• KONKURS PLASTYCZNY "PATRONI NASZYCH SZKÓŁ"

• W Bibliotece Miejskiej w Hajnówce odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Patroni naszych szkół”. W obecności dyrektorów szkół, przedstawicieli Urzędu Miasta, pracowników biblioteki, rodziców oraz nauczycieli wręczone zostały nagrody laureatom konkursu.

W konkursie wzięło udział 92 uczniów hajnowskich placówek.

Miło nam, że nasi uczniowie zajęli najwyższe miejsca:W kategorii klasy 1-3:

1 miejsce

Magda Zakrzewska

2 miejsce

Krzysztof Frankowski

3 miejsce

Oksana Kononiuk

Eliza Giermaniuk

W kategorii klasy 4-8:

1 miejsce

Antonina Jakimiuk

3 miejsce Natalia Dunda

Klasyfikacja do wystawyOksana Drużba

Konkurs organizowała Szkoła Podstawowa nr 3 w Hajnówce.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu plastycznego!

Prace można oglądać w Małej Galerii MBP, serdecznie zapraszamy.

• Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

• Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja uczniowie klasy 8 c przedstawili prezentację oraz zorganizowali mini konkursy dla klas 3 i 4 . Konkursy dotyczyły ważnych faktów historycznych związanych z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Młodsi uczniowie chętnie brali w nich udział, a nagrodą dla pilnych słuchaczy były drobne nagrody w formie słodyczy i długopisów ufundowane przez klasę 8c. W salach były widoczne piękne gazetki wykonane przez uczniów klas trzecich.

Klasa 8c z wychowawczynią

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce.

• Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała dotację w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025. Głównym celem programu jest wzmocnienie czytelnictwa w Polsce oraz modernizacja bibliotek. Ze względu na skalę oddziaływania, jest to jeden z największych programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Za Priorytet 3, czyli zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych, odpowiada Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Na realizację programu otrzymaliśmy 15 000 zł.

Zgłoś do biblioteki swoją propozycję książek do zakupu!!!

• WITAJ, MAJOWA JUTRZENKO!

• „Zapamiętajże narodzie:

W waśni zguba,

Siła w zgodzie!”

Powyższe motto przyświecało przedstawieniu historycznemu, które przygotowali uczniowie klas 8a i 8d w związku z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Inscenizacja została zaprezentowana całej społeczności szkolnej 12 maja.

Konstytucja to najważniejszy dokument w państwie. Daje nam prawa i zawiera obowiązki obywateli, mówi o tym, kto i jak ma rządzić w państwie, określa jego ustrój.

W XVIII wieku, wobec szerzącej się anarchii oraz rosnących wpływów państw ościennych, światlejsze kręgi społeczeństwa próbowały uratować Polskę, zwołując Sejm Wielki. Obrady tego sejmu trwały 4 lata: od 1788 do 1792 roku. Zostały zwołane w celu przeprowadzenia szeregu głębokich reform ustrojowych. Punktem kulminacyjnym owych obrad było uchwalenie polskiej konstytucji – pierwszej w Europie, drugiej na świecie.

Dziedzictwo 3 maja stało się faktycznym początkiem opowieści o nowoczesnym narodzie polskim. Prawdziwym momentem triumfu odwagi, rozumu i obywatelskiej miłości.

Uczniowie klas ósmych pokazali fragment obrad sejmu, reakcje ludzi, oczekujących na efekty pracy posłów oraz królewską przysięgę. Scenkę rozpoczynało i kończyło odniesienie do współczesności oraz pytanie – czym dla nas jest konstytucja? Przedstawienie było wzbogacone prezentacją multimedialną. W finale wszyscy widzowie pełną piersią i gromkimi głosami zaśpiewali pieśń „Witaj, majowa jutrzenko!”.

uczniowie klas 8a i 8d wraz z opiekunkami:

Mirosławą Borowską

Joanną Kierdelewicz

Małgorzatą Wiszniewską

• Kolorowy sukces w ogólnopolskim konkursie plastycznym.

• Dzięki rysunkom nadesłanym na XII OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY PODWÓRKO „Kolorowe podwórko” w Młodzieżowym Domu Kultury w Słupsku zrobiło się kolorowo.

Wszyscy wiemy jak ważne są kolory odgrywają ogromną rolę w życiu człowieka. Już w czasach prehistorycznych wykorzystywano w terapii i sztuce oddziaływanie barw. Poprzez obserwację zmieniających się barw w przyrodzie ludzie coraz bardziej poznawali ich znaczenie nie tylko dla sfery estetycznej i emocjonalnej, ale też dla zdrowia. Kolory, które otaczają nas w codziennym życiu, mają nie tylko znaczenie estetyczne. Wpływają na nasze doświadczenia, zachowania i efektywność, a także pomagają nam orientować się w przestrzeni. Świadoma praca z kolorami jest podstawą dobrego samopoczucia, kreatywności i skuteczności.

Komisja spośród 552 prac plastycznych nadesłanych z 97 placówek nagrodziła 9, wyróżniła 13, a 77 zakwalifikowała na wystawę pokonkursową.Wśród nagrodzonych prac znalazł się rysunek Elizy Giermaniuk, a praca Michała Antoniuka znalazła się na pokonkursowej wystawie.

Dyplom wręczył Pan dyrektor Adam Chudek w obecności klasy IIB.

Praca powstała pod artystyczną opieką Daniela Gromackiego.