• WYCIECZKA DO BIAŁEGOSTOKU

• W  15 lutego uczniowie klasy 4a, 6a oraz harcerze z drużyny Strażnicy Lasu  uczestniczyli w wycieczce do Białegostoku. Dzień rozpoczęliśmy od kreatywnych zajęć w Epicentrum Nauki, gdzie nauka łączy się z zabawą.Wystawa Główna, którą oglądaliśmy obejmuje powierzchnię 2 670 m2. Na jej terenie znajduje się niemal 100 stanowisk doświadczalnych. Nie ma tam ustalonych tras zwiedzania, dzięki czemu każdy mógł samodzielnie decydować, jaką ścieżką i w jakim tempie będzie się poruszał. Wystawa Główna obejmuje kilkanaście obszarów tematycznych. Znajdują się tam stanowiska z dziedzin takich jak: optyka, transport, telekomunikacja, medycyna, automatyka, robotyka, mechanika oraz wiele innych. Rozpoczynając swoją podróż, przenosimy się do innego świata – świata nauki przez doświadczanie.

Następnie udaliśmy się do kina Helios i w ramach projektu Kino na temat obejrzeliśmy wspaniały film o przyjaźni

"Chłopiec za szyby".

To bardzo udany dzień !

M.Łukaszuk, I.Wasiluk, U.Skalska.

• Konkurs - Toleruję, szanuję i akceptuję

• W związku z tym, że każdego roku w dniu 1 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bez Dyskryminacji, w związku z tym przedmiotowa tematyka uzasadnia konieczność podjęcia działań profilaktycznych ukierunkowanych przede wszystkim na większą otwartość, tolerancję, zrozumienie, szacunek wobec odmiennych tradycji, obyczajów, itp. Mając na względzie powyższe Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku organizuje konkurs plastyczny ph. Toleruję, szanuję i akceptuję na zaprojektowanie plakatu promującego ideę tolerancji, szacunku, otwartości i pomocy dla drugiej osoby.Inicjatywa skierowana jest do uczniów szkół podstawowych województwa podlaskiego. Celem przedmiotowego przedsięwzięcia jest kształtowanie postaw tolerancji i akceptacji wobec wszystkich osób bez względu na płeć, rasę, pochodzenie etniczne, narodowość, religię, wyznanie, światopogląd, niepełnosprawność oraz uwrażliwienie na ich problemy i potrzeby. Założenia zostały opisane w zatwierdzonym przez I Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku insp. Jacka Kumpiałowskiego Regulaminie (,.,), który stanowi załącznik.

Kwestie techniczne:

1. Wykonywany plakat powinien być wykonany z wykorzystaniem dowolnej techniki plastycznej   np. malowanie farbami, pastelami, mazakami, kredkami, etc.

2. Format pracy A 3 .

3. Materiał wykorzystany do wykonania plakatu jest dowolny.

4. Jedna osoba może złożyć do konkursu 1 plakat.

5. Plakat powinien:- poruszać tematykę tolerancji, otwartości, pomocy oraz szacunku,- być wykonany przez ucznia osobiście i podpisany: imię, nazwisko, klasa, nazwa szkoły,telefon kontaktowy rodzica/opiekuna,- być inwencją własną ucznia - nie może być kopią innej pracy oraz wskazywać na kreatywność i pomysłowość ucznia.

Plakaty należy złożyć osobiście lub przesłać do Komedy Powiatowej Policji w Hajnówce, z dopiskiem:Konkurs na plakat ph. Toleruję,szanuję i akceptuję do dnia 22 lutego 2023 roku. Wraz z plakatem uczestnik konkursuprzekazuje wypełnioną Zgoda rodzica/opiekuna prawnego na przetwarzaniedanych osobowych i rozpowszechnienie wizerunku uczestnika konkursu ph.  Tolerują, szanujęi akceptuję  wraz z klauzulą informacyjną.Spośród nadesłanych plakatów wyłonieni zostaną laureaci I,II i III miejsca, którym przekazane zostaną nagrody rzeczowe oraz nagrody.Dodatkowo, nagrodę niespodziankę otrzyma klasa laureata konkursu.

Szkolnym koordynatorem jest Pani Pedagog Agnieszka Zabrocka - prace przynosimy do 21 lutego 2023

Poniżej regulamin konkursu i zgoda Rodzica.

Regulamin_konkursu_(2).PDF

Zgoda_rodzica.PDF

• WALENTYNKI NA KÓŁKU PLASTYCZNYM

• Na zajęciach kółka uczestnicy dowiedzieli się o Walentynkach.Chętnie uczestniczyli w pogadance walentynkowej oraz ozdobili drewniane serduszka dla swoich najbliższych.

• NAGRODA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

• Eliza Giermaniuk, uczennica klasy IIB zdobyła Nagrodę w XXXI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Witaj, gwiazdko złota” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach, Miejskie Centrum Kultury oraz Urząd Miasta Tychy.

Tytuł konkursu „Witaj, gwiazdko złota”, zaczerpnięty został od pierwszych słów kolędy Zygmunta Noskowskiego i jest ideą przewodnią tego wydarzenia artystycznego. Tematem konkursu jest Boże Narodzenie – świąteczne obrzędy religijne i rodzinne. Natomiast celami konkursu są: wychowywanie w duchu szacunku dla wartości narodowych, rodzinnych i chrześcijańskich oraz utrwalanie i przechowywanie tradycji kultury polskiej.

Uczennica naszej szkoły wykonała obraz w technice mieszanej (monotypii i pastelu olejnego) przedstawiający kolędników.

Praca powstała pod opieką artystyczną Daniela Gromackiego. Nagrodę, w obecności wychowawczyni Joanny Rejent i uczniów klasy IIB, wręczył dyrektor szkoły Adam Chudek.

Sukcesu gratulujemy.

DANIEL GROMACKI

• WIELKIE WYZWANIE CZYTELNICZE KLASY 3A

• Klasa 3a otrzymała dziś tajemniczą paczkę. A w niej... cała magia! I o co tu chodzi?Wraz z Panią z biblioteki szkolnej weźmiemy udział w Wielkim Wyzwaniu Czytelniczym. Uczniowie z całej dostępnej puli książek wybierają takie, które wydają się najbardziej interesujące, czytają je w domu, a później ... oceniają! Mamy nadzieje, że przeczytają z przyjemnością kilka książek, rozbudzą w sobie miłość do czytania i z chęcią będą sięgać po książki samodzielnie.

Agnieszka Wasilewska

• SPOTKANIA MALARSKIE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

• Chętni uczniowie z klasy IIB spotykają się w bibliotece na wspólne rysowanie i malowanie. Dzieci uczestniczące na zajęciach rozwiają swoje zainteresowania plastyczne tworząc ciekawe i pomysłowe prace. Kształcą zmysł kompozycyjny i rozwijają wrażliwość estetyczną.
            W czasie zajęć uczestnicy poznają nową technikę graficzną - monotypię. Technika ta polega na odbijaniu rysunku z płaskiej matrycy pokrytej farbą drukarską. Następnie uczniowie dodają kolor pastelami olejnymi. Wykonane prace rozsyłane są na konkursy plastyczne w całej Polsce.