Aktualności

        • Rozstrzygnięcie KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "PRZYDROŻNE KRZYŻE"

        • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rozstrzygnięcie KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "PRZYDROŻNE KRZYŻE".

          9 marca 2020 r. w naszej szkole nastąpiło podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego "Przydrożne krzyże". Z pośród zgłoszonych 58 prac komisja konkursowa w składzie: Nela Szczuka, Alina Jakimiuk, Anna Hempel - Łapińska, Anna Wawreszuk, ks. Marek Maciuka, nagrodziła najlepsze zdjęcia w poszczególnych kategoriach. Uroczystego otwarcia wystawy oraz wręczenia nagród dokonał Pan Dyrektor Adam Chudek.

           

          Nagrodzeni w poszczególnych kategoriach:

          Klasy I-III

          Miejsce I 

          Igor Zagrzywiec klasa Ia

          "Krzyże postawione w intencji o ochronę mieszkańców wsi Czeremcha przed wypadkami komunikacyjnymi ..." droga Czeremcha - Dasze

           

          Miejsce I

          Małgorzata Żukowska klasa Ia

          "W drodze do babci" - Werstok

           

          Miejsce I

          Zuzanna Waskiewicz klasa IIa

          "Stare krzyże powiatu hajnowskiego" - droga Zbucz - Morze

           

          Miejsce II

          Patryk Wasiluk klasa IIc

          "3 krzyże" - okolice Mielnika

           

          Miejsce II

          Dawid Kuczko klasa IIIa

          "W podziękowaniu za upragnione dziecko" - Siemiatycze

           

          Miejsce II

          Piotr Wiszniewski klasa IIIa

          "Odnowienie krzyża we wsi Teremiski - Teremiski

           

          Miejsce III

          Jakub Biryłko  klasa Ia

          "Krzyż na skrzyżowaniu - Kotówka

           

          Miejsce III

          Sara Siłkin  klasa IIb

          "Św. Krzyże przydrożne" - droga Pasynki - Ploski

           

          Miejsce III

          Szymon Żukowski klasa IIIa

          "Śladami moich przodków"- Czechy Orlańskie

           

           

           

          Klasy IV-VI

           

          Miejsce I

          "Drogowskazy na bezdrożach" - półwysep Atos, Grecja

          Michał Zajkowski klasa IVa

           

          Miejsce I

          "Krzyż, który upamiętnia historię sprzed stuleci" - Grabowiec

          Anna Moroz klasa Vd

           

          Miejsce II

          "Ku czci śp. o. Leonida" - droga k.Nowosiółki

          Maria Aleksiejuk klasa Vd

           

          Miejsce II

          "Malutki" - droga Rzepiska - Koweła

          Ewa Rusinowicz klasa Vd

           

          Miejsce II

          "Ktoś czuwa nad bezpieczeństwem kierowców" - skrzyżowanie drogi 19 na Dołubowo

          Wiktoria Kuczko klasa VIb

           

          Miejsce III

          "Św. Krzyż wsi Jagodniki" - Jagodniki

          Mateusz Siłkin klasa Vd

           

          Miejsce III

          "Nadgryziony krzyż" - droga Borek - Chytra

          Agata Siegień klasa VIa

           

          Klasy IV-VI

           

          Miejsce I

          "Zachód słońca" - droga Bielsk Podlaski - Narew

          Paweł Aleksiejuk klasa VIIa

           

           

          Miejsce II

          "Czarno-biały" - Skrylewo

          Anna Rusinowicz  klasa VIIb

           

          Miejsce III

          "Nowy krzyż" - droga za Orlą

          Sebastian Kierdelewicz klasa VIIc

           

          Miejsce III

          "By zawsze mieć na uwadze, po której stronie belki chce sie znaleźć" - droga Zbucz - Czyże

          Patrycja Radosiuk klasa VIIIb

           

                      Dziękujemy dyrekcji za możliwość przeprowadzenie konkursu, komisji za werdykt, wszystkim uczestnikom gratulujemy nagród.

          ks. Marek Maciuka

        • NAGRODA GŁÓWNA I OGROMNA SATYSFAKCJA

        • Już na początku marca klasa VA otrzymała informację o zajęciu I miejsca w ogólnopolskim konkursie pod tytułem „Dziel się uśmiechem”. Nagrodą główną jest zestaw bezcukrowych gum Orbit  dla wszystkich uczniów klas I-VI oraz system testowy Qomo Qclick  do rozwiązywania testów. Nad plakatem pracowało kilka osób: Julia Wiertel, Defne i Timur Komarewscy, Nikola Igielska, Julia Ostrowska, Olga Smoktunowicz, Michał Sokołowski i Nikola Osipczuk pod czujnym okiem wychowawczyni J. Kierdelewicz. Na plakat poświęciliśmy cztery jesienne popołudnia mile spędzone w szkole.  Każda osoba mocno zaangażowała się w tworzenie tego dzieła. Przy okazji przypomnieliśmy sobie zasady higieny jamy ustnej oraz jak ważna jest w tym systematyczność. Nasza ciężka praca przyniosła nam satysfakcję i oczywiście super nagrodę. Szczegóły konkursu wraz ze zdjęciem naszej pracy na stronie https://www.mojorbit.pl/dziel-sie-usmiechem .

          Defne Komarewska i Nikola Igielska z VA

        • Doświadczenia przyrodnicze dla sześciolatków

        • Nauka przez zabawę i doswiadczenia - w taki sposób uczniowie klasy 7A postanowili zachęcić sześciolatków i ich rodziców do aplikowania do naszej szkoły. Siódmoklasiści przygotowali mnóstwo różnorodnych, atrakcyjnych wizualnie dla dzieci doświadczeń, które wykonywali na oczach widzów z łatwo dostępnych składników. Efekty były wręcz spektakularne, np tęczowa piana wypływająca z wulkanu, czy tańczące, mieniące się kolorami kuleczki płynu w wysokim wazonie, albo masa, która raz zachowywała się jak ciecz, a za chwilę można ją było tłuc młotkiem i wiele, wiele innych. Zaproszone sześciolatki mogły współuczestniczyć w wykonywaniu niektórych doświadczeń, co sprawiło im wiele frajdy. Przygotowanie i zaprezentowanie innym efektów swojej nauki także było miłym przeżyciem dla starszaków.

          Krystyna Jakoniuk - opiekun przyrodników z kl. 7A

        • Dzieci z projektu na wystawie robotów

        • 22 lutego uczniowie naszej szkoły - grupy projetowe - odwiedziły wystawę robotów w Białymstoku. Mnóstwo, mnóstwo dziwnych maszyn, podobnych do zwierząt i człowieka i niepodobnych do niczego, ale użytecznych i pomocnych w codziennym życiu. Były i takie, które dopiero za jakiś czas zawładną naszą przestrzenią. Dzieci z łatwością odnajdywały się w tym mechanicznych świecie, zarządzanym nieraz zdalnie za pomocą sztucznej inteligencji. W wyjeździe uczestniczyły grupy językowe, matematyczna i przyrodnicza.

          Krystyna Jakoniuk

        • Bezpieczeństwo dzieci w sieci

        • Do klasy 4B i 4A zaproszono panie z Policji na pogadankę o zasadach korzystania z Internetu. Obecnie jest to szczególnie ważny temat, gdyż dzieci właśnie wchodzą w wirtualną codzienność, która niestety może okazać się bardzo groźna. Temat wzbudził spore zaineresowanie, a uczniowie bardzo uważnie słuchali pań prelegentek. Mam nadzieję, że zasiane ziarno rozwagi i ostrożności zostanie w nich na długi czas.

          Krystyna Jakoniuk

        • DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE

        • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE.

          W dniu 24 lutego 2020r. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce po raz kolejny otworzyła swoje drzwi dla przyszłych uczniów i i ich rodziców. Przybyli goście mogli poznać ofertę edukacyjną szkoły oraz realizowane w szkole przedsięwzięcia. Gości przywitał dyrektor szkoły. Następnie rozpoczęło się zwiedzanie szkoły – z punktu informacyjnego gospodarze kierowali zainteresowanych do poszczególnych klas tematycznych, gdzie każdy znalazł coś dla siebie.

          W pracowniach komputerowych zorganizowano czas i materiały głównie dla tych, którzy interesują się technologią komputerową. Przedstawiono im nie tylko szkolne wyposażenie i osiągnięcia techniczne, ale umożliwiono również zabawę Ozobotami i Fotonami. Ponadto omówione zostały sposoby wykorzystania tablicy interaktywnej.

          W świetlicy szkolnej przedstawiony został Program Fundacji WOŚP - RUR. Można było zdobyć podstawowe wiadomości dotyczące pierwszej pomocy przedmedycznej.

          Poszukujący mocniejszych wrażeń mogli podziwiać „wybuchowe" doświadczenia przyrodniczo-chemiczne, które z powodzeniem przeprowadzili uczniowie starszych klas.

          Zwolennicy nauki logicznego myślenia, a temu służy min. gra w szachy, która jeszcze dodatkowo uczy współpracy z partnerem, mogli skorzystać z prezentacji tej gry oraz wypróbować swoje umiejętności.

          Można było poznać sztukę składania papieru - origami robiąc zaprezentowane przez dzieci zakładki do książek.

          Oprócz spotkań tematycznych nasi goście wzięli udział w zawodach sportowych pokonując tor przeszkód prowadzący do sali sensorycznej i biblioteki szkolnej.

          Zgromadzeni goście obejrzeli również występy drużyn zuchowych oraz aerobiku w wykonaniu uczennic klas starszych pod kierunkiem pani Joanny Kierdelewicz.

          Zakończeniem „wizyty” przyszłych pierwszoklasistów były wspólne zabawy w sali gimnastycznej pod czujnym okiem przyszłych wychowawczyń. Rodzice zaś w tym czasie mogli spotkać się z dyrekcją szkoły.


          Joanna Rejent

        • WSPÓŁPRACA ZE SZKOLNYM PEDAGOGIEM I PSYCHOLOGIEM

        • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WSPÓŁPRACA ZE SZKOLNYM PEDAGOGIEM I PSYCHOLOGIEM.

          W klasie IIIc mieliśmy zaszczyt gościć szkolnych specjalistów Pani Marta Oniszczuk i Pani Katarzyna Zajkowska, które bardzo ciekawie poprowadziły zajęcia.Uczniowie poprzez aktywne uczestnictwo dowiedzieli się jakimi cechami powinien odznaczać się dobry kolega bądż koleżanka oraz zasady współdziałania w grupie.Bardzo dziękujemy za dużą dawkę wiedzy ujętą w aspekcie psychologiczno-pedagogicznym.

          Paulina Czemerych

        • Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej

        • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

          20 lutego klasa Va zapoznała się z postacią Tadeusza Rakowieckiego, który obecnie jest patronem Miejskiej Biblioteki Publicznej. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się o istotnych epizodach z jego działalności i dlaczego jest godzien nosić tytuł patrona. Pochodził z wielodzietnej rodziny o silnych tradycjach naukowych i patriotycznych, w której dużą wagę przywiązywano do wychowania  dzieci, dbając o ich wykształcenie. T. Rakowiecki  lubił i chciał pomagać ludziom. Ukończył medycynę a najwięcej doświadczenia zdobył w czasie  wojen jako lekarz wojskowy. W 1925r. wraz z żoną Pelagią przybył do Hajnówki, która wówczas liczyła ok. 700 mieszkańców. Czuł się tu dobrze, w otoczeniu przyrody i z dala od wielkomiejskiego gwaru. Zapoznaliśmy się przy okazji z Hajnówką tamtych czasów, kiedy to prężnie rozwijały się zakłady przemysłowe: Kolejki Leśne, Fabryka Chemiczna i Tartak. Po prezentacji multimedialnej obejrzeliśmy jego rodzinne zdjęcia, dzieła literackie i zbiory astronomiczne, którymi również  interesował się. Zajrzeliśmy również do biblioteki dla dorosłych, gdzie znajduje się pamiątkowa tablica upamiętniająca tę postać. Podczas spaceru zatrzymaliśmy się przy salonie kosmetycznym, który założyła niegdyś żona T. Rakowickiego.

          Po zajęciach udaliśmy się do Pizzerii Vera, gdzie miło spędziliśmy czas przy zabawach integracyjnych spożywając wygrany stuzłotowy bon w postaci pizzy w różnych smakach.

          Uczniowie VA wraz z wychowawczynią

        • AKCJA PROZDROWOTNA "ZDROWIE NA TALERZU" W KLASACH I-III

        • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii AKCJA PROZDROWOTNA "ZDROWIE NA TALERZU" W KLASACH I-III.

          Co roku w naszej szkole prowadzimy akcję prozdrowotną, która służy poznawaniu zasad zdrowego odżywiania i utrwalaniu dobrych nawyków żywieniowych wśród dzieci. Dzięki współpracy z firmą Sebex nasi najmłodsi uczniowie otrzymują owoce i warzywa oraz mleko, czyli to co jest bardzo potrzebne do ich prawidłowego rozwoju. Jedną z form propagowania zdrowego odżywiania jest pokaz robienia koktajli owocowo-mlecznych oraz ich degustacja. Dlatego 19.02.20 r. w świetlicy szkolnej odbyły sie spotkania kl. I-III z p. Anną Nalazek reprezentującą firmę Sebex. Podczas tych spotkań p. Ania rozmawiała z dziećmi o znaczeniu spożywania warzyw i owoców oraz mleka i przetworów mlecznych. Na zakończenie dzieci mogły skosztować wykonanych z owoców i mleka świeżych  koktajli. Akcja "Zdrowie na talerzu" to również doskonała okazja, by w klasach I-III zorganizować przygotowywanie zdrowych przekąsek z wykorzystaniem warzyw i owoców. Do czego gorąco zapraszam !

          Ewa Jabłońska

        • NAJLEPSI W I PÓŁROCZU ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

        • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii NAJLEPSI W I PÓŁROCZU ROKU SZKOLNEGO 2019/2020.

          KLASY Z NAJWYŻSZĄ ŚREDNIĄ:

          I 5d – 4,71

          II 4a – 4,62

          III 5c – 4,44

          IV 4b – 4,39

          V 6a – 4,38

          VI 5a – 4,37

          VII 7a – 4,35

          VIII 7b – 4,13

          IX 6b – 4,10

          X 6c – 4,04

          XI 8a – 4,01

           

          W I semestrze 100% frekwencję uzyskali uczniowie:

          1. Olaf Kowalski - 1a

          2. Marek Tokajuk - 1 a

          3. Igor Zagrzywiec – 1a

          4. Filip Firs – 1c

          5. Oskar Kudlak 1 c

          6. Tomasz Żedź – 1 c

          7. Nikodem Jakimiuk – 2a

          8. Jakub Aleksiejuk – 2b

          9. Magdalena Krucień – 2b

          10. Bartosz Zubrycki 2c

          11. Dawid Kuczko – 3a

          12. Viviana Aleksiejuk 3 b

          13. Róża Kościeńczuk – 3b

          14. Karol Lewsza – 3 b

          15. Zuzanna Ostrowska – 3 b

          16. Magdalena Romańczuk – 3 b

          17. Kamila Sawczyńska – 3 b

          18. Gabriella Brancewicz – 4a

          19. Julia Tumiel – 4a

          20. Maciej Urynowicz – 4b

          21. Paulina Warsicka – 4b

          22. Marcin Flaszyński - 5a

          23. Kacper Ostrowski – 5a

          24. Oskar Grygoruk - 5c

          25. Piotr Jurczuk – 5c

          26. Maria Parfieniuk – 5c

          27. Filip Falkowski – 5d

          28. Agata Kendyś – 5d

          29. Urszula Tokajuk – 5d

          30. Oskar Szumowski – 6a

          31. Iga Czekańska – 6b

          32. Tomasz Wasiluk – 6b

          33. Jakub Zdankiewicz – 6b

          34. Gabriela Goławska – 7b

          35. Jakub Kendyś – 7b

          36. Jakub Niczyporuk – 8a

          37. Martyna Fiedoruk 8b

          38. Szymon Masalski 8b

        • W sklepie po angielsku

        • Klasa IIa była dziś na "zakupach" w sklepie z zabawkami. Poznaliśmy walutę brytyjską, którą używaliśmy podczas utrwalenia wyrażeń typu How much is it? It is...Niezbędna była znajomość liczb do 99 , które to dzisiaj utrwalaliśmy w dialogu.

          Co kupiliśmy? A doll, a ball, a car, a key ring , a teddy bear :)

          Łatwo nie było, ale pierwsze konwersacje w języku angielskim za nami .

          Katarzyna Kacprzak

          Anna Bowtruczuk

        • WALENTYNKI W KLASIE III C

        • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WALENTYNKI W KLASIE III C.

          Uczniowie klasy IIIC w dniu Walentynek obdarowywali się skromnymi upominkami.Wręczanie prezentów polegało na tym ,że tajemnicą było od kogo się otrzymało. Wszyscy uczniowie byli zadowoleni z otrzymanych drobiazgów od swoich kolegów i koleżanek.

          Paulina Czemerych

        • Ogólnopolski Finał Pucharu Prezesa PZPN w kategorii U-11 w Warszawie

        • W sobotę 15.02. uczniowie naszej szkoły Sebastian i Patryk z Vd wzięli udział w Ogólnopolskim Finale Pucharu Prezesa PZPN w kategorii U-11, który odbywał się w Warszawie. Chłopcy reprezentowali województwo podlaskie.Po zaciętych meczach wyszli ze swojej grupy na pierwszym miejscu i awansowali do najlepszej ósemki Polski. Ostatecznie zostali pokonani,jak się później okazało przez zwycięzcę całego turnieju.Brawa dla chłopaków!!!

          Marta Łukaszuk

        • WYCIECZKA KLASY II A I II B DO ROBO PARKU

        • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WYCIECZKA KLASY II A I II B DO ROBO PARKU.

          Klasa IIa i IIb nie mogą usiedzieć w miejscu. Na kolejną wycieczkę wybrały się na Międzynarodową Interaktywną Wystawę Robotów ROBO PARK do Białegostoku. Spotkanie z 70 robotami z całego świata sprawiło, że nasi mali programiści zrobili się głodni. Nie mogło więc zabraknąć wizyty w zaprzyjaźnionej białostockiej pizzerii Brooklyn.

          Marta Czurak, Katarzyna Szymczuk, Joanna Rejent

        • Rekrutacja 2020 - spotkanie z dyrektorem szkoły

        • Organizacja klas I-szych spotkanie z dyrekotrem 24 lutego 2020

          DYREKCJA I GRONO PEDAGOGICZNE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 IM. WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY ZAPRASZA RODZICÓW I DZIECI  NA DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

           

          TERMIN: 24 LUTEGO 2020

          MIEJSCE: UL. WRÓBLEWSKIEGO 2

          PROGRAM:

          15:30-16:30 POWITANIE GOŚCI I ZAPOZNANIE Z OFERTĄ EDUKACYJNĄ SZKOŁY:

          - POKAZ ZUCHÓW (KLASY I i III)

          - POKAZ ZAJĘĆ Z PROGRAMOWANIA – OZOBOTY i FOTONY

          - POKAZ REALIZACJI PROGRAMU „RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ” – W WYKONANIU UCZNIÓW  

          - POKAZ AEROBIKU SPORTOWEGO – UCZNIOWIE SZKOŁY

          W TRAKCIE ZAPOZNANIE SIĘ Z BAZĄ SPORTOWO-EDUKACYJNĄ SZKOŁY

          16:30 SPOTKANIE Z DYREKTOREM SZKOŁYORGANIZACJA KLAS I SP W ROKU SZKOLNYM 2020/2021.

          Zapewniamy opiekę nad dziećmi w trakcie dnia otwartego.

        • Szkolny Wolontariat Dwójki

        • od 10 lutego 2020

          W dniu dzisiejszym zostały wprowadzone następujące zasady

          Szkolny Wolontariat Dwójki

          Zarejestrowani Wolontariusze (zgoda od Rodzica na udział w akcjach Szkolnego Wolontariatu Dwójki na początku roku szkolnego) kategoria Wolontariat w punktowym systemie zachowania (max 50 pkt - semestralnie!):Przepracownaie w wolontariacie:30 godzin lub więcej - 50 punktów10-29 godzin to 15 -  44 pkt (jedna godzina 1,5 punktu) 1-9- godzin to 1-9 pkt (jedna godzina jeden punkt)

          Plus kategoria dla "nie wolontariuszy" ale wspierających akcje typu zbiórki na terenie szkoły ( typu ubrania, kredki,kinder jajka itd)  - Max 20 pkt na semestr  (udział w jednej akcji 5pkt) łączna liczba punktów z tej działalności ucznia nie przekracza 50 pkt. 

          wpis na świadectwo za 30 godzin w ciągu roku! - szczególne osiągnięcie ucznia

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce
      • tel. 85-682-28-66
      • fax: 85-682-28-66 wew. 118
      • ul. W. Wróblewskiego 2
        17-200 HAJNÓWKA
        Poland
      • Nabywca:
        Gmina Miejska Hajnówka
        ul. Aleksego Zina 1
        17-200 Hajnówka
        NIP 603-00-06-341

        Odbiorca:
        Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły
        ul Wróblewskiego 2
        17-200 Hajnówka
    • Logowanie