• AKADEMIA Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA

• Szkoły w różnych krajach. Takim hasłem można określić tegoroczny apel na Dzień Nauczyciela. Widzom zaprezentowano ciekawe informacje o tym jak funkcjonują szkoły w Japonii, Finlandii, Australii. Jak działają tamtejsze systemy nauczania, jak wyglądają relacje rodziców ze szkołą, jaki jest prestiż nauczyciela w różnych krajach, jaką rolę odgrywa szkoła w kształtowaniu młodego człowieka. A wszystko uświetnił wesoły występ śpiewających czwartoklasistów. Na zakończenie, uczennica kl. 8B Wiktoria, zaśpiewała pełną refleksyjnych rozważań, ale pogodną piosenkę. Z takim optymistycznym akcentem rozpoczynamy nowy, kolejny tydzień pracy.Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.Agnieszka Perdion-Smykla i Krystyna Jakoniuk

• SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "PORTRET NAUCZYCIELA"

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej biblioteka szkolna przygotowała konkurs plastyczny „Portret Nauczyciela”. Wpłynęło łącznie 61 prac (43 – kl I-III, 18 – kl IV-VIII). Poziom prac był mocno zróżnicowany. Komisja oceniając rysunki brała pod uwagę samodzielność, wrażliwość plastyczną oraz podobieństwo do portretowanego nauczyciela.

Prace prezentowane są na holu przed stołówką oraz posłużą jako dekoracja na apelu z okazji popularnego „Dnia Nauczyciela”

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Lista osób nagrodzonych i wyróżnionych:

Marcjan Diemianiuk IB - Nagroda

Dominkia Pietraszko VIIA

nauczyciele bibliotekarze

• JESIENNE DRZEWA

• Na zajęciach z kółka plastycznego uczniowie wykonali jesienne drzewa.Wykorzystały folię bąbelkową, która posłużyła do odbijania korony drzewa.

• JESIENNE GIRLANDY

• Na zajęciach kółka plastycznego wykonaliśmy girlandy, które składały się z jeżyka, jabłuszka, grzybka i jesiennego listka.

• "DUŻY CZYTA MAŁEMU"

• Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

W "Ogólnopolski Dniu Głośnego Czytania" klasę II B odwiedzili uczniowie klas starszych z jasnym przekazem, że czytanie uczy, bawi, rozwija. Młodsi koledzy poznali przygody "Pięciopsiaczków" Wandy Chotomskiej oraz historię "Złotowłosej i trzech niedzwiadków" czytaną z podziałem na role i w języku angielskim. Zainspirowani uczniowie odwiedzili na przerwie bibliotekę.

Joanna Rejent