• WITRAŻE

• Na zajęciach z edukacji plastycznej uczniowie klasy 1b wykonali bombki z użyciem kolorowej bibuły.

• Na zajęciach uczestnicy kółka plastycznego wykonali kolorowe bombki, które własnoręcznie ozdobili cekinami przy pomocy szpileczek.Wykonane ozdoby zabrali do domu, ponieważ zawieszone zostaną na choince.

• KLASOWE URODZINY W I B

• W klasie 1b jest zwyczaj obchodzenia urodzin.Uczniowie z tej okazji śpiewają "Sto lat" i składają życzenia.Dzis swoje urodziny miała Maja z tej okazji przyniosła cukierki.

• KAMPANIA ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ 2023

• Po raz kolejny odnieśliśmy sukces  w Ogólnopolskiej Kampanii ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ 2023. Troje uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienia w konkursie literackim i plastycznym ROSNĘ ZDROWO!.

Wyróżnione osoby to:

Magdalena Monach kl. VI B

Piotr Wiszniewski kl. VII A

Michał Zajkowski kl. VIII A

BRAWO!

Michał Zajkowski został ambasadorem Kampanii ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ w roku szkolnym 2023/2024. Uczeń otrzymał wyróżnienie specjalne i list gratulacyjny od pomysłodawcy i koordynatora Kampanii ZTU, Pana Piotra Adamskiego:

Wyróżnienie to stanowi nie tylko docenienie Twoich zdolności artystycznych, ale jest również podziękowaniem za wszelkie działania, w jakie angażowałeś się przy realizacji kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł w swojej lokalnej i szkolnej społeczności na przestrzeni kilku ostatnich lat.” (frag.)

13 grudnia 2023r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród z udziałem Pana Burmistrza i Dyrektora naszej szkoły.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Małgorzata Kozak

• MARATON PISANIA LISTÓW

• Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, czyli 10 grudnia. Podczas wydarzenia mobilizujemy ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka.

Iskra odwagi jest w każdym z nas. Możemy zabrać głos w słusznej sprawie. Możemy protestować. Możemy napisać list. Możemy działać razem ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat.

Więcej na stronie: www.maraton.amnesty.org.pl

Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób. Listy pisane przez ludzi na całym świecie są naprawdę skuteczne. Wiele osób biorących udział w Maratonie otrzymuje odpowiedź na swoje listy, a osoby, które dzięki tym listom zostały uwolnione przyznają, że dodawały im one otuchy i pocieszenia.

W naszej szkole maraton trwał w dniach 28-30 listopada. Wzięli w nim udział chętni uczniowie klas siódmych i ósmych. Pisaliśmy na lekcjach: wiedzy o społeczeństwie, godzinie wychowawczej oraz języku angielskim. Napisaliśmy 116 listów w sprawie obrońców praw człowieka z 6 państw: Mjanma (Birma), USA, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Brazylii, RPA i Australii.

Mamy ogromną nadzieję, że przyczynią się one do zmiany losów konkretnych osób, w których sprawie pisaliśmy. Napisanie listu to tak niewiele i zarazem tak ogromnie dużo.

Marta Łukaszuk, Katarzyna Adamczyk

• WARSZTATY W KLASIE I B

• W ramach Dnia Życzliwość nasz pedagog szkolny przeprowadził warsztaty. Pani pedagog Agnieszka Zabrocka zwróciła uwagę jak ważne są magiczne słowa, jak radzić sobie z emocjami oraz co daje bycie życzliwym dla innych.

• PRZEDSTAWIENIE KLASY I B

• 11.12.2023r odbył się występ uczniów przed rodzicami i dyrektorem Adamem Jerzym Chudkiem i wicedyrektorem Henrykiem Łukasiewiczem. Uczniowie zaprezentowali wiersze autorstwa wychowawczyni Anetty Trusiewicz-Kolinko oraz zilustrowali ruchem piosenkę pt."Zimowa półeczka", a także zaangażowano rodziców do wspólnej zabawy ruchowej.

• FIKU-MIKU

• Klasa 1b otrzymała w prezencie od Rady Rodziców na pasowanie ucznia pobyt w sali zabaw. Pierwszaki zjeżdżały ze zjeżdżalni, pluskały się w kulkach. Wspólna zabawa była miła i przyjemna.

• MIKOŁAJKI

• Na zajęciach plastycznych pierwszaki wykonały Mikołaja z papierowych talerzyków.

• MIKOŁAJKI W IB

• Uczniowie kl.1b na Mikołajki wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Podczas pobytu dzieci wysłuchały opowiadania, wykonały zakładki mikołajkowe i wspólnie ozdobiły choinkę.

• Mikołajki w IVc

• Dzisiaj uczniów klasy IV c odwiedził Mikołaj, a właściwie pojawiło się więcej Mikołajów. Dwóch z nich rozdawało prezenty uczniom naszej klasy. Wiadomo, że prezenty dostają grzeczne dzieci, a ponieważ w naszej klasie są same grzeczne, to prezenty dostali wszyscy! No, niektórzy z nas przyznali się, że troszkę broili, więc chcąc otrzymać prezent, musieli wykonać kilka przysiadów lub pajacyków, wierszyka niestety nikt nie chciał powiedzieć. Humory nam dopisywały:)

Klasa IVc i M.Szumarska

• DZIEŃ OTWARTY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

• Dzień otwarty biblioteki szkolnej odbył się 4 grudnia 2023 roku. Odwiedzający bibliotekę rodzice i opiekunowie mogli zapoznać się z nowościami zakupionymi w ramach projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Była możliwość porozmawiać z bibliotekarzami na temat wartości i znaczeniu książki w rozwoju dzieci. Całej imprezie towarzyszyła wystawa grafik uczestników kółka plastycznego działającego w bibliotece szkolnej.