• Światowy Dzień Zespołu Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki

          • W naszej szkole miesiąc marzec był bardzo intensywny. Klasy II a, b, c i III a, b, c zostały objęte profilaktycznym projektem pt. „POZNAJ, ZROZUM, NIE OCENIAJ!”.

            Dzieci zostały zapoznane z dużą porcją wiedzy. Szczególna uwaga została zwrócona na Światowy Dzień Zespołu Downa. Święto to zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, natomiast od 2012 roku organizowane jest pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ).

            Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.

            Uczniowie mogli się dowiedzieć , że data jest nieprzypadkowa – nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. Dodatkowo zostały zapoznane z ideą Kolorowych Skarpetek, które są synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. Zajęcia miały na celu podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. Na zakończenie zajęć wykonały piękne bransoletki z hasłami tolerancji szacunku wobec drugiego człowieka.

            Dzięki pracy nad zwiększeniem świadomości społecznej możemy stworzyć lepszy świat, w którym każdy, niezależnie od swoich różnic, ma szansę na godne i pełne życie – POZNAJ, ZROZUM, NIE OCENIAJ!

            Agnieszka Zabrocka – pedagog

            Katarzyna Zajkowska – psycholog

            Adam Turkowicz – pedagog specjalny

             

          • Dni Teatru w Bibliotece

          • W ubiegłym tygodniu uczniowie klas czwartych uczcili Dni Teatru, oglądając autorskie przedstawienie Koła Artystyczni. Jak to jest zabawić się w teatr? Co to znaczy wyrazić siebie słowem lub gestem? Lub po prostu dobrze się bawić, kreując świat przedstawiony na małej scenie? Można zostać kim się tylko chce, nawet zadufanym w sobie rycerzem, uaktualniającym nieustannie swój wymuskany profil na Instagramie lub wybrednym smokiem rzadkiego gatunku o obolałej paszczy.

            Monika Rybitwa

          • Sukces w wojewódzkim konkursie plastycznym

          • Wojewódzki konkurs plastyczny "Krajobraz Polski - Tradycje, Współczesność, Przyszłość", organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku, okazał się niezwykle udany dla dwóch uczennic z naszej szkoły. Eliza Giermaniuk zdobyła nagrodę, natomiast Małgorzata Surel została wyróżniona za swoje wyjątkowe prace.
            Aby uczcić ich sukces, wybraliśmy się również do Centrum Edukacji Nauczycieli, gdzie ma miejsce wystawa "Z naszej perspektywy". Mieliśmy okazję podziwiać tam prace autorstwa uczestników koła plastycznego przy SP2 w Hajnówce

            Dzięki udziałowi w konkursie i wizycie na wystawie, nasze uczennice zdobyły cenne doświadczenie oraz dodatkową motywację do dalszego rozwoju artystycznego.
            Prace powstały pod artystyczną opieką Daniela Gromackiego

            Daniel Gromacki

          • WIOSENNA ŁĄKA

          • Na edukacji polonistycznej dzieci wykonały ciekawe prace z użyciem żywych kwiatów i roślin nazbieranych z rodzicami na spacerze i własnych ogródków.

            Paulina Czemerych 

          • AKCJA ŻONKILE

          • Wiedza o przeszłości pozwala lepiej rozumieć współczesność, dlatego tak ważna jest edukacja i znajomość historii. 

            Klasa 7a wzięła udział w Akcji Żonkile zorganizowanej w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Zajęcia związane były z upamiętnieniem 81 rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim, która przypada 19 kwietnia.

            Marta Łukaszuk 

          • Akcja wolontariatu Książki bez recepty

          • „Książka bez recepty” to akcja, która objęła 50 miejsc w całym kraju.

            8 kwietnia naszą szkołę odwiedzili organizatorzy -pani Iza z synem Mieszko, liderem projektu.

            Książki ze zbiórki z naszej szkoły trafią do szpitala na południu Polski , zaś hajnowski szpital dziś otrzymał spory książkowy zapas.

            Dziękujemy raz jeszcze za każdą książkę wszystkim ofiarodawcom. Bibliotekarzom -panu Danielowi i pani Grażynie za miejsce zbiórki,za pomoc i dobrą logistykę.

            Nasza szkoła była jedyną placówką z województwa podlaskiego , która wzięła udział w zbiórce „Książka bez recepty.”

            Do udziału w zbiórce namówiła nas przecudowna nauczycielka pani Ewa Kolbusz ambasadorka akcji Książka bez recepty, z którą współpracujemy od kilku lat. Pani Ewa pracuje w Szkole Podstawowej nr 4, w klasach 1-3 i jest z miasta Rydułtowy, które było partnerem projektu norweskiego.

            Jak się okazało pani Iza , pani Ewa i szkolne opiekunki wolontariatu pani Ania i pani Małgosia znają się z ogólnopolskiego projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję”,z czasów pandemii.

            Jaki ten świat mały

            Otrzymaliśmy specjalne podziękowania,które dzisiaj przekażemy na ręce Dyrekcji, bo bez ich wsparcia nie byłoby takiego sukcesu.

            Oczywiście wychowankom-wolontariuszom z klasy 7b za posegregowanie i ponoszenie książek do auta również dziękujemy.

            Otrzymaliśmy sadzonkę niezapominajki.

            Obiecujemy, że zasadzimy ją w przyszkolnym ogródku.

            „Wszystkie książki można podzielić na dwie grupy: na chwilę i na każdą chwilę.”(J.Ruskin)

             Szkolny Wolontariat Dwójki

          • Rozstrzygnięcie konkursu pt."Ptaki przylatujące na wiosnę".

          • Komisja w składzie Paulina Czemerych i Anettą Trusiewicz-Kolinko wyłoniły laureatów konkursu.

            I miejsce:Zuzanna Wenska, Hanna Goszczyńska, Maja Jarmoc, Olga Janiak,Marysia Nazaruk

            II miejsce:Bartosz Gęborys,Bartek Tellos,Zuzanna Szawelsk

            III miejsce:Julian Owerczuk,Mateusz Kozłowski, Anna Bartoszuk

            Wyróżnienie:Laura Kaszel, Natalia Lach, Blanka Dobosz, Hania Wojciuk, Nikola Dmitruk, Jędrek Goławski, Filip Opolski

            Serdecznie gratulujemy 

            W dniu 15.04.2024 nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów w konkursie plastycznym "Ptaki przylatujące na wiosnę"

          • Wycieczka do PARKU WODNEGO SUNTAGO.

          • „Suntago” to największy zadaszony park wodny w Polsce i Europie, mogący pomieścić do 15 000 osób. Zajął 10. miejsce w rankingu najlepszych parków wodnych Europy według European Star Award. Podzielony jest na 3 strefy tematyczne: Jamango, Relax i Saunaria. Dlatego też z wielką ciekawością 10 kwietnia uczniowie z klas 4b, 5a i 7a pod opieką pań Ewy Gierasimiuk, Ilony Wasiluk, Marty Łukaszuk oraz rodziców Filipa z 4b wybrali się w to miejsce.

            Naszym celem było skorzystanie z atrakcji strefy „Jamango”, a było ich co niemiara. W tej strefie znalazło się 300 palm (prawdziwych!), 4000 leżaków, 32 zjeżdżalnie na 6 kondygnacjach, o łącznej długości ponad 3,2 kilometrów. Najdłuższa zjeżdżalnia “Jungle Eclipse” mierzy 320 metrów, co czyni ją największą w Europie. Znajdują się tu również między innymi: zjeżdżalnie pontonowe przeznaczone dla 1, 2 i 4 osób, zjeżdżanie z zapadniami, ośmiotorowa zjeżdżalnia “Raindbow Race” po której zjeżdża się na specjalnych przeznaczonych do tego matach głową do przodu, oraz wiele innych. Jest tu też basen z falami, dzikie rzeki, symulator Surf-Air oraz wewnętrzny i zewnętrzny wodny plac zabaw. Łączna powierzchnia basenowa w tej strefie zajmuje 2000 m².

            Nie ma się więc co dziwić, że siedmiogodzinny pobyt minął wszystkim bardzo szybko. Naładowani pozytywną energią, mega zmęczeni w późnych godzinach wieczornych szczęśliwie wróciliśmy do domu.

            Na pewno niejeden z nas jeszcze kiedyś tu powróci ;)

            Marta Łukaszuk, Ilona Wasiluk, Ewa Gierasimiuk.

          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - w Naszej Szkole.

          • Od wielu już lat w dniu 2 KWIETNIA obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego cel to propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. Musimy pamiętać, że spektrum autyzmu to nie powód do innego traktowania, czy też wykluczenia społecznego. Autyzm to odmienny sposób spoglądania na świat wokół nas. Przecież każdy z nas jest inny i ma różne potrzeby. Każdy chce być zrozumiany i akceptowany. W naszej społeczności szkolnej mamy wielu uczniów zmagających się z różnymi trudnościami, również ze spektrum autyzmu, więc, na znak solidarności, tym intensywniej i aktywniej podjęliśmy różne działania.

            Zatem środa, 3 kwietnia (pierwszy dzień po świątecznej przerwie) był w naszej szkole dniem BEZ DZOWNKÓW. W ramach solidarności, zrozumienia i empatii nasi uczniowie oraz nauczyciele symbolicznie ubrali się w kolor niebieski.

            „Niebieskie motyle są wśród nas”

            Tak brzmi hasło, które serca społeczności szkolnej niosły dziś w szeroki świat.

            Pamiętajmy, że wrażliwość, otwartość na drugiego człowieka, uważność na potrzeby innych - to wartości bezcenne, które warto wciąż niezmiennie rozwijać i pielęgnować!

            POZNAJ, POSTARAJ SIĘ ZROZUMIEĆ, NIE OCENIAJ!

             

            Agnieszka Zabrocka – pedagog

            Katarzyna Zajkowska – psycholog

            Adam Turkowicz – pedagog specjalny

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce
        • tel. 85-682-28-66 fax: 85-682-28-66 wew. 118
        • 17-200 HAJNÓWKA ul. Wróblewskiego 2 Poland
        • Nabywca: Gmina Miejska Hajnówka ul. Aleksego Zina 1 17-200 Hajnówka NIP 603-00-06-341 Odbiorca: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły ul Wróblewskiego 2 17-200 Hajnówka
      • Logowanie