W ramach zajęć basenowych kl. 2b miała możliwość obejrzenia zawodów pływackich międzyszkolnych.Bardzo mocno dopingowali dla uczestników swojej szkoły.
Paulina Czemerych
W ramach zajęć basenowych kl. 2b miała możliwość obejrzenia zawodów pływackich międzyszkolnych.Bardzo mocno dopingowali dla uczestników swojej szkoły.
Paulina Czemerych
W klasie 2b obchodziliśmy klasowy Tłusty Czwartek. Uczniowie obejrzeli film jak powstają pączki i odbyła się degustacja.
Paulina Czemeryc
Dnia 27 lutego wszystkie klasy drugie miały okazję wziąć udział w warsztatach: ' Tajemnice wilka i rysia w Puszczy Białowieskiej". Warsztaty prowadziła Pani Joanna Bober z Białowieskiego Parku Narodowego. Mogliśmy się dowiedzieć, jaki tryb życia prowadzą wilki i rysie, czym się odżywiają, jaka jest budowa ich ciała. Poznaliśmy ścieżki migracyjne tych zwierząt. Uczestniczyliśmy w quizie wiedzy na temat wilka i rysia, biorąc udział w podłogowej grze planszowej. Zdobyliśmy dużo wiedzy o tych ssakach - są one objęte ochroną, aby jak najdłużej żyły nie tylko w naszej puszczy.
Paulina Czemerych i Anetta Trusiewicz-Kolinko
Tłusty Czwartek to jedno z najsłodszych świąt w polskim kalendarzu! Według zwyczaju , kto w tym dniu nie zje choć jednego pączka, temu nie będzie się wiodło w życiu. Klasie 3 b chyba to nie grozi :-))...dzięki naszym RODZICOM udało się nam zjeść przepyszne słodkości, a także wykonać ich papierową wersję.
Jolanta Parfieniuk
Marzena Kardasz
Dnia 24.02 odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty, podczas którego dzieci oraz rodzice mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną placówki. Na stołówce szkolnej zaplanowane zostało spotkanie z Panem dyrektorem, a dzieci w tym czasie uczestniczyły w różnych zajęciach przygotowanych przez nauczycieli klas 1-3. Było przedstawienie w wykonaniu grupy teatralnej ARTYSTYCZNI, zajęcia z ozobotami i photonami, zajęcia ruchowe, udzielanie pierwszej pomocy. Ogromną radość sprawiało dzieciom jednak malowanie twarzy i wyplatanie kolorowych warkoczyków. Mamy nadzieję, że zajęcia podobały się i dzieci przyjdą do nas, do klasy pierwszej. Z radością czekamy na nowych uczniów, którzy będą mieli okazję rozpocząć swoją edukację w naszej szkole. Jesteśmy przekonani, że czeka ich tu wiele wspaniałych chwil, pełnych radości, nauki i zabawy. Nasza szkoła to miejsce, gdzie każde dziecko może czuć się bezpiecznie i rozwijać swoje talenty, dlatego liczymy, że spotkamy się z nimi już we wrześniu, gotowi do wspólnej przygody edukacyjnej.
Jolanta Parfieniuk oraz nauczycielki klas I-III
Ten dzień ma na celu podnoszenie świadomości na temat depresji. To także okazja, by przypomnieć, jak ważne jest wsparcie dla osób walczących z tą chorobą. 🫶
Warto zatrzymać się na chwilę i zrozumieć, jak ważne jest dbanie o nasze zdrowie psychiczne, bo depresja to nie tylko smutek. To poważna choroba, która dotyka miliony ludzi na całym świecie. Często niewidoczna dla oka, ale niezwykle wyniszczająca dla duszy.
Na parterze szkoły dostępna jest gazetka wykonana przez naszych uczniów - wiedza to pierwszy krok do zrozumienia i wspierania siebie oraz innych! 💪
❤️ Pamiętajmy, że zdrowie psychiczne jest bardzo ważne, tak jak zdrowie fizyczne. ❤️
Agnieszka Zabrocka
20 lutego na godzinie wychowawczej klasa VIII a uczestniczyła w lekcji on-line zatytułowanej: Jak odróżnić newsa od fake newsa? Lekcja została zorganizowana w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu.
Czym właściwie jest fake news? Skrótowo zjawisko to można określić jako niewiarygodną, nieprawdziwą, kłamliwą, wprowadzającą w błąd czy wręcz obraźliwą treść. Fake newsy mają często na celu wywołanie paniki, negatywnych emocji, szerzenie dezinformacji. Jako prymitywna metoda manipulacji, bazuje na niewiedzy odbiorców i ich braku umiejętności wartościowania. Szacuje się, ze około 75 % Polaków co tydzień ma styczność z dezinformacją, czyli fake newsem.
Co należy wiedzieć? Jak można się bronić?
- Naucz się być krytycznym,
- Staraj się zweryfikować źródło informacji,
- Zwracaj uwagę, czy tekst, który czytasz jest podpisany przez autora,
- Poszerzaj swoją wiedzę,
- Sprawdzaj zdjęcia.
Marta Łukaszuk
17 lutego klasa 8a i 8c z wychowawczyniami w ramach zajęć edukacyjnych odwiedziły ZUS - Oddział w Hajnówce.
Celem spotkania było przybliżenie uczniom charakteru pracy urzędników i organizacji urzędu państwowego. Pan Aleksy Rusinowicz - kierownik ZUS-u w Hajnówce opowiedział nam o działalności instytucji, zwracając uwagę, że nakierowana jest ona przede wszystkim na realizację zadań z zakresu ubezpieczeń społecznych. Zwiedziliśmy Salę Obsługi Klienta, gabinety pracowników, ujrzeliśmy także archiwum z zaplombowanymi drzwiami, w którym przechowywane są dokumenty przedsiębiorców, instytucji, ale też i zwykłych ubezpieczonych. Na zakończenie spotkała nas miła słodka niespodzianka :)
Po zajęciach w oddziale ZUS udaliśmy się do pizzerii Trio uczcić obchodzony w ubiegłym tygodniu Międzynarodowy Dzień Pizzy.
Marta Łukaszuk, Katarzyna Perestret
Na zajęciach koła uczniowie wykonali koty, ponieważ 17.02.2025 obchodzony jest Dzień Kota. Uczestnicy również obejrzeli filmik pt."Śmieszne koty" oraz opowiadali o swoich kotkach.
Paulina Czemerych
Na dzisiejszych zajęciach uczniowie z klasy 3b wykonali plakaty o Arktyce. Praca w grupach to świetny sposób na naukę i rozwijanie umiejętności współpracy. Dzięki temu uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę, ale także uczą się, jak wspólnie tworzyć coś wartościowego. Uczestniczenie w takim projekcie może być zabawne, a jednocześnie pouczające!
Jolanta Parfieniuk
Na kółku plastycznym uczniowie kl.2b wykonali serduszka z użyciem foli bąbelkowej.
Paulina Czemerych
„Oświecać czasem, inspirować często, zachęcać zawsze”
John Bowers
Uczniowie klasy IV B tuż przed feriami zimowymi uczestniczyli w projekcie edukacyjnym - „Lekcja kleksografii”. Każdy przez chwilę poczuł się jak uczeń pana Ambrożego Kleksa.
„Kleksografia to nauka wyjątkowa” - jak mówi pan Kleks. Polega na tym, że na arkuszu papieru robi się tuszem lub atramentem kilka dużych kleksów, po czym arkusz ten składa się na pół, a kleksy się rozmazują, przybierając kształty rozmaitych figur, zwierząt, postaci czy baśniowych stworków.
Każdy uczeń zrobił dowolną liczbę kleksów, a z najładniejszych i najciekawszych stworzyliśmy nietypową galerię. Było ciekawie i kreatywnie. Wszystkich opanowała radość tworzenia, fantazjowania, świetnej zabawy. Prace, które wykonali uczniowie, dowiodły niesamowitej wyobraźni, pomysłowości i talentu, efekty były zadziwiające.
Małgorzata Kozak
Zapraszamy do obejrzenia wystawy złożonej z różnorodnych prac plastycznych wykonanych na lekcjach plastyki przez uczniów naszej szkoły. Pierwsza część wystawy znajduje się w holu szkoły na parterze, na drugą część zapraszamy do biblioteki szkolnej :).
Magdalena Gryc
Na przełomie roku 2024/2025 w ramach współpracy z Zespołem Interdyscyplinarnym do Spraw Przeciwdziałania Przemocy Domowej działającym przy MOPS w Hajnówce i Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Hajnówce nasi uczniowie wzięli udziału w konkursie plastycznym pt. „STOP PRZEMOCY”.
Duma nas rozpiera, ponieważ ok. 140 uczniów naszej szkoły wzięło udział w danej akcji! Tym samym gratulujemy uczniom talentów, jak również dużej wiedzy w zakresie przeciwdziałania przemocy.
Dzięki powyższym instytucjom każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz mały upominek, zaś osoby nagrodzone otrzymały cenne nagrody.
Kategoria klas 1-3:
1 miejsce – Marta Gromacka kl. 3 „b”
2 miejsce – Bartosz Gierasimiuk kl. 3 „b”
3 miejsce – Jakub Kot kl. 2 „a”
Kategoria klas 4-6:
1 miejsce – Anna Bartoszuk kl. 4 „c”
2 miejsce – Michał Antoniuk kl. 4 „b”
3 miejsce – Alicja Antoniuk kl. 6 „c”
Kategria klas 7-8
1 miejsce – Igor Mironiuk kl. 7 „a”
2 miejsce – Netseruk Małgorzata kl. 8 „b”
3 miejsce – Siegień Zuzanna kl. 8 „b”
Serdeczne gratulacje dla laureatów, jak również wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w konkursie!
Agnieszka Zabrocka
Uczniowie klasy 5z chetnie podejmują się pracy twórczej. Oto galeria ich ostatnich prac.Tworzyli je Marlena Sikorska, Gabrysia Bonifatiuk i Mikołaj Gryc.
Ewa Jabłońska
Zdobyliśmy 2 główne nagrody w 20. jubileuszowej edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego ,,Wiersze z szuflady”, Białystok 2025.
Antoni Parchotik – wiersz „ Nie lubię jesieni” (kat. uczniowie kl. II – IV)
Hanna Jurczuk - wiersz „ Liść” (kat. uczniowie kl. V- VI)
Dodatkowe informacje:
do organizatorów konkursu wpłynęły 332 prace z 75 szkół województwa podlaskiego:
137 w kategorii uczniów klas II - IV
115 w kategorii uczniów klas V - VI
81 w kategorii uczniów klas VII – VIII
Każdy uczestnik mógł przysłać tylko jeden wiersz.
Jury w składzie:
Zofia Olek-Redlarska, Katarzyna Janowicz-Timofiejew – poetki
Krystyna Gudel i Regina Kantarska-Koper - poetki
Grażyna Knap - pracownik Książnicy Podlaskiej im. Ł. Górnickiego w Białymstoku
Anna Kowalewska - specjalistka do spraw Public Relations
Braliśmy udział we wszystkich kategoriach wiekowych, przygotowaliśmy 9 prac autorskich. Jury konkursowe przyznało naszym uczniom aż dwie nagrody główne!
Gratulacje !!!
Coroczny udział w tym konkursie i ogromne sukcesy uświadamiają, że to wydarzenie kulturalne na stałe wpisało się w życie naszej szkoły i jest niewątpliwie wizytówką naszej placówki od wielu lat!
Małgorzata Kozak
W sobotni poranek 18 stycznia uczniowie naszej szkoły - uczestnicy projektu - "Hajnowski Uniwersytet Dziecięcy" wzięli udział w zajęciach na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej.
Uczniowie rozpoczęli od cyfrowego modelowania 3D pracując na sprzęcie, z którego na co dzień korzystają studenci wydziału architektury. Efektem pracy były modele potworków, które można obejrzeć poniżej :)
Oprócz zajęć z modelowania uczniowie uczestniczyli również w warsztatach kreatywnego projektowania pod hasłem "Mój wymarzony pokój".
Następny zjazd już 15 lutego.
Marta Łukaszuk
Z wielką przyjemnością informuję, że uczniowie naszej szkoły, z klas 4c, 5b, 7A i 7b, wzięli udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym, objętym Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Hajnówka, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 im. dr. Kazimierza Ptaszyńskiego. Zadaniem konkursowym było zilustrowanie hasła przewodniego „Rodzinne święta oczami dziecka”. To wspaniale, że uczniowie z różnych klas chcieli podzielić się swoją wizją świąt.
Magdalena Gryc
Uczniowie klas czwartych mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą popularnego komiksu „Szkoła latania” biorąc udział w quizie, w formie gry teleturniejowej, przeprowadzonym na lekcjach. Najlepsi zostali nagrodzeni oceną :).
Magdalena Gryc
Powered by aSc EduPage