokój nauczycielski) w środkach ochrony osobistej (maseczki, przyłbice) – w szczególności podczas przerw śródlekcyjnych – z zachowaniem dystansu społecznego;
              5. w salach lekcyjnych podczas zajęć możliwa jest rezygnacja ze środków ochrony osobistej (maseczki, przyłbice);
              6. przedmioty i sprzęty znajdujące się w sali, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować, należy usunąć lub uniemożliwić do nich dostęp; przybory do ćwiczeń (piłki, skakanki, obręcze itp.) wykorzystywane podczas zajęć należy czyścić lub dezynfekować;
              7. należy wietrzyć sale, części wspólne (korytarze) co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć;
              8. zajęcia wychowania fizycznego odbywają się na powietrzu (np. boiska, park) lub w sali gimnastycznej według ustalonych wewnętrznych zasad, w sytuacjach, gdy nie można będzie zachować dystansu, ograniczone są ćwiczenia i gry kontaktowe (np. sztuki walki, gimnastyka, koszykówka, piłka ręczna) i zastąpione są innymi (np. siatkówka, lekkoatletyka, trening przekrojowy, tenis stołowy i ziemny, badminton, biegi przełajowe); w sali gimnastycznej używany sprzęt sportowy jest dezynfekowany po każdych zajęciach;
              9. uczniowie korzystają ze stołówki szkolnej zgodnie z opracowanym harmonogramem i przestrzegają zasad reżimu sanitarnego,
              10. uczniowie korzystają z zajęć świetlicy szkolnej zgodnie z opracowanym grafikiem, natomiast w związku z tym że do minimum ogranicza się pobyt w szkole innych osób niż uczniowie  i pracownicy szkoły odbiór ucznia ze świetlicy możliwy jest w godzinach 14:20 do 14:30 następnie 15:20 do 15:30 potem 16:35 do 16:45.
              11. wyklucza lub ogranicza się organizowanie uroczystości i imprez szkolnych, dla których nie można zastosować zasad dystansu społecznego;
              12. uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia lub w plecaku; uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą;
              13. uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów; ograniczenie to nie dotyczy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności z niepełnosprawnościami (w takich przypadkach należy dopilnować, aby uczniowie nie udostępniali swoich rzeczy innym, natomiast rodzice/opiekunowie powinni zadbać o regularne czyszczenie – pranie lub dezynfekcję – rzeczy);
              14. podczas korzystania z szatni szkolnej obowiązuje zachowanie dystansu oraz przebywanie w niej w środkach ochrony osobistej (maseczki lub przyłbice); nie wolno przebywać w szatni dłużej niż to jest konieczne do pozostawienia lub odebrania swoich rzeczy; nauczyciel dyżurujący  powinien pilnować zachowania zasad bezpieczeństwa i  reżimu sanitarnego przez uczniów;
              15. realizacja zajęć pozalekcyjnych organizowanych w szkole uwzględnia odpowiednio zasady dotyczące organizacji zajęć lekcyjnych  oraz zasady reżimu sanitarnego;
              16. uczniowie mogą korzystać z biblioteki szkolnej w godzinach jej pracy, z zachowaniem dystansu oraz zasad reżimu sanitarnego; uwzględnia się konieczny okres 2 dni kwarantanny dla książek i innych materiałów przechowywanych w bibliotekach; w celu zapewnienia wymogu dotyczącego zachowania minimalnego dystansu społecznego, jednocześnie przy ladzie służącej do obsługi użytkowników może przebywać maksymalnie  1 osoba; Nie wolno przebywać w bibliotece dłużej niż jest to konieczne do wypożyczenia, zwrotu książek i innych materiałów bibliotecznych czy skorzystania z komputerów w centrum multimedialnym.
              17. uczniowie przewlekle chorzy (np. z deficytem odporności) mogą mieć zorganizowane zajęcia w formie zdalnej na podstawie opinii lekarza sprawującego opiekę zdrowotną nad uczniem z chorobą przewlekłą;
              18. uczniowie objęci nauczaniem indywidualnym mogą mieć zorganizowane zajęcia w formie zdalnej na podstawie opinii lekarza sprawującego opiekę zdrowotną nad uczniem, co pozwoli uwzględnić przesłanki zdrowotne, które były przyczyną nauczania indywidualnego;
              19. uczeń, który powrócił z zagranicy może uczęszczać do szkoły, o ile jego stan zdrowia nie wskazuje na chorobę, a kraj, z którego powrócił nie był objęty restrykcjami w zakresie ruchu granicznego;
              20. wychowawca klasy ustala sposoby szybkiej komunikacji telefonicznej na odległość z opiekunami ucznia (kontakt telefoniczny); wychowawcy uczulają rodziców na konieczność aktualizowania danych kontaktowych (numeru telefonu);
              21. korzystanie z gabinetu profilaktyki zdrowotnej odbywa się w godzinach jego pracy, uwzględniając wymagania określone w przepisach prawa oraz aktualnych wytycznych m.in. Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia; osoby korzystające ze świadczeń gabinetu profilaktyki mają obowiązek zasłonięcia ust i nosa maseczką/ przyłbicą oraz zdezynfekowania rąk przy pomocy udostępnionych środków do dezynfekcji; w ramach udzielanych świadczeń w gabinecie profilaktyki zdrowotnej powinna przebywać tylko jedna osoba/jeden uczeń; kolejne osoby w gabinecie profilaktyki są przyjmowane w dziesięciominutowych odstępach; w przypadku nagłych zachorowań, osoby przyjmowane są poza kolejnością; zaleca się częste wietrzenie gabinetu profilaktyki oraz czyszczenie i dezynfekcję powierzchni, elementów używanego wyposażenia każdorazowo po wyjściu osoby zgłaszającej się do gabinetu;
              22. ustala się, że miejscem izolacji (izolatorium) osoby podejrzanej o zakażenie się  SARS-CoV-2 jest to pokój nr 15 na I piętrze głównego budynku;

            § 5. OBOWIĄZKI RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH

              1. Rodzice zapoznają się z procedurami opracowanymi na czas reżimu sanitarnego w warunkach pandemii COVID-19 w szkole, które udostępnione są na stronie www szkoły i dzienniku elektronicznym Librus.
              2. Rodzice przekazują dyrektorowi szkoły lub wychowawcy klasy informacje o stanie zdrowia dziecka, które są istotne. Wysyłają do szkoły tylko zdrowego ucznia – bez objawów chorobowych, które nie miało świadomego kontaktu z: osobą chorą na koronawirusa, osobą będącą w izolacji, osobą przebywającą na kwarantannie.
              3. Rodzice stosują się do zaleceń lekarskich, które mogą określić czas nieposyłania ucznia do szkoły, jeśli wcześniej dziecko chorowało.
              4. Rodzice zapewniają dziecku indywidualną osłonę ust i nosa – maseczki lub przyłbice.
              5. Rodzice wyjaśniają dziecku, że nie może zabrać do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.
              6. Regularnie przypominają dziecku o podstawowych zasadach higieny m.in. myciu rąk wodą z mydłem, nie podawaniu ręki na przywitanie, unikaniu częstego dotykania oczu, nosa i ust.
              7. Zwracają uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania.
              8. Są zobowiązani do podania aktualnego numeru telefonu do kontaktu i natychmiastowego odbierania telefonów ze szkoły.
              9. Jeżeli u dziecka, które przebywało w szkole lub któregoś z członków jego rodziny, potwierdzono wystąpienie zakażenia SARS-CoV-2, rodzic ma obowiązek natychmiastowego poinformowania o tym dyrektora szkoły
          • Obiady i stołówka 2020

          • STOŁÓWKA SZKOLNA - OBIADY 2020

            Szanowni Rodzice opłaty za obiady od roku 2020 mają być dokonywane tylko przez konto szkoły. (w związku z obostrzeniami związanymi z stanem epidemiologicznym i minimalizacją osób które przebywają w szkole)

            Konto szkoły na które prosimy dokonywać wpłat to:

            34 1020 1332 0000 1402 0706 1957

            Jako tytuł należy wpisać: opłata za obiady, miesiąc rok, imię nazwisko dziecka oraz klasa

             

            Przykładowo:

             

            opłata za obiady wrzesień 2020 Janusz Nowak klasa IIa

             

            Cena obiadu pozostaje 4zł. W tym roku nie będzie można wykupić samej zupy. Można kupić tylko obiad cały. W miesiącu wrześniu jest to 18 dni x 4zł = 72 zł. Opłatę za obiady za wrzesień należy wnieść do 3 września 2020 roku. Obiady będą wydawane od 7 września 2020 roku zgodnie z opracowanym harmonogramem (wywieszonym na stołówce). Wszyscy Ci z Państwa, którzy mieli wykupione obiady w marcu 2020 roku otrzymają przez system e-dziennika Librus informację ile należy dopłacić do 4 września, aby mieć wykupione obiady na wrzesień. Jeżeli znajdą się osoby, które wykupiły obiady w marcu i obecnie rezygnują z obiadów w szkole – prosimy kontakt z Intendentką pod nr telefonu: 85 682 28 66 wew: 106 w celu uzgodnienia rozliczenia się Szkoły z Państwem.

             

            Obiady w roku szkolnym 2020-2021 będą odliczane jeżeli zostaną zgłoszone do Intendentki szkolnej nr. Tel: 85 682 28 66 wew: 106 do godziny 9:00 w dniu poprzedzającym.

             

            Z poważaniem

            Adam Chudek

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020-2021

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020 -2021.

            Szanowni Rodzice i Drodzy Uczniowie, w tym roku rozpoczęcie roku szkolnego będzie się różniło od tradycyjnego rozpoczęcia. Zaczynamy 1 września, ale nie wszyscy razem, tylko zgodnie z podanym poniżej harmonogramem, z przestrzeganiem reżimu sanitarnego.

            9:00 – rozpoczęcie roku szkolnego klas I SP na placu szkolnym (ładna pogoda) lub w małej sali gimnastycznej (deszcz) w przypadku Sali – obowiązkowe maseczki lub przyłbice (spotkanie z Dyrekcją i Wychowawcami)

            9:00 – rozpoczęcie roku szkolnego dla klas II i IV- VI – spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych (w salach lekcyjnych po zajęciu miejsc można zdjąć maseczki oraz przyłbice).

            Odpowiednio klasa:

            II SP w swoich klasopracowniach (te same co w poprzednim roku szkolnym)

            IVa – Marta Łukaszuk – sala nr 3 (piwnica)

            IVb – Anna Bowtruczuk – sala nr 32 (II piętro)

            IVc – Katarzyna Adamczyk – sala 22 (I piętro)

            Va – Anna Hempel-Łapińska – sala 42

            Vb – Krystyna Jakoniuk – sala 44

            VIa – Joanna Kierdelewicz – sala 38

            VIb – Alina Jakimiuk – sala 33

            VIc – Małgorzata Szumarska – sala 39

            VId – Mirosława Borowska – sala 40

            11:00 - rozpoczęcie roku szkolnego dla klas III i VII- VIII – spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych (w salach lekcyjnych po zajęciu miejsc można zdjąć maseczki oraz przyłbice).

            Odpowiednio klasa:

            III SP w swoich klasopracowniach – klasa IIIa w Sali 12B

            VIIa – Katarzyna Kacprzak – 39

            VIIb – Iwona Sadowska-Łomaszkiewicz – sala 30

            VIIc – Monika Rybitwa – sala 43

            VIIIa – Edyta Olejniczak – Treszczotko – sala 18

            VIIIb – Małgorzata Downarowicz – sala 31

            VIIIc – Elżbieta Kilp – sala 33

          • Wspierają nas Belfry Bazgrolą

          • Od dzisiaj zdjęciem profilowym na szkolnym Fanpage'u na Facebook'u jest skrechnotka autorstwa pana Łukasza Łyska.

            Serdecznie dziekujemy za wsparcie!

            Administratorki FB.

        • Kartka z pamiętnika klasy 4A
          • Kartka z pamiętnika klasy 4A

          • Wspomnienie Michała Zajkowskiego

            Piątek, 6 marca 2020 rok.

            Ukryta moc drzemie w każdym z nas. Wystarczy ją odnaleźć i się zaprzyjaźnić 😊

            „Każdy ma wady i nie ma rady …” śpiewnie zapewniali nas bohaterowie przedstawienia „Straszna Piątka”, które wspólnie obejrzeliśmy w Białostockim Teatrze Lalek podczas klasowej wyprawy przygodowej w marcu bieżącego roku szkolnego. Okazało się, iż od Ropuchy, Szczura, Pająka, Nietoperza i Hieny z powodzeniem możemy nauczyć się akceptacji własnych słabości, a niekiedy nawet przekuć to w osobisty sukces, na miarę naszych możliwości. Przepis na sukces okazał się tak prosty, jak ten na naleśniki. Dzięki wspólnemu gotowaniu z bohaterami sztuki wiemy już, że akceptacja samego siebie z całym pakietem zalet i wad, wiara we własne siły, pomoc przyjaciół, otwarcie się na otaczający nas świat, świadomość swoich mocnych stron, umiejętności i dziedzin, w których jesteśmy i czujemy się mistrzami, przy sporej dawce ciężkiej pracy i pozytywnego nastawienia do rzeczywistości z pewnością zaowocuje sukcesem. Warsztaty , które za kulisami odbyliśmy z pracownikiem teatru pozwoliły każdemu z nas poznać teatr od podszewki, a także zastanowić się i opowiedzieć o dziedzinach, w których sami czujemy się mocni, silni, dobrzy. Dzięki tej rozmowie dowiedzieliśmy się też nawzajem o swoich marzeniach dotyczących przyszłości i samorealizacji. A kiedy marzenia uniosły nas na swoich skrzydłach hen wysoko, wówczas za nic nie chcieliśmy na powrót stąpać twardo po ziemi. Całe szczęście kolejnym punktem naszej wyprawy była Strefa Wysokich Lotów. Tam również mierzyliśmy wysoko – ponad ludzi, ponad chmury! Przed powrotem w hajnowskie rejony posililiśmy się solidnie, by starczyło nam jeszcze sił na integrację w autobusie. Czas wyjazdu wycisnęliśmy jak cytrynę, korzystając z wszelkich zaplanowanych atrakcji. Oczywiście podczas powrotu planowaliśmy już kolejne wojaże pełne przygód. 

             

             

            Tekst wstawiła wychowawczyni

            AHŁ.

          • OJCZYSTE SŁOWO 2020

          • Ojczyste Słowo - konkurs recytatorski poezji białoruskiej.

            HDK, 11 marca 2020, eliminacje rejonowe 

            Do eliminacji rejonowych z naszej szkoły przystąpiło 12 recytatorów:

            Igor Zagrzywiec kl Ia, Anna Świętochowska kl IIa, Jakub Aleksiejuk kl IIb, Kalina Jakimiuk kl IIb, Dominika Stepaniuk kl IIc, Oksana Drużba kl IIIc, Michał Zajkowski kl IVa, Anna Moroz kl Vd, Maria Aleksiejuk kl Vd, Hanna Betkowska kl Vd, Ewa Rusinowicz kl Vd, Paweł Aleksiejuk kl VIIa.

            Nagrodzeni - zakwalifikowani do etapu centralnego oraz wyróżnieni:

            Jakub Aleksiejuk - kl II b - II miejsce

            Dominika Stepaniuk - kl II c - III miejsce

            Kalina Jakimiuk - kl II b - wyróżnienie

            Michał Zajkowski - kl IV a - II miejsce

            Anna Moroz - kl V d - I miejsce

            Maria Aleksiejuk - kl V d - III miejsce

            Paweł Aleksiejuk - kl VII a - III miejsce

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Wasze recytacje zachwycały, były wyjątkowe!

            Życzymy dalszych sukcesów!

             

            Alina Jakimiuk, Elżbieta Romańczuk

             

          • English Ace 2020

          • W jubileuszowej XX.edycji konkursu English Ace wzięło w tym roku udział ponad 6,3 tysięcy uczestników ,wśród których wyłoniono 83 laureatów. Konkurs pisali uczniowie z 311 polskich szkół.

            Z naszej szkoły udział wzięło 20 uczniów z klas IV-VIII.

            Konkurs odbył się 11 marca 2020 r. czyli jeszcze przed pandemią.

            Program Łowimy Talenty  powstał z myślą o uczniach szkół podstawowych (klasy od 2 do 8) oraz ponadpodstawowych z terenu całej Polski. Jest dedykowany nauczycielom matematyki, języka polskiego, angielskiego,i niemieckiego oraz historii jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności oraz podejmowania intelektualnych i twórczych wyzwań. Dla uczestników udział w programie stanowi okazję do zdobycia dodatkowych punktów w staraniach przyznanie stypendiów, zdobycia wartościowych nagród, rozwoju kompetencji osobistych oraz ułatwia osiąganie lepszych ocen w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej. 

            Michał Zajkowski, uczeń klasy IV a otrzymał tytuł Laureata 1.miejsca w kraju oraz 1. miejsca w województwie podlaskim.

            Gabriel Smyk, kl. VIII a ,4. miejsce w województwie podlaskim, 286. w kraju.

            Dominika Pietraszko , kl. IVa , 9. miejsce w województwie podlaskim, 190. w kraju.

            Fabian Bołtruczuk, kl.VI a , 12. miejsce w województwie podlaskim, 214. w kraju.

            Anna Rusinowicz, kl.VII b, 15. miejsce w województwie podlaskim, 462. w kraju.

            Igor Zarzecki, kl.V d oraz Hubert Pychner, kl. V b, 25.miejsce w województwie podlaskim, 617. w kraju.

            Gratulacje i dalszych sukcesów życzą:

            Wasze Panie od angielskiego.

             

             

             

             

             

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce
      • tel. 85-682-28-66 fax: 85-682-28-66 wew. 118
      • 17-200 HAJNÓWKA ul. Wróblewskiego 2 Poland
      • Nabywca: Gmina Miejska Hajnówka ul. Aleksego Zina 1 17-200 Hajnówka NIP 603-00-06-341 Odbiorca: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły ul Wróblewskiego 2 17-200 Hajnówka
    • Logowanie