• Pierwsze spotkanie kółka cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów klas 1-3.Dzieci wykonały ciekawe prace z użyciem nazbieranych liści.

• JAK NALEŻY ZACHOWAĆ SIĘ W CZASIE EWAKUACJI? ĆWICZENIA

• Dnia 21września o godz 10:05 w szkole rozległ się sygnał dźwiękowy - 4 długie dzwonki, to sygnał do próbnej ewakuacji. Uczniowie z nauczycielami opuścili budynek szkoły. Udali się na miejsce zbiórki czyli boisko szkolne. Nauczyciele przekazali p. Dyrektorowi A.Chudkowi informacje dotyczące stanu liczebności klas.

Próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły został przeprowadzony przy współpracy Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce. Strażacy sprawdzili budynek szkoły, czy zostały zachowane wszystkie środki bezpieczeństwa w czasie ewakuacji.

Akcja przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Uczniowie, nauczyciele, a także pozostali pracownicy szkoły, zachowali środki bezpieczeństwa, doskonale znali drogi ewakuacyjne, a także bardzo szybko i sprawnie stawili się na miejscu zbiórki.

Ćwiczenia przygotowują nas do odpowiedniego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia. Przeprowadzona akcja potwierdziła, że wszyscy wiedzą, jak się zachować w takich sytuacjach. Nad prawidłowy przebiegiem ćwiczen czuwał prowadzący akcję ewakuacyjną p. M.Antoniuk.

• UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA AKTÓW PRZYZNANIA STYPENDIUM BURMISTRZA MIASTA HAJNÓWKA IM. PELAGII PONIECKIEJ ZA WYNIKI W NAUCE, OSIĄGNIĘCIA ARTYSTYCZNE I SPORTOWE

• Nie zmuszajmy dzieci do aktywności, lecz wyzwalajmy aktywność, nie każmy myśleć, lecz twórzmy warunki do myślenia. Nie żądajmy, lecz przekonujmy. Pozwólmy dziecku pytać i powoli rozwijajmy jego umysł tak, by samo wiedzieć chciało” – te słowa Janusza Korczaka były mottem przyświecającym uroczystości wręczenia aktów przyznania Stypendium Burmistrza Miasta Hajnówka imienia Pelagii Ponieckiej za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne, która odbyła się 16 września 2022 r. w naszej szkole.

Na uroczystości pojawili się najlepsi i najzdolniejsi uczniowie hajnowskich szkół podstawowych (wraz z rodzicami), aby z rąk Burmistrza Miasta Hajnówka, pana Jerzego Siraka, odebrać statuetki oraz akty przyznania stypendium. Wśród zaproszonych gości powitaliśmy również między innymi pana Edwarda Ponieckiego, członków Komisji Stypendialnej, dyrektorów hajnowskich placówek edukacyjnych oraz Hajnowskiego Domu Kultury.

Uroczystość rozpoczęła się od występu uczniów klasy 8a i 8d, którzy w humorystyczny sposób przedstawili różne typy uczniów: „Wiecznie zagubionego”, zapominającego o materiałach na plastykę, stroju na wychowanie fizyczne, „Leniwca”, który „nie wie”, „nie umie”,„Zakochanego marzyciela”, chodzącego z głową w chmurach i oderwanego od szarej rzeczywistości, „Wiecznie chorego hipochondryka”, pozbawiającego szkolną panią pielęgniarkę zasobów plastrów, kropli żołądkowych i tabletek przeciwbólowych, „Słodziaka”, komplementującego fryzurę, ubiór, charakter swej ukochanej Pani, „Niepokornego” nastawionego na walkę z całym światem, „Szkolne gwiazdy” rozświetlające korytarze swym powabem i pięknem, „Rozrywkowego”, który korzysta z każdej okazji, by zniknąć z oczu nauczycielom i pooddychać „świeżym” powietrzem oraz „Aktywnego pasjonata”, realizującego się w wybranej przez siebie dziedzinie. Swój talent zaprezentowały dziewczęta trenujące aerobik, jedna z nich wykonała przepiękną solówkę taneczną; usłyszeliśmy także piosenkę w wykonaniu uczennicy klasy 8b.

Na koniec wystąpiła przedstawicielka ostatniego typu uczniów – nienazwanego, podlegającego ścisłej ochronie, powstałego w wyniku nadzwyczajnej mutacji genetycznej połączonej z wybuchem Supernowej; pogratulowała zgromadzonym w sali licznym przedstawicielom tego gatunku sukcesów edukacyjnych, sportowych i artystycznych .

Mirosława Borowska

zdjęcia Anetta Mackiewicz