• WIELE ZNACZEŃ WYRAZÓW

• Podczas czwartkowych zajęć kółka plastycznego uczniowie dowiedzieli się, że pewne wyrazy mogą mieć wiele znaczeń np.kotki-zwierzęta i kotki na wierzbie,które są oznakami wiosny.Podsumowaniem było wykonanie bazi w wazonie.

• WIELKANOC

• Uczniowie kółka plastycznego opowiadali o tradycjach wielkanocnych w swoich domach.Po tej ciekawej rozmowie wykonali drewniane jajka,które ozdabiali według własnego pomysłu.Na koniec każdy uczestnik otrzymał czekoladowego lizaka w kształcie króliczka.

• Dzień Matematyki w naszej szkole

• TYDZIEŃ MATEMATYKI W NASZEJ SZKOLE

Dnia 14.03 również w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Matematyki.Szkoła została udekorowana plakatami, rebusami, zgadkami i różnorodnymi infomacjami matematycznymi Uczniowie z klasy VIIIc przygotowali dla swoich młodszych kolegów różne zadania. Klasy III miały za zadanie zrobić plakaty na temat: "W krainie trójkątów" oraz "W krainie czworokątów".Ich wystawę  można podziwiać na szkolnym korytarzu. Klasy V miały do rozwiązania krzyżówkę, klasy VI eliminatkę a klasy 7 rozwiązywały sudoku- najlepiej poradził sobie OlehRybakov z 7a. Klasa VIII d rozwiązywała trudne zadania dotyczce objętości graniastosłupów. Przygotowaliśmy również konkurs "Znajdź i rozwiąż", który cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów.Wyniki konkursu: I miejsce;Jakub Aleksiejuk-kl.5b, II msc-Ola Dmitruk,Agata Kendyś i Hania Bedkowska z 8d,III msc- Ula Tokajuk i Ewa Rusinowicz z 8d Uczniowie mieli najpierw znaleźć zadanie-były one rozwieszone na terenie całej szkoły-a później je rozwiązać.Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami, słodyczami oraz przyborami szkolnymi.

Klasa IVa przeprowadziła dla klas 1 i 2 konkurs plastyczny, wystwa prac na parterze szkoły.W środę 15.03.2023r. odbył się konkurs wśród klas czwartych. Były zaproponowane dwa konkursowe zadania: bloksy i zadania z zapałkami. Uczniowie sprytnie poradzili sobie z rozwiązywaniem łamigłówek.Wyniki konkursu:I miejsce - IV C 10/12 ( Bogdanowicz Hubert, Janiak Kamil, Kudlak Oskar)II miejsce - IV a 6/12 ( Bartoszuk Gabriel, Dmitruk Łukasz, Kurasz Kacper)III miejsce - IV b 4/12 ( Zin Wiktoria, Wenski Antek, Giermaniuk Wiktoria).

Organizatorki:

Lubov Krupka

Ilona  Wasiluk

Małgorzata Szumarska

• WIOSNA, WIOSNA.

• Już kwiaty zakwitają w lasach, w ogrodach i na łąkach-mówią o tym, że nadszedł czas wiosny.Przyszły do nas kwiaty w gości w swej szacie wiosennej.

• KÓŁKA

• Uczniowie przekonali się, że foremki do babeczek można wykorzystać do pracy plastycznej.

• Światowy Dzień Poezji w bibliotece szkolnej.

• Światowy Dzień Poezji obchodzony corocznie 21 marca, ustanowiony przez UNESCO jesienią 1999 roku. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie.Bibliotekarze, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły włączyli się w te obchody. Zostały przeprowadzone lekcje biblioteczne, na których dzieci zapoznały się z pojęciem poezji oraz z najpopularniejszymi polskimi poetami. Do wiersza Magdaleny Witkiewicz "Krowa" zostały narysowane ilustracji. Efekty pracy można oglądać na holu pierwszego piętra.

Bibliotekarze

• Sukces naszego ucznia w Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Pięknej "Color Art"

• Międzynarodowy Festiwal Sztuki Pięknej Color Art, którego organizatorem jest Goleniowski Dom Kultury jest imprezą cykliczną trwającą nieprzerwanie od 1990 roku. Objęty jest honorowym patronatem Polskiego Komitetu do spraw UNESCO.

Tegorocznym tematem Festiwalu jest hasło: „MOJE MIEJSCE”

Praca Michała Antoniuka, ucznia klasy IIB, została zakwalifikowana do wystawy głównej Międzynarodowego Festiwalu.

Rysunek będzie reprezentował Polskę oraz naszą szkołę wśród prac dzieci z Wietnamu, Węgier, Uzbekistanu, USA, Ukrainy, Turcji, Tajlandii, Szwecji, Sri Lanki, Słowacji, Serbii, Rumunii, Nigerii, Niemiec, Mołdawii, Łotwy, Litwy, Izraela, Indii, Holandii, Czech, Chin, Bułgarii i Białorusi.

Praca powstała pod artystyczną opieką Daniela Gromackiego.

Gratulujmy i życzmy dalszych sukcesów.