• kursy online przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty

• W związku z porozumieniem podpisanym przez Miasto Hajnówka z Fundacją Miasto w zakresie możliwości udziału uczniów klas ósmych naszych szkół w kursach online przygotowujących do egzaminu ósmoklasisty po preferencyjnych cenach (306,25 zł zamiast 875 zł za 25 godzin zajęć z języka polskiego, matematyki lub języka angielskiego) informujemy, że aktualnie, bo już 30 stycznia br., rozpocznie się nowa edycja intensywnych kursów przygotowawczych dla ósmoklasistów z zakresu matematyki, j. polskiego i j. angielskiego. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli z całego kraju, certyfikowanych trenerów oświaty, laureatów konkursu Nauczyciel Roku z doświadczeniem w prowadzeniu zajęć online. W załączeniu szczegółowe informacje:

Nowe możliwości dla uczniów

Mam przyjemność poinformować, że Pan Burmistrz uzyskał dla naszej młodzieży szkolnej duże zniżki na dodatkowe kursy online przygotowujące do najważniejszych egzaminów!

Dzięki podpisanemu porozumieniu z Fundacją Miasto (powołaną przez Związek Miast Polskich) oraz Lecturus Spin-off Uniwersytetu Warszawskiego, rodzice i uczniowie otrzymają 75% zniżki od ceny regularnej na lekcje z matematyki, j. polskiego i j. angielskiego ONLINE.

Dodatkowe zajęcia przeznaczone są dla ósmoklasistów!

To doskonała okazja dla młodzieży, by przy wsparciu certyfikowanych nauczycieli i trenerów oświaty:

• powtórzyć materiał omawiany w szkole,

• dowiedzieć się i przypomnieć sobie strategie rozwiązywania zadań egzaminacyjnych,

• omówić z nauczycielami kluczowe zagadnienia egzaminacyjne,

• nadrobić zaległości i zrozumieć, z czym mają problem na lekcjach w szkole.

Na jeden przedmiot składa się 25 godzin lekcyjnych, prowadzonych w formule online, 1 x w tygodniu. To wszystko w preferencyjnych cenach, na nowoczesnej platformie e-learningowej w formie wykładów i ćwiczeń z wykorzystaniem różnego rodzaju aplikacji i materiałów multimedialnych dedykowanych konkretnym przedmiotom, z dostępem do VOD z minionych lekcji.

Istnieje też możliwość skorzystania z nieodpłatnych kursów dla uczniów najbardziej potrzebujących. Informacja w sekretariacie szkoły.

Gorąco zachęcam do zapoznania się z ofertą na stronie: ➡️ https://www.lecturusjunior.pl/ oraz dokładnymi informacjami dotyczącymi poszczególnych kursów na ➡️ https://sklep.lecturus.pl/.

Więcej informacji o Fundacji Miasto ➡️ https://fundacjamiasto.pl/  oraz Lecturus ➡️ https://lecturus.pl/

• JASEŁKA 2023 "PRZESŁANIE Z BETLEJEM"

• Zdjęcia Anetta Mackiewicz, ks. Rafał Oleksiuk

" Gdy w sercu króluje Bóg i Zbawiciel,

człowiek zaczyna nowe, lepsze życie.

Zło ustępuje, miłość zwycięża,

nie ma lepszego przed złem oręża!"

To jedna z wielu pięknych kwestii wypowiedziana przez Dominikę w roli Anioła.

" Świat potrzebuje Jezusa pilnie

nie można milczeć i stać bezczynnie."

dodaje Klaudia,której powierzono rolę Maryi  podczas szkolnych jasełek. Wystawione 18 stycznia 2023 przez młodzież klasy 7, przygotowane we współpracy nauczycieli katechetów, miały głęboką treść i ważne przesłanie na dzisiejszą, trudną rzeczywistość. Dzieci z kl. 4 zaśpiewały kolędy i radosne pastorałki przy akompaniamencie Pani Moniki i Pana Andrzeja, natomiast Wiktoria wzruszyła wszystkich wykonując  "Cichą noc nad Palestyną".

Barbara Sosnowska

• "KUBUŚ PUCHATEK I PRZYJACIELE"

• W styczniu przypada rocznica urodzin i śmierci A.A.Milne'a, autora książek o najbardziej znanym misiu na świecie. Na pierwsze urodziny swojego syna autor podarował mu pluszowego misia. To dało początek historii o misiu o bardzo małym rozumku. W 1926 roku Milne wydał "Kubusia Puchatka", a dwa lata później "Chatkę Puchatka". Postać sympatycznego misia przyniosła mu międzynarodową sławę. Książki zostały przetłumaczone na dwanaście języków i zostały sprzedane w 7 milionach egzemplarzy. Kubuś Puchatem ma już prawie 100 lat.

Z tej okazji w klasach odbyły się spotkania, na których uczniowie zapoznali się z prezentacją przybliżającą życie i twórczość A.A. Milne'a, poznali historię powstania książki o Kubusiu Puchatku. Wysłuchali fragmentu audiobooka o przygodach Kubusia i jego przyjaciół. Następnie wykonali prace plastyczne inspispirowane książką.

W bibliotece można obejrzeć wystawę przybliżającą twóroczość A.A. Milne'a oraz prace dzieci.

• PINGWINKI

• Na kolejnych zajęciach kółka plastycznego uczniowie dowiedzieli się o życiu pingwinów oraz wykonali pracę plastyczną, gdzie kolorowali, wyklejali sylwetkę pingwina.